reklama

Platy v IT

Re:Platy v IT
« Odpověď #15 kdy: 12. 03. 2020, 14:05:57 »
Samozrejme ze VS hra obrovsku rolu. Bez VS sa NIKDY nedostanes do riadiacej funkcie. A urcite sa zas ozvu chytraci bez VS ako je to zbytocne,

Ano ozvou se lidi se zkušenostni, chytráku ;)
Žádná VŠ tě nedostane do žádné, natož vedoucí pozice, pokud jsi nemehlo. Rozhodující jsou schopnosti a zkušenosti.
Papír ze školy je v drtivé většině případů v IT bezvýznamný.
Samotná škola může mít nějaké plus, může něco naučit, ale sebevzdělávání, vlastní snahu a zkušenosti nenahradí. Tato věc je tu už delší dobu, žádná novinka.
Navíc v době, kdy jsou velmi kvalitní přednášky z různých škol dostupné online lze snadno začít samostudiem a do VŠ se dát jedině, když člověk sám přirozeným postupem přijde na dobrý důvod, proč to chce udělat.

Tak určitě, sám ten fakt, že někdo vystuduje VŠ ho do vedoucí pozice nedostane ani mu dobrou práci nezajistí. A pokud má někdo vystudovanou např. fildu, tak tím bych se třeba zaměstnavateli vůbec neprezentoval... Minimálně ne tomu, který VŠ má. ALE to že někdo vystuduje solidní VŠ je samo o sobě silná reference. Sebevzdělání je super, ale absence toho, že Vás potom z toho co jste se naučil někdo vyzkouší a dá Vám na to "štempl" že to umíte přesouvá sebevzdělání z profesního pohledu stále do hobby sféry a budoucímu zaměstnavateli musíme dokázat, že to opravdu umíte. S VŠ už máte 50 % splněno. Nehledě, že samovzdělávání je prostě méně kvalitní. Lidé jsou tvorové pohodlní a neznám nikoho, kdo by v tomto trochu nešidil. V instituciovaném vzdělávání se tak šidit nedá a to je ten podstatný rozdíl.

Pak je tu další faktor a to ten, že většinou vedoucí VŠ mají. SŠ škola s maturitou se dnes bere jako víceméně povinná. A člověk co VŠ má, tak už má samozřejmě nějaké svoje očekávání (ať už jsou oprávněné či ne) a podřízený, který VŠ nemá ve funkci, kde by to bylo vhodné je znevýhodněn. Ale tak prostě funguje svět, fungoval a fungovat bohužel bude.

reklama


Re:Platy v IT
« Odpověď #16 kdy: 12. 03. 2020, 14:26:03 »
Tak určitě, sám ten fakt, že někdo vystuduje VŠ ho do vedoucí pozice nedostane ani mu dobrou práci nezajistí. A pokud má někdo vystudovanou např. fildu, tak tím bych se třeba zaměstnavateli vůbec neprezentoval... Minimálně ne tomu, který VŠ má. ALE to že někdo vystuduje solidní VŠ je samo o sobě silná reference.

aha takze filosoficka fakulta je automaticky horsi protoze neni technika.

Osobne si myslim, ze napriklad stat se dobrym psychologem je slozitejsi, nez se stat dobrym programatorem.

Kdysi jsem pracoval jako brigadnik v GTS na call centru v Brne. Bylo tam 90% zenskych. Sitarinu vetsinou umeli velmi dobre. FF MUNI tam byl standard.

Hadejte co znamena zkratka Ph.D. :)

Re:Platy v IT
« Odpověď #17 kdy: 13. 03. 2020, 12:16:14 »
moj plat sa pohybuje v nasobkoch cisel ktore pisete.

Tak to urcite moc gratulujeme ;-)))))))

Re:Platy v IT
« Odpověď #18 kdy: 13. 03. 2020, 17:54:21 »
V sesti cifrach? A kde prosim? Me co chodi nabidky, tak embedded pozice jsou na tom dost chude. V podstate sazi na to, ze to chteji delat lidi, co je bavi si s necim hrat.
Doporucuji naucit se javu. U nas nastupni plat 50 tisic pro juniory po VŠ.

Souhlas

Re:Platy v IT
« Odpověď #19 kdy: 14. 03. 2020, 23:02:33 »
aha takze filosoficka fakulta je automaticky horsi protoze neni technika.
na drtivou vetsinu povolani v IT ano.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

reklama


 

reklama