Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?

Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« kdy: 21. 10. 2021, 14:18:56 »
Zdravím, jsem zvyklý na personalizovanou reklamu, i když se jí snažím všemožně znehodnotit. Taky nevyhledávám na netu nic v němčině a vůbec se s ním nijak běžně nesetkávám. Ale měl jsem teď návštěvu z Německa, já umím německy velmi málo, takže celá konverzace, venku na verandě, probíhala v angličtině, jen určitá slovíčka jsem říkal německy (když jsem je věděl a přišlo mi to přesnější), takže na povolání říkám: "Ich bin Buchhalter" a bla bla bla... Večer čumím na 9gag a co tam nemám za reklamu?? Německý inzerát na německou variantu jobs.cz "Wir suchen einen Buchhalter", jako už jsem měl párkrát podezření, že to občas bere klíčová slova, viz bavíme se o zimních pneu, žádné hledání na netu zatím a buch... reklama na pneu, ale přikládal jsem to spíš tomu, že se blíží doba přezutí, tak je to normální, ale tohle... WTF? Asi bych měl zvýšit svůj konspirační level.


PanVP

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #1 kdy: 21. 10. 2021, 14:48:57 »
Poslouchá tě Google ne Xiaomi, ti jsou v tom nejspíš nevinně.
Buď v klidu, žádný Rudý ďábel tě neposlouchá, nejspíš jen Američtí váleční štváči ;D

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #2 kdy: 21. 10. 2021, 15:45:51 »
Poslouchá tě Google ne Xiaomi, ti jsou v tom nejspíš nevinně.
Buď v klidu, žádný Rudý ďábel tě neposlouchá, nejspíš jen Američtí váleční štváči ;D

Číňan je v tom nevinně, aha...

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #3 kdy: 21. 10. 2021, 17:44:34 »
Nepoužil ten Němec počítač, který běžně používáš? Nebo nebyl připojený do vaší sítě a nezačalo to vyskakovat všem ve vaší síti?

Párkrát jsem měl taky podezření na takové chování Google, ale tak jak říkáš. Nic průkazného jako ta reklama na pneu.

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #4 kdy: 21. 10. 2021, 20:23:33 »
Tohle téma mě taky dost zajímá. S přítelkyní se nám už víckrát stala podobná "shoda okolností" - o něčem jsme se bavili a něco z témata našeho rozhovoru se pak začalo objevovat v reklamách nebo třeba navrhovaných videích na youtube. Zatím je to teda na úrovni "velké náhody" a nedá se o tom mluvit s jistotou, ale těch náhod začíná být poslední dobou nějak moc. A taky si nemyslím, že by zrovna v tomhle měl mít prsty Xiaomi, ale spíš Google, protože ona telefon od Xiaomi nemá a já mám ještě starý tlačítkový.
« Poslední změna: 21. 10. 2021, 20:27:18 od uwe.filter »


Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #5 kdy: 21. 10. 2021, 20:55:56 »
pozoruju to uz delsi dobu, uz jen krucek k ideozlocinu, treba se toho dozijem

JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #6 kdy: 22. 10. 2021, 07:17:53 »
Nehledal jste si ten nemecky vyraz pred tim na netu, treba jen za ucelem overeni, ze si to slovo pamatujete spravne? Treba i na jinem zarizeni v dome?

Pripadne nejaky pribuzny nemecky vyraz?

Vite co ze sveho telefonu u vas na wifi hledala navsteva?


Ymzk

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #7 kdy: 22. 10. 2021, 08:00:46 »
Poslouchá tě Google ne Xiaomi, ti jsou v tom nejspíš nevinně.
Buď v klidu, žádný Rudý ďábel tě neposlouchá, nejspíš jen Američtí váleční štváči ;D
Američtí váleční štváči ?

https://ruspiracy.com/blog/ruske-vojenske-konflikty/

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #8 kdy: 22. 10. 2021, 08:40:32 »
Polovicka ma tiez Xiaomi 9, ale tu nizsiu verziu (presne oznacenie neviem), a bol tam problem, ze aj ked boli zakazane data, tak monitor v telefone kazdy den ukazoval 100kb prenesenych dat, ale v detaile mali vsetky apky 0b. Problem ale bol, ze operator automaticky po preneseni 100kb zapol sluzbu: data na jeden den.
Skusal som aj zmenit apn, vymazat internetovy profil, ale on si ho vzdy dotiahol a kazdy jeden den, ked boli data vypnute, tak vecer sa aktivoval ten balik.
Cize telefon nieco posiela aj ked to ma zakazane.

