Nápady na tabuli pro pracovnu

Nápady na tabuli pro pracovnu
« kdy: 20. 02. 2022, 21:55:08 »
jsem si chtel udelat radost a vyladit pracovnu, kdyz v ni  tehle morove dobe sedim furt.

velky monitor neni dobry na nejake trvale vyvesene vytisky (treba  kalendar nebo pudorys podkrovi) . Sam mam 46palcu OLED a tam se bojim o vypaleni..

Super by byl velky e-Ink , ale ty stoji jako auto.

jsem si rikal, jestli by nebyla sikovna podsvicena tabule (jako byvaly stoly pro blueprinty). Ted si nevybavuju, jak na to pripevnuji papiry. U tech vodorovnych podsvicenych stolu byvalo podsavani, taky je asi nejlepsi plechova deska pod to podsviceni?

 A nebo obcas v TV clovek vidi   podsvicene pruhledne tabule, i kdyz mi neni uplne jasna pridana hodnota.
« Poslední změna: 20. 02. 2022, 22:29:54 od Petr Krčmář »


alex6bbc

  • *****
  • 1 632
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:napady na tabuli pro pracovnu
« Odpověď #1 kdy: 20. 02. 2022, 22:28:26 »
normalni korkova tabule a spendliky, nezere energii.

Re:Nápady na tabuli pro pracovnu
« Odpověď #2 kdy: 20. 02. 2022, 22:34:47 »
normální whiteboard s magnetkama....

Re:Nápady na tabuli pro pracovnu
« Odpověď #3 kdy: 20. 02. 2022, 23:45:52 »
priznavam, ze hledam neco co ma i cool faktor a potesilo by mne to.
Kdybych se na to dival ciste pragmaticky, tak z jistim, ze v poslednich projektech pro korporace zrovna neotrele prekvapive napady ci zablesky genialniho mysleni moc potreba nebyly.

jde mi o brainstorming

zkousel jsem s lepivym povrchem, clovek tam jen tak placne papir. ale prd to drzi a zhorsuje se to dost rychle

korky a spendliky mi proste nesedi. neda si primo na to kreslit, nici to dulezite dokumenty, ty spendliky driv nebo pozdeji zacnou vypadavat.

Tyhle cool natery, co si porizuji "agilni korporace od kreativnich mistnosti" jsou silene drahe a funkce nic moc.
https://www.pinterest.ch/pin/350506783472584488/

3x1.5m whiteboard s magnety mame v serverovne.
neni to s podstavcem, je to jen fakt tenka deska namontovana na zed.
po spatnych zkusenostech s cistitelnosti a odolnosti ruznych povrchu jsem poridili magnetickou s keramickym povrchem a funguje fakt suprove.

jen teda v pracovne nemam moc mista, navic je dost temna.
proto jsem premyslel o podsviceni nebo kompletne pruhlednou.
jako
https://technabob.com/blog/2013/11/27/lightboard-transparent-dry-erase-board/
tahle ocividne je jen na kresleni, nic vytisknuteho na to neupevnim (jedine parem magnetu - jeden z kazde strany desky?)

mozna proste jen vzit plnou desky polykarbonatu, nasvitit LED paskem bocni hranou (coz nebude fungovat u vetsiho rozmeru) a za to dat plech, aby magnety fungovaly.

kdyby se vzalo takove to stare dratosklo, mozna by to magnety udrzelo a soucasne je to proste pruhledne a pod svititelne?
nema potuchy ohledne tech magnetu, jsou to jen dratecky, i kdyz velmi silne magnety se daji loupat s hardisku...


Re:Nápady na tabuli pro pracovnu
« Odpověď #4 kdy: 20. 02. 2022, 23:59:05 »
Popřemýšlel bych o možnosti snadného a kvalitního vyfotografování celé tabule (pokud to má být tvůrčí nástroj). Případně o spojení s projekcí (zobrazení minulých stavů tabule např. nebo spojení projekce s kreslením od ruky).



Re:Nápady na tabuli pro pracovnu
« Odpověď #6 kdy: 21. 02. 2022, 11:06:04 »
hezka vecicka
jen teda to ocividne potrebuje projektor, ktera zvlada i brutalni   keystone korekci

Svatopluk Vít

  • *
  • 25
  • Ajťák, táta a manžel
    • Zobrazit profil
    • Různé info
    • E-mail
Re:Nápady na tabuli pro pracovnu
« Odpověď #7 kdy: 22. 02. 2022, 09:06:28 »
 Já bych úplně nezatracoval ten nápad s magnetickým nátěrem. Měly ho naše děti v pokoji.
https://www.youtube.com/watch?v=LogQFwyGRmQ

Re:Nápady na tabuli pro pracovnu
« Odpověď #8 kdy: 25. 02. 2022, 16:46:00 »
Ono to vypada cool.
ale kdy jsem hledal cenu bylo naprosto mimo realitu.

stejne na to nemam stenu. jedine nad monitorem a tam se clovek nenahne.

ohledne deti, to nebezpecne podporuje tendence deti cmarat po stenach.

Já bych úplně nezatracoval ten nápad s magnetickým nátěrem. Měly ho naše děti v pokoji.
https://www.youtube.com/watch?v=LogQFwyGRmQ