IT a zkušenost s bezpečnostní prověrkou, vyplatí se to dnes?

M_D

  • ****
  • 319
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:IT a zkušenost s bezpečnostní prověrkou, vyplatí se to dnes?
« Odpověď #15 kdy: 05. 12. 2019, 23:46:15 »
jen že logicky, ta prověrka by taky měla mít nějakou platnost. A logicky, spíš by se čekalo, že pokud budou o zaměstnance stát tak mu prověrku udělaji ... v opačném pořadí je to nesmysl.
Platnost prověrky, pokud se bavíme o "osvědčení fyzické osoby", je 7 let pro stupeň tajné. Před uplynutím je ji nutno obnovit. První vyřízení zabere 6 měsíců. Takže pokud potřebuji někoho na takovou pozici, tak je lepší sehnat někoho, kdo už tu prověrku má, proběhne oznámení o změně zaměstnání, vyřídím jen doklad o poučení na novém místě a je to. Jinak musím s novým člověkem bez papíru dlouho čekat, jak celé to prověřování dopadne. Ale to první vyřízení stejně musí proběhnout někde, kde je oprávněný zájem s takovými informacemi nakládat.


Re:IT a zkušenost s bezpečnostní prověrkou, vyplatí se to dnes?
« Odpověď #16 kdy: 06. 12. 2019, 12:36:14 »
Akorát jsem zjistil, že pak místo vstávání k obědu se vzbudím až k večeři, tak jsem fet přenechal druhejm a teď na staré kolena, co mám svůj rybník už vypit, tak je třeba žezlo předat mladším, teď už jen až se podaří potomky večer uspat, tak se s ženou zhroutíme na gauč s dvěma deci bílého
heh hezky, pobavilo  ;D Je to ale srozumitelny, takze je to na kazdem zda se teda chce tomu podrobit a pude do takove prace a nebo ne. Samozrejme ne kazdemu je toto pochuti. Jen jako nevyhodu spatruju krome provereni (a vse jaka buzerace x dokladani), tu nejistotu, pokud nahodou casem uznaj ze clovek prestal splnoval podminky, muzou mu ji snadno odebrat a je bez prace :(



Re:IT a zkušenost s bezpečnostní prověrkou, vyplatí se to dnes?
« Odpověď #17 kdy: 06. 12. 2019, 15:08:30 »
Ahoj, chci se zeptat jak je to dnes, proverka na Tajne. O kolik to zvedne plat? Normalni statni podnik dnes lze sehnat na pozici IT Admin cca 38 - 40 000kc hrubeho. O kolik jinde by mohla zvednout plat bezpecnosti proverka T? Duvod je ten, ze jiste statni podniky nabizi zajmava mista vcetne toho ze vam zaplati hromadu drahych skoleni. Vedlejsi nesvar je ale ten, ze je casto smlouva na dobu urcitou :(

Jestli se něco nezměnilo, tak určitě žádný příplatek za prověrku nebyl, prostě byla na určitou pozici požadována. Dělat si do foroty prověrku je podle mě nesmysl. Takže odpověd na otázku je nevyplatí. A s těma školeníma ve statním to taky není žádná hitparada.
« Poslední změna: 06. 12. 2019, 15:10:40 od NeroDuke »

M_D

  • ****
  • 319
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:IT a zkušenost s bezpečnostní prověrkou, vyplatí se to dnes?
« Odpověď #18 kdy: 06. 12. 2019, 18:07:41 »
Je to ale srozumitelny, takze je to na kazdem zda se teda chce tomu podrobit a pude do takove prace a nebo ne. Samozrejme ne kazdemu je toto pochuti. Jen jako nevyhodu spatruju krome provereni (a vse jaka buzerace x dokladani), tu nejistotu, pokud nahodou casem uznaj ze clovek prestal splnoval podminky, muzou mu ji snadno odebrat a je bez prace :(
Nu, tak je třeba si asi hodit vedle sebe do tabulky v Lotus 1-2-3 nabídku pozic bez prověrky a ty s prověrkou a pak zvážit, zda mi stojí za to přestupovat nebo dokonce nenajít ještě něco lepšího, kde na tom nebudou trvat.
Ono vyjma toho prvotního a toho, že se musím v průběhu chovat nějak rozumně, po sedmi letech to v menším opakovat, tak je i trochu opruz s hlášením změn. Jseš teď svobodný a sám - nastěhuji si domů holku/chlapa, hlásím, stane se z ní/něj manželka, hlásím, najednou se zjeví děti, hlásím, smradi jsou plnoletí, hlásím, konečně jsem je vyhnal z domu, hlásím, nastěhovala s emi domů tchýně, hlásím, konečně manželka vyhnala z domu i mě, hlásím a uvádím novou adresu serverní pilíř Kamenomlýnský most, ... Podobně i některé majetkové změny - obehrál jsem souseda o 300 kKč v piškvorkách, hlásím, použil jsme je na to, aby sestra splatila úvěr, hlásím (obecně bonzuji změny v movitém majetku nad pětinásobek čistého příjmu, které jdou přímo mezi fyzickými osobami, když je v tom nějaká právnické osoba/stát, tak na to vidí sami - banky/spořitelny/katastr/...).

