Práce pro české společnosti

Práce pro české společnosti
« kdy: 31. 03. 2021, 08:18:08 »
Jsem v tom sám, že ztrácím vůli pracovat pro české společnosti? Mám pocit, že pokud člověk není Java programátor v bance, tak tu nemá moc šanci na normální prachy a zacházení.

Tvořím si čím dál horší zkušenosti s českými společnostmi, přijde mi, že jsme fakt jen montovna a hledají se tu jen levní lidé na zastaralé technologie, poměrně blbou zkušenost mám i s většími českými společnostmi i globálně úspěšnými, je to téměř stejné, lidí si neváží, chtějí hardcore techniky, komunikace ve společnosti vázne, zpravidla největší brzda společnosti je management, který se často fláká a dohaduje o blbostech.
« Poslední změna: 31. 03. 2021, 08:24:38 od Petr Krčmář »


L..

  • ****
  • 302
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #1 kdy: 31. 03. 2021, 09:11:59 »
Já si tedy stěžovat nemůžu.

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #2 kdy: 31. 03. 2021, 09:14:05 »
Ahoj, já měl asi před půl rokem možná podobnej pocit. Dokonce už jsem si scháněl místo u hasičů, abych mohl jen chrápat v práci a chodit do posilky. Pak se mi ale po covidu udělalo líp, pěkně jsem se vylil, přeformátoval si pár bloků v mozku a už se mi zase chce makat...

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #3 kdy: 31. 03. 2021, 10:27:00 »
Citace
Jsem v tom sám, že ztrácím vůli pracovat pro české společnosti? Mám pocit, že pokud člověk není Java programátor v bance, tak tu nemá moc šanci na normální prachy a zacházení.

Možná je potřeba upravit definici slovního spojení "normální prachy".

Moje zkušenost vaše tvrzení nepotvrzuje.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #4 kdy: 31. 03. 2021, 10:57:22 »
Možná je potřeba upravit definici slovního spojení "normální prachy".

Moje zkušenost vaše tvrzení nepotvrzuje.
Moje taky ne.


JaaSt

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #5 kdy: 31. 03. 2021, 11:08:10 »
Když pominu normální prachy (což je stejně pro každého něco úplně jiného), tak podle mě dost záleží na okruhu, kam se člověk dívá. Něco jako sociální bublina. Je spousta zajímavých čistě českých firem mimo javu a banky. A osobní zkušenosti z velké většiny kladné, občas si s firmou "nesednu", ale v principu je to fajn.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #6 kdy: 31. 03. 2021, 11:27:56 »
největší brzda společnosti je management, který se často fláká a dohaduje o blbostech.
Toto bývá dle mých zkušeností největší problém, pokud je v pohodě vedení, nebývá důvod si moc stěžovat. Když je šéf (na jakékoliv úrovni) blb, může to být peklo.

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #7 kdy: 31. 03. 2021, 13:02:02 »
Chce to byt dostatecne drzi a vyjednat si vyhovujici podminky hned na zacatku. To, co si muzes dovolit, zalezi podle zkusenosti. No a konecne "dobra" prace se hleda fakt dlouho.. ja jsem si naposledy pockal skoro dva roky a fakt se vypatilo.

anonacct

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #8 kdy: 31. 03. 2021, 22:22:22 »
Já nemám problém být i v blbé práci za dobré prachy, samozřejmě při tom shánět lepší práci za lepší prachy :) Ono se to časem podaří. Problém bude asi hodně v těch penězích. Dokážu si představit, že u hodně lidí by frustrace zmizela, kdyby dostali třeba dvojnásobek toho co mají - takže choďte na pohovory, říkejte si o víc, a zlepšete si tím svůj psychický stav :)

A jak tu někdo psal - vyjednat si dobré podmínky hned na začátku je základ. Co si nevyjednáš hned už nedostaneš, jedině změnit práci.

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #9 kdy: 31. 03. 2021, 22:45:53 »
Život je krátkej, pracujte míň, bavte se víc  :D

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #10 kdy: 01. 04. 2021, 08:08:43 »
Po covidu máš možnost pracovat na dálku třeba pro američany. Proč si jebat život v nějaké české firmičcce a denně poslouchat nějakého manažera jak se fláká a zařizuje si už druhou hypotéku.

