Jak teď vypadá trh práce v SW vývoji?

Jak teď vypadá trh práce v SW vývoji?
« kdy: 08. 07. 2020, 21:48:36 »
Jsem uz skoro 3 roky u jedine firmy a zvlazuju postupne odchod, neb prace mi porad pribyva a pribyva, nejak to jde celkove s projektem do kelu, ale nevim jak to ted vypada s nabidkama prace. Vim ze se hodne propoustelo v korporatech, konci ruzne projekty, zmensuji se budgety atp. Ono taky je jeste rozdil s tim kolik je inzeratu, a pak s tim jak to je v praxi u pohovoru, jake jsou financni nabidky atp. Neni nekdo z vas aktualne v obraze?
« Poslední změna: 09. 07. 2020, 12:14:11 od Petr Krčmář »


Re:Jak ted vypada trh prace v SW vyvoji?
« Odpověď #1 kdy: 09. 07. 2020, 01:46:35 »
Pokud bys hledal mladý, přátelský a veselý kolektiv, který zbožňuje teambuildingy, uměl nějaký kompilovaný jazyk, třeba Python a byl ochotný se naučit jeden z jazyků Go, GoLang nebo GO, pak by tady jedna skvělá nabídka byla: https://www.itjobs.cz/cz/volna-mista-v-it/7247-go-backend-developer-na-zauceni/

Můžeš tam využívat HomeOffice. To je něco jako LibreOffice, ale víc domácí.
« Poslední změna: 09. 07. 2020, 01:48:28 od Mirek Prýmek »

Re:Jak ted vypada trh prace v SW vyvoji?
« Odpověď #2 kdy: 09. 07. 2020, 05:01:40 »
Niet lepšej odpovede, než: vyskúšaj pár pohovorov a uvidíš :)

Oproti minulým rokom je omnoho menej ponúk, ale kvalitné sa stále dajú nájsť. Len je treba niekedy počkať.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak ted vypada trh prace v SW vyvoji?
« Odpověď #3 kdy: 09. 07. 2020, 07:49:37 »
Pokud bys hledal mladý, přátelský a veselý kolektiv
Od toho je fórum Roota

Re:Jak ted vypada trh prace v SW vyvoji?
« Odpověď #4 kdy: 09. 07. 2020, 19:04:57 »
Pokud bys hledal mladý, přátelský a veselý kolektiv, který zbožňuje teambuildingy, uměl nějaký kompilovaný jazyk, třeba Python a byl ochotný se naučit jeden z jazyků Go, GoLang nebo GO, pak by tady jedna skvělá nabídka byla: https://www.itjobs.cz/cz/volna-mista-v-it/7247-go-backend-developer-na-zauceni/

Můžeš tam využívat HomeOffice. To je něco jako LibreOffice, ale víc domácí.

Daji mi aspon tak 5000,- za manday? Jak jo tak to beru.

Ale me je jasne ze to je nabidka pro nejake ucho co opustilo skolu, tak za 35 hrubeho max.


RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak teď vypadá trh práce v SW vývoji?
« Odpověď #5 kdy: 09. 07. 2020, 19:34:12 »
Odpoved na puvodni otazku je neco jako 15K-150K :) nemas zac.

Re:Jak ted vypada trh prace v SW vyvoji?
« Odpověď #6 kdy: 09. 07. 2020, 23:30:40 »
Daji mi aspon tak 5000,- za manday? Jak jo tak to beru.
To ne, ale máš tam štědré benefity. Jako třeba stravenky.

anonacct

Re:Jak teď vypadá trh práce v SW vývoji?
« Odpověď #7 kdy: 10. 07. 2020, 00:52:39 »
5K/md? Tak to seš hodně levnej, za tento rate najdeš práci asi vždycky :)

Re:Jak ted vypada trh prace v SW vyvoji?
« Odpověď #8 kdy: 10. 07. 2020, 10:54:14 »
Daji mi aspon tak 5000,- za manday? Jak jo tak to beru.
To ne, ale máš tam štědré benefity. Jako třeba stravenky.

To jsem si myslel, uz mi ty papirove listky pro chasu na socialni podpore asi chybi. Urcite maji i nejake benefit plus body, aby si mohli zamestnanci v pracovni dobe vybirat kde si nakoupi multivitam a kde nove bryle.

