Profinit - junior java dev

Profinit - junior java dev
« kdy: 04. 01. 2022, 12:34:37 »
Zdravím, rád by som sa opýtal, aké máte skúsenosti s firmou profinit. Čeká ma pohovor na junior java vývojára, v podstate bez význaných skúsností (nejaké progámko v škole). Aké praktické úkoly môžem čakať, prípadne aký plat mám požadovať - praha
Dakujem


Re:Profinit - junior java dev
« Odpověď #1 kdy: 04. 01. 2022, 14:04:34 »
Kamarád se před pár lety taky ucházel o pozici javisty juniora v Profinitu a prý to byl v porovnání s konkurencí zdaleka nejhorší pohovor. Praktické zkušenosti s programováním je moc nezajímali a ptali se hlavně na teorii, např. rozdíl mezi ACID a BASE databázemi, návrhové vzory a algoritmy v Javě. Myslím, že po něm snad chtěli jeden algoritmus napsat dokonce z hlavy na tabuli (whiteboard).

Já do Profinitu taky "kdysi" posílal životopis, ale ani mě nepozvali na pohovor, jelikož moje platové očekávání jim nesedělo vůči mým zkušenostem. Matně si vzpomínám, že jsem si řekl cca o 5000 Kč/MD po cca dvou letech vývojařiny.

Re:Profinit - junior java dev
« Odpověď #2 kdy: 04. 01. 2022, 14:51:10 »
Tak 5k/MD po 2 letech je i na IT přepal :) Leda že bys byl nějakej superman

Re:Profinit - junior java dev
« Odpověď #3 kdy: 04. 01. 2022, 17:04:18 »
Tak 5k/MD po 2 letech je i na IT přepal :) Leda že bys byl nějakej superman
Na tomto fore najdes kopu "alfa samcov" ktory vcera vysli zo skoli a uz sa nehanbia pytat si 5k/MD (alebo 60k hrubeho), potom sa divia ze posielaju zivotopis do 20tich firiem naraz, a idu tak na 5pohovorov z ktorich na 3 ich firma aj tak zavola len tak for fun lebo chcu tich blaznov vidiet.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Profinit - junior java dev
« Odpověď #4 kdy: 04. 01. 2022, 18:12:38 »
Vzhledem k absenci zkušeností to bude blbý, řekl bych 40k a pokud tě usmlouvají jenom na 35 tak buď rád. Ale neboj, se zkušenostmi to extrémně rychle poroste a už třeba po roce se dostaneš na 50-60.
Na tomto fore najdes kopu "alfa samcov" ktory vcera vysli zo skoli a uz sa nehanbia pytat si 5k/MD
Já jsem už při škole dělal za 4k/MD, a to bylo 2018 (od té doby ceny stouply).


Re:Profinit - junior java dev
« Odpověď #5 kdy: 04. 01. 2022, 19:03:42 »
Spolužák u nich byl nedávno na pohovoru na stejnou pozici. Měl asi rok zkušenosti jako brigáda při škole. Pohovor byl prý na 2 hodiny zkoušení jak logiky, tak i trochu programování (prý hodně vyčerpávající), ale měl pocit, že se mu to povedlo. Nakonec mu řekli na posledním pohovoru, že ho berou, ale nabídli mu drasticky méně, než chtěl. Co vím tak o tom přemýšlel. Nakonec si počkal a šel na dalších asi 5 pohovorů, kde mu postupně nabídli skoro až dvojnásobek toho, co v profinitu s minimálním úsilím na pohovorech.
A když jim volal, že nabídku odmítá, tak se ještě ptali, jestli by se nechtěl domluvit na lepší částce.
Takže rada na závěr by asi byla rozhodně jít na více pohovorů. I když by tě tady vzali, udělal by sis představu o trhu a nabídkách. Udělat dojem hlavně po sociální stránce s tím, že chybějící znalosti se rád doučíš, a pokud budeš mít nabídek hodně tak je pravděpodobné, že ti nabídnou ještě lepší podmínky, jakmile je odmítneš.

Na tomto fore najdes kopu "alfa samcov" ktory vcera vysli zo skoli a uz sa nehanbia pytat si 5k/MD (alebo 60k hrubeho), potom sa divia ze posielaju zivotopis do 20tich firiem naraz, a idu tak na 5pohovorov z ktorich na 3 ich firma aj tak zavola len tak for fun lebo chcu tich blaznov vidiet.

