Váš oblíbený systém na správu firemních informací (wiki)

Re:Váš oblíbený systém na správu firemních informací (wiki)
« Odpověď #15 kdy: 04. 04. 2022, 13:51:18 »
upřímně? Používá jí vůbec někdo? Zkušeností mám více, ať už z malých českých firem nebo nadnárodních korporátů. Někde byla MediaWiki, jinde Confluence.
Pouziva, ale co tam jednou zapises tak je navzdy zapomenuto a jiz zitra to bude neaktualni.
Děkuji za možnost editace příspěvku.


Ink

  • *****
  • 655
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Váš oblíbený systém na správu firemních informací (wiki)
« Odpověď #16 kdy: 04. 04. 2022, 14:22:44 »
upřímně? Používá jí vůbec někdo? Zkušeností mám více, ať už z malých českých firem nebo nadnárodních korporátů. Někde byla MediaWiki, jinde Confluence.
Pouziva, ale co tam jednou zapises tak je navzdy zapomenuto a jiz zitra to bude neaktualni.

Pokud to nikdo nehlídá, tak ano - to je pak problém někde jinde, než v existenci Wiki. Jednak ta dokumentace může být pro už dokončené projekty a jednak Wiki může sloužit i pro komunikaci mezi týmy ohledně rozpracovaných projektů.

Svatopluk Vít

  • *
  • 21
  • Ajťák, táta a manžel
    • Zobrazit profil
    • Různé info
    • E-mail
Re:Váš oblíbený systém na správu firemních informací (wiki)
« Odpověď #17 kdy: 04. 04. 2022, 14:40:22 »
Napadlo mne ještě použití flatfile CMS, konkrétně GRAV. Mají na to nějaké hotové, předpřipravené weby (tzv. skeletony).

Jeden je příznačně nazvaný Learn2 site (https://github.com/hibbitts-design/grav-skeleton-learn2-with-git-sync)

Další se jmenuje Knowledge Base (https://github.com/Perlkonig/grav-skeleton-knowledge-base)

Stačí to stáhnout a rozbalit do rootu webu. Nutné PHP.

Dle vašeho zadání to vše umí. GRAV je poměrně šikovný nástroj... (https://getgrav.org/downloads) a tyhle věci jsou jen nadstavby na něj, dají se přidávat i další moduly. Možná bych zkusil i tuto cestu.

Pro seznámení se můžete podívat na můj článek z roku 2018 - https://www.root.cz/clanky/grav-redakcni-system-na-redukcni-diete-a-bez-databaze/


Re:Váš oblíbený systém na správu firemních informací (wiki)
« Odpověď #18 kdy: 04. 04. 2022, 14:52:38 »
Ja napr. nemam vo wiki len veci ohladne IT.
Cože? Třetí strana ? Přístup k mým tipům a poznámkám ohledně IT ?
Serverů mám dost v práci, doma se starám o vinotéku, barák, rodinu apod :-)) Servery mi do baráku nesmí :-O
Nic ve zlým, darebáčku
To mi chces povedat, ze nemas doma ani raspi, alebo nieco podobne male (ITX) ?
Teď jsi mne dostal. :-)
Doteď ne, ale minulý týden jsem si koupil Raspi 400 ani nevím proč. Ještě jsem ho nevybalil

Re:Váš oblíbený systém na správu firemních informací (wiki)
« Odpověď #19 kdy: 04. 04. 2022, 15:00:51 »

Ja napr. nemam vo wiki len veci ohladne IT.
Cože? Třetí strana ? Přístup k mým tipům a poznámkám ohledně IT ?
Serverů mám dost v práci, doma se starám o vinotéku, barák, rodinu apod :-)) Servery mi do baráku nesmí :-O
Nic ve zlým, darebáčku
To mi chces povedat, ze nemas doma ani raspi, alebo nieco podobne male (ITX) ?
Teď jsi mne dostal. :-)
Doteď ne, ale minulý týden jsem si koupil Raspi 400 ani nevím proč. Ještě jsem ho nevybalil.
Stejně asi skončí v práci.



