Údajné zneužití licence SW

Re:Údajné zneužití licence SW
« Odpověď #15 kdy: 11. 05. 2020, 16:16:15 »
Uznavam, ze autor prispevku mozna i takticky uvedl polovinu pravdy, ale stejne, to nikdo nemyslite vazne, ze na zaklade nejakeho tvrzeni o udajnych zaznamech sitoveho provozu byste nekdo seriozne uvazoval o uhrade pozadovane castky. Ted vychazejme z toho, ze autor prispevku skutecne dany SW nepouzival jak tvrdi a tedy zadne dalsi dukazy nemuzou existovat. To je smesne...
Směšné to není a pokud by tazatel ten software skutečně používal, záznamy to mohou u soudu věrohodně prokázat. Ajťáci svět rádi vidí jako jedničky a nuly, a mají pocit, že pokud něco nejde prokázat na 100 %, tak se to nestalo. Reálný svět ale takhle nefunguje.


Re:Údajné zneužití licence SW
« Odpověď #16 kdy: 11. 05. 2020, 16:18:27 »
Autor příspěvku přiznal, že software nainstalovaný byl a ještě druhé straně v naivní víře tyto skutečnosti potvrdil.
Už zase ten váš paralelní vesmír. V této diskusi nic takového nezaznělo.

Re:Údajné zneužití licence SW
« Odpověď #17 kdy: 11. 05. 2020, 16:22:05 »
Autor příspěvku přiznal, že software nainstalovaný byl a ještě druhé straně v naivní víře tyto skutečnosti potvrdil.
Už zase ten váš paralelní vesmír. V této diskusi nic takového nezaznělo.

Viz:

...
To všechno výše uvedené jsem uvedl v mailu onomu obchodnímu zástupci.

Skier

  • ***
  • 110
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Údajné zneužití licence SW
« Odpověď #18 kdy: 11. 05. 2020, 16:34:59 »
Proc by za to byl odpovedny? Jestli SW byl nekde nekym jinym nainstalovan, ale nebyl uzivan? Z meho pohledu jsou dukazy tohoto typu absolutne nepostacujici.

Nainstalován = používán.
Dokonce i cold instalace je považována za užití.

Přesně tak. A dokonce i nainstalování a provozování licenčního managera je považované za porušení pokud nemáte zakoupený žádný produkt. A vůbec nevadí že licenční manager je "zdarma"...

Skier

  • ***
  • 110
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Údajné zneužití licence SW
« Odpověď #19 kdy: 11. 05. 2020, 16:37:19 »
Autor příspěvku přiznal, že software nainstalovaný byl a ještě druhé straně v naivní víře tyto skutečnosti potvrdil.
Podle mě je odpovědný vůči autorovi software, ale je možné, že může následně škodu vymáhat po předchůdci, který tam software nelegálně nainstaloval.
Proč by autor SW vymáhal škodu po nějakém zaměstnanci? bude ji vymáhat hezky po zaměstnavateli. To je mnohem jednodušší. Jako jednotlivec bych se vůbec s nikým napřímo nebavil, dal bych to vedoucímu, ten má větší hlavu. S tím, že bych mu oficiálně sdělil, že takový SW jsem nepoužíval a že PC jsem od něho dostal a jak jsem ho dostal, tak s ním pracuji.


Re:Údajné zneužití licence SW
« Odpověď #20 kdy: 11. 05. 2020, 16:49:26 »
Uznavam, ze autor prispevku mozna i takticky uvedl polovinu pravdy, ale stejne, to nikdo nemyslite vazne, ze na zaklade nejakeho tvrzeni o udajnych zaznamech sitoveho provozu byste nekdo seriozne uvazoval o uhrade pozadovane castky. Ted vychazejme z toho, ze autor prispevku skutecne dany SW nepouzival jak tvrdi a tedy zadne dalsi dukazy nemuzou existovat. To je smesne...

Autor příspěvku přiznal, že software nainstalovaný byl a ještě druhé straně v naivní víře tyto skutečnosti potvrdil.
Podle mě je odpovědný vůči autorovi software, ale je možné, že může následně škodu vymáhat po předchůdci, který tam software nelegálně nainstaloval.

Nepřiznal jsem že zde tento SW nainnstalován byl a už vůbec, že jsem ho používal(ani v tom neumím pracovat) a u předchůdce jsem si jistý nebyl, proto proběhlo to "čištění",ale log je za mého púsobení.

Re:Údajné zneužití licence SW
« Odpověď #21 kdy: 11. 05. 2020, 16:52:57 »

Viz:

...
To všechno výše uvedené jsem uvedl v mailu onomu obchodnímu zástupci.
[/quote]

Vytržené z kontextu. Pouze jsem uvedl v odpovědi na mail, že daný PC je můj a že si nejsem vědom, že žádného zneužití SW z mé ani firemní strany. Jelikož SW od DS se ve firmě neprovozuje.

