Není špatné, tu vejšku aspoň zkusit. A to nejlíp takovou, která bude mířit cca směrem, který Vás zajímá. Mě se třeba na ekně líbilo, že je tam spousta IT kurzů, kde se člověk dozvěděl dost po lopatě a prakticky základy spousty užitečných věcí - vnitřnosti operačních systémů, relační databáze, základy centralizované správy klientských OS v síti, základy UNIXovin, základ formální logiky taky nebyl špatnej... samozřejmě nějaké základní kurzy programování, ale taky třeba základy datového/funkčního/procesního modelování, něco o metodikách vývoje softwaru, s odpuštěním i maličko managerský nadhled... v oblasti kancelářského IT poskytne VŠE ajeťákovi zároveň taky pohled na "byznysovou" stránku barikády. Inženýrský přístup k řešení složitějších problémů. (Opakovaně se mi v práci vybavuje primitivní poučka "teorie hromadné obsluhy". Kde se tohle bralo... nejaká algoritmizace, nebo možná systémová analýza?) Dohromady je to takový nadhled, který člověk "na vlastní pěst" těžko získá. Hezky přehledně, ze široka, strukturovaně, nezatíženo pohledem konkrétního výrobce... V mnoha směrech kickstart - ušetří to člověku pracné zkoumání některých slepých uliček.
Prakticky nejpřínosnější a nejzajímavější "počítačové" kurzy měly překvapivě nízké požadavky k získání zápočtu. Nepřímá úměra :-) A bývaly dobře vyvážené v tom smyslu, že se vzalo to nejdůležitější, člověk si to průřezově osahal v rámci časových možností, lektoři se nezamotávali do jednotlivostí... V tomto smyslu hloupé je, že ty zajímavější kurzy se vyskytují ke konci bakaláře nebo spíš až na magisterském stupni - a aby se tam člověk dostal = aby ho nevyhodili, musí překousnout věci jako právo, ekonomii, účetnictví (plus pár vyložených obskurností). A třeba pro mě byly dva semestry úvodní matiky vítané zpestření, ale asi jak pro koho.
Komerční kurzy na správcování konkrétních prostředí velkých výrobců (Cisco, Microsoft) jsou jistě vydatné a pro praktické upatnění užitečné, ale řekl bych dost úzce zaměřené. Budete vědět, jak se to dělá na Ciscu, jak se to dělá pod Windowsama - ale bez vejšky Vám bude třeba chybět rozhled, že to jde i jinak, že dnešní stav oboru má nějaké historické kořeny a předchozí vývoj, že je fůra jiných zajímavých věcí než referenční příručka IOSu, že složitější systémy lze integrovat z více technologických vrstev od různých vendorů...
Ve finále asi jde taky o osobní preference. Jak moc je člověk zvědavej. Někomu třeba vyhovuje, chytit se jednoho kopyta a toho se držet.