Doporučte programovací jazyk pro Windows

qelurg

  • ****
  • 372
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #420 kdy: 23. 03. 2020, 17:29:46 »
Stejně to za pár let zase opadne a Python nahradí jiný jazyk...
To je mozne, ja vysokou popularitu Pythonu k nicemu nepotrebuji, pouzival jsem ho bez problemu i kdyz nebyl tak znamy. A musim se pochvalit, dneska jsem se v pythonu naucil ovladat IE a posilat z nej skrz POST soubory i kdyz je atribut input_file.value jen pro cteni. Pres vysokou popularitu pythonu k tomu stejne nikde neni navod a musel jsem si na to prijit sam.


BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #421 kdy: 23. 03. 2020, 18:37:05 »
Z diskuse jsem si odnesl dva poznatky, PetrK ma nejakou poruchu osobnosti a prostredi javy je jeste horsi, nez jsem si myslel. Ze je java i spatny jazyk, jsem uz vedel. Ze je Python na vrcholu zebricku Tiobe je zajimave, ja s Pythonem zqcinal, kdyz prechazel z verze 1 na 2 a to byl docela neznamy jazyk. Je to ohromujici rust a to tim nejlepsim zpusobem, je to rust zdola, rust kvalitou, nestoji za nim zadna obri korporace, ktera by ho manazersky tlacila. Ale tu oblibenost chapu, hrozne pohodlne se v tom programuje, me se take nechce v nicem jinem delat, byt ten tlak na JS je take dost silny.

Mám to podobně - s Pythonem někdy od verze 1.5. Líbí se mi ale třeba i Julia a co můžu (v rámci zatím osobních projektů, utilitek a testů), dělám v Rustu. Pythonu IMO teď nejvíc překáží v rozletu GIL, chystám se experimentovat s rust-cpythonem a některými možnostmi paralelizace, které někde na Rootu uváděl kolega A.P.Hacker.
To zase já jsem po letech místo Pythonu začal používat Luu (na své projekty). Syntaxe a schopnosti jsou podobné, jen je menší, snad i rychlejší (neměřil jsem). Možná je to jen pocit, ale prostě všechny ty vlastnosti, které má Python navíc mě vůbec nelákají, a věci, které mi v Lue schází, tak zase Python taky nemá, tak co.

Ink

  • *****
  • 654
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #422 kdy: 23. 03. 2020, 18:40:50 »
To zase já jsem po letech místo Pythonu začal používat Luu (na své projekty). Syntaxe a schopnosti jsou podobné, jen je menší, snad i rychlejší (neměřil jsem). Možná je to jen pocit, ale prostě všechny ty vlastnosti, které má Python navíc mě vůbec nelákají, a věci, které mi v Lue schází, tak zase Python taky nemá, tak co.

Mně tam vadí, pokud se něco nezměnilo, možnost pracovat buď jenom s floaty nebo jenom s inty. To mi přijde jako výsměch.

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #423 kdy: 23. 03. 2020, 22:51:44 »
Jak udelam v pythonu:

Kód: [Vybrat]
const getImportantPhoneNumbers = users => {
  return users.filter(u => u.kozy > 3)
    .filter(u => u.iq > 100)
    .flatMap(u => u.phoneNumbers)
    .filter((num, index, nums) => nums.indexOf(num) == index);
}


Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #424 kdy: 24. 03. 2020, 16:10:25 »
Nikdo se neodvazi? Jde to vubec v pythonu udelat? :D


Ink

  • *****
  • 654
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #425 kdy: 24. 03. 2020, 16:34:20 »
Nikdo se neodvazi? Jde to vubec v pythonu udelat? :D

Napis, co to ma delat, nikdo tu nema zajem lustit Tvoji pseudoseznamku v Lua.

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #426 kdy: 24. 03. 2020, 16:50:25 »
Nikdo se neodvazi? Jde to vubec v pythonu udelat? :D

Napis, co to ma delat, nikdo tu nema zajem lustit Tvoji pseudoseznamku v Lua.
Tak to ti nejspíš nenapíše. Vždyť to ani nedává smysl. :D Napřed získá holý seznam telefonních čísel a pak se ho snaží filtrovat jako jakýsi seznam trojic.


Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #427 kdy: 24. 03. 2020, 17:07:34 »
Tvl to jsou programatori tohletoto... Nejprve jim nevoni Java, a pak ani nepochopi supereasy priklad.

Ink

  • *****
  • 654
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #428 kdy: 24. 03. 2020, 17:19:16 »
Tak to ti nejspíš nenapíše. Vždyť to ani nedává smysl. :D Napřed získá holý seznam telefonních čísel a pak se ho snaží filtrovat jako jakýsi seznam trojic.

V zavislosti na strukture ulozene v tom seznamu nebo nejake obskurnosti v Lua to neco delat muze, ale bez rozumneho zadani at si to strci do korporatu.

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #429 kdy: 24. 03. 2020, 17:27:13 »
Tenhle hnus je nějaká forma unique nebo distinct?

.filter((num, index, nums) => nums.indexOf(num) == index)

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #430 kdy: 24. 03. 2020, 18:46:31 »
Tenhle hnus je nějaká forma unique nebo distinct?

.filter((num, index, nums) => nums.indexOf(num) == index)

Ano, to je unique, a neni to Lua, ale Javascript - to je takovy ten jazyk, ktery brzo prevalcuje Python, a ktera ma dneska spousta Javistu v zaloze :D

Tvl tady Pythonisti ani neznaji monady, a pritom my to v Jave pouzivame uz od verze 1.8  8)
« Poslední změna: 24. 03. 2020, 18:50:06 od PetrK »

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #431 kdy: 24. 03. 2020, 18:59:21 »
Tvl tady Pythonisti ani neznaji monady, a pritom my to v Jave pouzivame uz od verze 1.8  8)
No já jsem spíš Haskeller než Pythonista. Taže o sprostých slovech na M, A nebo i F vím svoje. Ten speciální filter nemá s monády vlastně nic až tak zásadně společného. A zrovna ten Haskell který ty monády proslavil má filter bez téhle vychytávky.
« Poslední změna: 24. 03. 2020, 19:04:51 od Jiří Havel »

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #432 kdy: 24. 03. 2020, 19:00:16 »
Tenhle hnus je nějaká forma unique nebo distinct?

.filter((num, index, nums) => nums.indexOf(num) == index)

Ano, to je unique, a neni to Lua, ale Javascript - to je takovy ten jazyk, ktery brzo prevalcuje Python, a ktera ma dneska spousta Javistu v zaloze :D

Tak v zájmu všech doufám, že ho spousta Javistů umí líp než ty.  ::)

Tvl tady Pythonisti ani neznaji monady, a pritom my to v Jave pouzivame uz od verze 1.8  8)

Hm, ono to v té Javě předtím nešlo?
« Poslední změna: 24. 03. 2020, 19:03:26 od Cikáda »

qelurg

  • ****
  • 372
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #433 kdy: 24. 03. 2020, 19:11:19 »
Tvl to jsou programatori tohletoto... Nejprve jim nevoni Java, a pak ani nepochopi supereasy priklad.
Je videt, ze nejsi programator. Todle je nadherna ukazka toho, jak se programovat nema, nikdy :-).

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #434 kdy: 24. 03. 2020, 19:37:58 »
Tvl to jsou programatori tohletoto... Nejprve jim nevoni Java, a pak ani nepochopi supereasy priklad.
Je videt, ze nejsi programator. Todle je nadherna ukazka toho, jak se programovat nema, nikdy :-).

To je javascript synku, jeste se mas hodne co ucit  ;)