Jinak si myslím, že po dvou letech je 5000/MD nebo minimálně 60k hrubého naprosto reálná mzda, ale záleží na spoustě faktorů. Na druhou stranu zrovna v profinitu to fakt asi nedají... Zjednodušeně, kdo si o to řekne, možná to nedostane, ale kdo si o to neřekne to určitě nedostane.

Re:Profinit - junior java dev
« Odpověď #6 kdy: 04. 01. 2022, 20:31:56 »
Normální pohovor, zeptají se tě na pár teoretických otázek, potom napíšeš něco na papír/tabuli. Časově to zabere tak cca 2 hodiny, ale není nijak náročný ani vyčerpávající. Přeji hodně trpělivosti při vyjednávání o mzdě.

Re:Profinit - junior java dev
« Odpověď #7 kdy: 05. 01. 2022, 09:12:35 »
Vzhledem k absenci zkušeností to bude blbý, řekl bych 40k a pokud tě usmlouvají jenom na 35 tak buď rád. Ale neboj, se zkušenostmi to extrémně rychle poroste a už třeba po roce se dostaneš na 50-60.
Na tomto fore najdes kopu "alfa samcov" ktory vcera vysli zo skoli a uz sa nehanbia pytat si 5k/MD
Já jsem už při škole dělal za 4k/MD, a to bylo 2018 (od té doby ceny stouply).

Za 35 nabira Kaufland jesterkare do skladu.
Pokud si myslis, ze prace vyvojare odpovida praci skladnika, smele do toho.

Re:Profinit - junior java dev
« Odpověď #8 kdy: 05. 01. 2022, 09:29:56 »


Za 35 nabira Kaufland jesterkare do skladu.
Pokud si myslis, ze prace vyvojare odpovida praci skladnika, smele do toho.

Ale ten makacenko ve skladu muze uz za tyden delat svoji praci na 100%. Kdezto tento junior programator se bude pul roku zaucovat a kdo vi jak to s nim vubec dopadne. Kdyz to pujde dobre, tak druhy rok muze mit klidne 70k. O tom si ten skladnim muze nechat jen zdat.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Profinit - junior java dev
« Odpověď #9 kdy: 05. 01. 2022, 10:12:13 »
Vzhledem k absenci zkušeností to bude blbý, řekl bych 40k a pokud tě usmlouvají jenom na 35 tak buď rád. Ale neboj, se zkušenostmi to extrémně rychle poroste a už třeba po roce se dostaneš na 50-60.
Na tomto fore najdes kopu "alfa samcov" ktory vcera vysli zo skoli a uz sa nehanbia pytat si 5k/MD
Já jsem už při škole dělal za 4k/MD, a to bylo 2018 (od té doby ceny stouply).
Za 35 nabira Kaufland jesterkare do skladu.
Pokud si myslis, ze prace vyvojare odpovida praci skladnika, smele do toho.
Jak kterého. Nějaké tupé lepení webů není intelektuálně náročnější než precizní ovládání technologie někde ve skladu.

David

  • ***
  • 143
    • Zobrazit profil
Re:Profinit - junior java dev
« Odpověď #10 kdy: 05. 01. 2022, 11:07:13 »
Ale ten makacenko ve skladu muze uz za tyden delat svoji praci na 100%. Kdezto tento junior programator se bude pul roku zaucovat a kdo vi jak to s nim vubec dopadne. Kdyz to pujde dobre, tak druhy rok muze mit klidne 70k. O tom si ten skladnim muze nechat jen zdat.
Přesně! O tom to je. Když je člověk dobrý, může vyrůst násobně výš, jen musí být na začátku pokorný a učit se. To ten ještěrkář vyrůst nikam nemůže.

Re:Profinit - junior java dev
« Odpověď #11 kdy: 05. 01. 2022, 11:51:41 »
Za 35 nabira Kaufland jesterkare do skladu.
Pokud si myslis, ze prace vyvojare odpovida praci skladnika, smele do toho.

Ano, práce vývojáře v Profinitu odpovídá práci skladníka v Kauflandu, skladník ještě k tomu potřebuje papíry na ješterku a má hmotnou odpovědnost za poškozené věci.

Re:Profinit - junior java dev
« Odpověď #12 kdy: 05. 01. 2022, 11:57:22 »
Jinak si myslím, že po dvou letech je 5000/MD nebo minimálně 60k hrubého naprosto reálná mzda, ale záleží na spoustě faktorů. Na druhou stranu zrovna v profinitu to fakt asi nedají... Zjednodušeně, kdo si o to řekne, možná to nedostane, ale kdo si o to neřekne to určitě nedostane.

