DVB-T2 streamování do lokální domácí sítě

.

  • *****
  • 546
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2 streamování do lokální domácí sítě
« Odpověď #15 kdy: 06. 11. 2020, 15:51:16 »
Ano, každé zařízení musí mít tuner a pokud něco sleduji a něco jiného nahrávám, tak už jsou to tunery dva. No a co asi musím mít při streamování? Samozřejmě naprosto totéž. Nebo si můžu za výše zmiňovaných 1000 € koupit profi streamer, který mně zpracuje 32 programů ze 4 multiplexů. Chce to trochu myslet a ne tak rychle psát o tom, jak anténní rozvod nestojí za nic a streamování je procházka růžovou zahradou :P


_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:DVB-T2 streamování do lokální domácí sítě
« Odpověď #16 kdy: 06. 11. 2020, 16:17:34 »
Ano, každé zařízení musí mít tuner a pokud něco sleduji a něco jiného nahrávám, tak už jsou to tunery dva. No a co asi musím mít při streamování? Samozřejmě naprosto totéž.
Ale jenom v jednom počítači…

.

  • *****
  • 546
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2 streamování do lokální domácí sítě
« Odpověď #17 kdy: 06. 11. 2020, 20:14:22 »
A co jako? Nutnost mít v jednom PC nějakou multitunerovou kartu rozhodně velká výhra není.

Re:DVB-T2 streamování do lokální domácí sítě
« Odpověď #18 kdy: 06. 11. 2020, 20:35:11 »
A co jako? Nutnost mít v jednom PC nějakou multitunerovou kartu rozhodně velká výhra není.
Jendovo řešení:
- Na 4 multiplexy je pořeba 4 jednotunerové DVB-T2 karty v jednom mini PC.
- 6 osob v domácnosti může sledovat i nahrávat co bude chtít.

Tečkovo (tvoje) řešení:
- 2 jednotunerové DVB-T2 karty na každou osobu, aby každá mohla sledovat i nahrávat.
- pro 6 osob v domácnosti to je 12 DVB-T2 karet + anténí rozvody ke každé osobě.

Mně se zamlouvá Jendovo řešení :)
« Poslední změna: 06. 11. 2020, 20:36:42 od LarryLin »

.

  • *****
  • 546
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2 streamování do lokální domácí sítě
« Odpověď #19 kdy: 06. 11. 2020, 21:11:56 »
Jestli si myslíš, že 4 jednotunerové karty ti nastreamují celý obsah 4 multiplexů, aby šlo libovolně v síti vybírat z programů, tak to hodně štěstí při realizaci :D :D :D


Re:DVB-T2 streamování do lokální domácí sítě
« Odpověď #20 kdy: 06. 11. 2020, 23:12:48 »
Jestli si myslíš, že 4 jednotunerové karty ti nastreamují celý obsah 4 multiplexů, aby šlo libovolně v síti vybírat z programů, tak to hodně štěstí při realizaci :D :D :D
Právě teď jsem si kvůli tobě spustil ve stejnou chvíli na mém PC 8 různých kanálů (Prima +1, CNN Prima ...) z jednoho MUXu. Streamuje se to z mini PC (NUC) na kterém je jeden tuner a Tvheadend. Vytíženost NUCa je 30% CPU. Datový tok je 25 Mb/s. Žádné záseky. Šlo to i bez štěstí při realizaci, stačilo to jen spustit :)

V čem přesně vidíš problém, kdyby to byl trošku silnější NUC a o 3 tunery navíc?
« Poslední změna: 06. 11. 2020, 23:17:21 od LarryLin »

.

