Tipy a triky na zlepšení logického myšlení u pohovorů

xyz

  • ***
  • 200
    • Zobrazit profil
Re:Tipy a triky na zlepšení logického myšlení u pohovorů
« Odpověď #90 kdy: 20. 02. 2022, 20:23:08 »
https://onlinejudge.org/index.php?option=com_onlinejudge&Itemid=8&category=3
Na prvy pohlad celkom zaujimave ale ...
skusil som z toho jednu ulohu
https://onlinejudge.org/index.php?option=com_onlinejudge&Itemid=8&category=3&page=show_problem&problem=42
ale ako dostali pre
Sample Input
10
Sample Output
1 4
to teda neviem

Prve cislo t.j. 1 je jasne, pretoze ta hladana trojica je (3, 4, 5)
Odkial ale maju ze to druhe cislo je 4, ked pisu ze "The second number is the number of positive integers ≤ N that are not part of any triple whose components are all ≤ N"
Ak mame cisla 1,2,..,10 a vysla nam teda jedna trojica (3, 4, 5) tak cisla ktore nie su v trojici su 1, 2, 6, 7, 8, 9, 10, teda ich je 7. Tak odkial maju ze to ma byt 4 ?

Podle mne je tam jeste jedna trojice 6^2 + 8^2 = 10^2, ktera ale neni nesoudelna, ale vyhovuje zadani pro to druhe cislo ("You are also to compute the number of values 0 < p ≤ N such that p is not part of any triple (not just relatively prime triples)") .

 A pak opravdu vychazi, ze mame trojice (3,4,5) a (6,8,10) a tudiz |{1,2,7,9}| = 4


mikrom

  • ****
  • 321
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tipy a triky na zlepšení logického myšlení u pohovorů
« Odpověď #91 kdy: 20. 02. 2022, 21:08:08 »
Podle mne je tam jeste jedna trojice 6^2 + 8^2 = 10^2, ktera ale neni nesoudelna, ale vyhovuje zadani pro to druhe cislo ("You are also to compute the number of values 0 < p ≤ N such that p is not part of any triple (not just relatively prime triples)") .

 A pak opravdu vychazi, ze mame trojice (3,4,5) a (6,8,10) a tudiz |{1,2,7,9}| = 4
Diky za hint.
Ano tak by to vychadzalo, aj ked tie maju spolocneho delitela gcd(6, 8, 10) ==2.
Ja som hladal iba take x, y, z kde gcd(x, y, z) == 1, pretoze v zadani pisu
"You are to compute the number of triples (x, y, z) such that x < y < z, and they are relatively prime, i.e., have no common divisor larger than 1."

xyz

  • ***
  • 200
    • Zobrazit profil
Re:Tipy a triky na zlepšení logického myšlení u pohovorů
« Odpověď #92 kdy: 20. 02. 2022, 22:22:45 »
Podle mne je tam jeste jedna trojice 6^2 + 8^2 = 10^2, ktera ale neni nesoudelna, ale vyhovuje zadani pro to druhe cislo ("You are also to compute the number of values 0 < p ≤ N such that p is not part of any triple (not just relatively prime triples)") .

 A pak opravdu vychazi, ze mame trojice (3,4,5) a (6,8,10) a tudiz |{1,2,7,9}| = 4
Diky za hint.
Ano tak by to vychadzalo, aj ked tie maju spolocneho delitela gcd(6, 8, 10) ==2.
Ja som hladal iba take x, y, z kde gcd(x, y, z) == 1, pretoze v zadani pisu
"You are to compute the number of triples (x, y, z) such that x < y < z, and they are relatively prime, i.e., have no common divisor larger than 1."

Neni zac. V tom prvni odstavci to maji dobre. V te sekci Output tam zapomeli to "(not just relatively prime triples)"

mikrom

  • ****
  • 321
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Tipy a triky na zlepšení logického myšlení u pohovorů
« Odpověď #93 kdy: 20. 02. 2022, 23:53:51 »
...
Neni zac. V tom prvni odstavci to maji dobre. V te sekci Output tam zapomeli to "(not just relatively prime triples)"
Ano ked som si dalsi krat precital to zadanie uz som to pochopil a program opravil, takze uz pocita ako bolo uvedene na konci prikladu. Bolo treba hladat vsetky pravouhle trojuholniky, ale vypisat len pocet tych, v ktorych x, y, z su nesudelitelne. Okrem toho este vypisat pocet cisel, ktore sa nevyskytuju v ziadnom trojuholniku.

Re:Tipy a triky na zlepšení logického myšlení u pohovorů
« Odpověď #94 kdy: 24. 02. 2022, 17:48:51 »
Děkuji za reakce. Přidám vtipnou vsuvku  :) . Podařilo se mi projít jedním pohovorem - 2.5 hodiny technických otázek ohledně architektury, celý pohovor v angličtině, algoritmy.. Bylo tam na mě 5 lidí a já to dal. Tak všichni hrozně natěšení že budou mít nového kolegu a HR mě měla kontaktovat s nabídkou. Včera mi psala email že má vše nachystáno a dnes bude volat. No co čert nechtěl, ráno se Putin se začal snažit o třetí světovou a HR mi dneska celá vyjukaná povídá do telefonu že vedení z USA pozastavilo nábory vývojářů po celém světě, jelikož jim od rána volají klienti kteří jsou buď z Ruska, nebo mají nasmlouvané projekty s přesahem do Ruska a vše pozastavují na neurčito. >:(


Re:Tipy a triky na zlepšení logického myšlení u pohovorů
« Odpověď #95 kdy: 24. 02. 2022, 18:49:50 »
Děkuji za reakce. Přidám vtipnou vsuvku  :) . Podařilo se mi projít jedním pohovorem - 2.5 hodiny technických otázek ohledně architektury, celý pohovor v angličtině, algoritmy.. Bylo tam na mě 5 lidí a já to dal. Tak všichni hrozně natěšení že budou mít nového kolegu a HR mě měla kontaktovat s nabídkou. Včera mi psala email že má vše nachystáno a dnes bude volat. No co čert nechtěl, ráno se Putin se začal snažit o třetí světovou a HR mi dneska celá vyjukaná povídá do telefonu že vedení z USA pozastavilo nábory vývojářů po celém světě, jelikož jim od rána volají klienti kteří jsou buď z Ruska, nebo mají nasmlouvané projekty s přesahem do Ruska a vše pozastavují na neurčito. >:(

Nevesaj z toho hlavu, tiez sa mi nieco take stalo zrovna pred vypuknutim cinovidu 19. Bol som na pohovore, vsetko vyzeralo ok, oni mi dali na mieste vyjadrenie ze maju o mna zaujem, ja im tiez, vsetko vyzeralo na to ze o dva mesiace som ich. Len to este museli nechat schvalit vedenie v zahranici, a prave vtedy to zacalo, prve pripady cinovidu aj slovensku, a vsetci do.raty az za usami lebo nevedeli co bude, tak prestali naberat. Pekne to bolo potom vidno aj v statistikach ze zrazu zmizlo z trhu snad tretina (uz si nepametam) ponuk na pracovne miesta.

Proste pri najhorsom pobudnes v sucastnej praci este nejaky cas, a odides az inokedy. Hlavne ho vyuzi na nieco zmysluplne, poznas svoje slabe stranky, tak na nich pracuj, aj ked len 30min denne, aj to je progres.