Re:Váš oblíbený systém na správu firemních informací (wiki)
« Odpověď #20 kdy: 04. 04. 2022, 15:05:24 »
upřímně? Používá jí vůbec někdo? Zkušeností mám více, ať už z malých českých firem nebo nadnárodních korporátů. Někde byla MediaWiki, jinde Confluence.
Pouziva, ale co tam jednou zapises tak je navzdy zapomenuto a jiz zitra to bude neaktualni.
Tak napr. openwrt, pfSense, gentoo, arch, si nemyslim ze boli vytvorene, kvoli tomu aby sa do toho nikto nepozeral, alebo aby to zapadlo prachom.

Samozrejme vo wiki mam uz kpec neaktualnych veci, ale to neriesim (kludne by som to mohol vymazat, ale preco?). Ja nie som programator a ani nepracujem v IT, ale je to moja zabavka. Obcas sa stane, ze potrebujem napisat nejaky shell skript. Niekto by to napisal za 20 minut, ale mne to trva par hodin, kym si vyhladam info o takom alebo onakom prikaze, prepinaci atd ...
Ked tento skript potrebujem o 3 roky, tak viem, ze ho mam vo wiki a nemusim zase rozmyslat nad podobnym skriptom. Netreba si mysliet, ze co je  starsie viac ako mesiac nie je aktualne. Niekedy clovek hlada info a zisti, ze stale plati to iste ako v roku 1990.
Ano, wiki je dobra vec!
« Poslední změna: 04. 04. 2022, 15:09:51 od darebacik »

Re:Váš oblíbený systém na správu firemních informací (wiki)
« Odpověď #21 kdy: 07. 04. 2022, 10:00:43 »
Opět průběžně děkuji. :-) GRAV jsem si poznamenal, prozkoumáme.

Re:Váš oblíbený systém na správu firemních informací (wiki)
« Odpověď #22 kdy: 07. 04. 2022, 10:32:55 »
No, podle komentářů u toho článku o GRAV to asi nemá moc význam testovat ... (ale jsou tam tipy na jiné aplikace)

Re:Váš oblíbený systém na správu firemních informací (wiki)
« Odpověď #23 kdy: 07. 04. 2022, 17:48:51 »
V praci pouzivame Confluence... ale je to hrozny moloch.

Doma jsem sveho casu pouzival jiz zminovanou DokuWiki. Ale celkove mi centralni Wiki pripada jako prezitek. Stejne tam nejsem schopny nic najit. :D

Pro svoje osobni potreby jsem si zvykl na Obsidian. Je to jednoduche a poznamky se pisi v MarkDown. Vyhledavani funguje uspokojive. Synchronizaci mezi zarizenimi lze resit ruzne, ja pouzivam Nextcloud.

Pripadne jsem jeste zkousel Boost Note, coz vypada dospeleji a ma snad i vlastni synchronizaci a umoznuje kolaboraci v tymu/firme a i integraci s dalsimi nastroji... ale prave kvuli mnozstvi funkci jsem hledal neco jednodussiho.

Pripadne dalsi (drive pouzivany) nastroj na poznamky je Zim Wiki. Jednoduche rozhrani, ale za me naprosto funkcni. Jedina nevyhoda, diky ktere jsem hledal jine reseni je, ze nepouziva MarkDown, ale vlastni wiki syntax. Jinak je to klasicka adresarova struktura s plaintext soubory, takze citelna kdekoliv a cimkoliv.
« Poslední změna: 07. 04. 2022, 17:50:25 od tr1l1ner »

Hever

Re:Váš oblíbený systém na správu firemních informací (wiki)
« Odpověď #24 kdy: 07. 04. 2022, 18:05:34 »
Ve firmách i pro osobní účel jsem si rozjížděl DokuWiki. Jestli existují lepší wiki, nevím. Non-tech lidi by se s vytvářením stránek mohli trochu prát, nevím, mě vyhovuje (i middle-tech lidi si s tím vždy poradili).

Jestli je řeč i o soukromých poznámkách, tak na ty mám https://standardnotes.com/. Spojitost s wiki to má takovou, že si  tady obvykle kumuluji všelijaké textové poznámy ze kterých pak v nějakou chvíli tvořím stránku na wiki, samozřejmě pokud je to potřeba.