Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #15 kdy: 25. 12. 2020, 13:04:45 »
Takovou mikrovlnku bych měl strach používat...
Je vcelku normální, že něco z mikrovlnky uteče ven...ona konec konců tu wifi totálně zabije i dětská chůvička s videem a to má max Tx nějakých 100mW. A to je snad i horší než ta mikrovlnka...
Normální to tedy není, že mikrovlnná trouba něco vyzařuje do okolí, naopak by měla mít dostatečné stínění a nulové záření. A chůvičku bych sem netahal, protože ta je stavěná na přenos v pásmu 2,4 GHz a je to tedy v pořádku, byť samozřejmě může zarušit WiFi.


Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #16 kdy: 25. 12. 2020, 13:36:48 »
Normální to tedy není, že mikrovlnná trouba něco vyzařuje do okolí, naopak by měla mít dostatečné stínění a nulové záření. A chůvičku bych sem netahal, protože ta je stavěná na přenos v pásmu 2,4 GHz a je to tedy v pořádku, byť samozřejmě může zarušit WiFi.

Nemáte pravdu. Mikrovlnné trouby zcela běžně něco málo vyzáří - a to něco málo na rušení WiFi bohatě stačí.
Stínění v troubě není ani tolik na ochranu zdraví, ale kvůli tomu, aby vůbec topila. Uvnitř trouby ne každá vlna "zasáhne" ohřívaný materiál. Bylo by škoda ji vypustit ven - proto se od klece odráží, aby při odrazu měla ještě šanci něco ohřát.

Na to, jestli se jich trochu dostane ven, na to se prdí. Zdraví to neohrožuje.

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #17 kdy: 25. 12. 2020, 15:01:18 »
Chromecast nejde pripojit kabelem,  to uz byxch musel koupit smart tv, coz se mi nechce delast :)

Chromecast Ultra jde - má ethernet v napájecí kostce.

Jestli už jsi koupil jiný, tak to je asi informace k ničemu, pokud se teprve rozhlížíš, tak je ethernet dle mého nejlepší volba.

Mám ho za powerlinem a běží na něm pěkně i Stadia. Jen kdyby ta LG TV byla schopně inteligentně přepínat HDMI vstupy....

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #18 kdy: 25. 12. 2020, 16:46:44 »
u mna v panelaku je riesenie 5GHz WiFi. Neprejde to cez viac ako 1, alebo 2 steny a neprekryvajucich sa kanalov je ovela viac ako v pripade 2.4GHz. V nasom panelaku v 2.4GHz pasme bezne vidim 20+ sieti :D

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #19 kdy: 25. 12. 2020, 16:51:19 »
Nevim, jestli je toto vlakno mysleno vazne a pise do nej nekdo, kdo v panelaku opravdu bydli, ale...Bydlim v bytech v panelaku uz 30 let. Jeste nikdy jsem u sebe ani u spousty svych kamaradu nikdy nevidel, ze by mikrovlna trouba uniky prepalila wifi. Je to pekna blbost. K cemu by potom byla norma csn, drive se skodlivost mikrovlnek velmi resila a hlidala. Zkuste si dat mobil do mikrovlnky. Absolutne odstinen. K pokryti, v pynelaku je spousta apecek, ale samozrejme take logicky spousta zelezobetonovych zdi, ktere od sebe jednotlive byty odstinuji. Instaloval jsem desitky apecek znamych, pul roku jsem instaloval kabelovku a nikdy, naprosto nikdy jsem se nesetkal se situaci, aby nebylo na 2.4 volnych takovych aspon pet kanalu. 60m2 byt neni problem pokryt, ten Vas Zyxel ma 1.5db antenu. Kupte si jakekoli dnesni AP s napr. 4-5db antenami a nebudete mit problem. Pouzivam v 80m2 byte Mikrotik rb951g, ktery ma integrovane 3db mimo anteny a nemam sebemensi problem kdekoli po byte, dva chromecasty, mobily notebooky. Driv jsem mel asus wl500gp, take zadny problem v zadnem byte co jsem byl. Nenechte se tady ukecat od tech. fanatiku o nejakych fantasmagoriich, jak si musite natahnout jen kabel, jak mate brutalne zarusenej byt jednotkama wattu apod. Kupte jakekoli dnesni solidni apecko a budete uplne v pohode, ten Zyxel je opravud spatny.


Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #20 kdy: 25. 12. 2020, 18:28:41 »
Jinymi slovy:
prejdete na 5GHz.
hlavni rozdil proti 2.4GHz je, ze spatne prochazi zdmi. Tudiz vas sousedi nebudou rusit.
Nevyhoda je samozrejme nasnade - jednim radiem tezko pokryjete cely byt.

