Jaký účetní SW pro OSVČ?

Re:Jaký účetní SW pro OSVČ?
« Odpověď #15 kdy: 14. 03. 2022, 12:04:27 »
Já používám ABRA FlexiBee. Velmi podobně jako ABRA FlexiBee, která už není free, vypadá také https://www.sucto.cz/


Re:Jaký účetní SW pro OSVČ?
« Odpověď #16 kdy: 14. 03. 2022, 12:36:54 »
A co klasické účto 20xx? By to mohlo fungovat pod wine, je to snad klasický DOS... Používáte to někdo? 
Gréta je nejlepší.

Sat1

Re:Jaký účetní SW pro OSVČ?
« Odpověď #17 kdy: 16. 03. 2022, 22:49:46 »
Karmelos> Fujtajbl, to se mi udělalo blivno. Stačí že na jedné firmě mám od nich Stereo a Duel. Stereo bylo narozdíl od Duelu alespoň účetně OK, ale každý update jsem si chtěl raději vytrhat všechny nehty. Duel už je sice Win app, ale je to tak zprzněné, že neustále něco zlobí, je to v síťové verzi šíleně pomalé a od té doby, co Ježek vymyslel že práce u PC a přes RDP je něco jiného, takže musíš mít na vše licenci 2x jim nemůžu přijít na jmeno. Ne, z České Lípy už SW raději ne!

H0ax

Re:Jaký účetní SW pro OSVČ?
« Odpověď #18 kdy: 17. 03. 2022, 12:27:39 »
Před lety jsem používal Flexibee, lokální instalaci na Macu. Pomalý interface protože java. Za nějakou dobu byl upgrade s novou fičurou - všechna dialogová okna se zásadně zobrazila za aplikací. Podle podpory problém javy, dokud to tam nevyřeší, tak oni taky ne. Vyřešil jsem to přechodem na fakturoid a mám ho stále.

Re:Jaký účetní SW pro OSVČ?
« Odpověď #19 kdy: 17. 03. 2022, 15:32:03 »
Mám Fakturoid a nejspíš bych ho úplně nedoporučil chybělo mi:
  • Nepodporoval do půlky února žádnou možnost DPFO, protože úřad pro to nevydal formát xml. Šlo to, ale podávat přes .pdf, takže jsem to musel dělat bokem.

No jo .. jenže to nebyl problém fakturoidu. To byl problém všech těhle fakturačních toolů - do půlky února nebyl znám formát toho XML pro danove priznani (doslo tam ke zmenam).


Re:Jaký účetní SW pro OSVČ?
« Odpověď #20 kdy: 17. 03. 2022, 19:26:23 »
Chtělo by to nějaký soft off-line a ne ty on-line, které se sice nějakou dobu tváří jako bezplatné, ale dřív nebo později to jejich provozovatel stejně zpoplatní, viz třeba iDoklad. Charitu nikdo dlouhodobě dělat nebude.

Jasně, každý měsíc nejlépe strávit 2 hodiny nad zprovozňováním softwaru zdarma, aby člověk ušetřil 300 Kč měsíčně a nevyúčtoval po litru za hodinu 2 hodiny, a to se vyplatí.

Osobně mám veškerý placený software, naopak SW zdarma nechci. Eviduji veškeré výdaje, a veškerý SW, netflix, youtube, google premium, atd. atd. celkem 20.000 Kč ročně, z mých výdajů je to pár procent.

Naopak jsem rád, za ušetřený čas, který je pro mě náklad číslo jedna. Jak říkal můj kolega, když je člověk kontraktor a účtuje 8k za den, tak pak pro něj na dovolené není to důležité jestli noc na hotelu stojí litr nebo tři litry, ale drahý je ten čas dovolené.

Teď někde o tom bylo video na youtube, jak si z toho týpek dělal srandu, že top stránky radí ať ušetří za kafe Starbucks 1.000 USD ročně, a týpek tam, že si to kafe ve starbacks dá, že optimalizoval hypotéku a bydlení a ušetří 17.000 dolarů ročně, a o tom to hoši je, řešit ve financích ty podstatné věci a nezabývat se kravinama. Náš čas a energie je omezená, a když koukáme na to, abysme koupili mléko v Albertu za 10.90, často přehlédneme podstatnou věc, kde můžeme ušetřit 100.000 Kč

Re:Jaký účetní SW pro OSVČ?
« Odpověď #21 kdy: 22. 03. 2022, 20:07:03 »
Zdarma je i S3 Money Start, jenom netuším, jak dobře jde rozchodit pod linuxem. Cígler sice pořád "citlivě" přitvrzuje limity zdarma verze, ale pro spoustu OSVČ, kteří mají pár desítek faktur ročně, to pořád stačí (mně to stačí už asi 8 let).
Dokud bude existovat Money, tak si myslím, že Start verze bude existovat taky, jednoduše tím naláká začínající OSVČ a až přestanou limity Startu stačit, tak si člověk přikoupí vyšší verzi. Problém nastane, až jednou Solitea vytvoří funkčního náhradníka, jeden takový projekt už před pár lety zkrachoval, tak snad ještě pár let bude klid.

MKzB

Re:Jaký účetní SW pro OSVČ?
« Odpověď #22 kdy: 22. 03. 2022, 20:51:08 »
V Money jedeme od roku 1992, Cíglera znám osobně. Dlouho byla (možná ještě je) na recepci firmy vyvěšená fotka, kde si Cígler podává ruku s Billem Gatesem. Takže kompatibilitu s Linuxem nepředpokládám.

