Kde je ajťákův ráj na venkově?

Re:Kde je ajťákův ráj na venkově?
« Odpověď #60 kdy: 26. 01. 2022, 22:57:23 »
Souhlasím. Proto vám doporučuji nemyslet a raději si ještě jednou přečíst na co se ptal: "Takze zamyslim variantu nejakeho venkova - limitem je zpevnena komunikace, auto co mam neni offroad."
To je docela explicitní, ne?

To je podmínka, omezující výběr z té OPAČNÉ strany,tzn že to nesmí být HORŠÍ. To je dneska materiál #facepalm :-)
Taktéž doporučuji nastudovat rozdíl mezi explicitní a implicitní.

Když myslím explicitní, napíši explicitní. Chtěl jsem napsat explicitní. A myslím explicitní. A pardon. Já jeho větu chápu zcela jednoznačně tak, že zvažuje venkov. A podmínkou je jen zpevněná silnice aby se tam dalo běžným autem dojet. Proto je tam taky ta pomlčka.

Nepřijdete si trochu arogantně?

P.S. že mu stačí, když mu na přístupové komunikací auto nezapadne do půlky dveří do bahna, vůbec neznamená, že vyžaduje, aby tam bylo bahno prosypane štěrkem (příklad). A překvapení na konec: i ve vnitřní Praze jsou místa, která to splňují s bídou. Přitom to neznamená, že by třeba Košíře nebo Bertramku bylo možno označit za vesnici či dokonce vidlákov, když už si máme vyzkoušet nějaké to explicitní vyjadřování.


Re:Kde je ajťákův ráj na venkově?
« Odpověď #61 kdy: 26. 01. 2022, 23:05:16 »
Taky jsem zmizela z Prahy. Jako malá jsem vyrůstala na okraji Prahy (pod cukrakem) a po odchodu z VŠ jsem se přestěhovala na Smíchov. Po 6 letech žití na Smíchově (z toho 5 s přítelkyní) v bytě jsem hodila vidle a koupila starý dům asi 30km vzdušnou čarou od kraje Prahy, v Křivoklátských lesích. Je to něco úplně jinýho. Když jdu spát tak je tma a ticho. Když chci do lesa, stačí udělat 3 kroky za hospodu. Nákup buď Rakovník nebo Beroun, na rychlovky k Vietnamci (máme tu 2) nebo Coop. Co se týče internetu tak DSLAM mám přímo před barákem, verejku od Metronetu zadarmo. Co mi chybí? Vyměnit trámy ve střeše a udělat druhý patro a na střechu soláry :) (vtip samozřejmě)
Sousedy mam v klidu, za rohem si můžu koupit mléko přímo z ceciku a čerstvá voda z lesa taky není daleko.
V době HO fakt nemělo cenu bydlet v malý garsonce v zbytečným hluku a smogu z aut.
Ano, barák byl starší a potřeboval větší reko (podlahy, stropy rovnou se zateplením) ale nakonec se dalo .. a na 30 let platím nějakých 13 tisíc, za to si v Praze pronájmu co? :) Nebo koupím v blízkém okolí? Do kanclu to mám potencionálně 45-50 minut dle stavu silnic (ne každý den fakt nejezdím), v zimě je potřeba mít rozumný vzorek na ty kopce ale dá se. A v létě sklopim střechu a jede se v kabrioletu :) (ekvivalent motorky ale lepší :D)

Re:Kde je ajťákův ráj na venkově?
« Odpověď #62 kdy: 26. 01. 2022, 23:10:28 »

.....

