Ubuntu 10.04 mrzne při instalaci

taraba

Ubuntu 10.04 mrzne při instalaci
« kdy: 23. 03. 2010, 10:22:56 »
Dobry den , prosim vas nestretol sa niekto s tym ze pri instalacii zacne nacitavam a hned jak vyskoci vyber jazyka sa sekne obraz..zacne sa ako keby rozpadat.. az ostane cierne..
Ked som skusil upgrade to iste
« Poslední změna: 23. 03. 2010, 10:51:38 od Petr Krčmář »


Re: Ubuntu 10.04 mrzne při instalaci
« Odpověď #1 kdy: 23. 03. 2010, 10:56:52 »
Chybí mi tady podstatná informace: konfigurace počítače. Především architektura a použitá grafická karta.

A důležitá otázka: je v pořádku instalační médium? Zkusil jsi i jiné CD?

taraba

Re: Ubuntu 10.04 mrzne při instalaci
« Odpověď #2 kdy: 23. 03. 2010, 11:05:14 »
skusal som instalaciu z usb,, nasledne istalaciu z CD.. po neuspesnom pokuse som skusil upgrade zo stabilnej 9,10  priamo cez aktualizacie... vsetko prebehlo v poriadku...nasledne start ..fialova obrazovka... nacitalo sa..a plocha ..tut a mrzne... nb zacne zahrievat ako keby ..a sekne...ako keby tam bolo nieco s grafikou..ako hovorim rozpadne sa obraz..
doteraz tam isiel windows 7 v pohode tak isto ubuntu slapala bez problemov pol roka..
cite nb je ok..chyba bude v BEta verzii ubuntu

Re: Ubuntu 10.04 mrzne při instalaci
« Odpověď #3 kdy: 23. 03. 2010, 11:26:25 »
No, holt je to beta. Počkal bych na ostrou.

LinuxLex

Re: Ubuntu 10.04 mrzne při instalaci
« Odpověď #4 kdy: 07. 04. 2010, 10:57:44 »
Chybí mi tady podstatná informace: konfigurace počítače. Především architektura a použitá grafická karta.

A důležitá otázka: je v pořádku instalační médium? Zkusil jsi i jiné CD?

Absolutně souhlasím tady s kolegou, pokud ti to zlobí počkej na ostrou verzi do konce dubna. Je to sice poněkud zvláštní, protože já sám testuji 10.04 asi na 10 různých notebookách od těch lepších až po ty "děsivé". Funguje teda na všech. No ale těžko říct. Pokud by jsi měl zájem o kolzultaci pošli mi konfiguraci tvého notebooku na linuxlex.tym@gmail.com pokusím se ti poradit. Nebo navštiv stránkyhttp://linuxlex.tym.cz a můžeš mi napsat i zde.


Marv

Re: Ubuntu 10.04 mrzne při instalaci
« Odpověď #5 kdy: 07. 04. 2010, 11:07:27 »
Když bude jen čekat, tak není vůbec jisté, že to v ostré verzi pojede. Měl by to nahlásit jako chybu. Pokud to již tedy někdo neudělal.

jadd

Re: Ubuntu 10.04 mrzne při instalaci
« Odpověď #6 kdy: 11. 04. 2010, 20:55:50 »
Mě se stalo něco podobnýho u Mandrivy2009CZ, tak že mi zmrzl kursor myši při výběru jazyka ale okno se nezbarvilo jako tobě.
Dělal jsem chybu že jsem hned na první obrazovce vybíral jazyk, tedy na té kde se ještě ptá jestli ho chceš zkontrolovat na chyby nebo zavést z disku (obrazovka bootovací).
Pak se totiž dal vybrat ještě na další ale už pomocí myši.
Řešení tedy bylo, nechat bootovací obrazovku v angličtině a pak teprv vybrat jazyk pomocí myši a instalátor potom nezpůsobil zamrznutí.

Je to i tvůj případ?

Re: Ubuntu 10.04 mrzne při instalaci
« Odpověď #7 kdy: 15. 04. 2010, 00:27:02 »
Mě se stalo něco podobnýho u Mandrivy2009CZ, tak že mi zmrzl kursor myši při výběru jazyka ale okno se nezbarvilo jako tobě.
Dělal jsem chybu že jsem hned na první obrazovce vybíral jazyk, tedy na té kde se ještě ptá jestli ho chceš zkontrolovat na chyby nebo zavést z disku (obrazovka bootovací).
Pak se totiž dal vybrat ještě na další ale už pomocí myši.
Řešení tedy bylo, nechat bootovací obrazovku v angličtině a pak teprv vybrat jazyk pomocí myši a instalátor potom nezpůsobil zamrznutí.

Je to i tvůj případ?

Docela zvláštní chování mandrivy...toto se mi zatím nikdy nestalo, ale pokud ti to pomohlo tak je to dobré, ale já osobně bych řekl, že to spíše byla chyba instalačního média...težko říct.