Fakturace do zahraničí (Kanada) jako OSVČ

Re:Fakturace do zahraničí (Kanada) jako OSVČ
« Odpověď #150 kdy: 31. 07. 2020, 23:31:30 »
Ty šátky, to je vlastně podobný problém jako svastika. Každý v tom vidí něco jiného.


Re:Fakturace do zahraničí (Kanada) jako OSVČ
« Odpověď #151 kdy: 31. 07. 2020, 23:31:48 »
Zbytek příspěvku je míchání hrušek s jabky. Šátky... záleží, jestli ten šátek někdo nosí dobrovolně, nebo jestli jej k tomu někdo/něco nutí. Ať už ideologie, víra, náboženství, nebo jinej nesmysl. Ale chápu, že takovéto jemné detaily už jsou nad rámec rozlišovacích schopností některých jedinců.

Nabyl jste dojmu, že tu studentku (v Praze to bylo?) škola nutila šátek nosit? Mně to přišlo trochu naopak - oni ji nutili nenosit a ona si to přála.

práce ilegálů chybí v zemědělství - holt musíme ještě zapracovat na automatizaci, pak už snad bude pokoj, no..

Ano, to už pak lidem budeme opravdu muset rozdávat peníze bez práce, aby měli za co jíst.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Fakturace do zahraničí (Kanada) jako OSVČ
« Odpověď #152 kdy: 31. 07. 2020, 23:35:20 »
práce ilegálů chybí v zemědělství - holt musíme ještě zapracovat na automatizaci, pak už snad bude pokoj, no..
Ano, to už pak lidem budeme opravdu muset rozdávat peníze bez práce, aby měli za co jíst.
Přesně tam směřujeme.

Re:Fakturace do zahraničí (Kanada) jako OSVČ
« Odpověď #153 kdy: 31. 07. 2020, 23:36:49 »
Ty šátky, to je vlastně podobný problém jako svastika. Každý v tom vidí něco jiného.

Muslimský šátek s vírou souvisí úplně stejně (málo), jako český šátek žen s křesťanstvím. Obojí má ve víře dávný původ, ale dál už je to jen obyčej. Mimochodem, mnoho lidí má představu, že muslim je hluboce oddaný víře. Prd. Většina muslimů světa žije v sekulárních státech a svoji víru prožívají asi tak, jako my křesťanství. Naši oslavu Vánoc a Velikonoc vidí jako náboženské svátky, zatímco svůj Ramadán jen jako obyčej (a my je vidíme zase přesně naopak).

Re:Fakturace do zahraničí (Kanada) jako OSVČ
« Odpověď #154 kdy: 31. 07. 2020, 23:46:29 »
Hele, tady něco pro pobavení  ;)

https://youtu.be/l3VAnswq0AY


Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Fakturace do zahraničí (Kanada) jako OSVČ
« Odpověď #155 kdy: 31. 07. 2020, 23:49:57 »
Ty šátky, to je vlastně podobný problém jako svastika. Každý v tom vidí něco jiného.
Mimochodem, mnoho lidí má představu, že muslim je hluboce oddaný víře. Prd. Většina muslimů světa žije v sekulárních státech a svoji víru prožívají asi tak, jako my křesťanství.
Já mám zkušenosti z Libanonu, tam o sobě kolegové v práci ani nevědí vyznání, mají stejný jazyk i vzorce chování. V Íránu to je podobné, šíité, zoroastriáni nebo íránští Arméni se od sebe navenek neliší a protože se skoro nikdo neobtěžuje po muslimsku modlit v předepsaný čas (a v práci už vůbec ne), tak není jak je od sebe odlišit — u nás se mě taky ještě nikdo neptal, jestli jsem katolík nebo protestant (až na Ulsteřany). Celý ten islám se dost přeceňuje. Ještě před nějakými 30ti-40ti lety byli občasní arabští teroristé vesměs sekulární marxisti.
« Poslední změna: 31. 07. 2020, 23:51:46 od Idris »

Re:Fakturace do zahraničí (Kanada) jako OSVČ
« Odpověď #156 kdy: 01. 08. 2020, 00:23:40 »
Jen tak mimochodem, na tom, že multikulti je nesmysl se shodli i islamolog Pelikán s Konvičkou, což je docela zajímavé.
Proč by to mělo být zajímavý?

Re:Fakturace do zahraničí (Kanada) jako OSVČ
« Odpověď #157 kdy: 01. 08. 2020, 01:44:45 »
patří to na SŠ, které naopak bezplatné být mají (ty veřejné). VŠ už je vyšší level jen pro část populace.

Proc?

Re:Fakturace do zahraničí (Kanada) jako OSVČ
« Odpověď #158 kdy: 01. 08. 2020, 01:47:43 »
Kvalitni humanitni vzdelani zdarma vyrazne omezi pocet lidi skacici na lep nacionalistum a populistum vseho druhu, a ve finale se nam vsem bohate vrati.

S tím se musí začít dřív, než na VŠ. Tam už je pozdě.

Nepsal jsem ze tam s nim chci zacinat, chci tam s nim pokracovat.....

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Fakturace do zahraničí (Kanada) jako OSVČ
« Odpověď #159 kdy: 01. 08. 2020, 01:59:53 »
Kvalitni humanitni vzdelani zdarma vyrazne omezi pocet lidi skacici na lep nacionalistum a populistum vseho druhu, a ve finale se nam vsem bohate vrati.

S tím se musí začít dřív, než na VŠ. Tam už je pozdě.