Re:Jak teď vypadá trh práce v SW vývoji?
« Odpověď #9 kdy: 10. 07. 2020, 22:19:21 »
5K/md? Tak to seš hodně levnej, za tento rate najdeš práci asi vždycky :)

V Praze bych sel tak za 6k. Sel bych i za min, kdybych mel jistotu, ze muzu delat v opravdu dobre firme a na dobrem projektu. Ale v realu pochybuju, ze se tak stane, spis mi prijde, ze cim jdes levneji, tim vic si s tebou budou vytirat zadek.

Re:Jak teď vypadá trh práce v SW vývoji?
« Odpověď #10 kdy: 10. 07. 2020, 23:13:23 »
spis mi prijde, ze cim jdes levneji, tim vic si s tebou budou vytirat zadek.

To jde ruku v ruce — jestliže mi nabídnou výrazně nižší kompenzaci než je normou, dá se očekávat, že i management bude podobně podhodnocen a podle toho bude vypadat úroveň jejich jednání, schopnosti, nálada ve firmě, atd.

Re:Jak teď vypadá trh práce v SW vývoji?
« Odpověď #11 kdy: 10. 07. 2020, 23:34:24 »
Jsem uz skoro 3 roky u jedine firmy a zvlazuju postupne odchod, neb prace mi porad pribyva a pribyva, nejak to jde celkove s projektem do kelu, ale nevim jak to ted vypada s nabidkama prace. Vim ze se hodne propoustelo v korporatech, konci ruzne projekty, zmensuji se budgety atp. Ono taky je jeste rozdil s tim kolik je inzeratu, a pak s tim jak to je v praxi u pohovoru, jake jsou financni nabidky atp. Neni nekdo z vas aktualne v obraze?

Trh je volatilnější než dříve, nyní však nejde ani o propad, natož o krizi, pouze o přeskupení. Projekty brzdí, zastavují se nebo končí, týmy zeštíhlují, na druhé straně jsou však nové příležitosti.

My třeba aktuálně hledáme lidi na Javu/Kotlin, .NET Core, Vue.js/React, případně PHP. Všechno full remote spolupráce, start velmi rychle. 5 000 CZK/MD je v pásmu možného, ale už je zapotřebí prokazatelná seniorita. V případě zájmu viktor.lostak@radixal.net nebo 604 761 154.

Re:Jak teď vypadá trh práce v SW vývoji?
« Odpověď #12 kdy: 11. 07. 2020, 09:06:29 »
Jsem uz skoro 3 roky u jedine firmy a zvlazuju postupne odchod, neb prace mi porad pribyva a pribyva, nejak to jde celkove s projektem do kelu, ale nevim jak to ted vypada s nabidkama prace. Vim ze se hodne propoustelo v korporatech, konci ruzne projekty, zmensuji se budgety atp. Ono taky je jeste rozdil s tim kolik je inzeratu, a pak s tim jak to je v praxi u pohovoru, jake jsou financni nabidky atp. Neni nekdo z vas aktualne v obraze?

Trh je volatilnější než dříve, nyní však nejde ani o propad, natož o krizi, pouze o přeskupení. Projekty brzdí, zastavují se nebo končí, týmy zeštíhlují, na druhé straně jsou však nové příležitosti.

My třeba aktuálně hledáme lidi na Javu/Kotlin, .NET Core, Vue.js/React, případně PHP. Všechno full remote spolupráce, start velmi rychle. 5 000 CZK/MD je v pásmu možného, ale už je zapotřebí prokazatelná seniorita. V případě zájmu viktor.lostak@radixal.net nebo 604 761 154.

radixal neboili Viktor Britva napsal:

Citace
Studium a uplatnění / Re:Co s PODRIZENYMA ....
« kdy: 16. 10. 2018, 08:26:46 »
Je to jednoduché. Potřebuješ psychopatického sadistu se znalostí technologie a přiměřeným věkem. Jenže nemůžu být na dvou místech současně :-( Fakt mě to mrzí, ta situace vypadá báječně.

Citace
Viktor
Vybere a sestaví namotivovaný expertní tým na míru a dovede jej k nejlepšímu výsledku. Přímo a bez komplikací.