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #9 kdy: 22. 10. 2021, 08:47:00 »
Polovicka ma tiez Xiaomi 9, ale tu nizsiu verziu (presne oznacenie neviem), a bol tam problem, ze aj ked boli zakazane data, tak monitor v telefone kazdy den ukazoval 100kb prenesenych dat, ale v detaile mali vsetky apky 0b. Problem ale bol, ze operator automaticky po preneseni 100kb zapol sluzbu: data na jeden den.
Skusal som aj zmenit apn, vymazat internetovy profil, ale on si ho vzdy dotiahol a kazdy jeden den, ked boli data vypnute, tak vecer sa aktivoval ten balik.
Cize telefon nieco posiela aj ked to ma zakazane.

Jo, to jsem měl i u Nokie, musel jsem zakázat data u operátora. Ale nedělo se to každý den. Po zapnutí telefonu určitě, a pak v nějakých náhoných časech.

ajne

  • ***
  • 196
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #10 kdy: 22. 10. 2021, 08:59:04 »
Polovicka ma tiez Xiaomi 9, ale tu nizsiu verziu (presne oznacenie neviem), a bol tam problem, ze aj ked boli zakazane data, tak monitor v telefone kazdy den ukazoval 100kb prenesenych dat, ale v detaile mali vsetky apky 0b. Problem ale bol, ze operator automaticky po preneseni 100kb zapol sluzbu: data na jeden den.
Skusal som aj zmenit apn, vymazat internetovy profil, ale on si ho vzdy dotiahol a kazdy jeden den, ked boli data vypnute, tak vecer sa aktivoval ten balik.
Cize telefon nieco posiela aj ked to ma zakazane.

Našel jsem na internetu několik dotazů se stejným problémem, nemá to nic společného s Xiaomi, protože to řeší majitelé Pixelů, Huaweiů, Nokií i Samsungů. Bohužel zmiňují samé workaroundy, nenašel jsem vysvětlení či řešení...

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #11 kdy: 22. 10. 2021, 09:49:55 »
Přiznám se, že jsem k tomu velmi skeptický ale faktem je, že podle mě to není nemožné. Mohou existovat aplikace, či programy na pozadí které pasivně pořád nahrávají a pak ten audio stream někam pošlou, nebo přímo mobil převede audio na text a ten někam odešle.  Protože jsem nikdy mobilní data neměl, nemám a mít nechci nemůžu se k daným jevům kompentně vyjádřit.

Ale nijak by mě to nepřekvapilo kdyby k tomu skutečně docházelo.

PanVP

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #12 kdy: 22. 10. 2021, 10:21:00 »
Ale nijak by mě to nepřekvapilo kdyby k tomu skutečně docházelo.

Google má defaultně aktivního "voice asistenta", který tě pořád poslouchá:
https://www.youtube.com/watch?v=CEHMfdqwWXA

Pokud ho zakážeš, nepřestane tě poslouchat, ale přestane reagovat.
Viděl jsi přepis konverzace na Youtube?
Pro Angličtinu je přepis 100%, takže foun prostě pošle tvůj hlasový otisk a již přepsaná a zkomprimovaná data.
Díky tomu není potřeba žádné dodatečné zpracování na straně google, energii, výkon, procesory, šetříš přenosové pásmo to všechno platíš ty ve svém founu, jim jen servíruješ data pro zpracování.

Tohle je budoucnost, smiř se s tím, nebo si pořiď třeba Huhlavaj a nech se šmírovat jen Číňanem.

PanVP

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #13 kdy: 22. 10. 2021, 10:46:01 »

Doplnění: Tohle samozřejmě není oficiální vyjádření Google, ale spíš "nevyvrácené podezření".
Protože Google reaguje jen "dbáme na soukromí našich uživatelů", ale možnost podrobné kontroly samozřejmě nepřidají.

Důvěřuj, ale prověřuj.......proč mají problém s možností důkladného prověřování?
Jestliže Google dostatečně nedůvěřuje svým uživatelům, proč by ti měli věřit Google?
Navíc, už dávno to není ta společnost s motem "Dont be evil...".
https://www.lupa.cz/aktuality/google-ze-sveho-kodexu-odstranil-slavne-heslo-don-t-be-evil/

Vysvětluje se to bojem s vnitřním nepřítelem, kdy "Dont be evil" evokovalo - nedělej zlé věci.
Ale "Dělej správnou věc" je spíš jako:

« Poslední změna: 22. 10. 2021, 10:49:55 od PanVP »

Re:Mobil Xiaomi MI 9T Pro mě odposlouchává?
« Odpověď #14 kdy: 22. 10. 2021, 10:58:01 »
Normální běžná věc, v podstatě mám stejný zážitek, povídal jsem si s někým o "polohovacích (zvedacích) stolech", prostě jen ústně, telefon v kapse. pak jsem si sedl k počítači a začalo se mě všude v reklamách objevovat "polohovací stoly". na pocitaci i v telefonu stejnej ucet google. takze ano, telefon posloucha stale a porad. nejsem paranoik takze me to nevadi. spis me stve ze to nejde vypnout, jako neco ve stylu "stul uz mam, neotravuj" aby se v tech reklamach nenabizelo porad to stejny ...