Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.

Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #30 kdy: 06. 11. 2020, 19:36:50 »
Ještě si mohl použít pro hledání problému příkaz
Kód: [Vybrat]
tcpdump -n -i eth8 "(port 22)"
zítra zjistím, už jsem odpojil klávesnici


Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #31 kdy: 06. 11. 2020, 19:37:53 »
Tak sis sám odpověděl, pokud server funguje a rpi má problém a mezi rpi je navíc switch tak zkoumej ten switch. Zkoušel si rpi napojit přímo do mikrotiku ?
nemůžu, musí být na tom místě kvůli propojení s meteostanicí, běží na něm (teď tedy ne) weewx

Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #32 kdy: 06. 11. 2020, 20:27:46 »
Tak sis sám odpověděl, pokud server funguje a rpi má problém a mezi rpi je navíc switch tak zkoumej ten switch. Zkoušel si rpi napojit přímo do mikrotiku ?
nemůžu, musí být na tom místě kvůli propojení s meteostanicí, běží na něm (teď tedy ne) weewx
Proč bys nemohl ?

FKoudelka

Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #33 kdy: 06. 11. 2020, 22:06:50 »
nejsem picaso ani rubens
Jen pro jistotu, porovnej  si netmasky na serveru, PC a RB, tedy tam kde to na sebe vidí a tam , kde ne
« Poslední změna: 06. 11. 2020, 22:08:22 od FKoudelka »

Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #34 kdy: 07. 11. 2020, 08:08:16 »
Proč bys nemohl ?
protože do každé místnosti mi podhledy na chodbě vede jen jeden cat6 drát a na jeho konci je podle počtu připojení switch. Takže do obýváku z routeru vede jen jeden drát a když fungují ostatní věci tak bude asi něco mezi rpi a počítačem, ale co?  na stejném switchi je televize, přehrávač tesla, přehrávač evolveo, nas d-link, nas synology, ap asus, BD Samsung, RPi. Všechno kromě RPi komunikuje s internetem, já si na ně pingnu, já se z počítače do nich dostanu. Jedině ne do RPI. Proč?


Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #35 kdy: 07. 11. 2020, 08:08:36 »
nejsem picaso ani rubens
Jen pro jistotu, porovnej  si netmasky na serveru, PC a RB, tedy tam kde to na sebe vidí a tam , kde ne
zkusím, díky.

Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #36 kdy: 07. 11. 2020, 09:45:00 »
Jen pro jistotu, porovnej  si netmasky na serveru, PC a RB, tedy tam kde to na sebe vidí a tam , kde ne
kontrola provedena, dhcp dává všude správné netmasky. zkusil jsem na rpi dát i natvrdo adresu a nic. žádná změna.

lime

Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #37 kdy: 07. 11. 2020, 11:05:29 »
Skus to skonfigurovat cez
sudo raspi-config a tam zapni ssh

cez

Interfacing Option/SSH


Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #38 kdy: 07. 11. 2020, 11:15:50 »
Skus to skonfigurovat cez
sudo raspi-config a tam zapni ssh

cez

Interfacing Option/SSH
jasně že je zapnuté ssh, hned při startu....dyď jsem psal, že se ze serveru na rpi cestou ssh dostanu a naopak.

_Jenda

  • *****
  • 1 591
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #39 kdy: 07. 11. 2020, 16:35:08 »
A ta investigace šíření ARP zpráv teda bude? Nebo v jakém jsme teď stavu? ARP záznamy na sebe ty stroje mají? A když se nastaví IP z úplně jiného subnetu?

lime

Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #40 kdy: 07. 11. 2020, 16:39:52 »
cize na sluzby sa z LAN segmentu dostanes, len ping ti nefunguje, lebo uz je to gulas? Zober PCko pripoj ho k RPI na priamo a over funkcionalitu.

Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #41 kdy: 08. 11. 2020, 08:56:27 »
ještě zkusím jednu poslední variantu...koupil jsem novou sdhc  kartu https://www.alza.cz/verbatim-micro-sdhc-16gb-class-10-sd-adapter-d442132.htm
je možné, že ta původní taky premiová už za ty 3 roky nějak blbne.

Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #42 kdy: 08. 11. 2020, 09:30:35 »
tak ani tohle nepomohlo, z té nové karty to rpi běží dost rychle...ale stejně se na rpi za tohohle počítače vůbec ani nepípnu

Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #43 kdy: 08. 11. 2020, 09:49:34 »
díval jsem se na nastavení fw ve win10 verze 2004 ale žádnou blokaci pro rpi tu nemám, zvlášť když mu mohu změnit ip tak to není blokace jediné ip adresy. v čem může tedy být chyba, asi to blokuje fw v mikrotiku ale které z pravidel by to mohlo být aby to vyhodnocovalo jak vadnou jen jednu cestu tam a zpět?
nepomohlo ani dát celou lokální lan tj. 192.168.88.0/24 do whitelistu
« Poslední změna: 08. 11. 2020, 09:53:36 od Jiří Šachl »

by_cx

  • ****
  • 290
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Raspberry pi ssh přístup - kde je zakopaný pes.
« Odpověď #44 kdy: 08. 11. 2020, 12:32:22 »
Tohle je složité. Ptáš na se na otázky, na které můžeš odpovědět jenom ty. My netušíme co máš ve firewallu na tom Mikrotiku. Když se ptáš, zda by nepomohlo dát celý lokální subnet do whitelistu, tak mám pocit, že to tady je jen ztráta času, protože co ti brání místo psaní sem to prostě vyzkoušet? Už si to RPi napojil přímo do PC bez switche, jak ti někdo radil? Vyzkoušel si tu link-local adresu jak ti radil zase někdo jiný?