Chytrý telefon malých rozměrů

Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #15 kdy: 22. 04. 2022, 10:25:03 »
Dnes ještě může být Android 8 bez problémů (sám mám Android 7 na 5 let starém telefonu a až na jednu výjimku zatím problémy nemám) - ale nový přístroj s nějakým výhledem do budoucnosti bych si s takhle starým systémem nepořídil, za dva roky už může být nepoužitelný.


Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #16 kdy: 22. 04. 2022, 10:40:00 »
Taky jsem hledal malý Android, ale další požadavky (vodotěsnost, rozumná výdrž na baterii) mě dovedly k Pixel 5, což byl o dost dražší telefon, než jsem měl v plánu.

Je docela dobrý, ale u takhle drahého telefonu mě dost štvou výpadky bluetooth audio (v autě i repráčku Flip5 se po pár desítkách minut začne sekat zvuk) a problémy způsobené tím, že se u nás oficiálně neprodává - nefunkční 5G a hlavně WiFi volání (pro mě kritická věc, protože často jsem v místě, kde není mobilní signál, ale je tam WiFi).

Kdybych to řešil teď, abys bych hodně zvažoval ten Galaxy S22.

Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #17 kdy: 22. 04. 2022, 10:43:20 »
google authenticator k nicemu internet nepotrebuje. kody se generuji na zaklade aktualniho casu a klice ktery je staticky a ulozeny v authenticatoru (od doby kdy naskenujete ten QR kod pri pridavani OTP sluzby)

Nějak si neumím představit používání Google Authenticator a Zásilkovny bez připojení k netu :D
No tak minimálně pro instalaci (a případné aktualizace) dané aplikace je ten net potřeba stále :) Sám bych ale takovou volovinu radši ani nepoužíval, protože opisování číselných kódů je - v době běžného používání otisků prstů - jak z dob krále Klacka :P

Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #18 kdy: 22. 04. 2022, 10:52:39 »
Kdybych to řešil teď, abys bych hodně zvažoval ten Galaxy S22.
Jestli myslíš základní model s 6,1" displejem, pak je u toho telefonu naprosto žalostná baterie pouhých 3700 mAh (a ještě absence slotu na SD kartu). Mizerná baterie se dá akceptovat tak u Galaxy A40 z bazaru za pár tisíc, ale ne u telefonu Galaxy S22 za 22.000 Kč, toto se prostě Samsungu těžce nepovedlo.

Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #19 kdy: 22. 04. 2022, 12:29:08 »
Mám Galaxy A40 jako telefon. Není špatný, přijde mi ale, že na Androidu 10 býval rychlejší.

Spíš než uhlopříčka displeje je důležitá šířka a hloubka těla. K hledání vhodného telefonu pak používám:
https://www.gsmarena.com/search.php3?nYearMin=2021&nWidthMax=70&nRamMin=4000&sOSes=2

Bohužel, poslední malý android je XZ2 Compact z roku 2018.


Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #20 kdy: 22. 04. 2022, 12:30:23 »
Jenom taková technická, novější telefony jsou při větším displeji stejně velké, ne-li menší než starší při menším, tj. nový 5 palců displej je menší než 4 palce u zastaralého telefonu kvůli rámečku.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #21 kdy: 22. 04. 2022, 13:08:34 »
2.88" s "dokynou" na ruku :-)

Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #22 kdy: 22. 04. 2022, 15:17:45 »
Palm Palm? Ale pochybujem, že to bude mať bezpečnostné aktualizácie, ako je zvykom pri androidoch  >:(
https://www.youtube.com/watch?v=VToUrMnqKV4
https://www.gsmarena.com/palm_palm-9290.php

luvar

  • ***
  • 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #23 kdy: 23. 04. 2022, 05:46:03 »
Malé krámy dělá Unihertz. Viz: https://www.unihertz.com/collections/smartphones
Ale většina placek je na Androidu 10, Titan pocket má Android 11 (ten mám).

Mam Jelly Pro a bol som s nim plne spokojny, kym sa nepokazil "power button". Opravit to v beznom servise nevedia a sam som to tiez nedal :/ Co je skoda, myslim, ze vydrzal len rok a pol zhruba. Velmi mi chyba a vlastne od jeho pokazenia nemam plnohodnotny telefon...

