Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku

Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« kdy: 23. 12. 2020, 19:38:34 »
Cau, potrebuju poradit co koupit abych mel dostatecny signal pro chromecast vysilani do televize. Jsem v byte v panelaku cca 60m^2 , mam tady internet od o2  k tomu nejaky jejich zyxel stary uz vic jak 5 let. Internet mi bezi cca 50 mbps, ovsem kdyz zapnu na tom zyxelu wifi a jdu treba s mobilem k televizi  a zapnu mereni rychlosti, namerim jen 3mbps, chci to streamovat HBOgo apod.z pocitace do televize, ktera je v jine mistnosti nez pc, kvuli tom jsem musel do pc strcit jeste "antenku" aby ch ten chromecast rozbehal, nicmene obraz byl skaredy a sekal se. ;D

Chtel bych se zeptat jake zarizeni byste mi doporucili koupit a s jakymi parametry a co tam nastavit aby to bylo ok co se tyce bezpecnosti, pokud to jde nejak laicky vysvetlit...
« Poslední změna: 23. 12. 2020, 20:17:32 od Petr Krčmář »


Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #1 kdy: 23. 12. 2020, 21:37:41 »
Co potřebujete koupit? Ethernet.
Panelák je prolátaný železy a pár metrů od Vás sytí éter asi deset dalších sousedů.

Vypomoci si lze třeba powerline ethernetem, ale pokud máte ve zdech hliníkové dráty, výsledky bývají - slušně řečeno - kolísavé.

Nakonec dopadnete jako každý: několikrát se budete mořit s wifi a možná s powerline, vrazíte do toho nepříjemné peníze, abyste došel k tisíckrát zjištěnému: přes veškeré obtíže raději natáhnete ethernet.

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #2 kdy: 23. 12. 2020, 21:41:44 »
Dej wifi modem do stejne místnosti jako mas TV s Chromecastem, do jinych mistnosti kde budes mit slaby signal dej repeatery. Pises o nejakem "o2" Zyxelu, otazka je zda nevzit nejaky jiny wifi router a ten pres LAN spojit s tim Zyxelem resit wifi pres nej. Pokud je panelak zaruseny wifi, tak se zamysli nad natazenim LAN do jinych mistnosti a nebo treba pres Powerline pokud neni elektrina jeste v hliniku, nez repeatery pres wifi.
Mam uz roky nejake TP-Linky, posledni 3 roky nonstop WR841N a bez problemu. Na Chromecastu jede asi 5 let O2TV (ovladano pres iPad), Youtube, Plex pro lokalni streamovani atd. vse bez problemu.

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #3 kdy: 23. 12. 2020, 22:43:57 »
jeste bych chtel rict ze kdyz zapnu wifi v tom pokoji kde je ten zyxel tak na mobilu mma max 15mbps. K televizi dam router ale do pocitace porad musim jeste neco zapojit ne ? moc tomu nerozumim jak to funguje

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #4 kdy: 23. 12. 2020, 22:58:05 »


Jimmyx

  • ***
  • 157
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #5 kdy: 23. 12. 2020, 23:52:23 »
Dej wifi modem do stejne místnosti jako mas TV s Chromecastem, do jinych mistnosti kde budes mit slaby signal dej repeatery.
A místo slabého signálu s výpadky budete mít silný signál s výpadky. A když to náhodou pojede zcela ideálně, tak budete mít přesně poloviční rychlost.

Fakt raději protáhnout ten UTP kabel. Ono se často nemusí ani vrtat, stačí kabel proháhnout pod kobercem a v rohu dveří pod prahem.

TakyPatrik

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #6 kdy: 24. 12. 2020, 09:39:27 »
V paneláku je milion lidí a každý doma bude mít minimálně jednu wifi síť, nespočet bluetooth zařízení a mikrovlnku. Někteří budou mít i nějaké "chytré" žárovky, autíčko na dalkové ovládní a podobně. To vše sdílí stejné frekvenční pásmo  2.4GHz. Kvalita wifi připojení se tak bude měnit v závislosti na obsazenosti domu a denní době.

Co jde připojit kabelem, připoj kabelem. I když dáš wifi router hned pod televizi, pořád se budou objevovat výpadky, neboť v podobně zarušených prostředích se neustále mění používané kanály.

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #7 kdy: 24. 12. 2020, 10:33:53 »
Jo potvrzuju - v bytovce je 2,4GHZ brutálně zarušená, musel jsem přijímač k bazdrátové myši a klávesnici posunout nahoru na stůl, jinak se občas kousala. No a pak jsou tu věci jako třeba moje mikrovlnka, která totálně zabije wifi v okolí když jede - přenosová rychlost cca 500kB/s. 5Ghz je ale naprosto bez problému a tahám přes to dlouhodobě hodně dat a v pohodě - bohužel drtivá většina "smart" věcí umí jen 5Ghz...

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #8 kdy: 24. 12. 2020, 11:28:50 »
Takovou mikrovlnku bych měl strach používat...

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #9 kdy: 24. 12. 2020, 13:24:18 »
Chromecast nejde pripojit kabelem,  to uz byxch musel koupit smart tv, coz se mi nechce delast :)

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #10 kdy: 24. 12. 2020, 13:40:20 »
Oskenuj obsazenost WiFi kanalu, na 5GHz bude volneji, natahni UTP do mistnosti s TV a tam si dej dalsi WiFi router. Nastav si sve ssid na volne 5GHz pasmo. Vic nepomuze. Urcite ne zadne repeatery, to bude naopak horsi. Kdyz nepomuze tohle, tak uz nic.

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #11 kdy: 24. 12. 2020, 19:42:43 »
Takovou mikrovlnku bych měl strach používat...
Je vcelku normální, že něco z mikrovlnky uteče ven...ona konec konců tu wifi totálně zabije i dětská chůvička s videem a to má max Tx nějakých 100mW. A to je snad i horší než ta mikrovlnka...

Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #12 kdy: 24. 12. 2020, 22:13:56 »
Takovou mikrovlnku bych měl strach používat...
Je vcelku normální, že něco z mikrovlnky uteče ven...ona konec konců tu wifi totálně zabije i dětská chůvička s videem a to má max Tx nějakých 100mW. A to je snad i horší než ta mikrovlnka...

Ze své vlastní zkušenosti potvrzuju, že spuštěná mikrovlnka dokáže vygumovat nebo silně zarušit WiFi.


Re:Dostatečný signál pro Chromecast v paneláku
« Odpověď #14 kdy: 25. 12. 2020, 10:47:51 »
Chromecast nejde pripojit kabelem,  to uz byxch musel koupit smart tv, coz se mi nechce delast :)
Chromecast sa samozrejme pomocou ethernetu pripojiť dá. Sám to k plnej spokojnosti používam. Google: "chromecast ethernet"