Chytrý telefon malých rozměrů

Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #30 kdy: 26. 04. 2022, 00:13:44 »
Kdybych to řešil teď, abys bych hodně zvažoval ten Galaxy S22.
Jestli myslíš základní model s 6,1" displejem, pak je u toho telefonu naprosto žalostná baterie pouhých 3700 mAh (a ještě absence slotu na SD kartu). Mizerná baterie se dá akceptovat tak u Galaxy A40 z bazaru za pár tisíc, ale ne u telefonu Galaxy S22 za 22.000 Kč, toto se prostě Samsungu těžce nepovedlo.

Nedávno jsem řešil problém s výběrem telefonu a kritéria docela odpovídala původnímu dotazu. Nakonec jsem se rozhodl vydat cestou Galaxy S22 a oželet výstup na sluchátka a SD slot. Baterie drží při mém použití překvapivě dobře. Telefon je neustále na datech, někdy přes data telefonuji, někdy používám hotspot... A baterka určitě vydrží den používání bez problému. Pokud není problém nastavit cyklus nabíjení na jednou denně, dá se s telefonem dělat ledacos. Asi bych ale dovedl telefon nabíjet i obden.

Jinak má S22 docela fajn foťák. V pouzdře je docela tlustá a stále není moc malá. V jedné ruce se s ní ale pracovat dá. S ochranným sklíčkem funguje trochu hůř čtečka otisků prstů.


k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #31 kdy: 26. 04. 2022, 00:49:41 »
[...] Pokud není problém nastavit cyklus nabíjení na jednou denně, dá se s telefonem dělat ledacos. Asi bych ale dovedl telefon nabíjet i obden [...]
1-2 dny bych uz nedal, s minulou Nokia 7 Plus (6") i soucasnou Motorola Moto G Pro (6.4") nabijim 1x za 3-4 dny ;-)
jednou rukou to ovlada(l/m) oboje, staci pouzit "OH Web Browser" a pro ostatni app "Quick Cursor" ;-)

Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #32 kdy: 26. 04. 2022, 09:08:45 »
...
A baterka určitě vydrží den používání bez problému. Pokud není problém nastavit cyklus nabíjení na jednou denně, dá se s telefonem dělat ledacos. Asi bych ale dovedl telefon nabíjet i obden.
...

Takový telefon je na vyhození z okna. S tim se snad nedá jet ani na jednodenní výlet (focení, gps, mimo signál, zima, atp.).

Redmi 4X nabíjím  cca 1x za 4-5 dnů. Jak vydržel jen 1-2 dny (cca po třech a půl letech), šel na výměnu baterky.
Gréta je nejlepší.

Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #33 kdy: 26. 04. 2022, 09:33:50 »
Takový telefon je na vyhození z okna. S tim se snad nedá jet ani na jednodenní výlet (focení, gps, mimo signál, zima, atp.).
Souhlas. Zajímavé, jak si i na tak časté nabíjení uživatelé zvyknou.

Já jsem z nabídky malých telefonů dost zklamaný. Buďto je to iPhone nebo tlačítkový s horším foťákem a bez možnosti užitečných aplikací jako např. mapy.cz. Nosit velký telefon v kapse nebo za opaskem je nepohodlné a v tašce či batohu zase nepraktické.

Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #34 kdy: 26. 04. 2022, 10:59:43 »
...
A baterka určitě vydrží den používání bez problému. Pokud není problém nastavit cyklus nabíjení na jednou denně, dá se s telefonem dělat ledacos. Asi bych ale dovedl telefon nabíjet i obden.
...

Takový telefon je na vyhození z okna. S tim se snad nedá jet ani na jednodenní výlet (focení, gps, mimo signál, zima, atp.).

Redmi 4X nabíjím  cca 1x za 4-5 dnů. Jak vydržel jen 1-2 dny (cca po třech a půl letech), šel na výměnu baterky.

Jednodenní výlet je (zatím) úplně bez problému. U mě to vychází tak, že běžné pracovní použití je na baterku náročnější než výlety (klidně se zapnutým stopařem, focením atp.).


Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #35 kdy: 29. 04. 2022, 15:39:43 »
[...] Celkove je problem, ze android je naprosto zalostne "optimalizovany' pro male obrazovky. Dokud nekdo neudela pro android gui, ktere by fungovalo na <3" obrazovkach jsou male telefony odkazane k zahube. [...]
zkusil si zmenit v Nastaveni/Obrazivka: Pismo a/nebo Velikost a/nebo v System/ProVyvojare/MinimalniSirka(=DP) a/nebo pouzit (napr.) NovaLauncher kterem ma hromadu nastaveni ohledne velikosti/mnozstvi ikon, velikosti pisma atd... ?

Velikost fontu a ikonek na plose je ten nejmensi problem. Stare telefony s malym dislejem proste byly delane na ovladani par klavesami pod displejem, jak na vas na 3" displeji vyleze klavesnice, je zalostne titerna nebo zabere tolik obrazovky ze nezbyva misto na to co chcete napsat. Zatimco na telefonech s malym dispejem a klavesnici byly jasne definovane akce na velka tlacitka, presto ze 3" telefon je stejne velky je jen nastavovani pres dotyk  ruzne velkych prvku na obrazovce nepresne a neprakticke. Nejlepsi ceho se da dosahnout je pouzit alternativni klavesnici s rozlozenim 3x4 klavesy, ale stale kdekoli je potrebova trefovat posuvniky a jine titerne prvky, tak to je katastrofa (absence kurzorovych klaves v textu...). Stejne tak takova vychozi aplikace pro SMS kde vetsinu obrazovky zabiraji zaoblene rohy bublin a nesmyslne ikonky s panackem je pro malou obrazovku zcela nevhodny design. Jen par prikladu...

Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #36 kdy: 29. 04. 2022, 23:44:19 »
Takový Samsung Galaxy Ace měl jen 3,5", dotykový displej a používat se dal.

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #37 kdy: 07. 05. 2022, 20:11:29 »
[...] System/ProVyvojare/MinimalniSirka(=DP) [...]
Velikost fontu a ikonek na plose je ten nejmensi problem.[...]
[...]klavesnici s rozlozenim 3x4 klavesy[...]

to DP meni rozmery vseho, tedy i tlacitek,  posuvniku atd...
kbd 3x4 na 3" ? to i na 1.4" hodinkach (kulatejch) sem mel klavesnici s vice znakama :-D

R0OT

Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #38 kdy: 27. 05. 2022, 14:51:54 »
Nedávno jsem to také řešil. Bohužel moje rešerše vyústila ve volbu:
* iPhone 13 mini
* iPhone SE
* Nějaký ten otevírací Samsung.

No Samsung byl zase tlustý a drahý.
iPhone je taky drahý,ale fakt se mi líbil. Už jsem ho skoro koupil, když v tom se mi naskytla možnost vzít za 500kc s tarifem Samsung A12. Což je hrozný low-end padlo.

Ale řekl jsem si, že tomu dám šanci. Třeba si zvyknu.

Nakonec jo a ne. Hezky se na tom píše a čte. Ale na telefonování je to na nic, bolí mě z toho ruka (vaha). Ovládání jednou rukou nemožné. A neustále mi padá z kapsy. Takže se brzo roztriska a pak beru ten iPhone. I když nerad.

Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #39 kdy: 27. 05. 2022, 16:16:52 »
V cenové kategorii kolem 20t. Kč už se dá něco s displejem pod 6" najít, třeba Asus ZenFone 8 16GB/256GB 5G (https://www.datart.cz/asus-zenfone-8-16gb-256gb-stribrny-zs590ks-8j012eu.html)

Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #40 kdy: 27. 05. 2022, 16:49:36 »
Zdravim
 take jsem to resil pred lety. Pracovne hodne cestuji  a zaroven manualne pracuji. tudiz potrebuji neco maleho co se vejde do kapsy a neposkodi se to pri hrubsim zachazeni. Reseni bylo nahrazeni androidu za iphone 5 v  soucasne dobe puvodni 5 se. Pro jistotu jsem si na MP koupil rovnou 5 kusu jelikoz jak to vidim tak moje predstava ze se budou telefony zmensovat je v soucasne dobe hodne naivni.
Pouziti je: potrebuju si zapsat do tabulky dochazku odeslat na firmu, precist 1-2 emaily, vyfotit nejake reseni ci problem a odeslat, najit v mape adresu atd... Na cteni a prochazeni webu ci socialnich siti neni cas a ani to neni akceptovatelne, na to mam volny vecer na tabletu ci pocitaci. Jinak obcas (rozvojove zeme atd...)pouzivam starou nokii6310i jelikoz ma HW modem a i v dnesni dobe lze pripojit pres pc k pocitaci a internetu.
Pro lidi co potrebuji pristup k dokumentum ci prochazeni socialnich siti opravdu male telefony nejsou a nema se cenu trapit. Vaha vetcich telefonu pri telefonovani lze perfektne resit sluchatkem  (klidne i jedno) ktere je po ruce v kapse a misto vytahovani telefonu lze nasadit sluchatko. da se na to dobre zvyknout.
« Poslední změna: 27. 05. 2022, 16:56:16 od HonzaBagr »

Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #41 kdy: 01. 06. 2022, 13:31:43 »
Dobré tipy. Je to docela krize. Jsem zvědavý, kam to tlačení masy do velkých obrazovek, dospěje.

Sumasumárum
Telefon je pro mě spotřební zboží, které nehýčkám v bavlnce. Jak otřesy, pády. Tak teplotně.
Poslední telefony měly 4.2palce u BB. Další I 4.5palce.
První a taky poslední Android jsem měl 6.
Pokud Android je špatně použitelný na malých displejích, plus slyším ty nářky o zpomalování(i vidím), o baterce, o tom, že tu a tam něco nefunguje jak má, opravdu snad zbývá ten Iphone s iOS.
Znám lidi, co mají ještě IPhone 5s a 6s a fungují na vše. E-maily, Youtube, Instagram, Facebook, fotky, videa, mapy, gps, bankovnictví, MHD, knihy, hudba BT, živá asistentka(zatím jen anglicky), tisk, datovka, atd.
A pozor. Baterie je původní cca na 85%.
Tak jediné, ale může být velké, úskalí je asi jen v potřebě si zvyknout na logiku Applu/iOS.
A takovej plně použitelnej telefon stál z druhé ruky pakatel. Jasně. Dneska je rok 2022, tak už tyto modely při další koupi necháme spát a přesunem se vejš.
Tak proč si kupovat drahej snobskej telefon, kterej bude mít nějaké problémy?

Byl jsem lehce v šoku, když jsem dostal do ruky nějakou nyní již více čínskou značku telefonu než dříve, s Androidem. Prošpicované špiclama a reklamou. Nepoužitelné. Max pro děti.