Modrá smrť a linuxáci z doby kamennej

radek

Re: Modrá smrť a linuxáci z doby kamennej
« Odpověď #30 kdy: 24. 07. 2011, 19:39:48 »
a vidite, kernel je panic a windows neni.


smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Modrá smrť a linuxáci z doby kamennej
« Odpověď #31 kdy: 24. 07. 2011, 19:56:43 »
Zda se mi to a nebo je na rootu posledni dobou pretrolovano?

trubicoid2

Re: Modrá smrť a linuxáci z doby kamennej
« Odpověď #32 kdy: 24. 07. 2011, 20:22:14 »
.. a desne me stvalo, ze neumim linux nastavit aspon do rezimu automatickeho restartu.

Kód: [Vybrat]
/etc/sysctl.conf
Kód: [Vybrat]
# When the kernel panics, automatically reboot in 60 seconds
kernel.panic = 60

Smokie

Re: Modrá smrť a linuxáci z doby kamennej
« Odpověď #33 kdy: 24. 07. 2011, 21:19:43 »
Nikto tu netvrdi, ze linux nepada. ;) Iba jeden clovek tvrdi, ze windows 7 nepada
ja se klidne pridam. poslednich 5 let jsem nevidel na pc zadny bsod a to klidne budu prisahat na cokoliv. jo vlastne, znamymu to delalo bsod, ale to se mu prehrival pc bo mu nejel ventilator na chladici od cpu.
A ti ludia vyssie a nizsie si podla teba vymyslaju? Ked tvrdis, ze w7 nepada.  ;)

Ivan

Re: Modrá smrť a linuxáci z doby kamennej
« Odpověď #34 kdy: 24. 07. 2011, 21:55:07 »
kazdy system pada, nevim jak bych resil problemy kdyby tam modra obrazovka nevyskakovala ? Aspon mam kod chyby(vyjimky) a muzu se neceho chytnout.


Geniv

Re: Modrá smrť a linuxáci z doby kamennej
« Odpověď #35 kdy: 24. 07. 2011, 22:09:52 »
mno ani každý systém padá, a jak moc záleží a uživatelovy, na nastavení a jakém to je železe... mě se za tu dobu do ubuntu používám žádný náhodný restart ani žádný náhodný blue  screen nezadařil.... ale za to abych na něj nezapomněl oblíbil jsem si spořič BSOD z rozšířené řady xscreensaver... a vždycky když to vidí nějaký windowsák tak se lekne a čučí na to že co se to děje.. že z ničeho nic vyskočil nějaký BOOD krerý buď zná a nebo ještě nikdy neviděl...

Linus T, RMS, Alan Cox

Re: Modrá smrť a linuxáci z doby kamennej
« Odpověď #36 kdy: 24. 07. 2011, 23:23:52 »
Zdrawime. Bavili jsme se o tom spolu a premluvil jsi nas svymi objektivnimi argumenty - od ted kaslem na linux, dem instalovat widle. Cheers!

Re: Modrá smrť a linuxáci z doby kamennej
« Odpověď #37 kdy: 24. 07. 2011, 23:27:10 »
trubicoid2: Díky, ten řádek by se mohl někdy hodit. A pro ostatní - není to jedno? Jedněm vyskakuje modrásek s ručičkou (důkaz), těm samým zase kernel bug, po kterém je systém nefunkční... Jistě, je to kvůli HW. Pokud není nefunkční HW, tak mi ani Windows nespadnou.

Re: Modrá smrť a linuxáci z doby kamennej
« Odpověď #38 kdy: 25. 07. 2011, 14:26:03 »
trubicoid2: Díky, ten řádek by se mohl někdy hodit. A pro ostatní - není to jedno? Jedněm vyskakuje modrásek s ručičkou (důkaz), těm samým zase kernel bug, po kterém je systém nefunkční... Jistě, je to kvůli HW. Pokud není nefunkční HW, tak mi ani Windows nespadnou.

Pěkný. Nutno dodat, že od Windows 2000 jsou modré obrazovky zorbazovány v grafice a do toho je třeba připočíst i podporu myši grafickou kartou, takže se zobrazí bez ohledu na stav operačního systému :-)

sfds

Re: Modrá smrť a linuxáci z doby kamennej
« Odpověď #39 kdy: 25. 07. 2011, 19:59:34 »
modrá smrt při každém startu ;D ;D ;D ;D ;D

běžte ten Acer nebo Aušus vrátit, nebo si usekněte ruce. Co jste tam narval za drivery?
Doporučuji přihlásit se někam jako správce s kvalifikací "zkuste to vypnout-zapnout"

Tohle píšu z WinXP na notebooku DELL nainstalovány 26.12.2006 - za tu dobu NIKDY modrá smrt  ;)

Windowsak

Re: Modrá smrť a linuxáci z doby kamennej
« Odpověď #40 kdy: 25. 07. 2011, 20:17:21 »
Citace
modrá smrt při každém startu
toto moze napisat len clovek,ktory ma menej znalosti o pocitacoch ako moja babka

Smokie

Re: Modrá smrť a linuxáci z doby kamennej
« Odpověď #41 kdy: 25. 07. 2011, 21:01:31 »
Citace
modrá smrt při každém startu
toto moze napisat len clovek,ktory ma menej znalosti o pocitacoch ako moja babka
hovori clovek, ktory nedokaze rozoznat alpha verziu od releasu ani za pomoci kalendara, ktory hovori, ze mame este daleko k datumu vydania  ;D

iwtu

Re: Modrá smrť a linuxáci z doby kamennej
« Odpověď #42 kdy: 25. 07. 2011, 21:48:59 »
linux dava slobodu a moznost vyberu. Pokial nejaky "linuxak" nadava na nieco, co nepouziva a chce obmedzovat slobodu a moznost vyberu ineho jedinca, ci uz vyberie Windows alebo zeleny bicykel namiesto toho, ktorý ma dany "linuxak" tak to nie je slobodny clovek.

Kazdopadne nadavat na nieco co nepouzivam mi pride rovnako zmyselne ako tato tema.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Modrá smrť a linuxáci z doby kamennej
« Odpověď #43 kdy: 25. 07. 2011, 22:27:55 »
iwtu: To mate jednoduche. Spousta linuxaku tady i jinde si s Widlemi uzila sve. Nadavaji tak hlavne ze setrvacnosti, protoze prace s Widlemi byla a je opravdu frustrujici zkusenost a pri pouhe vzpomince se jim delaji puchyre. Nekteri pak oprasuji Widle svemu okoli, i kdyz sami pouzivaji jenom Linux. To v nich neustale udrzuje v dobre pameti vzpominky na to, jak s Widlemi museli sami delat. A casto se pri tom nestaci divit, co to zase ktery vul z MS vymyslel.

Re: Modrá smrť a linuxáci z doby kamennej
« Odpověď #44 kdy: 26. 07. 2011, 08:27:33 »
iwtu: To mate jednoduche. Spousta linuxaku tady i jinde si s Widlemi uzila sve. Nadavaji tak hlavne ze setrvacnosti, protoze prace s Widlemi byla a je opravdu frustrujici zkusenost a pri pouhe vzpomince se jim delaji puchyre. Nekteri pak oprasuji Widle svemu okoli, i kdyz sami pouzivaji jenom Linux. To v nich neustale udrzuje v dobre pameti vzpominky na to, jak s Widlemi museli sami delat. A casto se pri tom nestaci divit, co to zase ktery vul z MS vymyslel.
+1