Slušné pracovní křeslo

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #30 kdy: 29. 08. 2021, 14:02:56 »
Omlouvám se, že jsem trochu OT a že to většinu naprosto nebude zajímat, ale skončil jsem u obyčejné hranaté židle s polštářkem pod zadek. Sedím na ní rovně a souměrně (protože nemívám ruku na myši) a záda jsou večer úplně v pohodě.

Kdybyste chtěli přesný model, tak je to Ikea Stefan za 599,-

Jakýkoli pokus strávit pracovní dobu na sofistikovanější židli/křesle/čemkoli na sobě večer poznám - není to dobré. Méně je zkrátka někdy více.

Kombinuji každodenně s cyklistickým sedlem, kde se zase záda pořádně ohnou "na opačnou stranu".



buldr

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #31 kdy: 29. 08. 2021, 14:06:43 »
Vyzkoušej, protože aktuálně jsi ve stavu, kterým si prošel asi každý. Možná budeš hodně překvapený pohodlím a přirozeností. První posazení bude tak trochu šokem.
Carpe diem

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #32 kdy: 30. 08. 2021, 09:43:15 »
ano, z te Ikea jsem v soku.
Zkouset to nebudu, protoze uz jsem od Ikea zkousel lecos.

A nekdy je vice skutecne vice.

Jak jsem se chvili bavili o nahradnich dilech, to mne zrovna nepobavilo, kdyz v Ikea zmenili kuchyne, co prodavali 20 let a ted dokoupit skrinky a nektery dily je pekna bolest.

Jinak na Adaptic jsem uz psal.



buldr

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #33 kdy: 30. 08. 2021, 14:01:51 »
No já si nábytek nechávám dělat na míru (v rodině) a hodně věcí zvládnu udělat sám, přece jen než jsem přesedlal do kanceláře, tak jsem dělal svýma vlastníma rukama 20 let. Člověk se hodně naučí a šikovnost zůstává, čili i o víkendech si rád něco vyrobím, nebo postavím.

Ještě můžeš zkusit Spinalis, hodně podobné, ale osobní zkušenost nemám.
Carpe diem

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #34 kdy: 16. 09. 2021, 06:32:05 »
Jen update, zkousel jsem osobne (ale pomerne kratky cas), pouze subjektivni postrehy, ktere neni treba extra napadat (jak je tu obcas zvykem):

1/Therapia Body XL Pro.
absolutne mi nesedla operka hlavy, zada nic moc (a to se to da prifukovat, neco jako v aute, jen je to na spatnym miste). zivotnost potahu bude miziva.

2/ Herman Miller Aeron
pusobive, je to postavene jako tank, verim zivotnosti, plus zaruka plus nahradni dily na eBay.
ten mesh je opravdu chladivy a snadno se cisti.

podle rozmeru postavy bych mel zkouset B, ale C jednoznace primerenejsi.

Bohuzel i pri mirnerjsim pohybu mi to delalo straslive veci u dolnich zad. Zkousel jsem to v prodejne, tak to nebylo moc spatnym nastavenim.

3/ Herman Miller Embody

vyrazne pohodlnejsi.
straslive operky rukou
mnohem mene "tank"

pouzivani zaklonene pozice v podstate potlacovane, operka hlavy mi tam opravdu chybela (ale lze koupit jinde).
pod rameny je to pomerne uzke, nejak blbe se mi to trefovalo do spatnych mist.

potah zasvinim ja nebo moje deti pomerne rychle, se neda sundat. Vymena dale zvysi astronomickou cenu.
typicke reci, jak se to nastrika "nano naterem" jsou pitomost.

v dolni cast pohodlne, super, jak se da prodlouzit dopredu, ale pochopitelne za ty penize jsem ocekaval zazrak, ktery jsem necitil.