Re:Jaký účetní SW pro OSVČ?
« Odpověď #23 kdy: 22. 03. 2022, 21:41:27 »
Chtělo by to nějaký soft off-line a ne ty on-line, které se sice nějakou dobu tváří jako bezplatné, ale dřív nebo později to jejich provozovatel stejně zpoplatní, viz třeba iDoklad. Charitu nikdo dlouhodobě dělat nebude.

Jasně, každý měsíc nejlépe strávit 2 hodiny nad zprovozňováním softwaru zdarma, aby člověk ušetřil 300 Kč měsíčně a nevyúčtoval po litru za hodinu 2 hodiny, a to se vyplatí.

Osobně mám veškerý placený software, naopak SW zdarma nechci. Eviduji veškeré výdaje, a veškerý SW, netflix, youtube, google premium, atd. atd. celkem 20.000 Kč ročně, z mých výdajů je to pár procent.

Naopak jsem rád, za ušetřený čas, který je pro mě náklad číslo jedna. Jak říkal můj kolega, když je člověk kontraktor a účtuje 8k za den, tak pak pro něj na dovolené není to důležité jestli noc na hotelu stojí litr nebo tři litry, ale drahý je ten čas dovolené.

Teď někde o tom bylo video na youtube, jak si z toho týpek dělal srandu, že top stránky radí ať ušetří za kafe Starbucks 1.000 USD ročně, a týpek tam, že si to kafe ve starbacks dá, že optimalizoval hypotéku a bydlení a ušetří 17.000 dolarů ročně, a o tom to hoši je, řešit ve financích ty podstatné věci a nezabývat se kravinama. Náš čas a energie je omezená, a když koukáme na to, abysme koupili mléko v Albertu za 10.90, často přehlédneme podstatnou věc, kde můžeme ušetřit 100.000 Kč
Moje poznámka nebyla ani tak ve vztahu k něčemu zadarmo, jako hlavně k tomu, že je mnohdy lepší koupit soft jednorázově a mít ho off-line, než pravidelně někomu platit za soft on-line.

Re:Jaký účetní SW pro OSVČ?
« Odpověď #24 kdy: 23. 03. 2022, 00:59:32 »
Moje poznámka nebyla ani tak ve vztahu k něčemu zadarmo, jako hlavně k tomu, že je mnohdy lepší koupit soft jednorázově a mít ho off-line, než pravidelně někomu platit za soft on-line.

Jenže pak ten jednorázový offline SW ti je bez aktualizací někdy dost rychle k prdu.

Viz
do půlky února nebyl znám formát toho XML pro danove priznani (doslo tam ke zmenam).

PS: za mě taky Fakturoid

Re:Jaký účetní SW pro OSVČ?
« Odpověď #25 kdy: 23. 03. 2022, 06:43:36 »
Účetní soft není Android nebo Win, aby potřeboval aktualizaci co měsíc :D

Re:Jaký účetní SW pro OSVČ?
« Odpověď #26 kdy: 23. 03. 2022, 06:49:53 »
Účetní soft není Android nebo Win, aby potřeboval aktualizaci co měsíc :D

Pokud má opravdu šetřit čas a nervy, dělá to dnes zejména na straně elektronické komunikace s finančákem, ČSSZ a zdravotní pojišťovnou. A tam jsou včasné a průběžné aktualizace nezbytné.

Na evidenci a vydávání faktur stačí když na to přijde tabulkový a textový procesor “zadarmo”.

Re:Jaký účetní SW pro OSVČ?
« Odpověď #27 kdy: 23. 03. 2022, 09:18:49 »
V Money jedeme od roku 1992, Cíglera znám osobně. Dlouho byla (možná ještě je) na recepci firmy vyvěšená fotka, kde si Cígler podává ruku s Billem Gatesem. Takže kompatibilitu s Linuxem nepředpokládám.

Money samozřejmě pod linuxem nativně neběží a nikdy běžet nebude, myslel jsem složitost rozchození v nějaké emulaci, případně dotazovatel může mít nějaký počítač s Windows a nebude mu vadit provozovat účetnictví pod Windows.

Každopádně všechny tady ty mini online placený projekty fungují perfektně do chvíle, než to koupí někdo jiný. Pak nastanou potíže a protlačování vlastního řešení, které je obvykle buď dražší nebo po ukončení vývoje původního software a migraci uživatelů se zdraží. Takto dopadlo už spousta online řešení a proto ho taky nedoporučuju. Že ta aplikace běží už několik let, není ani trochu záruka toho, že poběží i za rok. Následně může být i velký problém vůbec získat svoje data zpět.

Tom K

Re:Jaký účetní SW pro OSVČ?
« Odpověď #28 kdy: 15. 12. 2022, 08:28:59 »
ja jsem v podobne situaci spokojeny s Fakturoidem: https://www.fakturoid.cz/

Naprosto souhlasim, zkusil jsem toho hodne a fakturoid funguje uplne nejlepe. Maji to fakt vychytane + je tam videt aktivni vyvoj.

Za nejake 3 stovky / mesic usetrim strasne casu. DPH, KH je otazka asi 5 minut.

Děkuji oběma za navedení k Fakturoid.
Nehledal jsem kladivo, jen náhradu fakturace ve Word + Excel a uvažoval o free Pohodě.

A jsem příjemně překvapen, jak je user-friendly.
Už free verze umí vyplnění fakt. údajů dle IČ, QR kód pro platbu, PDF + ISDOC a spoustu věcí, o kterých jste nevěděli, že je chcete :-)
Omezení na 5 dodavatelů lze obejít, ale já autorům za tu práci nějakou korunu rád pustím.

Re:Jaký účetní SW pro OSVČ?
« Odpověď #29 kdy: 15. 12. 2022, 11:24:26 »
Zajímavě se jeví ještě https://fakturyon.cz/ a cena 60 Kč za měsíc (při platbě na rok) je zanedbatelná.