Strategie na recesi

Re:Strategie na recesi
« Odpověď #165 kdy: 08. 02. 2022, 15:24:12 »
Když jste u tech knížek, velice zajímavá kniha je "Základy mužského šovinismu" od Hausmanna. Asi je si ji dobré přečíst. Myslím, že bude brzo zakázaná.
Gréta je nejlepší.


Re:Strategie na recesi
« Odpověď #166 kdy: 08. 02. 2022, 16:05:34 »
To přirozeně nemůžu vyloučit. Mám omezené schopnosti jak času tak chápání. A tak se orientuju podle výsledků - takové to "keci jsou levné, ukaž kód".
Na druhou stranu, nemusíš být študovanej, aby si viděl, když si někdo "vypomáhá", aby mu to sedělo. Když bych se setkával s tím, že dva lidé chápou nějakou pasáž zcela různě, a přitom hráli fér, dal bych ti za pravdu.
Ok, tak ukaž kód :)

Co znamená "Ženy vaše v shromážděních ať mlčí, nebo nedopouští se jim mluviti, ale aby poddány byly, jakž i zákon praví"? Dodržuje to tvoje manželka? Když k vám přijede na návštěvu rodina, tak celou dobu cudně mlčí a jenom nosí na stůl?

A hned vedle další zajímavá rada: "Pakli se chtí [ženy] čemu naučiti, doma mužů svých nechať se ptají." Díval ses ve škole poněkud nelibě na to, že jsi tam měl i spolužačky (páč to je zjevně podivná aktualizace a dobová novota :) )? Nebo máš jiný výklad této jistě dobré rady? ;)

On vůbec Pavel (teda "knížka") radí zajímavé věci:

Každá pak žena, modleci se aneb prorokujici s nepřikrytou hlavou, ohyžďuje hlavu svou; nebo jednostejná věc jest, jako by se oholila.

Tvoje žena chodí na bohoslužby v šátku, nebo je na Sinead? ;)

Ostatně předpokládám, že žena tě ve všem poslouchá přinejmenším tak, jako ty posloucháš "knížku", páč "hlava ženy [jest] muž", že :)

xyz

  • ***
  • 200
    • Zobrazit profil
Re:Strategie na recesi
« Odpověď #167 kdy: 08. 02. 2022, 16:30:21 »
Když jste u tech knížek, velice zajímavá kniha je "Základy mužského šovinismu" od Hausmanna. Asi je si ji dobré přečíst. Myslím, že bude brzo zakázaná.

Proc? Ten clovek je evidentne naruseny. Neni schopny zit v uspokojivem vztahu (narcistni porucha osobnosti, nebo nejaka jina, to je asi jedno) a bohuzel o tom pise knizky, jako by to mel byt nejaky klad.

xyz

  • ***
  • 200
    • Zobrazit profil
Re:Strategie na recesi
« Odpověď #168 kdy: 08. 02. 2022, 16:32:11 »
Měli stejnou knížku (dobře, v tom 12. století asi ne, tehdy byla zakázaná), takže stejná pravidla.

Ve 12. stoleti jeste knihy nebyly (maximalne v nejakem klastere se opisovaly husim brkem (viz Eco. Jmeno ruze)


BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Strategie na recesi
« Odpověď #169 kdy: 08. 02. 2022, 16:55:16 »
Když jste u tech knížek, velice zajímavá kniha je "Základy mužského šovinismu" od Hausmanna. Asi je si ji dobré přečíst. Myslím, že bude brzo zakázaná.

Mě se líbila "Jak se stát nesnesitelným" od Otmara Chadima


Měli stejnou knížku (dobře, v tom 12. století asi ne, tehdy byla zakázaná), takže stejná pravidla.

Ve 12. stoleti jeste knihy nebyly (maximalne v nejakem klastere se opisovaly husim brkem (viz Eco. Jmeno ruze)
No však.

To přirozeně nemůžu vyloučit. Mám omezené schopnosti jak času tak chápání. A tak se orientuju podle výsledků - takové to "keci jsou levné, ukaž kód".
Na druhou stranu, nemusíš být študovanej, aby si viděl, když si někdo "vypomáhá", aby mu to sedělo. Když bych se setkával s tím, že dva lidé chápou nějakou pasáž zcela různě, a přitom hráli fér, dal bych ti za pravdu.
Ok, tak ukaž kód :)
No, ale ty nechceš ukázat kód = mé šťastné manželství; ale rejpat do mého chápání. V tomto směru zbaběle utíkám z boje. 1



1/ Ano, má paní mě bere jako hlavu rodiny, ano všechny ty pasáže nějak chápeme, a nějak uplatňujeme, ano, dokonce má paní používá šátek, když někoho vyučuje. Ano, Pavel je drsnej ve svých formulacích. Ale nic s čím by si průměrný člověk neporadil, pokud chce. A ty moc dobře víš, že tu Bibli překrucuješ, aby ses mi vysmál.


