Jak vybrat TV?

Re:Jak vybrat TV?
« Odpověď #60 kdy: 25. 05. 2022, 14:19:02 »
U těch OLED pozor. Asi by to mělo umět z principu, ale v jednom obchodě se mi ve filtru objevila OLED?, která údajně neměla local dimming.

Známej si koupil Metz LED. Asi je to nějaká Čína s Androidem. Když jsem to zapl, startovalo to přes minutu. Asi studený start? Nevím. Nebyl čas se o tom pobavit.
Ale zase cena 14k a 2 metry úhlopříčka od oka... Obraz přesaturovaný. Ale to já vidím dneska skoro všude.

Dnes je všechno přesaturované nebo třeba vyfocené fotky se dopočítávají a realitu uvidíš málokde. Hlavně mít hezkou pleť, zelenou trávu atd.

Občas je sranda, když to dopočítávání někde selže a vyrobí zmetek. Tak nějak přestávám tomuto světu hovět a korejcům obzvlášť.

Příští rok to vidím, že se bude kupovat TV rodičům. Jsem na to zvědav, zda OLED do té doby spadne níž.

Ta Apple TV zmíněná výše, mě zaujala. Hlavně ovladač. Ale je potřeba si zjistit další věci s kompatibilitou se zbytkem světa. :-)


Re:Jak vybrat TV?
« Odpověď #61 kdy: 26. 05. 2022, 11:57:56 »
OLED nemůže mít local dimming, ale pokud jí chceš kupovat rodičům tak bych to nedoporučil z důvodu nerovnoměrného opotřebení jednotlivých pixelů.
OLED je OK tam, kde to neběží od rána do večera nedejbože s nějakým statickým obsahem/logem/lištou.

Co se týče barev a kontrastu tak někdy pomůže "cinema" režim, ale stejně je lepší když to někdo alespoň nahrubo překontroluje sondou (grayscale + gamma a barevný gamut)

U těch OLED pozor. Asi by to mělo umět z principu, ale v jednom obchodě se mi ve filtru objevila OLED?, která údajně neměla local dimming.

Známej si koupil Metz LED. Asi je to nějaká Čína s Androidem. Když jsem to zapl, startovalo to přes minutu. Asi studený start? Nevím. Nebyl čas se o tom pobavit.
Ale zase cena 14k a 2 metry úhlopříčka od oka... Obraz přesaturovaný. Ale to já vidím dneska skoro všude.

Dnes je všechno přesaturované nebo třeba vyfocené fotky se dopočítávají a realitu uvidíš málokde. Hlavně mít hezkou pleť, zelenou trávu atd.

Občas je sranda, když to dopočítávání někde selže a vyrobí zmetek. Tak nějak přestávám tomuto světu hovět a korejcům obzvlášť.

Příští rok to vidím, že se bude kupovat TV rodičům. Jsem na to zvědav, zda OLED do té doby spadne níž.

Ta Apple TV zmíněná výše, mě zaujala. Hlavně ovladač. Ale je potřeba si zjistit další věci s kompatibilitou se zbytkem světa. :-)
„Řemeslo se naučí každý. Umění nikdo.“
„Jednoduchost je nejvyšší úroveň sofistikovanosti.“
- Leonardo Da Vinci

Re:Jak vybrat TV?
« Odpověď #62 kdy: 26. 05. 2022, 13:38:46 »
U televizorů mohou/nemusí být i jiné užitečné vlastnosti co jsme si na ně zvykli a může nás nepříjemně překvapit, že u nového televizoru chybí.
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=100964
 :(

Re:Jak vybrat TV?
« Odpověď #63 kdy: 26. 05. 2022, 14:07:22 »
U televizorů mohou/nemusí být i jiné užitečné vlastnosti co jsme si na ně zvykli a může nás nepříjemně překvapit, že u nového televizoru chybí.
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=100964
 :(

A akoze co chyba dnesnym telkam? Vzdy, ked zapojim sluchadla do telky alebo telefonu alebo pc, mi vypne zvuk z reprakov (pripadne z telefonu) a presmeruje to do sluchadiel. Pocuvat jednu zvukovu stopu (jeden kanal v telke, nebavime sa teda o obraz v obraze technologii), pojde vzdy iba na jednom vystupe. Ak chce niekto mat moznost pocuvat naraz na roznych vystupoch, tak sa to na 99% bude riesit nejakym dalsim programom, pokial to neumoznuje OS daneho zariadenia sam.

To ze 5ti ludia v 10milionovej republike potrebuju nieco hentake, neznamena ze to musi mat kazda telka.

