Jak jste přežili svůj stav vyhoření

Re:Jak jste přežili svůj stav vyhoření
« Odpověď #60 kdy: 20. 08. 2020, 10:23:36 »
Pohybuji se v kontextu korporátu (banka) ale tam je potřeba uplatňovat určité vzory chování. Ano, podobně jako kód má svoji Gang of Four bibli s návrhovými vzory (s poetickými českými názvy jako "Baťovy cvičky" v interpretaci od p. Pecinovského) tak i pro přežití v korporátu (aby nedocházelo k chybám) je potřeba uplatňovat návrhové vzory. Příklady:

1) Štít (aka "plechování p*dele). Nejdůležitější a nejvíc podceňovaný pattern. Use case: obrana před "who to blame" attack, až dojde k problému (pozor, nikoliv abychom se vyhli problému, to je špatné pochopení kontextu). Příklad reálné implementace:  "Pošli jim e-mailem, že jsme to implementovali přesně podle nich a nejde jim to, dej mě na cc, schovám si to. Až budou říkat že..."

2) Fan out messaging (aneb "do kopie všechny"). Synonymum: brute force. Use case: zainteresováním co nejvíce osob se zvyšuje síla útoku a rozprostírá responsibilita. Příklad reálné implementace: "Dej do kopie tyhle 2 manažery a víš co, rovnou i VP. Nezapomeň napsat, že za nás to funguje."

3) Proxy (aneb "kecálista"). Use case: abych vypadal že generuji výstup, ale stálo mě to minimum prostředků. Příklad reálné implementace: "Přijímám práci, přeposílám na ostatní (bez přidané hodnoty), slíznu úspěch, průs*r je těch ostatních."

4) Dekorátor. Univerzálně aplikovatelné. Příklady implementací "e-mail s vykřičníkem", "ASAP obálka".

Nedodržováním vzorů vzniká něco označované jako "špagetové chování". Udržitelnost je špatná. Čitelnost pro korporate uživatele, kteří aplikují patterny je špatná, takže dochází ke konfliktům a chybám.

Berte toto trochu jako nadsázku ;-)


Re:Jak jste přežili svůj stav vyhoření
« Odpověď #61 kdy: 20. 08. 2020, 15:09:33 »
jako vtip je to dobré... :-D Syndrom vyhoření neexistuje, to si vymysleli šarlatáni a psychologé, aby měli práci. I kdyby existoval, tak v 28ti? Pchá. S tím co děláte? To, že Vás nic nebaví, máte v hlavě. Pokud se ráno probudíte a už máte panickou hrůzu z práce, je problém v tomhle. Asi neděláte práci, která vás baví. Nebo se můžete odtěhovat na vesnici, pást si kozy, dojit a žít podle sebe, pokud se Vám nelíbí dnešní trend. To co píšete, není jen korporátech, ale i v malých firmách. Samozřejmě ne všude, to je takto nastavené.

Třeba mě je 45, po VŠ jsem vyskoušel několik firem, ale nevyhovovalo mi to a začal jsem rozjíždět vlastní business. Přes 20 let makám v průměru 16h denně, chodím 5 až 6x týdně tvrdě cvičit (závodně soutěžím v kultiristice), hraju golf a obecně si život užívám. Spím tak 4h denně max. Dnes mám dvě firmy, které prosperují a rozjíždím třetí v oblasti krypta s kamarády. Nikdy se mi nestalo, že bych měl nějaké deprese či podobný nesmysl.

Člověk musí něco vydržet a ne se hroutit, pokud na něj někdo v práci zakřičí. Dnešní život je holt drsný.

Re:Jak jste přežili svůj stav vyhoření
« Odpověď #62 kdy: 20. 08. 2020, 17:57:40 »
jako vtip je to dobré... :-D Syndrom vyhoření neexistuje, to si vymysleli šarlatáni a psychologé, aby měli práci. I kdyby existoval, tak v 28ti? Pchá. S tím co děláte? To, že Vás nic nebaví, máte v hlavě. Pokud se ráno probudíte a už máte panickou hrůzu z práce, je problém v tomhle. Asi neděláte práci, která vás baví. Nebo se můžete odtěhovat na vesnici, pást si kozy, dojit a žít podle sebe, pokud se Vám nelíbí dnešní trend. To co píšete, není jen korporátech, ale i v malých firmách. Samozřejmě ne všude, to je takto nastavené.

Třeba mě je 45, po VŠ jsem vyskoušel několik firem, ale nevyhovovalo mi to a začal jsem rozjíždět vlastní business. Přes 20 let makám v průměru 16h denně, chodím 5 až 6x týdně tvrdě cvičit (závodně soutěžím v kultiristice), hraju golf a obecně si život užívám. Spím tak 4h denně max. Dnes mám dvě firmy, které prosperují a rozjíždím třetí v oblasti krypta s kamarády. Nikdy se mi nestalo, že bych měl nějaké deprese či podobný nesmysl.

Člověk musí něco vydržet a ne se hroutit, pokud na něj někdo v práci zakřičí. Dnešní život je holt drsný.

Kulturista co spi 4 hodiny denne? Hmmm zrejme slusnej oddil....

Re:Jak jste přežili svůj stav vyhoření
« Odpověď #63 kdy: 21. 08. 2020, 16:10:00 »
Hotovej Babiš.

jako vtip je to dobré... :-D Syndrom vyhoření neexistuje, to si vymysleli šarlatáni a psychologé, aby měli práci. I kdyby existoval, tak v 28ti? Pchá. S tím co děláte? To, že Vás nic nebaví, máte v hlavě. Pokud se ráno probudíte a už máte panickou hrůzu z práce, je problém v tomhle. Asi neděláte práci, která vás baví. Nebo se můžete odtěhovat na vesnici, pást si kozy, dojit a žít podle sebe, pokud se Vám nelíbí dnešní trend. To co píšete, není jen korporátech, ale i v malých firmách. Samozřejmě ne všude, to je takto nastavené.

Třeba mě je 45, po VŠ jsem vyskoušel několik firem, ale nevyhovovalo mi to a začal jsem rozjíždět vlastní business. Přes 20 let makám v průměru 16h denně, chodím 5 až 6x týdně tvrdě cvičit (závodně soutěžím v kultiristice), hraju golf a obecně si život užívám. Spím tak 4h denně max. Dnes mám dvě firmy, které prosperují a rozjíždím třetí v oblasti krypta s kamarády. Nikdy se mi nestalo, že bych měl nějaké deprese či podobný nesmysl.

Člověk musí něco vydržet a ne se hroutit, pokud na něj někdo v práci zakřičí. Dnešní život je holt drsný.

Kulturista co spi 4 hodiny denne? Hmmm zrejme slusnej oddil....

Re:Jak jste přežili svůj stav vyhoření
« Odpověď #64 kdy: 21. 08. 2020, 17:59:37 »
Kolem třicítky jsem tyhle stavy řešil fakt velkou mírou lehkých drog.
O deset let později chodím se psem do lesa a občas si zajedu zasurfovat. Prostě mne nabíjí příroda. A je pravda, že děti na krku člověku poupraví hodnotový systém.
Jak to vidím já, tak jste buď ve vážné depresi, ale na to máte až moc lehký styl psaní a nebo si jen rozmazleně foukáte bolístky. V tom případě pořídit babu, zbouchnout a ona už vám ty blbosti vytluče z hlavy.