  • *****
  • 546
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2 streamování do lokální domácí sítě
« Odpověď #21 kdy: 07. 11. 2020, 08:15:49 »
Až se ti to povede streamovat ty komplet 4 muxy, tak dej vědět. A bude to záběr: mux 21 = 33 Mbps, mux 22 = 35 Mbps, mux 23 = 35 Mbps, mux 24 = 40 Mbps :D

Re:DVB-T2 streamování do lokální domácí sítě
« Odpověď #22 kdy: 07. 11. 2020, 09:24:35 »
Překlikni si na předchozí stranu a tam ti psali, že to lze. 3 karty zvládne i obyčejné RPi - https://www.youtube.com/watch?v=fjDbVIWD8YU
Stejně tak si můžeš na netu najít návody, že s TVheadendem to není nic složitého - běžná věc, že používá více tunerů. Když se připojí nový klient s požadavkem na jiný MUX, tak se použije volný tuner. Zdá se jen, že jsi Tvheadend nikdy nepoužil, tak jsi z toho trošku vykulený, že to lze takto jednoduše. :)

Citace
mux 21 = 33 Mbps, mux 22 = 35 Mbps, mux 23 = 35 Mbps, mux 24 = 40 Mbps
Co to zas počítáš? :)
6 osob v domácnosti se bude dívat na 6 kanálů a kdyby 2 osoby nahrávaly, tak je to celkem těch 8 kanálů co jsem na ukázku speciálně pro tebe spustil :) Mám ti poslat i screen? :)

Další kanály na které se nikdo nedívá není potřeba streamovat, proto jsem se ptal proč tazatel vymýšlí alotrie se streamováním když lze jednoduše použít tvheadend.

.

  • *****
  • 546
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2 streamování do lokální domácí sítě
« Odpověď #23 kdy: 07. 11. 2020, 10:54:23 »
Kdyby to šlo jednoduše, tak by to bylo fajn. Bohužel nelze, to jenom ty si vše představuješ jak Hurvínek válku :D

Je zajímavý, že už dopředu víš, kdo se bude na co dívat a na co ne, asi jasnovidec, že? Nebo spíš popleta :D Takže v reálu se musí samozřejmě nastreamovat všechny 4 muxy, aby si každý uživatel mohl libovolně vybírat z programů, tj. sledovat co chce a nahrávat co chce. A k tomu se nedobereš s nějakými Tvheadendy apod. hračkárnami, notabene ještě v kombinaci s TV kartami za pár peněz. Ale klidně se snaž, třeba se fakt zadaří a budeš mít štěstí. Ale než se ti to povede, tak je zbytečné tady trolit co by kdyby - zrealizuj to v praxi a pak se lze bavit dál...

Re:DVB-T2 streamování do lokální domácí sítě
« Odpověď #24 kdy: 07. 11. 2020, 11:10:46 »
Takže v reálu se musí samozřejmě nastreamovat všechny 4 muxy
Nemusí se nikam streamovat. Musí být jen pro každý MUX připravený tuner. Streamování začne až se připojí klient.

Ale než se ti to povede, tak je zbytečné tady trolit co by kdyby - zrealizuj to v praxi a pak se lze bavit dál...
Měl jsem před tím dvoutunerový USB dongl a normálně to fungovalo, tzn. větší počet klientu se současně mohli dívat na kanály (stanice) ze 2 MUXů. Pokud by u nás bylo více TV maniaků, tak bych jen přikoupil další USB dongl. Takže v praxi jsem to již zrealizoval, můžeme se bavit dál...

...vlastně nemůžeme, protože kdybys měl nějakou konkrétní připomínku proč ti to nefunguje/nefungovalo, tak bys to už dávno napsal. Nemusíš se stydět za to, že jsi TVheadend neznal, člověk se pořád učí  ;)

.