Re:Údajné zneužití licence SW
« Odpověď #22 kdy: 11. 05. 2020, 17:42:40 »
Pokud jste to nepriznal a pokud to tak nebylo. pak nechapu, co tady resite, jak jsem psal vyse. Pravni spor se da samozrejme vest o cemkoliv, ale predstavte si tu protistranu, jak vam prokazuje na zaklade zaznamu nekde na jejich serveru, ze vy jste pouzival jejich software, akorat ze v cele firme znaji vsichni tento SW pouze z doslechu, neni mozne dohledat zadny "vysledek" uziti daneho SW, na zadnem pocitaci se dany SW nenachazi atd. To je naprosto absurdni situace :-)

Re:Údajné zneužití licence SW
« Odpověď #23 kdy: 11. 05. 2020, 17:46:40 »
Proc by za to byl odpovedny? Jestli SW byl nekde nekym jinym nainstalovan, ale nebyl uzivan? Z meho pohledu jsou dukazy tohoto typu absolutne nepostacujici.

Nainstalován = používán.
Dokonce i cold instalace je považována za užití.

Ale autor ten SW prece ani neinstaloval a ani neuzival :-)

Re:Údajné zneužití licence SW
« Odpověď #24 kdy: 11. 05. 2020, 17:48:56 »
Uznavam, ze autor prispevku mozna i takticky uvedl polovinu pravdy, ale stejne, to nikdo nemyslite vazne, ze na zaklade nejakeho tvrzeni o udajnych zaznamech sitoveho provozu byste nekdo seriozne uvazoval o uhrade pozadovane castky. Ted vychazejme z toho, ze autor prispevku skutecne dany SW nepouzival jak tvrdi a tedy zadne dalsi dukazy nemuzou existovat. To je smesne...
Směšné to není a pokud by tazatel ten software skutečně používal, záznamy to mohou u soudu věrohodně prokázat. Ajťáci svět rádi vidí jako jedničky a nuly, a mají pocit, že pokud něco nejde prokázat na 100 %, tak se to nestalo. Reálný svět ale takhle nefunguje.
Pokud ale on se dusuje, ze to tak neni. Proto je to smesne.

Re:Údajné zneužití licence SW
« Odpověď #25 kdy: 11. 05. 2020, 17:57:03 »

[/quote]
Pokud ale on se dusuje, ze to tak neni. Proto je to smesne.
[/quote]

Nedušuju se, je to prostý fakt, jelikož v baráku sedí dalších 10lidí, kterí kreslí v NX od Siemense, takže není problém si od nich nechat něco zpracovat, popřípadě se v tom naučit sám. Není důvod abych jako neznalý uživatel se počtšl do kreslení, když na to tam jsou lidi

Re:Údajné zneužití licence SW
« Odpověď #26 kdy: 11. 05. 2020, 18:13:03 »

Pokud ale on se dusuje, ze to tak neni. Proto je to smesne.
[/quote]

Nedušuju se, je to prostý fakt, jelikož v baráku sedí dalších 10lidí, kterí kreslí v NX od Siemense, takže není problém si od nich nechat něco zpracovat, popřípadě se v tom naučit sám. Není důvod abych jako neznalý uživatel se počtšl do kreslení, když na to tam jsou lidi
[/quote]

Fajn. Da se to vysvetlit i jinak, akorat ja jsem proste od prirody takovy podezrivavy :-) Ja na tvym miste bych si otevrel pivko a dal se trochu do klidu :-)

RDa

  • *****
  • 2 461
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Údajné zneužití licence SW
« Odpověď #27 kdy: 11. 05. 2020, 18:38:23 »
Parkrat se nam stalo, ze se nekdo ozval ze porusujeme treba nejaky patent apod., ale nikdy z toho nic nebylo. Povedlo se byt uspesny i na te posledni zminovane urovni, kdy megaspolecnost mela zplnomocnenou celou radu advokatu az po ceskeho (Cermak & spol :) ).

Hahah, jsi mi pripomnel ty bajecne leta, kdy me takto zkousel zalovat Facebook/Oculus, kdyz jsme udelali 1080p upgrade na jejich zcela marnej DK1 :-) Jako kdyby Mark nemohl zvednout telefon a rict nam.. "aale kluci, nechte toho", tak se do takove zcela zbytecne pravni akce zapojilo mnoho jeste zbytecnejsich lidi :)

Re:Údajné zneužití licence SW
« Odpověď #28 kdy: 11. 05. 2020, 19:28:45 »
Před nějakým časem buď tady nebo na Abclinuxu proběhla rozsáhlá diskuze o dost podobném případu s patrně stejnou firmou. Bylo tam i jak to nakonec dopadlo, tak zkuste dohledat, třeba to pomůže...

McFly

  • *****
  • 556
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Údajné zneužití licence SW
« Odpověď #29 kdy: 11. 05. 2020, 19:50:36 »