Dělám v oboru 40 let a platy, které se tady na rootu označují jako "běžné", "reálné", "dosažitelné" mi připadají jak z říše snů. Po 2 letech v praxe opravdu není běžné mít takové peníze, možné to je, ale pravidlem bych to neoznačil.

Nevím odkud se bere to očekávání, chodí mi na pohovor spousty lidí, kteří mají praxi v měsících, jednotek let, tváří se jako zkušení a říkají si právě o takovéhle peníze. Už dlouho jsem na pohovoru nepotkal člověka po škole, který by měl hlubší znalosti aspoň v něčem a vyšší mzdu by si zasloužil.

Dělám odborné pohovory u tří velkých společností a prochází mi rukama spousty CV už dlouhodobě, samozřejmě nemám přehled o celém trhu, ale nevěřím, že existuje ostrůvek, kde běžně dávají 5k/MD po 2 letech.

anonacct

Re:Profinit - junior java dev
« Odpověď #13 kdy: 05. 01. 2022, 14:51:59 »
Tak české firmy to asi moc dávat nechcou, ale u těch zahraničních je 5k/MD naprostý bargain. Já hned po škole začal vydělávat 80k v čistém v přepočtu na koruny a za 3 roky práce si koupil první byt za cash a ještě mi zbylo na investice (a toto je víc než 10 let zpět). Od té doby moje cena samozřejmě roste.

Mi je fakt líto lidí, kteří po 15 letech praxe berou 70k v hrubém a myslí si, že nemají na víc. 5k/MD fakt nic není, to dostane i podprůměrný frontend vývojář co bastlí tlačítka a checkboxy v reactu. Jasně, je to na kontrakt, bude si muset najít za 1-2 roky další projekt, ale je to lepší než sedět 15 let v jedné firmě a dostat přidané 1% ročně za loajalitu LOL

Re:Profinit - junior java dev
« Odpověď #14 kdy: 05. 01. 2022, 16:05:43 »
Tak české firmy to asi moc dávat nechcou, ale u těch zahraničních je 5k/MD naprostý bargain. Já hned po škole začal vydělávat 80k v čistém v přepočtu na koruny a za 3 roky práce si koupil první byt za cash a ještě mi zbylo na investice (a toto je víc než 10 let zpět). Od té doby moje cena samozřejmě roste.

Mi je fakt líto lidí, kteří po 15 letech praxe berou 70k v hrubém a myslí si, že nemají na víc. 5k/MD fakt nic není, to dostane i podprůměrný frontend vývojář co bastlí tlačítka a checkboxy v reactu. Jasně, je to na kontrakt, bude si muset najít za 1-2 roky další projekt, ale je to lepší než sedět 15 let v jedné firmě a dostat přidané 1% ročně za loajalitu LOL

A sme doma, zasa bezny problem na roote, citat zadanie s porozumenim je tu ocividne velky problem pre vela ludi.

Zakladatel vlakna sa pyta na pracu v ceskej firme, nie v nejakej v silicon valey, new yorku, londyne a pod. Tam aj upratovacky beru viac ako tu riaditel mensej firmy (nezamienat si s vlastnikom, myslim najateho cloveka na poziciu riaditela).

Chvalit sa tym ze v zahranici je bezne 5k/md po dvoch rokoch je riadna pic.ovina, pretoze v indii napr robia za mozno desatinu toho co v nemecku. Je to zahranicie? Je. Cize podla tvojej definicie zahranicia je toto normalne (len tak narychlo vygooglene, priemerna mzda v indii je asi 350€, kdezto v nemecku je to asi 3500€). Ci sa za "normalne" beru len zapadne staty? Preco? Nic ine neexistuje? Kdeze to byvas? V cesku? To ani ty potom neexistujes?

Nebalamut te tu hlavy ludom co je a co nie je normalne, ked sa niekto pyta na bezny plat na nejaku poziciu (technologie, prax, mesto (pripadne kraj) ) tak mu odpovedzte k medziach danej otazky, a nie sa chvalit tym ze na druhej strane planety ma niekto viac, to je mu u prd.ele ked sa hlasi niekde inde.

Ste tu doslova banda ego honicov, ktorich ked sa niekto opyta ako sa dostane na stanicu, tak mu namiesto toho odpovedia co jedli na ranajky.