Mudvy

Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #24 kdy: 23. 04. 2022, 11:15:39 »
Minulý rok v listopadu jsem řešil stejnou situaci. Měl jsem necelou 3 roky starou Sony Xperii XA2. Se kterou jsem byl velmi spokojený. Přišla mi však jako maximální rozměry co můžu bez problému používat jednou rukou, nosit v kapse u kalhot.
Problém bylo to že podpora už byla ukončena, žádné bezpečnostní updaty, nic. Často se mi stávalo že to telefon už nedával, přehříval se a vypínal pokud jsem měl puštěnou navigaci, spotify a někdo mi ještě zavolal. Při cestování po Praze skvělé.
Dřív to nedělal.

Koukal jsem tedy co bych pořídil zase na 3+ let a koukal jsem na sony ale mají samé velké drahé pádla. Tak jsem na gsm aréně zadal filtr podle velikosti a vypadli mi 2 telefony. Asus zen a iPhone mini.

Po zvažování pro a proti jsem si vybral iPhone.

Před sonym jsem používal pár let Jollu, to je dost punkový telefon kde si spoustu věcí musel uživatel vykoumat aby fungovaly. Sony byl fajn a nic moc jsem neřešil aby to fungovalo. Ale zastaral moc rychle.

Nechtěl jsem tyto období prožít už znovu. Androidu nevěřím protože je výrobci hrozně rychle zatracují a sypou pořád nové verze které na pár let starém telefonu nenabídnou.

Dřív jsem chtěl nový telefon protože mě barevný display, uměl mp3, měl foťák, uměl jít na internet. Ale dnes?

Nerozumím tomu, že když koupím telefon za pár dní si ho nastavím jak potřebuji a v tom stejném stavu ho mám několik let tak se jeho odezvy a fungování aplikací zhoršuje. Proč ?

Nic takového se na starých telefonech nedělo. Když zapnu svojí starou Sony W910i běhá stejně jak když jsem jí koupil asi 15 let zpátky.

Tak uvidím jak je na tom Apple …

Kde nosite ty velke telefony?

Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #25 kdy: 23. 04. 2022, 12:40:08 »
Kde nosite ty velke telefony?



Jelly pro vleze do té na drobné mince  ;)

Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #26 kdy: 23. 04. 2022, 13:50:01 »
A do té velké kapsy pak powerbanku, aby se ten prcek-telefon mohl průběžně dobíjet :D

Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #27 kdy: 25. 04. 2022, 11:51:38 »
google authenticator k nicemu internet nepotrebuje. kody se generuji na zaklade aktualniho casu a klice ktery je staticky a ulozeny v authenticatoru (od doby kdy naskenujete ten QR kod pri pridavani OTP sluzby)

Nějak si neumím představit používání Google Authenticator a Zásilkovny bez připojení k netu :D

Potřebuješ jen dostatečně přesně jdoucí hodiny, ale to by mělo stačit z mobilní sítě i bez dat.

Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #28 kdy: 25. 04. 2022, 14:30:45 »
Pouzival jsem Uniherzt Atom, po necelych dvou letech odesel mikrofon, jinak to bylo pro bistrozrake pouzitelne. Celkove je problem, ze android je naprosto zalostne "optimalizovany' pro male obrazovky. Dokud nekdo neudela pro android gui, ktere by fungovalo na <3" obrazovkach jsou male telefony odkazane k zahube. Aktualne jediny maly pouzitelny telefon je Cubot King Kong Mini 2. Aktualizace apod. samozrejme ale necekejte. Kvalita vnitrniho zpracovani je o poznani lepsi nez Unihertz, ktery to lepi dost strasnym zpusobem. Nic jineho se bezne u nas sehnat neda.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #29 kdy: 25. 04. 2022, 20:07:58 »
[...] Celkove je problem, ze android je naprosto zalostne "optimalizovany' pro male obrazovky. Dokud nekdo neudela pro android gui, ktere by fungovalo na <3" obrazovkach jsou male telefony odkazane k zahube. [...]
zkusil si zmenit v Nastaveni/Obrazivka: Pismo a/nebo Velikost a/nebo v System/ProVyvojare/MinimalniSirka(=DP) a/nebo pouzit (napr.) NovaLauncher kterem ma hromadu nastaveni ohledne velikosti/mnozstvi ikon, velikosti pisma atd... ?