Chytrý telefon malých rozměrů

Chytrý telefon malých rozměrů
« kdy: 20. 04. 2022, 09:06:54 »
Zdravim,

hladam telefon, ktory by mal obrazovku cca do 5,5 palca (a tomu odpovedajuce konstrukcne rozmery s rozumnou velkostou ramcekov).

Problem je, ze vacsina z tych, co sa mi podarilo dohladat su z roku okolo 2017, s neaktualizovanym Androidom, uz teda pomerne nepouzitelne. Neziadam od telefonu vela, hlavne nie az tak zly fotak a slusny prijem GPS.
Jediny, ako tak vyhovujuci model mi pride Samsung Galaxy Xcover 5 G525F, ale tiez uz je dost velky kvoli hrubym ramcekom.

Poznate/mate skusenosti s nejakym funkcnym a stale podporovanym Androidim chytrym telefonom malych rozmerov?

« Poslední změna: 20. 04. 2022, 09:19:42 od Petr Krčmář »


Rhinox

  • ***
  • 107
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #1 kdy: 20. 04. 2022, 10:15:26 »
Skus treba Pixel4. Je jeste o neco mensi/lehci nez Xcover5 (i kdyz ma display 5.7") a o aktualizace se postara LineageOS...

M_D

  • ****
  • 319
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #2 kdy: 20. 04. 2022, 10:45:37 »
Malé krámy dělá Unihertz. Viz: https://www.unihertz.com/collections/smartphones
Ale většina placek je na Androidu 10, Titan pocket má Android 11 (ten mám).

Molex1

  • ***
  • 213
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #3 kdy: 20. 04. 2022, 11:34:06 »
Momentálně nejmenší funkční telefony jsou Galaxy S22 a iPhone 13 mini. Na palce displaye se nedívej, spíš na celkový rozměr (rámečky tam dnes prakticky nejsou - to co bylo před 3-4 lety)

jinak oba jsou menší než uvedený Xcover

Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #4 kdy: 20. 04. 2022, 11:49:51 »
Keby si ešte niekde zohnal Pixel 4a (nie 5g verziu).
Ten sedí rozmerovo (je menší ako tebou spomínaný telefón) a má displej 5.8" a aktuálne Android 12 (bude aj 13 - zatiaľ len beta). Posunul som ho manželke, keď som si kúpil Pixel 6 a je mi za jeho rozmermi a hmotnosťou ľúto. Výborný telefón.
Pozeral som ale net a nový asi bude ťažko zohnateľný....


Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #5 kdy: 20. 04. 2022, 12:09:24 »
Samsung S10e. Pouzivam ho s  LineageOS poslednich par mesicu a je to radost!

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10718&idPhone2=9537

Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #6 kdy: 20. 04. 2022, 12:25:18 »
Ak chces "skoro flagship" tak Asus Zenfone 8, ma dokonca vacsi displej (5.9 vs 5.3 palca) ako ten Samsung Xcover pri rovnakych rozmeroch (trosku dlhsi ale zas uzsi a tensi) a mensej vahe:
https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=10718&idPhone2=10893

Samozrejme nevyhoda flagship procesora v malom tele s malou baterkou je ze vydrz asi nebude nic moc, ale to uz je na tebe ake parametre a vlastnosti pozadujes...

Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #7 kdy: 20. 04. 2022, 12:38:19 »
Pixel 4a je super mobil. Ale přijde mi "škoda" ho kupovat, když už je "venku" přes rok. Sám ho mám od listopadu 2020

Kupoval jsem ho přesně kvůli velikosti...

Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #8 kdy: 20. 04. 2022, 12:56:47 »
Diky moc za vsetky odporucania :).

Skor by som smerovala svoj zaujem do kategorie lacnejsich telefonov. Nieco ako spominane Pixely a zaujali ma aj telefony od Unihertz.

@M_D, je este Tvoj Titan prakticky, s tak nestandardne malou obrazovkou?

Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #9 kdy: 20. 04. 2022, 13:24:55 »
Samsung Galaxy A40 je také menší než ten XCover - ale už se doprodává.

Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #10 kdy: 21. 04. 2022, 00:03:36 »
Dobry den

Pouzivan Cubot KingKong Mini 2 ( dvojka ma veciu baterku a viac Ram)

Pouzivam ho na outdoor. Vzhladom na cenu som s nim spokojny. Vykon dostatocny pre navigacie, youtube, audioy, email a social.

Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #11 kdy: 21. 04. 2022, 07:12:13 »
Nejlepší je asi Samsung Galaxy A40. Amoled displej (bohužel bez Always On), Android 11. Akorát je potřeba počítat s tím, že výdrž baterie není nijak slavná a celkově ten telefon výkonem neoslní. Ale na běžný provoz úplně v pohodě, sám jsem ho používal asi půl roku. Výhodou je pak plnohodnotný dual SIM + slot na SD kartu.

Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #12 kdy: 22. 04. 2022, 06:56:23 »
Diky moc za vsetky odporucania :).

Skor by som smerovala svoj zaujem do kategorie lacnejsich telefonov. Nieco ako spominane Pixely a zaujali ma aj telefony od Unihertz.

@M_D, je este Tvoj Titan prakticky, s tak nestandardne malou obrazovkou?

Používám Unihertz Jelly pro. Je tam Android 8.1  Obrazovka je dost malá, ale jako nouzovka, nebo na google authenticator, Zasilkovnu .... to stačí. Novější verze je trochu větší, ale nezkoušel jsem. Výhoda je, že má vyměnitelnou baterii, ten novější už nemá. Telefon mám už z Kikstarteru a jsem moc spokojený. Používám ho hlavně na telefonování, jako budík a krokoměr. Pořídil jsem si k němu ještě jednu 6.5 palcu placku. Na tom se hrají líp šachy, je už docela vidět FHD screen share atd. Pokud mám pohotovost, tak je stejně lepší notebook. V mém případě Thinkpad X230.

To že v tom telefonu nemám ani internet mi dává jistou svobodu a možnost se od všeho odpojit a když potřebuju tak tahám i tu placku. Většinu volného času mám jen ten malej telefon. Je dual sim pokud by bylo potřeba.
« Poslední změna: 22. 04. 2022, 06:58:24 od Zdenek Henek »

Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #13 kdy: 22. 04. 2022, 09:12:06 »
Nějak si neumím představit používání Google Authenticator a Zásilkovny bez připojení k netu :D

Každopádně Android nižší než 9 je už s otazníkem, protože spousta aplikací je stavěná na novější verze a u těch starších mohou být problémy, jenž logicky nikdo z vývojářů řešit nebude. Ale na obyč. telefonování samozřejmě v pohodě...

czipis

  • ***
  • 225
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Chytrý telefon malých rozměrů
« Odpověď #14 kdy: 22. 04. 2022, 10:06:34 »
google authenticator k nicemu internet nepotrebuje. kody se generuji na zaklade aktualniho casu a klice ktery je staticky a ulozeny v authenticatoru (od doby kdy naskenujete ten QR kod pri pridavani OTP sluzby)

Nějak si neumím představit používání Google Authenticator a Zásilkovny bez připojení k netu :D