A v létě sklopim střechu a jede se v kabrioletu :) (ekvivalent motorky ale lepší :D)
Dovoluji si vyjádřit hrubý nesouhlas, zkus to naklopit do zatáčky :)

Re:Kde je ajťákův ráj na venkově?
« Odpověď #63 kdy: 26. 01. 2022, 23:13:07 »
Můžu potvrdit, Smíchov je v dnešní době na provaz; bydlel jsem tam 28 let na Andělu.

janob

Re:Kde je ajťákův ráj na venkově?
« Odpověď #64 kdy: 27. 01. 2022, 10:46:43 »
Citace
Mám kamaráda v Ulánbátaru, ten to taky splňuje :)

<joke on>
Ulanbátár je veľkomesto, nie vidiek ;-), takze to spĺňa iba z geografckého hľadiska. A mimo mesta samotného predpokladám dosť problém s wi-fi (osobnú skúsenosť ale nemám) ...
</joke off>

Ešte som ku kladom zabudol pridať: najbližšia pálenica (oficiálna!) 4km, zdroj kvalitnej horskej vody na riedenie destilátu 1km ... ;-)


Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde je ajťákův ráj na venkově?
« Odpověď #65 kdy: 27. 01. 2022, 10:53:51 »
Citace
Mám kamaráda v Ulánbátaru, ten to taky splňuje :)
<joke on>
Ulanbátár je veľkomesto, nie vidiek ;-), takze to spĺňa iba z geografckého hľadiska. A mimo mesta samotného predpokladám dosť problém s wi-fi (osobnú skúsenosť ale nemám) ...
</joke off>

Ešte som ku kladom zabudol pridať: najbližšia pálenica (oficiálna!) 4km, zdroj kvalitnej horskej vody na riedenie destilátu 1km ... ;-)
Tak on není přímo ve městě pod pokličkou smogu, ale někde za městem. Internet má rychlejší než já v “civilizaci”.

Palírna? Jiný kamarád už pár let bydlí v Íránu a má jednu (taky oficiální) za rohem. Než někdo začne držkovat, tak křesťanské menšiny v Íránu můžou legálně vyrábět alkoholické nápoje. A Isfahán je z velké části arménský :)

Re:Kde je ajťákův ráj na venkově?
« Odpověď #66 kdy: 27. 01. 2022, 11:54:22 »
Je to tak. Internet někde na periferii města je často řádově rychlejší než v centru. Holt se v centru často nedá rozumně vysokorychlostní internet šiřit - řídká hustota osídlení (stará a nízká zástavba), úzké historické ulice, které nelze jen tak rozkopat.

V Praze jsem řešil to samý, maximálně xDSL přes nějaké staré dráty... :-/

Re:Kde je ajťákův ráj na venkově?
« Odpověď #67 kdy: 27. 01. 2022, 12:10:09 »
Ako človek ktorý v mladosti zažil presťahovanie z mesta na blízku dedinu mám jednoznačný názor.

Podla mna najlepšia kombinácia je dom (nie byt/panelak) v skutočnom meste (nie satelit). Na lokalite tiež dosť záleží. Veľká záhrada je na prítaž. Civilizácia je super, len je potrebná určitá "nárazníkova zóna"

Ludia čo chcú uniknúť pred mestským smogom bývajú prekvapení dedinským smogom (stači jeden debil na ulici ktorý kúri drevotrieskovým odpadom).

Tiež je dobré zistit v prípade prúseru ako dlho by trval príjazd záchranky a pod ktorú nemocnicu patríte. Je roziel byt 5 km od veľkej univerzitnej než 50 km po cestách 3 triedy do malej/slabo vybavenej.







L..

  • ****
  • 302
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kde je ajťákův ráj na venkově?
« Odpověď #68 kdy: 27. 01. 2022, 12:41:44 »
Ludia čo chcú uniknúť pred mestským smogom bývajú prekvapení dedinským smogom (stači jeden debil na ulici ktorý kúri drevotrieskovým odpadom).

Přesně tak. Ach ty naivní romantické představy o klidném životě na vesnici v čistém lůně přírody, kde je svět ještě v pořádku...

V reálu tam lidi topí kdečím, takže zasmradí celou ves, na jaře a v létě jedou pomalu nonstop sekačky a křovinořezy, na podzim cirkulárky a když nic nejede, tak hystericky ječí sousedův pes. Zlatá dopravní tepna pod oknem ve městě :D

Re:Kde je ajťákův ráj na venkově?
« Odpověď #69 kdy: 27. 01. 2022, 13:00:15 »
Asi tak třetina Mochova (možná už víc) je zasíťovaná optikou spolku czela.net. Jejich optika je i v některých dalších obcích okolo. Ale nevím, zda 20 km od Prahy považujete za venkov.