Jiná věc je, pokud jsme na místě spokojen a po novu přijde, že od termínu X je na to potřeba prověrka, pak je také na zvážení, zda setrvat a zda za to nabídnou kompenzaci, nebo jít jinam. Tohle teď postihlo nebohé elektrikáře běhající se šroubovákem po Dukovanech/Temelínu a dodavatele, každý druhý od příštího roku musí mít papír na stupeň aspoň vyhrazený, tak firmy většinou slíbíly, že kdo si ho včas opatří, tak dostane přidáno měsíčně X kKč neob jendorázovku XX kKč.



Hle, admin smazal ten dotaz, jak by se hledělo na občasnou návštěvu prostitutky a jaký má dopad, jestlti je to občanka ČR nebo je z Ruska? To je hezká otázka, ale asi by ji bylo třeba vznést na NBÚ, mohli by ji rozvést v jejich FAQ. :-(

Nicméně odhadem - pokud ji navštěvuji v rámci plnění pracovních povinností, jsem inspektor ČOI a ověřuji, že rozsah služeb a následné vyúčtování odpovídá katalogu, tak je to v pořádku.
Pokud si jednou za XX let skočím do hamplejzu v ČR nebo jinde, tak není důvod s tím úřad vůbec obtěžovat.
Pokud tam chodím pravidelně, tak by blyo vhodné to úvést v životopisné části, protože si toho beztak všimnou. Pokud jsem nezadaný nebo návštěvy probíhají se souhlasem partnerky (nemá o sex zájem nebo kvůli zdraví nemůže), tak pokud náklady na toto nenarušují má příjmy a není to denně, tak by to zas tak fatální být nemělo. Předpokládám, že v takovým případě by NBÚ jmenovalo znalce, aby posoudil, jak toto může narušit moji bezpečnostní spolehlivost.
Otázka, zda je to cizinka nebo občanka ČR žijící mimo EU/NATO by byla podstatná až v okamžiku, kdybych pravidelně chodil za stejnou, pak bych ji měl uvést v dotazníku pod bod významných osobních styků s cizinci (pokud to neřeším a pokaždé beru něco jiného - modrooká, češka, jednooká, ruska, ..., tak je to asi jedno).
V okamžiku, kdy si něvestku nastěhuji domů, tak to už hlásit musím do 15-ti dnů bez ohledu na její státní nebo pobytovou příslušnost, to už nastupuje to hlásící kolečko zmíněné výše v souladu s vyhláškou č. 363/2011 Sb. v aktuálním znění. :-)

Re:IT a zkušenost s bezpečnostní prověrkou, vyplatí se to dnes?
« Odpověď #19 kdy: 06. 12. 2019, 18:31:22 »
Tak dnes jsem to konecne proveril na spravnem miste (urade nejmenovanem co chce IT lidi) a je, je to asi 1500kc za proverku mesicne k platu, coz neni teda moc :(

Na to ze nekdo musi dat tolik udaju, aby si stat sehral vse na jednu kupicku respektive NBU, tedy milenka, dalsi kamarad kdesi, 2000kc kam slo a neslo (hadat se skoro ze to fakt blbec netusim a ze nejsem zlocinec co chtel ukrast statu dan), hromadu papiru, pokud delal chudak treba 12 praci, tak dat to za tolik let dokupy. Vypsat treba 7 uctu, potom vysvetlovat na co je vubec mam a vlastne potrebuju?  Pripadne ejhle sorry, mam vic kreditek a prave tu jednu jsem tam nenapsal (jsem urcite zlocinec co to chtel utajit). Kam slo 1000czk? Jo asi na ten bitcoin, kurna ja to zapomel, jsem to kdysi poslal na nakou burzu v roce 2015 a uplne jsem to vytesnil.... a proc jste nam to zamlcel? Kde ty prachy mate ulity (vysvetlit ze to nevydelalo na barak a pripadne ani nevim fakt kde to je)? Ted uz to nelze jako fakt sorry dolozit, pac banka ma vypis jen 2 roky zpet, to me mrzi ale to nedolozim fakt prominte, prominte moc a za to budu i lizat boty :( :o