  • *****
  • 546
    • Zobrazit profil
Re:DVB-T2 streamování do lokální domácí sítě
« Odpověď #25 kdy: 07. 11. 2020, 13:18:32 »
Já jsem z těch nepoužitelných domácích hračkáren, které víc nefungují, než fungují, soustavně padají a zasekávají se, dávno vyrostl :D Pro větší počet streamů jedině profesionální zařízení.  A komentovat to o USB donglech a jejich přikupování, snad ani nemá smysl. To je tak naivní, až skoro hraničící s infantilitou :D

Re:DVB-T2 streamování do lokální domácí sítě
« Odpověď #26 kdy: 07. 11. 2020, 14:30:19 »
Několik let jsem jel Tvheadend s dvb-t (usb dvb-t tuner, tušim Evolve) a dvb-s2 (2x dual tuner dvbsky + dekodování) a úplně bez problémů, žádné problémy, výpadky, nic. Na linuxu x86. Dokonce přes normální internet do jiné lokality, když jsem se odstěhoval.

Podobně kdysi i na RPi2 jsem měl dvb-t usb a taky to tam v tvheadend běželo v poho. Na FreeBSD po trošku bastlění se to rozběhat dalo také (jen dvb-t, dvb-s2 karty moc podporavené nejsou).

Výhoda tohoto řešení je, že:
1. to jede
2. příjem perfektně v KODI v sítí i případně mimo ni, pokud máte rychlou odchozí linku
3. v souvislosti s bodem 2 máte bezproblémový příjem minimálně na win/linuxu/androidu

Petr

PS: Transcoding jsem ale nepoužíval, v lokální síti nedává smysl.

Re:DVB-T2 streamování do lokální domácí sítě
« Odpověď #27 kdy: 07. 11. 2020, 15:06:01 »
Pro větší počet streamů jedině profesionální zařízení.
V pořádku já ti nic nenutím, kup si co potřebuješ. Vzhledem k doporučování anténích rozvodů pro každého člena domácnosti jsi asi ze staré školy, ale dnes se to dělá jinak a jednodušeji a lze to bez problému, jak psalo několik lidí v tomto vláknu.

Na tvůj post jsem původně reagoval, protože ti pořád nedocházelo co ti naznačovali už 2 lidi v diskuzi. Máš pořád utkvělou představu, že se musí vzít celá šířka pásma ze všech MUXů a ty se neustále musí posílat někam ke klientům (osobám co se chtějí dívat). Tvheadend funguje takto:
1) client pošle požadavek, že chce sledovat (nebo nahrávat) nějakou stanici (např. ĆT1)
2) požadavek dorazí na server (u mě NUC) na kterém se nachází Tvhedend
3) Tvheadent má uložené, že ČT1 je na MUXu X, použije volný tuner, a zpět ke klientovi pošle jen stream s ČT1 (nemusí se nikam streamovat celý obsah MUXu X)
4) Dalším clientům se taktéž posílá jen stream dané stanice. Tzn. pro 6 lidí v domácnosti jen 6 streamů stanic (+ případné nahrávání) a to zvládne s přehledem i můj levný NUC a obyčejný router.

Jiná diskuze by byla streamování pro celý panelák, ale to v tomto vláknu neřešíme.

Re:DVB-T2 streamování do lokální domácí sítě
« Odpověď #28 kdy: 07. 11. 2020, 15:54:08 »
Kód: [Vybrat]
Model name:          Intel(R) Core(TM) i5-7500T CPU @ 2.70GHz

01:00.0 Multimedia controller: TBS Technologies DVB-S2 4 Tuner PCIe Card

Vse funguje jak ma i s transcodingem (DVB-S/T neni zadny rozdil, jedna frekvence, jeden mux)

https://pasteboard.co/JzgNX1r.png

... a ten panelak to da take v klidu, stejne jako hotel o 80ti pokojich




_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:DVB-T2 streamování do lokální domácí sítě
« Odpověď #29 kdy: 07. 11. 2020, 16:39:24 »
Překlikni si na předchozí stranu a tam ti psali, že to lze. 3 karty zvládne i obyčejné RPi - https://www.youtube.com/watch?v=fjDbVIWD8YU
K tomu bych dodal že na videu je RPi 1 (to bylo úplně příšerně pomalé) a 2. Současné verze jsou úplně jinde, vícejádrový procesor, síťovka už nevisí na USB atd.

DFTT