Webový rozcestník

Webový rozcestník
« kdy: 01. 06. 2020, 20:27:56 »
Vážení kolemčtoucí, po bezvýsledném googlení vás prosím o radu. Víte o nějakém řešení webového rozcestníku, který by dokázal udržet přihlašovací údaje na jednotlivé odkazované stránky? Chtěl bych pro naše žáky a kolegy (ano, jsem ze školství) nachystat rozcestník umožňující pohodlný přístup k různým on-line službám, které vyžadují přihlášení, ale neumí SSO. Typicky:
  • Žák se přihlásí do rozcestníku,
  • zkontroluje své známky v systému Magistři,
  • objedná si oběd v systému Potrava.cz,
  • podívá se do LMS, zda-li nemá nový úkol
  • a v knihovně si rezervuje knížku.

V tuto chvíli by potřeboval na každý web zadat své přihlašovací údaje, které si bude poznamenávat po papírcích na stole nebo v šablonách zpráv v mobilním telefonu. Pokud by existovalo řešení rozcestníku, stačilo by si pamatovat heslo pouze jedno do něj.

Předem děkuji za odpovědi.


Re:Webový rozcestník
« Odpověď #1 kdy: 01. 06. 2020, 21:00:49 »
Řekl bych, že to, co hledáte, je správce hesel pro firemní/týmové použití. Např.Bitwarden to má v placené verzi, ale nevím, jak je to v případě, kdy byste si server provozoval sám – jestli tam ta funkcionalita není zdarma. Ale když budete hledat třeba „team password manager“, najdete toho myslím dost.

Re:Webový rozcestník
« Odpověď #2 kdy: 01. 06. 2020, 23:17:30 »
Proč vlastně "team"? Každý má přeci hesla svoje. A to přihlašování se snad dá automatizovat trochu i třeba v keepassx, i když já jsem taková trubka, že to věčně copy-pastuju. No, furt lepší než papírky.

Re:Webový rozcestník
« Odpověď #3 kdy: 02. 06. 2020, 08:09:32 »
Pokud má každý svoje heslo a není potřeba to nějak centrálně spravovat, není potřeba týmová verze.

Každopádně naučit žáky (a učitele) používat správce hesel by bylo záslužné a přidalo by se to k těm několika málo užitečným věcem, které se děti ve škole naučí.