Re:Strategie na recesi
« Odpověď #170 kdy: 08. 02. 2022, 17:34:09 »
1/ Ano, má paní mě bere jako hlavu rodiny, ano všechny ty pasáže nějak chápeme, a nějak uplatňujeme
To je přesně to jediné, co jsem chtěl slyšet: nějak chápeme, nějak uplatňujeme. Jasný, nic proti tomu. Každý křesťan (a třeba i ateistický humanista) je nějak chápe a nějak uplatňuje. Každý je nějak vykládá. Jestli si myslíš, že ausgerechnet ty jediný správně, přesně, věrně a "neupraveně", tak... ...tak v tom taky nejsi sám. To si o sobě pochopitelně myslí taky skoro každý proud křesťanství. Možná my starokatolíci jsme v tom tak trochu bílé vrány, páč jsme si právě svoji omylnost dali do štítu (respektive odpor proti neomylnosti, ale já to raději formuluju pozitivně ;) ).

Ale nic s čím by si průměrný člověk neporadil, pokud chce.
Jj, souhlas. Vhodný výklad se vždycky dá najít.

A ty moc dobře víš, že tu Bibli překrucuješ
No tak "překrucuješ" bych si vyprosil. Knížka jasně a jednoznačně říká, že má tvoje žena mlčet, ona si dovolí dokonce učit, ty to tady klidně mírnixtýrnix přiznáš jakoby se nechumelilo, dokonce coby její hlava jsi jí za to zjevně nepotrestal (pomni! Knížka radí: Rány a modřiny uzdravují ze špatnosti, bití zasahuje hluboké útroby!) a já jsem ten, kdo knížku překrucuje?! E?

aby ses mi vysmál
Ne, hele, nějakej ten pátek se tady známe, ne? A myslím, že jsme si vždycky docela rozuměli. Tak jsem si dovolil si trochu zatrolit na tvůj účet, ať je taky nějaká sranda, ne? Jak jsem říkal, s fundamentalistama je sranda vždycky :)
(Teda dokud nemají moc jako v Příběhu služebnice nebo je nenapadne "neupraveně" dodržovat třeba knížkové rady typu "Neodjímej od mladého kázně; nebo umrskáš-li jej metlou, neumřeť").

Popravdě, pojal jsem chuť tě vytrolit hnedka, jak ses začal prsit se svým "neupraveným" chápáním knížky. Chápej, tohle prsení se neomylností, to je pro starokatolíka prostě rudej hadr, to se nedá nic dělat :)))

Ber to prosím tak, jak jsem to myslel: přátelská sranda. Pokud ti to tak nevyznělo nebo tě to uráží, tak se omlouvám, moje chyba, špatný odhad situace :)
« Poslední změna: 08. 02. 2022, 17:35:56 od Mirek Prýmek »

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Strategie na recesi
« Odpověď #171 kdy: 08. 02. 2022, 22:39:04 »
Popravdě, pojal jsem chuť tě vytrolit hnedka, jak ses začal prsit se svým "neupraveným" chápáním knížky. Chápej, tohle prsení se neomylností, to je pro starokatolíka prostě rudej hadr, to se nedá nic dělat :)))

Dovolím si ještě opravit: Já nikde (doufám) nenaznačoval neomylnost. To jsi si, možná díky bohatým zkušenostem s jinými, do mého projevu vložil. Taky jsem nikdy (snad) netvrdil, že ten můj výklad je správně tak nějak z principu. To určitě ne.

Trpím určitou jistotou, podloženou úsilím, studiem, pozorováním, praxí. Ale hlídám si, abych si stále ověřoval, jestli Písmo chápu správně. Protože jsem na té jistotě postavil svůj život. Zatím to vychází na sto procent.


Popravdě, pojal jsem chuť tě vytrolit hnedka

Tak snad si se dobře bavil ;)

Re:Strategie na recesi
« Odpověď #172 kdy: 09. 02. 2022, 06:14:44 »
Dovolím si ještě opravit: Já nikde (doufám) nenaznačoval neomylnost. [...] Trpím určitou jistotou
No, tak až budeš trpět nejistotou, můžeme se bavit o tom, že nenaznačuješ neomylnost ;)


Re:Strategie na recesi
« Odpověď #173 kdy: 10. 02. 2022, 13:48:34 »
Já vůbec nechápu, co tu řešíte. Abych byl s někým šťastný nepotřebuju nějakou knížku :)

Jde spíš o doporučení, co si přečíst abys pochopil, co a proč se pos***o :-D