Re:Kde je ajťákův ráj na venkově?
« Odpověď #70 kdy: 27. 01. 2022, 13:04:21 »
Všude je holt něco. Lidi jsou nalezlí všude, ČR je šíleně hustě osídlená a je těžký najít někde kus klidu, ale dá se to.

Na vesnici vrčí pily a sekačky, v paneláku zase každý den někdo něco vrtá a přestavuje byt, slyšíte doslova každý prd. Ve staré zástavbě zase není kde parkovat a často je v těch ulicích šílený provoz. Domečky na kraji města jsou ideální, ale tam už bývají zahrady, takže sekačky jsou opět na scéně, a navíc často mají lidi v garáži dílnu, takže bruska a podobně. Navíc je to asi nejdražší způsob bydlení.

Vrčení pil a sekaček je v poho, protože vy tu trávu taky nekosíte a dříví neřežete ruční pilou. Ve městě má čokla ještě víc lidí, který je navíc často celý den zavřený v bytě sám, kde dělá hádejte co,... jeká. V paneláku stačí blbá hvízdající andulka nebo podobný opeřenec.

Kvílející sanitky ve městě, nekonečné rekonstrukce ulic a okolních domů, dementi troubící v noci před barákem a podobně, to mi opravdu nechybí.

Re:Kde je ajťákův ráj na venkově?
« Odpověď #71 kdy: 27. 01. 2022, 13:15:41 »
...
😒

Ze zkušeností vím, že pokud nějaká kreatura říka psům čokl, možná má i nějaké IQ, ale EQ určitě nula !

Alespoň to zkus, zamyslet se nad sebou, ty sociopate !

🖕
👎

Re:Kde je ajťákův ráj na venkově?
« Odpověď #72 kdy: 27. 01. 2022, 13:20:54 »

Osobně mě prostě láká více byt. Je tam spousta nevýhod, ale veskrze člověk může pracovně jet na 2 týdny do vídně, bez toho aby se strachoval, kdo odklidí sníh před barákem.

Jen taková technická připomínka: pokud chodník před domem není váš, nejste povinen ho uklízet. Ta povinnost už naštěstí asi 10 let neexistuje.

Coz neznamena , ze ho nebudes uklizet. Ja teda radsi ten snih nebo listi shrabnu , nez abych se v tom brodil. Nez k nam mesto prijede, tak je z toho led anebo to mam v baraku. Pravda jsou strelci co u soudu pozaduji , aby mesto uklizelo listi z mestskych stromu na jejich zahrade. Jestli tohle projde , tak Lesy CR budou uklizet celou republiku ....

Re:Kde je ajťákův ráj na venkově?
« Odpověď #73 kdy: 27. 01. 2022, 13:34:08 »
jestli to neni rekurzivni.

ja mam zase svoje zkusenosti s hysterickymi vlastniky domacich mazliku, kterou jsou jejich nahradou za deti, co nadavaji do psychopatu kazdymu, co se ohradi, ze uz nechce byt potreti  od jejich nekontrolovatelne potvory pokousany.


...
😒

Ze zkušeností vím, že pokud nějaká kreatura říka psům čokl, možná má i nějaké IQ, ale EQ určitě nula !

Alespoň to zkus, zamyslet se nad sebou, ty sociopate !

🖕
👎

Re:Kde je ajťákův ráj na venkově?
« Odpověď #74 kdy: 27. 01. 2022, 13:40:17 »
...
OMG, to je zase YntelYgent...  ::)

Kdybys měl více životních zkušeností, veděl bys, kde všude je pes nenahraditelný...

Dokonce i v armádě, při odhalování portugal. min, které nelze detekovat běžným detektorem.

Nemáš zač ! 🖕