Re:Jak vybrat TV?
« Odpověď #64 kdy: 26. 05. 2022, 19:53:37 »
A akoze co chyba dnesnym telkam? Vzdy, ked zapojim sluchadla do telky alebo telefonu alebo pc, mi vypne zvuk z reprakov (pripadne z telefonu) a presmeruje to do sluchadiel.
...
To ze 5ti ludia v 10milionovej republike potrebuju nieco hentake, neznamena ze to musi mat kazda telka.
Co tím chce básník říci? Někdo to potřebuje (mně by se něco takového taky hodilo), tak se na to ptá.
Třeba tahle televize to uměla:
http://www.oldradio.cz/ts4428.htm
Možná to umějí i některé televize v současné nabídce, ale je těžké se v tom množství typů a variant orientovat.


Re:Jak vybrat TV?
« Odpověď #65 kdy: 26. 05. 2022, 20:12:06 »
Pokud mají TV nezávislé výstupy, tak na to mají v menu příslušné nastavení. Stařičký LCD Panasonic má v menu extra hlasitost pro sluchátka, což by mělo být identické i pro BT.

Re:Jak vybrat TV?
« Odpověď #66 kdy: 27. 05. 2022, 09:02:56 »
A akoze co chyba dnesnym telkam? Vzdy, ked zapojim sluchadla do telky alebo telefonu alebo pc, mi vypne zvuk z reprakov (pripadne z telefonu) a presmeruje to do sluchadiel.
...
To ze 5ti ludia v 10milionovej republike potrebuju nieco hentake, neznamena ze to musi mat kazda telka.
Co tím chce básník říci? Někdo to potřebuje (mně by se něco takového taky hodilo), tak se na to ptá.
Třeba tahle televize to uměla:
http://www.oldradio.cz/ts4428.htm
Možná to umějí i některé televize v současné nabídce, ale je těžké se v tom množství typů a variant orientovat.

U dvou různě velkých (24" a 50") relativně mladých Philipsů s firmwarem Saphi jsem pozoroval sluchátkový výstup na 3.5" jacku, s nezávislým ovládáním hlasitosti. Sluchátka jedou současně se zabudovanými reproduktory TV, tzn. nekoná se automatické odpojení repro po zasunutí jacku.

Pak jsem viděl pár Vestelů, které při zasunutí jacku klasicky ztlumí reproduktory. Tuším jsem i viděl schéma motherboardu, spínač v jacku neodpojuje natvrdo reprák, ale jenom signalizuje stav nějakému švábu a nepřímo vyvolá enable/disable toho či onoho výkonového výstupu.

Ohledně BT nemohu sloužit.

Re:Jak vybrat TV?
« Odpověď #67 kdy: 01. 06. 2022, 12:42:31 »
No jasně, že jsem myslel i pixel dimming. Jen neznám tyhle všechny marketingový pojmy.
Rodičům bych to zatím nedoporučil z poměru cena/výkon. Nerozumím tomu, proč předpokládáš, jak to rodiče budou užívat a vymlouváš to. A pro koho je teda OLED určená?

To byl takový postesk. A šlo konkrétně o LED TV. Nebo obecně o tom, že lidi už si zvykají na ty přesaturované barvy na všem.
Kontrolovat něco sondou pro běžného konzumenta TV mi přijde přehnané. Ať si to nastaví sám, jak to cítí. Co já bych mu do toho mluvil.
Navíc jak dlouho Tě bude bavit štelovat nějaké režimy? Myslíš, že lidi s tím vším ovládáním ještě přehazují běžně režimy? Nastavíš jeden přijatelně pro všechno a hotovo. Jasně, někdo si  s tím hraje jako s novou hračkou, než ho to přestane bavit.

OLED nemůže mít local dimming, ale pokud jí chceš kupovat rodičům tak bych to nedoporučil z důvodu nerovnoměrného opotřebení jednotlivých pixelů.
OLED je OK tam, kde to neběží od rána do večera nedejbože s nějakým statickým obsahem/logem/lištou.

Co se týče barev a kontrastu tak někdy pomůže "cinema" režim, ale stejně je lepší když to někdo alespoň nahrubo překontroluje sondou (grayscale + gamma a barevný gamut)

U těch OLED pozor. Asi by to mělo umět z principu, ale v jednom obchodě se mi ve filtru objevila OLED?, která údajně neměla local dimming.

Známej si koupil Metz LED. Asi je to nějaká Čína s Androidem. Když jsem to zapl, startovalo to přes minutu. Asi studený start? Nevím. Nebyl čas se o tom pobavit.
Ale zase cena 14k a 2 metry úhlopříčka od oka... Obraz přesaturovaný. Ale to já vidím dneska skoro všude.

Dnes je všechno přesaturované nebo třeba vyfocené fotky se dopočítávají a realitu uvidíš málokde. Hlavně mít hezkou pleť, zelenou trávu atd.

Občas je sranda, když to dopočítávání někde selže a vyrobí zmetek. Tak nějak přestávám tomuto světu hovět a korejcům obzvlášť.

Příští rok to vidím, že se bude kupovat TV rodičům. Jsem na to zvědav, zda OLED do té doby spadne níž.

Ta Apple TV zmíněná výše, mě zaujala. Hlavně ovladač. Ale je potřeba si zjistit další věci s kompatibilitou se zbytkem světa. :-)