Průměrná doba pracovní neschopnosti za rok?

Re:Průměrná doba pracovní neschopnosti za rok?
« Odpověď #15 kdy: 22. 12. 2021, 08:41:58 »
ono to bude IMO dost závislý na oboru.

Když jsi např. popelář, a máš zlomenou ruku, tak to znamená něco jinýho, než když jsi dejme tomu pán přes Ansible.
Prakticky to znamená úplně to samé- nemůžeš pracovat.

Platově to taky může znamenat to samé když někteří vypatlaní lidé v IT jsou schopni dělat na stejné úrovni platu.


Re:Průměrná doba pracovní neschopnosti za rok?
« Odpověď #16 kdy: 22. 12. 2021, 08:49:05 »
Teraz mi napadla este jedna vecc ktora mohla to cislo vyhnat tak vysoko, a to su vikendy. Ked ste na pnke, tak sa do toho pocitaju aj vikendy, cize clovek coje na pnke dva tyzdne nie je v statistike reprezentovany 10timy dnami, ale 14timy. CIze aj toto dokaze to cislo potlacit slusne smerom hore.

Re:Průměrná doba pracovní neschopnosti za rok?
« Odpověď #17 kdy: 22. 12. 2021, 09:06:11 »
Pracovní neschopnost trvala v průměru 42,4 dne

ty bláho, tak to by měl zajímalo kdo ten průměr dělá... Osobně jsem nebyl nemocný více jak 20 let, ani ve svém okolí neznám moc lidí, kteří by byly nemocní.

Přes 40 pracovních dnů, to je šíleně moc...

to číslo ale řiká úplně něco jiného a ty v něm tedy nejsi. Ta věta se vztahuje pouze na ty nemocné (neříká ani kolik jich bylo z celku) a pro ně nemocenská byla v průměru 42 dní za rok. Pozor počítají se i toho případy ošetřovačky, kdy jsi doma s dětmi, když jsou nemocní, stejně tak v tom jsou započteno těhotenství. Právě ošetřovačky a chronicky nemocní tohle číslo takhle zvedají. Nezapomeň na vážné úrazy či hospitalizace, tam to snadno skáče do měsíců.

Navíc, je to průměr, který je citlivý na extrémy. Něco jiného by byl medián.

ano, ano, průměr není dostatečně popisný, tady stejně neznáme přesně metodiku výpočtu, takže nám to moc neřekne. Tohle číslo se sleduje tendenčně a jeho změny meziročně, v absolutní hodnotě nemá velký význam a je spíše bezrozměrné.

Re:Průměrná doba pracovní neschopnosti za rok?
« Odpověď #18 kdy: 24. 12. 2021, 23:18:06 »
Víkendy tam (aspoň v ČR) počítány být mohou a nemusejí, záleží, jak se to vykáže. Započítat do pracovní neschopnosti i přilehlé víkendy asi vyjde lépe finančně (podpora se počítá po kalendářních dnech, ne po pracovních), ale znamená to i delší „domácí vězení“. (Věřte mi, přes měsíc s rukou v sádře na nemocenské je opruz…)

Re:Průměrná doba pracovní neschopnosti za rok?
« Odpověď #19 kdy: 25. 12. 2021, 10:05:28 »
Víkendy tam (aspoň v ČR) počítány být mohou a nemusejí, záleží, jak se to vykáže. Započítat do pracovní neschopnosti i přilehlé víkendy asi vyjde lépe finančně (podpora se počítá po kalendářních dnech, ne po pracovních), ale znamená to i delší „domácí vězení“. (Věřte mi, přes měsíc s rukou v sádře na nemocenské je opruz…)

Ved lekar ti moze dat vychadzky. Sice nie na cely den, ale aspon par hodin denne.


Re:Průměrná doba pracovní neschopnosti za rok?
« Odpověď #20 kdy: 26. 12. 2021, 21:22:16 »
Jinak uz od ZS je naprosta klasika, ze 1x do roka 1 tyden jsem marod, nekdy i 2. Ano, clovek si muze vzit homeoffice, ale proc, kdyz mam chripku, bych nemohl vyuzit ten cas k odpocinku.

A kdyz jsme u tech extra pracujicich lidi. Jima se me podezreni, kolik pojali selskeho rozumu. Je strasne otravne, kdyz je nekdo hyperaktivni aktivista, ktery postrada selsky rozum. Navic by me zajimalo, jak dobri vyvojari to jsou. SW dev neni uplne maraton, ale spise nekolikanasobny sprint v prubehu dne, kdy se clovek musi hodne snazit, aby neco rozlousknul. Programatori, kteri jsou spise maratonci, sice dokazou pracovat delsi hodiny, nebyvaji moc dobri, a na vysledku je to znat. Myslim si to, ze zkusenosti.

Suma sumarum, nevidel jsem nikdy dobreho programatora, ktery by se po ne moc dlouhe dobe neodvaril, kdyz by delal vic nez 8 hodin.

Re:Průměrná doba pracovní neschopnosti za rok?
« Odpověď #21 kdy: 27. 12. 2021, 16:21:38 »
Navic by me zajimalo, jak dobri vyvojari to jsou. SW dev neni uplne maraton, ale spise nekolikanasobny sprint v prubehu dne, kdy se clovek musi hodne snazit, aby neco rozlousknul. Programatori, kteri jsou spise maratonci, sice dokazou pracovat delsi hodiny, nebyvaji moc dobri, a na vysledku je to znat. Myslim si to, ze zkusenosti.

Suma sumarum, nevidel jsem nikdy dobreho programatora, ktery by se po ne moc dlouhe dobe neodvaril, kdyz by delal vic nez 8 hodin.

s tim nesouhlasim, pokud zrovna neresite nejaky urgentni fuck up, SW vyvoj by mel byt maraton.