2.4GHz vam bude fungovat pouze do doby, nez soused poridi silnejsi radio/anteny. To same, co provadi on vam samozrejme provadite i vy jemu, takze to je to bitva s vetrnymi mlyny.

Powerline je berlicka, kde opravdu zalezi na vyrobci, aktualnim modemu a stavu elektricke kabelaze. Jak zde nekde padlo - pokud mate v okoli radioamatera, ktery jezdi krativlny, nebude Vas mit asi rad. Neplati to na 100%, ale nektera tato zarizeni dokazou vazne zabordelit vzduch a to docela kvalitne. Ostatne stejne jako hromada dalsich zarizeni pocinaje nabijeckami na telefon a konce menici u vytahu. Zalezi proste na vyrobci, jak moc odflaknul odfiltrovani  parazitniho vyzarovani.

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #21 kdy: 25. 12. 2020, 19:57:06 »
Jeste nikdy jsem u sebe ani u spousty svych kamaradu nikdy nevidel, ze by mikrovlna trouba uniky prepalila wifi. Je to pekna blbost.

Klidně přijďte, předvedu v praxi.

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #22 kdy: 25. 12. 2020, 21:38:23 »
Potvrzuju, že 5 let starej zyxel od O2 je sračka. Mám dojem, že snad ani nemá anténu. Cokoli lepšího zvedne rychlost a stabilitu.

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #23 kdy: 25. 12. 2020, 22:11:05 »
Miroslav Silhavy:

V tom pripade ji vyhodte, opravdu musi jit o desitky vyzarenych wattu a je zdravi nebezpecna. Limit who 100mW pro wifi z nejakeho duvodu. Zadna nova mikrovlna trouba Vam toto rozhodne delat nebude a jeji vyzarovani bude temer 0. Rozhodne mene nez je pripustny limit dle Who. 

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #24 kdy: 25. 12. 2020, 22:34:15 »
Vůbec se nemusí jednat o desítky W. Však právě kvůli tomu píšu o té chůvičce - ačkoliv ta má opravdu jen těch 100mW (není důvod tomu nevšřit - taky to není žádný noname šmejd, ale je to Phillips), tak to zaruší podobně jak ta mikrovlnka. Stačí že prostě mikrovlnka (a i ta chůvička) jaksi nejede ve standardu 802.11 a prostě záření tam cpe hlava nehlava bez nějakých pauz natož aby poslouchala jestli je na kanálu zrovna obsazeno.... A právě tyhle pauzy by v případě rušení od ostatních sítí byly aspoň nějak využity na přenos dat (ačkoliv by klesla rychlost). Takhle to ta mikrovlnka/chůvička zařuší totálně.

Jinak se nejedná o žádnou historickou nebo nejlevnější - mám PANASONIC NN-GD38HS. Informace o ní si každý může dohledat sám. Ještě může být řešením změnit kanál wifi - je dost možné, že majoritní frekvence se přesně trafila do kanálu kde mi jede wifi. To jsem ještě nezkoušel - všechno důležitý mi jede na kabelu/5GHZ wifi a ta mikrvlnka jede jen minuty denně...

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #25 kdy: 25. 12. 2020, 23:50:32 »
diky za odpovedi jenze ja tomu proste nerozumim, aby mi fungovla chromecast strkam do pocitace wireless adapter, cili si myslim ze za to muze ten wireless adapter..takze si to myslim spatne a mam vymenit modem? diky.


Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #27 kdy: 27. 12. 2020, 11:46:39 »
Ten modem potřebuješ, aby jsi přenesl internet z adsl do svojí sítě. Koupíš normální wifi router, který má alespoň 5dbi antény(třeba https://www.czc.cz/asus-rt-ac51u_2/168751/produkt) a píchneš to do zyxelu na lan zásuvku a nastavíš tam wifi a v zyxelu wifi vypneš. Ono je teda lepší v zyxelu vypnout všechno a hodit ho do bridge módu, ale to teď nebudeme komplikovat. Přes kolik zdí je pc a jak daleko je vzdušnou čarou od routeru?
« Poslední změna: 27. 12. 2020, 11:53:25 od kotelgg »

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #28 kdy: 27. 12. 2020, 12:03:05 »
Nebo spíš tohle https://www.czc.cz/asus-rt-n12plus-b1/211215/produkt, protože 5ghz teď nevyužiješ a má to lepší technologii.
« Poslední změna: 27. 12. 2020, 12:05:15 od kotelgg »

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #29 kdy: 27. 12. 2020, 13:31:25 »
pc je od zyxelu 30 cm to je v jednom pokoji, telvize je v obyvaku to je uhloprickou pres chodbu , tak 3 zdi a cca 9 metrů