Zbavit se Googlu?

Re:Zbavit se Googlu?
« Odpověď #15 kdy: 09. 11. 2020, 12:08:21 »
Osobně bych nechtěl používat nic jiného než Googlí služby, protože mi v mnoha ohledech vyhovují. Zároveň ale člověk musí být opatrný a počítat s tím, že pro Google je jeden uživatel doslova nic.

Tak na všechny funkce které od Googlu používám existuje podobně (možná i stejně) dobrá náhrada. Moc se k jejich obláčku nepřivazuji, jen mail a fotoúložiště. Obojí se dá snadno nahradit <vtip>třeba Seznamem a Rajčetem</vtip>


Re:Zbavit se Googlu?
« Odpověď #16 kdy: 09. 11. 2020, 12:15:29 »
Vyplatí se to asi nemůže
Nenapadá mě žádný obchodní model, kdyby vám někdo za to platil.

TakyPatrik

Re:Zbavit se Googlu?
« Odpověď #17 kdy: 09. 11. 2020, 12:16:41 »
Já se Google účtu úplně zbavil před pár měsíci. Používal jsem pro Gmail na vlastní doméně (ještě zdarma), Youtube odběry, Play Store and nějaký historický služby.
Email jsem si doma rozjel (Mailcow) vlastní, k tomu přibyl NAS (FreeNAS+Nextcloud) na data, Youtube neřeším (lbry.tv), na Androidu stačí F-Droid, případně lze řadu aplikací stáhnout přímo od vydavatelů - pokud ne, neřeším.

by_cx

  • ****
  • 290
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zbavit se Googlu?
« Odpověď #18 kdy: 09. 11. 2020, 12:35:35 »
Tak na všechny funkce které od Googlu používám existuje podobně (možná i stejně) dobrá náhrada.

Tady bych si dovolil nesouhlasit :-)

Re:Zbavit se Googlu?
« Odpověď #19 kdy: 09. 11. 2020, 12:45:44 »
Tak na všechny funkce které od Googlu používám existuje podobně (možná i stejně) dobrá náhrada.

Tady bych si dovolil nesouhlasit :-)

Co třeba?


by_cx

  • ****
  • 290
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zbavit se Googlu?
« Odpověď #20 kdy: 09. 11. 2020, 13:01:20 »
Třeba pošta, propojení s Androidem, galerie, youtube nebo Google Play. Asi toho používám víc, ale teď mě to nenapadá. Určitě najdeš třeba galerii, která ti bude stačit, ale tak integrované jako Google Photos to nebude, nemluvě o rozhraní a rychlosti. U pošty možná najdeš alternativu co přijímá emaily, ale spam to prostě stejně dobře neohlídá a po přihlášení do nového telefonu se to nastavení pošty samo nestáhne.

Re:Zbavit se Googlu?
« Odpověď #21 kdy: 09. 11. 2020, 13:54:15 »
Třeba pošta, propojení s Androidem, galerie, youtube nebo Google Play. Asi toho používám víc, ale teď mě to nenapadá. Určitě najdeš třeba galerii, která ti bude stačit, ale tak integrované jako Google Photos to nebude, nemluvě o rozhraní a rychlosti. U pošty možná najdeš alternativu co přijímá emaily, ale spam to prostě stejně dobře neohlídá a po přihlášení do nového telefonu se to nastavení pošty samo nestáhne.

YouTube přihlášení nepoužívám, a už tu znovu opakuji že Google účet si mazat nehodlám.

Mlocik97

  • *****
  • 830
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zbavit se Googlu?
« Odpověď #22 kdy: 09. 11. 2020, 14:08:41 »
V nadpise si napísal "zbaviť sa Googlu" teraz píšeš že to neriešiš,... eh,... Osobne Google je fakt niečo, čoho sa nezbavíš ani keď chceš, takže ti je jedno že tam máš účet.

Re:Zbavit se Googlu?
« Odpověď #23 kdy: 09. 11. 2020, 15:13:10 »
Ještě jsem se poradil se známým který to tak dělal, tak mi bylo rozmluveno.

Re:Zbavit se Googlu?
« Odpověď #24 kdy: 09. 11. 2020, 20:25:33 »
Upřímně pro mě nebylo těžký se zbavit Googlu. Mail si hostuju sám(Mailcow), pro synchronizaci kontaktů, kalendáře a fotek používám Nextcloud. V telefonu mám nainstalovaný AOSP bez GApps a používám pouze F-Droid. Jediný čeho se nedá uplně zbavit je YouTube. Moje momentální řešení je, že jsem si exportoval všechny kanály co jsem odebíral a naimportoval je do NewPipe(Android) a FreeTube(Desktop). Poslední krok co plánuju je kompletní zahození androidu a přesun na PinePhone nebo podobný projekt, nicméně čekám až to bude plně použitelný.

Re:Zbavit se Googlu?
« Odpověď #25 kdy: 10. 11. 2020, 20:50:41 »
No používám už přes 4 roky na mobilu SailfishOS, čímž jsem se do velké míry zbavil Google, ale ne úplně, zbývá mi Youtube a Překladač a ty se nahrazují blbě.


Re:Zbavit se Googlu?
« Odpověď #27 kdy: 12. 11. 2020, 08:59:07 »
https://dotekomanie.cz/2020/11/google-fotky-prichazi-o-neomezeny-prostor-zdarma

Hmm
Tohle mě docela nepříjemně překvapilo. Čím ale nahradit Google Photos? Prozatím jsem nenašel podobnou náhradu. Nejlépe self-hosted s možností ukládat si také místo, kde byla fotografie pořízena, řazení do alb a podobně.

Re:Zbavit se Googlu?
« Odpověď #28 kdy: 12. 11. 2020, 09:08:36 »
https://dotekomanie.cz/2020/11/google-fotky-prichazi-o-neomezeny-prostor-zdarma

Hmm
Tohle mě docela nepříjemně překvapilo. Čím ale nahradit Google Photos? Prozatím jsem nenašel podobnou náhradu. Nejlépe self-hosted s možností ukládat si také místo, kde byla fotografie pořízena, řazení do alb a podobně.
1. Google nabízí 100 GB za 60 Kč, což zase tolik nebolí
2. Asi Nextcloud na serveru od VPSFree (malá reklama ;))
3. Já alba nějak moc nevyužívám, vyhledávám podle místa / času.
4. Máme tu EXIF

Re:Zbavit se Googlu?
« Odpověď #29 kdy: 12. 11. 2020, 11:27:48 »