Doporučte programovací jazyk pro Windows

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #360 kdy: 21. 03. 2020, 17:17:28 »
Bud sem mel na manazery stesti nebo mam spatnou predstavu o tom co ma manager delat.

 :D :D :D tvl ty jsi typicky nekvalifikovany Java-zumpista, az si jednou budes zase stezovat, jake se v Jave pisou sra cky, tak se podivej do zrcadla, protoze ty pisou presne lidi jako ty.

Ty jsi po 7 letech v oboru, nebo kolik jsi to psal, jeste nezjistil, jak manageri zprzni projekt? A kdo si jako myslis ze ten projekt zprzni?  :D :D :D


Ink

  • *****
  • 654
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #361 kdy: 21. 03. 2020, 17:22:25 »
Bud sem mel na manazery stesti nebo mam spatnou predstavu o tom co ma manager delat.

Jenom pro zajimavost - jaka je ta Tvoje predstava? Jedna moje skolitelka rikava, ze manazer dodava vykony. Jestli je zajisti sam nebo to udela jeho dite, manzelka, pes, soused nebo podrizeny, to uz je na nem...

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #362 kdy: 21. 03. 2020, 17:25:10 »

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #363 kdy: 21. 03. 2020, 18:00:26 »
A kde je ten softwarový inženýr...?  :o

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #364 kdy: 21. 03. 2020, 18:06:51 »
Bud sem mel na manazery stesti nebo mam spatnou predstavu o tom co ma manager delat.

Jenom pro zajimavost - jaka je ta Tvoje predstava? Jedna moje skolitelka rikava, ze manazer dodava vykony. Jestli je zajisti sam nebo to udela jeho dite, manzelka, pes, soused nebo podrizeny, to uz je na nem...

Podle me se ma starat o lidi a ridit nejistoty. Ma zajistit spokojenost a sladenost v tymu. Ma ten tym i budovat a resit problemy.

Ale technologie je bud pozadovana zakaznikem nebo je to zalezitost tymu, pripadne architektu.
A terminy jsou idealne odhadnute na zaklade toho co tym zatim dodal.
Nekdy u fixed prize projektu se muze stat, ze je termin nevhodne nastaven s nasledky na projekt, ale to kdyz sem zazil byl vetsinou problem, ze to slibil nekdo ze sales a ne muj manazer... Ten naopak sel za tim salesakem a vysvetlil mu to...


Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #365 kdy: 21. 03. 2020, 18:21:26 »
Bud sem mel na manazery stesti nebo mam spatnou predstavu o tom co ma manager delat.

 :D :D :D tvl ty jsi typicky nekvalifikovany Java-zumpista, az si jednou budes zase stezovat, jake se v Jave pisou sra cky, tak se podivej do zrcadla, protoze ty pisou presne lidi jako ty.

Ty jsi po 7 letech v oboru, nebo kolik jsi to psal, jeste nezjistil, jak manageri zprzni projekt? A kdo si jako myslis ze ten projekt zprzni?  :D :D :D

V IT oboru jsem +-16 let... z toho tech +-8 to byla java/korporat/banky.
Dneska se moc k programovani nedostanu... takze se neboj ze bych psal sr*cky.

Uplne si nevzpominam ze bych psal neco o tom, ze se v jave pisou sr*cky... Myslim, ze to jsou tvoje vlastni slova... Bud na ne hrdy a nepodsouvej to me. Pripadne prosim cituj.

Nezazil jsem manazera co by sahal do kodu. I kdyz jich znam nekolik co by klidne mohli. Vsechny zprznene projekty co jsem videl tak byly zprzneny vinou programatoru a nikoho jineho. (Mluvim o technicke strance). A ano zazil jsem programatory co se to snazili hazet na manazery, ale ani v jednom pripade mi to neprislo oduvodnene.

Prijde mi, ze ti ta diskuze moc nejde. Vzdycky se mi jen vysmejes za neco co si sam vymyslis. Neni ti to trapne, ze vsichni kdo to ctou vidi jak strasne moc se porad pletes? Taky se obcas pletu, ale u tebe je to dost konzistentni...

Uz si nasel nejaky ten java success story projekt? Ten co nikdo nezprznil? Jestli jo tak sem s nim. Jinak to bude vypadat, ze za to ta java snad doopravdy muze...