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #11 kdy: 01. 04. 2021, 09:26:07 »
Vidim to stejne. Kdyby byl management aspon trochu ok tak by clovek i slevil. Nikdy nepracovat pro ceskou firmu. V ceskych firmach je to bida, spatny management, chybejici investice, jses ve vsem sam, hodi te do vody a musis plavat...ve smyslu delas praci za manazery a za mizernych 60-70kkc delas admina core routeru a BGP kouzelnika na nepatchnutym ciscu jako outsourcing pro Holandsko...
Zadne 4 pracovni dny, zadnych 6 tydnu dovolené.

Asi uz nebudu mit 200-250kkc/mes jako pred prvni navstevou Bohnic, ale pod 120-150 nejdu. To je naproste minimum abych se necitil trapne před manzelkou.

Jako sorry... za tehle podminek je lepsi snad i delat i na sebe s mene kvalifikovanou praci a mit cistou hlavu.

Onehda jsem zase shanel job pro manzelku. Ty VHDL pozice jsou za napristo smesne penize. Ani nestoji za odpoved.

Jinak ani ti monteri nejsou. Potrebuju dostavit dum a nekoho aby mi obehal vsechny papíry na stavebni povolení( což je horsi nez ta stavba). Od zimy se nikdo neozval a domaci spotrebice si radeji opravuju sam...

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #12 kdy: 01. 04. 2021, 10:37:08 »
Co si mam predstavit pod "ceskymi firmami"? To jako firmy kde majitel je Cech? Nebo obecne vsechny firmy?

Ja zatim pracoval pro 2 ryze ceske, a z obou jsem odesel jeste ve zkusebce, a ve 2 korporatech pro projekt pro zahranicniho zakaznika. Jeden byl des, druhy v Telco trochu lepsi ale taky se zkazil. Obecne, zumpa je, kdyz nejaky vyse postaveny sef, eventualne majitele, nebo akcionari, tahaji z firmy vsechno do posledni mrte, a je jim sumak kvalita.

V moji prvni zkusenosti s korporatnim projektem jsem byl uplne zoufaly z toho co jsem videl a co jsem musel delat. Ale pak se mi "asi" postestilo a jiny projekt pro jineho zakaznika uz i za dobre penize byl na slusne urovni.

Ono jde o to, pro jakou klientelu ten projekt je. Protoze, kdyz uvedu priklad s masokombinatem, tak mainstremovy masokombinat bude vyrabet pancovane parky a mit vsechno low cost, protoze mainstream lidi jaksi kupujji to nejlevnejsi co je a nehledi na kvalitu, a nejsou dokonce schopni ani ocenit ci rozpoznat kvalitu.

A taky dlasi vec ktera je hodne dulezita: kdyz se zkazi projekt nebo kdyz nestoji za moc, je dulezite jit si hledat jiny projekt. Ja vim ze to je neprojemne, taky bych chtel mit mito kde to bude fajn a budu tam moct byd radu let, ale bohuzel kdyz takove misto nemam, musim se zvednou a jit jinam. Musim se aktivne starat o to, ze tyhle projektyu a firmy budu zatlacovat takovouto neoptimalni fluktuaci dolu.

Longin

  • ***
  • 104
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #13 kdy: 01. 04. 2021, 10:42:30 »
...za mizernych 60-70kkc delas admina core routeru a BGP kouzelnika na nepatchnutym ciscu jako outsourcing pro Holandsko...
...
Asi uz nebudu mit 200-250kkc/mes jako pred prvni navstevou Bohnic, ale pod 120-150 nejdu. To je naproste minimum abych se necitil trapne před manzelkou.
...
Ty VHDL pozice jsou za napristo smesne penize. Ani nestoji za odpoved.
...

Ano...jistě...určitě!  ;D ;D ;D

anonacct

Re:Práce pro české společnosti
« Odpověď #14 kdy: 01. 04. 2021, 10:46:13 »
200k za měsíc není vůbec nereálná představa, já jsem takto v Praze pracoval roky. Teď dělám pro US zákazníka a tam je to samozřejmě mnohem lepší. Jak tu někdo psal, pokud děláš pro low-cost firmu, tak i ty budeš low-cost.