3/ Steelcase Gesture
predvadeci kreslo uz melo nejaky problem, moc neverim zivotnosti (pry nedavno presunuli vyrobu do Mexika).
zaklonena poloha velmi pohodlna (da se poridit s operkou hlavy). operky rukou v tehle pozici skvele.

potah se pry s jistou namahou da "vyhackovat"
ale je to proste neprilis prodysna latka, rozhodne ne ekvivalent Embody

cena je takrka  polovicni proti Embody, ale pricitaji "900 za dopravu a montaz?"

v klasicke pracovni pozici je to jen "tak tak OK, mozna" , tezko rict pri delsim sezeni, rozhodny vyrazne horsi nez Embody

4/  na jine kresla jsem zatim nenasel cas a uz na to moje zada zacinaji trochu spechat. (jsem do soucasneho kresla nacpat pametovou penu (cestovni polstarky) do nekolika mist, kde to melo uplne sileny tvar, takze prezivam.

chtelo by to pujcit gesture (pokud se skripenim zubu stravim tu cenu) a Gesture a porovnat to mezi sebou behm par dnu prace, ale nebylo to mozne.

Jinak EMbody v bazarech prakticky neni, Gesture nema smysl , z UK bazaru 2ndhnd (ktery jediny maji vetsi pocet tehle tridy kresel) to nakonec vyjde financne prakticky nastejne s autorizovanym prodejcem.
Plus ten 2ndhnd vypada podivne bez ohledu na chvalitebne recenze.





Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #35 kdy: 16. 09. 2021, 07:25:03 »
Dikes za postrehy se zkousenim zidli. Trochu OOT ale co takhle stand-up desk? Pouzivam rok, aktualne to mam tak ze cca 2/3 stojim, 1/3 sedim. Pouzivaji to temer vsichni mi kolegove, zadna negativa jsem jeste neslysel.

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #36 kdy: 16. 09. 2021, 08:05:18 »
bych rekl, ze to neni OOT.
dokonce bych rekl, ze drzaky monitory taky dost k tematu patri, protoze pri moznosti optimalizace nakloneni monitoru se minimalizuji nektere naroky na poziciovani kresla.

stul mam,celkem kvalitni, pracovni desku mam obrovskou (jsem optimalizoval pouzitim 5cm tluste podlahove desky z divadla) ale pouzivam minimalne.
na 30 minut je t ozajimava zmena, ze bych u toho na schuzich stal vetsinu dne, to si nedokazu predstavit.

mam ho plny veci, se mi meni uhel pri pohledu ve stoji. plus vetsinu casu uz nepisu na klavesnici, spis se hadam.



Dikes za postrehy se zkousenim zidli. Trochu OOT ale co takhle stand-up desk? Pouzivam rok, aktualne to mam tak ze cca 2/3 stojim, 1/3 sedim. Pouzivaji to temer vsichni mi kolegove, zadna negativa jsem jeste neslysel.
« Poslední změna: 16. 09. 2021, 08:09:39 od pruzkumbojem »

M Z

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #37 kdy: 16. 09. 2021, 08:09:12 »
Nechci vam tady do toho hazet vidle, ale co radsi misto kresla za xx tisic, ktere stejne pouze zmirni bolest zad, zacit CVICIT  :P. Pokud nemas od lekare diagnostikovany nejaky skutecny problem se zady, zasel bych pro jistotu k ortopedovi, odtud na rehabilitaci, kde ti ukazi par cviku a pak uz jen kazdy den pul hodinku cvicit. Za pul roku nebudes o zadech vedet a muzes sedet na drevene stolicce.

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #38 kdy: 16. 09. 2021, 08:22:53 »
arogantni kecy v kleci.

plus samozrejme cvicim a chodim na masaze a plavu.
naklady na to mam nepochybne vyssi nez na to kreslo.
jasne, urcite je to tim, ze mam spatnou techniku cviceni ( a spatnou formu lezeni u masaze)

sorry, ale tohle vlakno je o kreslech a rekneme jeste o optimalni poloze pri praci.  Rady o me financni situatuci a dalsi temata, alespon ja jako zakladatel vlakna nemam zajem.

Nechci vam tady do toho hazet vidle, ale co radsi misto kresla za xx tisic, ktere stejne pouze zmirni bolest zad, zacit CVICIT  :P. Pokud nemas od lekare diagnostikovany nejaky skutecny problem se zady, zasel bych pro jistotu k ortopedovi, odtud na rehabilitaci, kde ti ukazi par cviku a pak uz jen kazdy den pul hodinku cvicit. Za pul roku nebudes o zadech vedet a muzes sedet na drevene stolicce.

JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #39 kdy: 16. 09. 2021, 08:35:53 »
Podle me ti kolega mz normalne slusne a kratce zkusil poradit. Tak proc takova silna reakce?

A mas li problem se zady, ktery ti nevyresi cviceni ci jine rehabilitace, tak zidle ti zazrak neudela, ale jiste trochu pomuze. Kazdopadne treba fakt cvicis spatne ;-) Kazdy sme jiny, treba meris 2 metry a pater proste trpi a delat se s tim da tezko co, coz ti tu jiste nikdo nepreje a nezavidi.

Hlavne klid.

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #40 kdy: 16. 09. 2021, 08:43:32 »
sorry, ale neporadil. hodil do toho vidle.
dle mne to byla arogantni reakce "ja vim vsechno lip "
ze to byla slusnou formulaci na tom nic nemeni.

do ted mi tu nikdo neradil, abych svoje penize utratil jinde.

M Z

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #41 kdy: 16. 09. 2021, 09:06:28 »
Jen jsem se ti snazil poradit, abys misto nasledku, zkusil vyresit pricinu. Pokud nejsi uplna lemra, tak proste neni normalni aby te bolely zada.
p.s. Trochu citlvka ne? S tebou bych tedy nechtel mit dvojdomek.

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #42 kdy: 16. 09. 2021, 12:12:54 »
to je pravda, to bys nechtel.

ja mam rad jasne vymezeny teritorium.
https://www.youtube.com/watch?v=OMnCBOEmM-w

Jen jsem se ti snazil poradit, abys misto nasledku, zkusil vyresit pricinu. Pokud nejsi uplna lemra, tak proste neni normalni aby te bolely zada.
p.s. Trochu citlvka ne? S tebou bych tedy nechtel mit dvojdomek.

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #43 kdy: 16. 09. 2021, 13:22:48 »
Co se toho cvičení týká, tak proč ne - ale nesouhlasím, že odstraňuje příčinu. Příčina je totiž dlouhé sezení, respektive špatné dlouhé sezení, a to se musí řešit hlavně kvalitní židlí (a stolem, samozřejmě se správným nastavením všeho).

Židli můžu doporučit Steelcase Please V2. Je na ní super, že má spoustu všemožných nastavení a mj. dle mého velice dobrou bederní opěrku. Já ji mám bez opěrky hlavy (usoudil jsem, že ji snad potřebovat nebudu :), ale s plně stavitelnými loketními opěrkami - říkají tomu "4D", stavitelné ve 4 osách, tj. doleva-doprava, dopředu-dozadu, nahoru-dolů a ještě se dají pootočit kolem osy.

Naopak v oblibě jsem neměl židli od Herman Millar Mirra II, ta síťovina místo polstrování byla divná a mj. co si vzpomínám měla vepředu tvrdou hranu, která buď řezala do nohou (hlavně v kraťasech), nebo se sice dala sklopit dolů, ale pak nepodpírala moc dobře nohy v oblasti stehen a nebylo to taky moc příjemné. Někteří kolegové v práci si navíc u ní stěžovali na to, že je příliš úzká a horní okraj opěrky je řeže do zad (podobně jako zmíněné tlačení do stehen).

Re:Slušné pracovní křeslo
« Odpověď #44 kdy: 16. 09. 2021, 17:19:31 »
ty 4D operky ma to Gesture, dobre funguji u vetsiho zaklonu.
jinak si nevybavuju, jestli jsem na tom Please sedel. Zkousel jsem Leap a nelibilo.

presne ten problem s ramem pro sitovinu ma i Aeron (pochopitelne, stejny princip). Ale pod stehni mi nevadi, ja je mel dost nad nim. Mne vadil u zadku.

mi v predvadecim rikali, ze se divaji, jestli si sedam s rozkrocenyma nohama a ze v tom pripade automaticky doporucujou spis Embody.  nevim, ono hodne chlapu sedi s nohama srazenyma k sobe? (ja je pri tom nepozoruju, takze nevim).