Ink

  • *****
  • 654
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #366 kdy: 21. 03. 2020, 18:41:17 »
Bud sem mel na manazery stesti nebo mam spatnou predstavu o tom co ma manager delat.

Jenom pro zajimavost - jaka je ta Tvoje predstava? Jedna moje skolitelka rikava, ze manazer dodava vykony. Jestli je zajisti sam nebo to udela jeho dite, manzelka, pes, soused nebo podrizeny, to uz je na nem...

Podle me se ma starat o lidi a ridit nejistoty. Ma zajistit spokojenost a sladenost v tymu. Ma ten tym i budovat a resit problemy.

Ale technologie je bud pozadovana zakaznikem nebo je to zalezitost tymu, pripadne architektu.
A terminy jsou idealne odhadnute na zaklade toho co tym zatim dodal.
Nekdy u fixed prize projektu se muze stat, ze je termin nevhodne nastaven s nasledky na projekt, ale to kdyz sem zazil byl vetsinou problem, ze to slibil nekdo ze sales a ne muj manazer... Ten naopak sel za tim salesakem a vysvetlil mu to...

Jo, to celkem sedí. Ale za výsledek je vždycky zodpovědný nakonec šéf a nikdo za něj to rozhodnutí nemůže udělat, byť by bylo formální. No a zvolené technologie, to je taky otázka budoucí správy. Si vezmi, že někdo z týmu má neodolatelnou chuť napsat něco v Perlu a pak se tým rozprchne...

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #367 kdy: 21. 03. 2020, 18:48:13 »
Na chuti napsat něco v Perlu je něco špatného?

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #368 kdy: 21. 03. 2020, 18:49:34 »
Bud sem mel na manazery stesti nebo mam spatnou predstavu o tom co ma manager delat.

Jenom pro zajimavost - jaka je ta Tvoje predstava? Jedna moje skolitelka rikava, ze manazer dodava vykony. Jestli je zajisti sam nebo to udela jeho dite, manzelka, pes, soused nebo podrizeny, to uz je na nem...

Podle me se ma starat o lidi a ridit nejistoty. Ma zajistit spokojenost a sladenost v tymu. Ma ten tym i budovat a resit problemy.

Ale technologie je bud pozadovana zakaznikem nebo je to zalezitost tymu, pripadne architektu.
A terminy jsou idealne odhadnute na zaklade toho co tym zatim dodal.
Nekdy u fixed prize projektu se muze stat, ze je termin nevhodne nastaven s nasledky na projekt, ale to kdyz sem zazil byl vetsinou problem, ze to slibil nekdo ze sales a ne muj manazer... Ten naopak sel za tim salesakem a vysvetlil mu to...

Jo, to celkem sedí. Ale za výsledek je vždycky zodpovědný nakonec šéf a nikdo za něj to rozhodnutí nemůže udělat, byť by bylo formální. No a zvolené technologie, to je taky otázka budoucí správy. Si vezmi, že někdo z týmu má neodolatelnou chuť napsat něco v Perlu a pak se tým rozprchne...

Ty technologie by podle mel mit po palcem nejaky team lead/architekt. Manazer to ovlivnuje do te miry, ze si vybere kdo bude ten team lead. Kdyz chce stabilni a dlouhoudrzovatelny projekt... nevybere hipstera. Kdyz chce rozirovat portfolio technologii tak mozna jo...

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #369 kdy: 21. 03. 2020, 18:50:07 »
Na chuti napsat něco v Perlu je něco špatného?

Pokud to vede k rozpadu teamu a presto ho ta chut neprejde tak jo...

Ink

  • *****
  • 654
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #370 kdy: 21. 03. 2020, 18:57:40 »
Na chuti napsat něco v Perlu je něco špatného?

Proti gustu není dišputát. Ale ten člověk tam za rok nemusí být a hledat pak řešení bývá problém. Já bych tohle nikdy nepodepsal.

Ink

  • *****
  • 654
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #371 kdy: 21. 03. 2020, 19:00:38 »
Ty technologie by podle mel mit po palcem nejaky team lead/architekt. Manazer to ovlivnuje do te miry, ze si vybere kdo bude ten team lead. Kdyz chce stabilni a dlouhoudrzovatelny projekt... nevybere hipstera. Kdyz chce rozirovat portfolio technologii tak mozna jo...

