Zadny problem pripojit vnejsi napeti na vystup zdroje - jednoduse pokud tam bude napeti vic jak to, co je nastavene na zdroji, zdroj prestane switchovat, tim padem nebude zrat z 230. Jakmile se napeti snizi, zdroj zacne pridavat.
Ja jsem resil podobny problem, ale trochu jinak. Lithiova baterka, 16 clanku v serii (a 6 paralelne) s balancerem je nabijena proudovym zdrojem 230V -> 40-60V 6A. Kdyz balancer zjisti, ze je nektery clanek nabity na max, odpoji zdroj. Stejne tak balancer odpoji zatez, kdyz kterykoliv clanek klesne pod minimalni napeti. Pri nabijeni premostuje nabitejsi clanky odporama, aby se ty mene nabite nabijely vic a vyrovnalo se to. Nabijeci zdroj je pripojeny pres rele, ktere zapne jenom kdyz vyrabim vic elektriky nez odbiram, aby se prebytek nalil do baterek.
Solarni panel je pripojeny na stridac, vyrabi 230V. No a nakonec tam mam druhe rele, ktere v noci odpoji solarni panel a misto nej pripoji baterku. Tim padem se ulozena energie vyuzije pres noc, dalsi den se zase dobiji z prebytku.
Z ekonomickeho hlediska je to vicemene nesmysl, tady slo o to si s tim spis pohrat. Baterka ma 96 clanku 3V 6Ah, takze priblizne 3kWh. Takze kazdy slunecny den to usetri radove 40 centu. Cela ta sranda prisla radove na 400 euro, kdyz nepocitam cas a cenu svarecky na pasky na baterky. Navratnost mozna tak 5 let. Ale ty zkusenosti kolem toho jsou k nezaplaceni (cti - podruhy bych to uz nedelal :-) )