Nepsal jsem ze tam s nim chci zacinat, chci tam s nim pokracovat.....
VŠ už se zaměřuje úzce na konkrétní obor, tam není prostor na “humanitní” pojistky demokracie. Dny kateder marxismu-leninismu jsou dávno sečteny na každé fakultě. A že ty časy pamatuju...

Re:Fakturace do zahraničí (Kanada) jako OSVČ
« Odpověď #160 kdy: 01. 08. 2020, 07:16:45 »
patří to na SŠ, které naopak bezplatné být mají (ty veřejné). VŠ už je vyšší level jen pro část populace.

Proc?

Protože dnes má VŠ kdejaký punťa, který by ještě před padesáti lety měl akorát tak na maturitu. Vzdělání devalvuje, VŠ titul o něm říká čím dál míň. V praxi pak vysokoškoláci dělají převážně vyšší úřednickou práci - aneb přijmeme pracovníka na pozici skladníka. VŠ výhodou.

Re:Fakturace do zahraničí (Kanada) jako OSVČ
« Odpověď #161 kdy: 01. 08. 2020, 13:49:12 »
Kvalitni humanitni vzdelani zdarma vyrazne omezi pocet lidi skacici na lep nacionalistum a populistum vseho druhu, a ve finale se nam vsem bohate vrati.

S tím se musí začít dřív, než na VŠ. Tam už je pozdě.

Nepsal jsem ze tam s nim chci zacinat, chci tam s nim pokracovat.....
VŠ už se zaměřuje úzce na konkrétní obor, tam není prostor na “humanitní” pojistky demokracie.

Proc by mel stat (ja, vy, spolecnost) nekomu platit uzce zamerenou vyuku, vyrabet z nej fachidiota ktery se neorientuje treba v moderni historii (napriklad v principu vzniku autoritativnich rezimu), a ktery pak treba voli extremisticke strany? Nevoli je proto ze je extremista ale proto, ze se neorientuje v souvislostech. Osobne bohuzel nekolik takovych lidi s technickym diplomem znam, zato neznam nikoho takoveho s humanitnim diplomem.

Pro spolecnost je naopak vyhodne, aby v ji financovanem vzdelavani byla "humanitni" studia pritomna co nejvice.

Re:Fakturace do zahraničí (Kanada) jako OSVČ
« Odpověď #162 kdy: 01. 08. 2020, 13:55:46 »
patří to na SŠ, které naopak bezplatné být mají (ty veřejné). VŠ už je vyšší level jen pro část populace.

Proc?

Protože dnes má VŠ kdejaký punťa, který by ještě před padesáti lety měl akorát tak na maturitu. Vzdělání devalvuje, VŠ titul o něm říká čím dál míň. V praxi pak vysokoškoláci dělají převážně vyšší úřednickou práci - aneb přijmeme pracovníka na pozici skladníka. VŠ výhodou.

Spolecnosti financovane VS nemaji vyrabet nejake lidske exkluzivity, k cemu by to spolecnosti bylo? Kdo chce byt exkluzivni, at jde na soukromou skolu... Naopak, spolecnosti financovane VS maji prispivat k silnejsi spolecnosti (zde spise ve smyslu pospolitost). Hodne do sirky vzdelana spolesnost vyrazne lepe odolava krizim, coz by podle me nemel byt problem statisticky dolozit. A je taky daleko mene nachylna volit populisty ci extremisty...

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Fakturace do zahraničí (Kanada) jako OSVČ
« Odpověď #163 kdy: 01. 08. 2020, 13:56:08 »
Kvalitni humanitni vzdelani zdarma vyrazne omezi pocet lidi skacici na lep nacionalistum a populistum vseho druhu, a ve finale se nam vsem bohate vrati.

S tím se musí začít dřív, než na VŠ. Tam už je pozdě.

Nepsal jsem ze tam s nim chci zacinat, chci tam s nim pokracovat.....
VŠ už se zaměřuje úzce na konkrétní obor, tam není prostor na “humanitní” pojistky demokracie.
Pro spolecnost je naopak vyhodne, aby v ji financovanem vzdelavani byla "humanitni" studia pritomna co nejvice.
Výhodné by to bylo, ale už slyším té nářek “proč se mám učit Akvinského, já chci jen stavět urychlovače částic.” Žádoucí je kde co, ale je to reálné či přijatelné společností?

Re:Fakturace do zahraničí (Kanada) jako OSVČ
« Odpověď #164 kdy: 01. 08. 2020, 13:56:58 »
Osobne bohuzel nekolik takovych lidi s technickym diplomem znam, zato neznam nikoho takoveho s humanitnim diplomem.

Pro spolecnost je naopak vyhodne, aby v ji financovanem vzdelavani byla "humanitni" studia pritomna co nejvice.

Tak to máte docela kliku na lidi. Humanitní jsou dnes všechny netechnické obory, tedy i veškeré méně významné (soukromé) univerzity. Z nich padají absolventi, kteří jsou humanitními vědami dotknutí stejně úzce, jako absolventi technických škol.

Navíc podle mě zaměňujete příčinu a důsledek. Na technické obory se hlásí ve větší míře právě ti lidé, které humanitní otázky míjejí. Díky tomu vidíte, že technickými obory projdou i lidé s určitou mírou sociopatie. Ty školy je netvoří - a vyselektovat je není jejich úkolem. Spousta špičkových vědců, které potřebujeme, měla takové potíže.