Metody řízení jsou různé, záleží na okolnostech, ale každopádně by si to ten team měl obhájit a konečné rozhodnutí v zásadě není na něm.

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #372 kdy: 21. 03. 2020, 19:54:46 »
Ehm...
A kde mas tu metodu "publish"? Kdyz tu to vyrobilo na zaklade jakehosik pofiderniho souboru s JSONem, to ti  zivote staticka analyza nerozkoduje:
Kód: [Vybrat]
resources-1.json

        "Publish": {
          "request": {
            "operation": "Publish",
            "params": [
              { "target": "TargetArn", "source": "identifier", "name": "Arn" }
            ]
          }
        },
Tvl. to je shit, to jsem jeste nezral, takova prasarna  :D To je horsi jak nekde v Javascriptu.
Hosi, ja jsem nemel o Pythonu a Pyjthonistech kdovijake mineni, ale tohle predcilo vsechny me ocekavani  :D
Jelikož jsi mi nechtěl ani po urgencích vysvětlit jak je to s tím nefunkčním auto-complete v Pythonu, tak jsem to musel zkusit sám a výsledek je, že ses mýlil. Nápověda k "publish()" funguje. Viz příloha.

Bud sem mel na manazery stesti nebo mam spatnou predstavu o tom co ma manager delat.
:D :D :D tvl ty jsi typicky nekvalifikovany Java-zumpista, az si jednou budes zase stezovat, jake se v Jave pisou sra cky, tak se podivej do zrcadla, protoze ty pisou presne lidi jako ty.
Ty jsi po 7 letech v oboru, nebo kolik jsi to psal, jeste nezjistil, jak manageri zprzni projekt? A kdo si jako myslis ze ten projekt zprzni?  :D :D :D
Neni ti to trapne, ze vsichni kdo to ctou vidi jak strasne moc se porad pletes?
Obávám se, že s tebou musím souhlasit.


Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #373 kdy: 22. 03. 2020, 00:26:07 »
Tak co se manageru a prznieni proejktu tyce, tak si uvedom, ze manageri nejsou jen na strane dodavatele, ale taky na strane zakaznika. A ja za nejvetsi problem povazuju to, kdyz si korporat chce ukousnout co nejvice prachu pro sebe, a dodava na projekt nekvalifikovane delniky. Takze se sice potom zda, ze to zkzili ti delnici, ale ve skutecnosti to zkazili manageri.

Re:Doporučte programovací jazyk pro Windows
« Odpověď #374 kdy: 22. 03. 2020, 01:00:08 »
Ehm...
A kde mas tu metodu "publish"? Kdyz tu to vyrobilo na zaklade jakehosik pofiderniho souboru s JSONem, to ti  zivote staticka analyza nerozkoduje:
Kód: [Vybrat]
resources-1.json

        "Publish": {
          "request": {
            "operation": "Publish",
            "params": [
              { "target": "TargetArn", "source": "identifier", "name": "Arn" }
            ]
          }
        },
Tvl. to je shit, to jsem jeste nezral, takova prasarna  :D To je horsi jak nekde v Javascriptu.
Hosi, ja jsem nemel o Pythonu a Pyjthonistech kdovijake mineni, ale tohle predcilo vsechny me ocekavani  :D
Jelikož jsi mi nechtěl ani po urgencích vysvětlit jak je to s tím nefunkčním auto-complete v Pythonu, tak jsem to musel zkusit sám a výsledek je, že ses mýlil. Nápověda k "publish()" funguje. Viz příloha.

Jenze ty jsi tam musel naimportovat ty botostubs aby to fungovalo. Takze takovy narovnavacek na ohybacek. Puvodni rec totiz byla o tom, jak je Java komplikovana, a jak to Python dela vsechno lip. Nekteri tady plakali, jak se v Jave musi vsude definovat datove typy, jak je ukacana atp. V Jave zadne stubs nikdy importovat nemusis. Ta knihovna by byla jednodussi a prehlednejsi v Jave, bez narovnavaku na ohybaky.
« Poslední změna: 22. 03. 2020, 01:02:57 od PetrK »