V podacím lístku České pošty nelze vytisknout české znaky (v Linuxu)

TakyPatrik

Nikdy mi to nešlo ani na Windows. Pořiď si zákaznickou kartu ČP, pak nepotřebuješ podací lístky vůbec.


RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Pdf nikdy nie je v utf8. Mapuje sa to na viacero "subfontov" s 8 bit indexom, ak tam ma byt viac znakov ako da 8 bit...

A tie indexy naviac nekorensponduju s ascii, takze vacsinou embed font odstranit nestaci...

V editacnim poli FF se objevi UTF16-BE varianta (ulozena skrze FF do pdf). UTF-8 neni jedine UTF ktere existuje na svete ,)

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Vytvoril jsem bug na FF, treba ten codepage error opravi. Kdo mate account tak to treba potvrdte

https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=1742293

Tak jsem zkusil nainstalovat Edge jak doporučoval FKoudelka z STS Chvojkovice Brod a světe div se, fakt to funguje. Nejsou problémy s rozpalama jak v Opeře, diakritika funguje, žádný problém. Pouze velikost písma se mi zdá malá, ale možná to byl záměr tvůrců PDF. Dík za radu, zřejmě slušnej oddíl.  :)

Tak to je ale trošku paradox, že nejlepší program na editování PDF formulářů do Linuxu přinesl Microsoft (když nepočítám ten snap, který používá Wine a je proto takový neohrabaný).

@Death Walker:
Mám to chápat tak, že důvod proč mi při vykliknutí z editačního pole (v qpdfview nebo Evince) zmizí písmenka s diakritikou je, že ty 2 prohlížeče PDF taky neumí zobrazit UTF16-BE variantu? Nebo je to tím, že nemám žádné systémové písmo co umí UTF16-BE? Je tady někdo komu funguje diakritika v nějakém prohlížeči PDF, ať už ve zmíněných  qpdfview, Evince nebo nějakém jiném?

Nikdy mi to nešlo ani na Windows. Pořiď si zákaznickou kartu ČP, pak nepotřebuješ podací lístky vůbec.
Posílám dopisy tak minimálně, že než bych zase něco posílal, tak bych zákaznickou kartu ztratil :)
Navíc jak jsem psal, tak se to týkalo i jiných PDF z netu, nejen podacího lístku.


Sorry ten dotaz o komentář výše byl spíše pro @RDa.

@LarryLin

To utf tam ma ten prehloadac zrejme preto ze komponenta toho inputu je utf. Ked to ale ulozi do pdf, tak sa tie znaky stratia...

@RDa

To toho pdf sa neulozi ani utf16, ulozi sa tam 8 bit text mapovany na font ktory ma to pdf ulozene...

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
@RDa
To toho pdf sa neulozi ani utf16, ulozi sa tam 8 bit text mapovany na font ktory ma to pdf ulozene...

Ulozi. A FF to otevre vyplneno se spravne ulozenyma hodnotama.

Modra - utf marker, Zelena - utf16, Cervena - vadny 8bit obsah.


@RDa

Hmm, tak to vidim prvy krat, aka je to verzia pdf?

Potom to ma zrejme problem ten text namapovat na font ktory ma to pdf vlozeny...

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Hmm, tak to vidim prvy krat, aka je to verzia pdf?

Zustava to 1.6 (dle hlavicky), vlastne je to celej puvodni soubor, plus nejaky malej prilepek na konci, kde je obsah formulare. V PDF se neorientuji natolik, bych rekl zda je jeden vyskyt obsah a druhe vizual, nebo spis neco jako email, kde je vice reprezentaci tehoz obsahu (treba html vs plaintext). Spis to druhe, a jak je ten prilepek blbe vytvoren, tak se berou v ruznych softech ruzne data.

Edge nemam, a Acrobat tam prilepil nejaky neporovnatelne vetsi bastl (a ten pak funguje ok pro FF print, ale jakmile upravite to pole, je to zas rozbity). Proto si myslim ze bug je ve FF, ktery to rozbije tim, jak to prida obsah poli. A chci to nechat opravit driv, nez to budu sam na neco potrebovat.

Nedávno jsem to poprvé taky zažil, ale na Windows ve Firefoxu a zaboha to nešlo. Tak jsem to otevřel v Edge a dobrý.
Edge na Linuxu nemám, tak jsem zkusil v Chromiu a při napsání písmenka "ř" celý ten chromí extensions spadl - místo formuláře se mi objevila černá obrazovka se zamračenou ikonkou puzzle :)
Bože :-))))

Tak jsem zkusil nainstalovat Edge jak doporučoval FKoudelka z STS Chvojkovice Brod a světe div se, fakt to funguje. Nejsou problémy s rozpalama jak v Opeře, diakritika funguje, žádný problém. Pouze velikost písma se mi zdá malá, ale možná to byl záměr tvůrců PDF. Dík za radu, zřejmě slušnej oddíl.  :)
Rádo se stalo. Vtipný je, že ten samej formulář jsem vyplňoval  potřetí po pár měsících a předtím to šlo bez problémů. Jo a nebyla to ČP, ale freaking modrý zóny. Jinej OS, stejnej  prohlížeč. Čichám čichám - Adobe Acrobat. :-)
« Poslední změna: 21. 11. 2021, 18:21:55 od FKoudelka »

Tak jsem zkusil nainstalovat Edge jak doporučoval FKoudelka z STS Chvojkovice Brod a světe div se, fakt to funguje. Nejsou problémy s rozpalama jak v Opeře, diakritika funguje, žádný problém. Pouze velikost písma se mi zdá malá, ale možná to byl záměr tvůrců PDF. Dík za radu, zřejmě slušnej oddíl.  :)
Rádo se stalo. Vtipný je, že ten samej formulář jsem vyplňoval  potřetí po pár měsících a předtím to šlo bez problémů. Jo a nebyla to ČP, ale freaking modrý zóny. Jinej OS, stejnej  prohlížeč. Čichám čichám - Adobe Acrobat. :-)
*Acrobat Reader + pluginy.
Mám pocit, že zdejší redakční systém má svoje mouchy :-(

Tak jsem ještě zkusil Chrome a tam je to bez problémů jako v Edge. Dokonce i vzhledově vypadají editační pole v podacím lístku stejně, takže asi oba dva obsahují stejný vestavěný Acrobat Reader. V Chromiu vypadá podací lístek vzhledově taky stejně, ale jak jsem psal, tak po napsání "ř" nebo "ž" se to sesype = černá stránka. Až když jsem do Chromia doinstaloval Adobe Acrobat, který nabízí rozšířené funkce např. pro transformaci PDF, tak to funguje i v Chromiu.

Takže pokud Chrome (Chromium) a Edge (i v linuxu) nabízí takto pokročílé funkce s PDF, tak tím pádem považuji za mrtvé všechny ty linuxové PDF viewery. Tím je mrtvý i ten starý nepodporovaný Acrobat pro Linux o kterém tady někdo psal.

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Tím je mrtvý i ten starý nepodporovaný Acrobat pro Linux o kterém tady někdo psal.

Acrobat 9 na linuxu jsem zrusil 2018/05 - datum skriptu "~/bin/acroread" co mi otevira kpdf, ale ten (2012/11 z KDE3) holt neumi formulare (a ani 3D obsah) - jinak si s nim vystacim na vsechno ostatni i v dnesni dobe (99% datasheety soucastek).

Pokud se to FF opravi, budem na tom stejne, ale chrome/ium mi nejde krkem (holt mame kazdy sve hranice)