Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.

Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #45 kdy: 08. 11. 2020, 12:40:45 »
LOGICKY. Kdyby v RB fw byl nějaký drop pro SSH po 22 tak se to projeví i vůči serveru který běhá pod ubuntu serverem 20. Takže jádro OS je pro RPI i server stejné. Na server se dostanu pod ssh. Ze serveru se na rpi cestou ssh dostanu i pingnu. A naopak ze rpi (na přímo připojený-klávesnice, monitor) tak se cestou ssh dostanu na sever, pingnu na všechny prostředky v síti kromě tohohoto počítač. Já z tohodle počítače pingnu na všechno v síti kromě RPI, jako by neexistoval. Tak v čem je chyba ve fw v mikrotiku?


Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #46 kdy: 08. 11. 2020, 14:55:45 »
jestli si chces povidat sam se sebou tak nepotrebujes forum  ;)

evidentne se v tom nevyznas, prijdes si pro radu ale misto abys ji realizoval tak spekulujes..

Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #47 kdy: 08. 11. 2020, 15:21:24 »
VYŘEŠENO - nikdo z Vás neměl pravdu. Chyba je v RPI, když už nepomohlo nic normálního vyzkoušel jsem vyměnit RPI, mám jich víc. A co se stalo? To další, asi o rok novější (i když stejná řada) funguje jak má. A to obě běhají v chlazených krabičkách s ventilátorem.

lime

Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #48 kdy: 08. 11. 2020, 15:36:16 »
Ked sa uspokojis s tym tak OK, ale problem je niekde inde ;)

Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #49 kdy: 08. 11. 2020, 16:13:49 »
tak najdi kde ! rád se nechám poučit..


by_cx

  • ****
  • 290
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #50 kdy: 08. 11. 2020, 17:28:07 »
Myslím, že se tu všichni shodneme, že ten původní tik stačilo uvést do továrního nastavení a začalo by to fungovat. Pravděpodobně i bez jakýchkoli zásahů, protože pokud se nemýlím, tak výchozí nastavení je ta 192.168.88.0/24 na LAN, NAT a DHCP client na WAN.

Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #51 kdy: 08. 11. 2020, 17:31:40 »
Myslím, že se tu všichni shodneme, že ten původní tik stačilo uvést do továrního nastavení a začalo by to fungovat. Pravděpodobně i bez jakýchkoli zásahů, protože pokud se nemýlím, tak výchozí nastavení je ta 192.168.88.0/24 na LAN, NAT a DHCP client na WAN.
+1

Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #52 kdy: 08. 11. 2020, 17:36:50 »
Myslím, že se tu všichni shodneme, že ten původní tik stačilo uvést do továrního nastavení a začalo by to fungovat. Pravděpodobně i bez jakýchkoli zásahů, protože pokud se nemýlím, tak výchozí nastavení je ta 192.168.88.0/24 na LAN, NAT a DHCP client na WAN.
prdlajs, to všechno tam bylo, nejsem žádná lama...já začal s počítači v roce 1984 ..kdy ty ?

Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #53 kdy: 08. 11. 2020, 18:31:19 »
rozbalil jsem na kartu ubuntu server pro rpi abych dokázal kde je chyba, běží normálně ssh na něm funguje ale nelze se na něj dostat z tohoto počítače..deska rpi má někde nějakou chybu ale já ji řešit nehodlám...

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #54 kdy: 08. 11. 2020, 22:28:03 »
rozbalil jsem na kartu ubuntu server pro rpi abych dokázal kde je chyba, běží normálně ssh na něm funguje ale nelze se na něj dostat z tohoto počítače..deska rpi má někde nějakou chybu ale já ji řešit nehodlám...
pro jistotu, to RPi pro ping neviditelne a tu druhe viditelne, v obou si pouzil TOTOZNOU kartu?
EDIT: a nastavil si v tom druhem TOTOZNOU MAC pro LAN + stejnou IP, jako ma neviditelne RPi?
« Poslední změna: 08. 11. 2020, 22:29:48 od k3dAR »

Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #55 kdy: 09. 11. 2020, 08:36:21 »
použij jsem jiné RPi 3 a jinou kartu, nově instalovanou a funguje. Tatéž nová karta s čistou instalací RPIOS. A síť nefungoval tak jak se to tady řeší 3 stránky. prostě původní rpi po cca 3 letech neustálého provozu kdy každou vteřinu posílá dávku dat po síti odešlo. btw. znám jednu státní firmu, ze silového rezortu, kde top admin je zarytý windowsák co potřebuje mít na serveru český desktop je takový odpůrce linuxu že nedovolil mít v hyper-v linux. Firma co tam dělal přístupy přes karty, tj na vchod, do budov, do místností měla ale ovládací soft v linuxu. Proto museli nasadit rpi2 jako server na hlídání přístupů. To jsem zvědavý jak dlouho to vydrží. Jsem to šéfovi IT oddělení říkal, ale nevěřil mi. Prý je to v pořádku.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #56 kdy: 09. 11. 2020, 10:12:43 »
použij jsem jiné RPi 3 a jinou kartu, nově instalovanou a funguje.[...]
proto sem se ptal, protoze pak to puvodni RPi vubec nemusi byt vadne, ale mas nekde omezeni na jeho MAC adresu (pripadne na IP navazanu na tu MAC), takze pokud v puvodnim pouzijes (pro jistotu totoznou kartu z druheho) a hlavne mu nastavis stejnou MAC jako ma to druhe(v tu chvili odpojene) RPi, tak si tim overis ze je puvodni RPi vadne...
pripadne na druhem RPi pouzit kartu z privniho a nastavut mu MAC co ma (v tu chvili odpojene) prvni RPi...

proste a jednoduse, vyloucit problem karty ci jejiho obsahu a vylocit to ze nemas nekde neco co omezuje ping na MAC prnivho RPi...

Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #57 kdy: 09. 11. 2020, 10:36:13 »
Toto je jiná liga IT  ;D palec nahoru že sis to vyřešil teda

Hamparle

  • ****
  • 360
  • junior developer ucho
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #58 kdy: 09. 11. 2020, 18:42:10 »
VYŘEŠENO - nikdo z Vás neměl pravdu. Chyba je v RPI, když už nepomohlo nic normálního vyzkoušel jsem vyměnit RPI, mám jich víc. A co se stalo? To další, asi o rok novější (i když stejná řada) funguje jak má. A to obě běhají v chlazených krabičkách s ventilátorem.
A jen si přehodil kartu?

Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #59 kdy: 09. 11. 2020, 18:50:47 »
VYŘEŠENO - nikdo z Vás neměl pravdu. Chyba je v RPI, když už nepomohlo nic normálního vyzkoušel jsem vyměnit RPI, mám jich víc. A co se stalo? To další, asi o rok novější (i když stejná řada) funguje jak má. A to obě běhají v chlazených krabičkách s ventilátorem.
A jen si přehodil kartu?
NE. Vzal jsem jiné RPI3 a jinou, novou kartu, nahrál úplně aktuální OS. To původní OS atestuji ale asi půjde do kontejneru a elektro odpad.