Tak jsem si to asi nejak rozmyslel, pane Britvo.  :D
« Poslední změna: 11. 07. 2020, 09:11:46 od PetrK »

Re:Jak teď vypadá trh práce v SW vývoji?
« Odpověď #13 kdy: 11. 07. 2020, 09:27:37 »
To jde ruku v ruce — jestliže mi nabídnou výrazně nižší kompenzaci než je normou, dá se očekávat, že i management bude podobně podhodnocen a podle toho bude vypadat úroveň jejich jednání, schopnosti, nálada ve firmě, atd.
To je blbost. Zajímavá práce a tým bezva lidí je jeden z mála opravdových benefitů.

Proč se asi z mainstream jazyků nejvíc platí za javascript? Ze stejnýho důvodu jako za umývání mrtvol. Je to strašná práce a kdyby firma pořádně nezaplatila, tak to prostě nikdo dělat nebude.

Takže IMHO až na naprosté výjimky typu vývojové/experimentující týmy velkých korporací to platí přesně opačně: člověk si musí rozmyslet, jestli chce zajímavou, opravdu inovativní práci, kde může být na výsledek fakt pyšnej, a bude bydlet v normálním bytě/malým domku a jezdit deset let starým autem, nebo chce bušit zhovadilosti v korporaci, být jenom zoubek v soukolí pásové výroby nějakýho výblytku, bude z toho frustrovanej, ale zato bude mít pěknou vilku s parádním bazénem a domácí automatizací za dvě stě tisíc a jezdit bude Teslou.

Re:Jak teď vypadá trh práce v SW vývoji?
« Odpověď #14 kdy: 11. 07. 2020, 09:47:31 »
To jde ruku v ruce — jestliže mi nabídnou výrazně nižší kompenzaci než je normou, dá se očekávat, že i management bude podobně podhodnocen a podle toho bude vypadat úroveň jejich jednání, schopnosti, nálada ve firmě, atd.
To je blbost. Zajímavá práce a tým bezva lidí je jeden z mála opravdových benefitů.

Proč se asi z mainstream jazyků nejvíc platí za javascript? Ze stejnýho důvodu jako za umývání mrtvol. Je to strašná práce a kdyby firma pořádně nezaplatila, tak to prostě nikdo dělat nebude.

Takže IMHO až na naprosté výjimky typu vývojové/experimentující týmy velkých korporací to platí přesně opačně: člověk si musí rozmyslet, jestli chce zajímavou, opravdu inovativní práci, kde může být na výsledek fakt pyšnej, a bude bydlet v normálním bytě/malým domku a jezdit deset let starým autem, nebo chce bušit zhovadilosti v korporaci, být jenom zoubek v soukolí pásové výroby nějakýho výblytku, bude z toho frustrovanej, ale zato bude mít pěknou vilku s parádním bazénem a domácí automatizací za dvě stě tisíc a jezdit bude Teslou.

Ja myslel ze nejvic se plati za Javu v bankach.

Btw, kdyz neobejdes socansky levicacky socialni system, ktery vyzdvihuje prumerne a podprumerne pracovniky, tak budes rad za ten maly byt a 10 let stare auto.

Zrovna jsem si spocital, ze kdybych mel v prumeru 4000 MD, tak je to cca ekvivalent 50000,- hrubeho na naklady zamestnavatele, a kdybych to bral v prumeru cely zivot az do duchodu, tak jako zivnostnik vydelam o 9 Milionu vic, kdezto v duchodu bych mel mesicne jen o 4000,- vic kdybych pobiral hrubou mzdu.

Ty ses z Brna, ze? Tak mi rekni, kde ve vesele firme v Brne mi daji tak 75k mesicne hrubeho, abych tam zaroven uz nemusel byt nejaky lead (britva), co bude muset buzerovat juniory. To si moc srandy neuziju.

Viz vyse Viktor Britva napsal, ze na 5000 MD uz se trochu cuka. Pritom 5000 MD to mas cca ekvivalent 63000 hrubeho na HPP, to mas  v podstate dneska lehce nadprumernou mzdu vyvojare. Pro SW inzenyra je to vzhledem k tomu balastu, co se dneska dodava do IT, mozna dokonce celorepublikovy median. A on uz se cuka.
« Poslední změna: 11. 07. 2020, 09:51:19 od PetrK »