Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #60 kdy: 09. 11. 2020, 19:57:57 »
NE. Vzal jsem jiné RPI3 a jinou, novou kartu, nahrál úplně aktuální OS. To původní OS atestuji ale asi půjde do kontejneru a elektro odpad.
nez to zbytecne vyhodis, hlavne konecne uz vyzkousej (za par vterin) tu zmenu MAC adresy ;-)


Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #61 kdy: 09. 11. 2020, 21:09:28 »
rozbalil jsem na kartu ubuntu server pro rpi abych dokázal kde je chyba, běží normálně ssh na něm funguje ale nelze se na něj dostat z tohoto počítače..deska rpi má někde nějakou chybu ale já ji řešit nehodlám...
A ta chyba se jmenuje MAC adresa.
Jestli ti  to mezi serverem a RPi jede a mezi PC a RPi ne, tak bych šel po rozdílech mezi serverem a PC , RPi je v tom dle mne nevinně.
Mmch, já začínal s počítači v roce 1977. :-) Peace
« Poslední změna: 09. 11. 2020, 21:11:56 od FKoudelka »

Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #62 kdy: 09. 11. 2020, 21:21:52 »
Všichni dle vašich otázek dobře víme, jaké jste trdlo, mistře. Nevíte o tom nic, otázky hodny mateřské školky, ale sebevědomí jako prase. To je dnes už takový trend.

Myslím, že se tu všichni shodneme, že ten původní tik stačilo uvést do továrního nastavení a začalo by to fungovat. Pravděpodobně i bez jakýchkoli zásahů, protože pokud se nemýlím, tak výchozí nastavení je ta 192.168.88.0/24 na LAN, NAT a DHCP client na WAN.
prdlajs, to všechno tam bylo, nejsem žádná lama...já začal s počítači v roce 1984 ..kdy ty ?

Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #63 kdy: 10. 11. 2020, 07:26:59 »
Díky za všechny rady a názory. Jelikož mi to, co jsem potřeboval funguje, je už zbytečné tady o tom diskutovat. Děkuji za pochopení.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #64 kdy: 10. 11. 2020, 13:50:09 »
Díky za všechny rady a názory. Jelikož mi to, co jsem potřeboval funguje, je už zbytečné tady o tom diskutovat. Děkuji za pochopení.
takze si pravdepodobne vymenil jen zbytecne HW protoze si mel pro MAC puvodniho HW nejakej bordel v "siti"? opravdu je takovej problem to overit, abys mel regulerni reseni?


Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #65 kdy: 11. 11. 2020, 07:03:48 »
Díky za všechny rady a názory. Jelikož mi to, co jsem potřeboval funguje, je už zbytečné tady o tom diskutovat. Děkuji za pochopení.
takze si pravdepodobne vymenil jen zbytecne HW protoze si mel pro MAC puvodniho HW nejakej bordel v "siti"? opravdu je takovej problem to overit, abys mel regulerni reseni?
kdo ví, že na 100% je to problém MAC adresou když ta se nezměnila u PC ani u RPI? Proč bych týden řešil kravinu když mám možnost využít jiné, novější, výkonější RPi na to co potřebuji? Proč?

by_cx

  • ****
  • 290
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #66 kdy: 11. 11. 2020, 11:58:24 »
Pokud si vyměnil RPi, tak se změnila.

SB

  • ****
  • 347
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #67 kdy: 11. 11. 2020, 15:21:17 »
...Proč bych týden řešil kravinu když mám možnost využít jiné, novější, výkonější RPi na to co potřebuji? Proč?

Protože tady ten týden kolem tebe kmitalo 10 lidí, aby vyřešili tvůj problém, ty de***e.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #68 kdy: 11. 11. 2020, 15:41:07 »
kdo ví, že na 100% je to problém MAC adresou když ta se nezměnila u PC ani u RPI? Proč bych týden řešil kravinu když mám možnost využít jiné, novější, výkonější RPi na to co potřebuji? Proč?
To samozrejme nevi na 100% nikdo, ale ty to muzes za par vterin (nechapu kde si vzal ten tyden) overit ;-)
Proc? Treba protoze si tu mel dotaz a lidi se ti snazili poradit, kdyz ne kvuli sobe, tak kvuli nim bys mohl tech par vterin venovat k overeni, zda nove_rpi s nastavenou starou_mac stale funguje, pripadne stare_rpi s novou_kartou s nastavene novou_mac nezacne chodit...
Kód: [Vybrat]
sudo ip link set dev eth0 down
sudo ip link set dev eth0 address aa:bb:cc:dd:ee:ff
sudo ip link set dev eth0 up