Výkon v prostředí KDE v různých distribucích

Re: Výkon v prostředí KDE v různých distribucích
« Odpověď #15 kdy: 11. 04. 2010, 16:53:57 »
Pouzivam GENTOO, prakticky cely system vcetne jadra mam prekompilovany na architekturu core2, -O2. System bezi velice pruzne a rychle. Treba dolphin mi pri prvnim startu nabiha prakticky okamzite. FF pri prvnim startu cca 3s.

Pritelkyni jsem nainstaloval Ubuntu 9.10 zhruba na stejny stroj co mam ja. Rozdil docela velky. Ubuntu se obcas cuka - pri nacitani disku se nekdy trha mys i aplikace okolo. I rychlost spousteni aplikaci je znatelne horsi. Dokonce i samostatne surfovani na internetu bylo znatelne pomalejsi... Na me to pusobilo strasne zdechle.

Mel jsem Ubuntu, Debian, Gentoo... a muzu rici, ze Gentoo beha opravdu nejlepe a to znatelne.

Oba stroje jsou notebooky. Konkretne muj: Core2duo 1.8GHz, 2GB RAM. Rychlost cteni z disku cca 30MB/s (velky blok dat).

Pokud budeš mít zájem, pošli mi přesnější konfiguraci počítače kde je instalovaný UBUNTU, takové problémy nejsou standartní. Napiš buď sem linuxlex.tym@gmail.com nebo najdeš další kontakty na mě tu http://linuxlex.tym.cz
Pokusím se ti poradit, ale chtělo by to lépe specifikovat.


eXtreeme

Re: Výkon v prostředí KDE v různých distribucích
« Odpověď #16 kdy: 11. 04. 2010, 17:01:32 »
Myslim, ze neni problem v HW, ale samostatnem nastaveni jadra a distribuci. Ty same "problemy" se vyskytovaly i na mem stroji s Ubuntu/Debianem.

jadd

Re: Výkon v prostředí KDE v různých distribucích
« Odpověď #17 kdy: 11. 04. 2010, 20:00:54 »
Citace
pri nacitani disku se nekdy trha mys i aplikace okolo. I rychlost spousteni aplikaci je znatelne horsi. Dokonce i samostatne surfovani na internetu bylo znatelne pomalejsi... Na me to pusobilo strasne zdechle
Já měl Ubuntu 8.10 a 9.04 tedy ještě 9.04 na disku mám a nesouhlasím že by to o proti Gentoo, bylo pomalejší kvůli distribuci.
Pokud máš notebooka s diskem 5400ot/min tak ho vyměň za 7200ot/min a uvidíš že už hrabat nebude.
Zpomalovat můžou i indexovací daemony, a to znatelně.

sgdfsgadfs

Re: Výkon v prostředí KDE v různých distribucích
« Odpověď #18 kdy: 11. 04. 2010, 22:28:07 »
Indexovacie demony mam vypnute a pomalost Ubuntu proti Gentoo je vyrazne citit aj u mna (notebook, dvojjadro 2GHz, 4GB RAM, 5400RPM disk), proti Windows su obidve velmi rychle.

Odoberal som nepotrebne sluzby (Ubuntu, Windows), to trochu pomohlo, ale stale sa to neda porovnavat s Gentoo. Mozno je to aj tym, ze Gentoo je kompilovane na core2 a zbytocnosti tam nie su "by design". Uz len o polovicu dlhsie trvajuci start Ubuntu proti Gentoo hovori dost. Pritom Gentoo sa podla bootchart ma kde zrychlovat (dokonca na polovicu), Ubuntu ale uz teraz robi co moze. Zlozenie aplikacii je velmi podobne

jadd

Re: Výkon v prostředí KDE v různých distribucích
« Odpověď #19 kdy: 12. 04. 2010, 02:47:29 »
Citace
Indexovacie demony mam vypnute a pomalost Ubuntu proti Gentoo je vyrazne citit aj u mna
Já taky (nepomuk) naopak místo v handbooku zmiňovaném slocate jsem použil mlocate který používá Ubuntu.
Citace
(notebook, dvojjadro 2GHz, 4GB RAM, 5400RPM disk)
C2d2.4, 4GB, 7200ot/m orig.5400ot/min
Citace
Mozno je to aj tym, ze Gentoo je kompilovane na core2
CFLAGS="-march=core2 -msse4.1 -O2 -pipe" před měsícem i s O3 ale ani náznak rychlosti navíc, jen o dost větší soubory a v obou případech (glxgears 5100-5300 fps), takže jsem to raději vrátil
Citace
Uz len o polovicu dlhsie trvajuci start Ubuntu proti Gentoo hovori dost
Za to může nový >=baselayout2 a openrc, nevím jestli ho už Ubuntu používá?

Teď jsem si všiml že pokud se v aplikacích odebere volba (povolit odezvu), aplikace startují okamžitě i můj líný IceCat kterýmu před tím trvalo zhruba 3s než se načetl, ta volba tam je asi jen pro staré procesory u kterých by asi hrozily nějaké komplikace
Schválně vyzkoušejte!

« Poslední změna: 12. 04. 2010, 04:14:09 od Daja51 »


webhope

Re: Výkon v prostředí KDE v různých distribucích
« Odpověď #20 kdy: 12. 04. 2010, 11:05:42 »
Mel jsem Ubuntu, Debian, Gentoo... a muzu rici, ze Gentoo beha opravdu nejlepe a to znatelne.

Říkal jsem si, že bych někdy v budoucnu vyzkoušel ještě jiný linux. A ten Gentoo je dost oblíbený, takže jsem myslel právě na něj. Mám teď nainstalovaný dva. Na disku ATA mám Kubuntu 9.04. Původně jsem ho chtěl nainstalovat na disk SATAII 500G, ale nepovedlo se mi to rozchodit ani náhodou. Jede jen na starém disku ATA 160GB.

S tím kompilováním nemám zkušenosti, je to těžké?

Edit: ale mám Pentium IV 2.4GHz , žádné dual core. Není to pro Gentoo problém?
« Poslední změna: 12. 04. 2010, 11:09:26 od webhope webhope »

jadd

Re: Výkon v prostředí KDE v různých distribucích
« Odpověď #21 kdy: 13. 04. 2010, 00:09:16 »
Citace
S tím kompilováním nemám zkušenosti, je to těžké?
Je to lehčí než používat make, tedy nemusíš používat u každé kompilace spoustu parametrů jako u klasického "make configure", Kvůli tomu se obecné parametry zapíší jednou do souboru a pak si z něho systém ověřuje vše co si přeješ.
Ale to už si přečti sám v handbooku na gentoo.org

Mimochodem funguje České forum, zprvu mrtvé ale do druhého dne většinou dostaneš odpověď na každou tvou otázku, bez flamu a urážek.

Nečekej ale od Gentoo zásadní zrychlení je to o něčem jiném než o rychlosti, sám to pak poznáš.
Tady na rootu i abclinuxu vyšli pěkné články, mám na mysli hlavně "Poznejte své Gentoo" a

Citace
Pentium IV 2.4GHz , žádné dual core
To je dostatečně výkonné i pro nové KDE4
« Poslední změna: 14. 04. 2010, 15:34:43 od Daja51 »