Ano v 17ti letech, to jsem nevedel uz, jsem vlastne dal ten pervitin, jsem to vytesnil pac tohle neresim ale jsem vul ze jsem to nepriznal, zamlcel... co ted? :( Ve 21 letech jsem byl u cvokare, co mi asi napsal nejakou poruchu, ale nevim uz presne jakou, i ten rok jsem nevedel, takze jsem to taky zamlcel, pac tam byla kolonka kdy, jak se doktor jmenoval?
Co ja vim jak se jmenoval? Kdy to bylo? :( Fakt prominte, nevim co ted, ja chci pracovat  ::)

Do toho ze jsem byl 35 dnu (porad jsem myslel ze min ale uteklo to na stopu a bylo to vic dnu) v zahranici a co jsem tam delal, proc a ze fakt jsem neohrozil stat...  :o
...teda nic moc a uz se nedivim ze moc lidi se jim na to nehrne a vecne hledaj :(
Stejne jak kdyz ctu tu BIS, zni to zajmave, clovek by zajem mel, jednak proto ze i ty prace pusobi zajmave, ale kdyz ctu ty podminky... a plat teda
https://www.vzcr.cz/kariera
rotmist 416 000 / rok to jest 34 666kc mes. Plus nejake prispevky (casti to ale neni tolik), tak moc slava to za to teda neni a musi to fakt mit clovek jen jako zalibu, radost :)
Ja sice nechtel do techto sluzeb primo, ale to me jen uz kolem zajmalo, jelikoz jsem cekal za ty proverky, dalsi prisnost, rad alespon 50 000 - 60 000 na IT i jen zakladni Ajtak co jeste toho tolik neumi ale ma treba 4 roky praxe :)

Aby tu nekdo nerekl, ze naivka spadl z visne, mam to od jednoho vojaka, co me tvrdil ale porad mlel nesouvisle o tom, ze staci nastoupit na jisty urad, jako IT, ze lze klidne chodit na x kurzu ve zkusebce ale do toho vecne motal Rekrutacni centrum Dejvice, pak plukovnika ktery udela pohovor a proste tam nastoupit. Zaujalo ho to, ze kdo umi tak IT, ze on to sam ani tolik neumi ale ze v poho koupil byt, dalsi byt a ze si clovek muze jako v IT kdyz jim pomuze privydelat rozumne penize :) Jen ze to teda chce proverku, urcitou pokoru a je to. Jenze jak jsem zminil Vyskov, najednou zase se to stocilo ze neni problem i cloveka vycvicit a pripravit. K tomu ze za to je nejaka asi "slusna odmena" kdyz nekoho privede. Coz cloveku nevadi. Ziskal jsem tak nazor, ze zrejme mel dostat odmenu za privedeni vojaka do armady, co udela vycvik a nasledne po cviceni se nacpe do uradu na IT. Jedine to mi davalo smysl.

Vsem ale zdejsim dekuji za tyto informace, jak to vlastne je, aby clovek sam se lepe mohl rozhodnout, zda to opravdu chce a stoji mu to za to :)


Re:IT a zkušenost s bezpečnostní prověrkou, vyplatí se to dnes?
« Odpověď #20 kdy: 06. 12. 2019, 18:42:38 »
Nu, tak je třeba si asi hodit vedle sebe do tabulky v Lotus 1-2-3 nabídku pozic bez prověrky a ty s prověrkou a pak zvážit, zda mi stojí za to přestupovat nebo dokonce nenajít ještě něco lepšího, kde na tom nebudou trvat.
To teda kazdopadne, za plat nekde 30 000kc (hrubeho) mesicne az 34 000kc, to teda chce fakt zvazit :(
pozn. resim pouze statni podniky a prace ve statnim.

Ja to videl ted u tech poslancu jako je napr Jindrich Forejt, ale tam zas nevim zda to jen neprekrucuji media a samozrejme u takoveho poslance kde ma XY plat, uz to stoji za jine zvazeni, nez kdyz mladej kluk duma nad praci a nema zadne vyznamne misto ale ma jen zajem (jen nevi co proved).
Jasne ze mam kupu kamosu, kde nikdo nic nedela, to znamena 1x kamos mel za zivot 2 chlapi, sedel v byte, poslouchal desky do 35 ti let, sbiral desky, nebyl na diskotece, holky zadny nenahanel, alkohol nepil, jen se vozral 1x potom co mel spatny obdobi a vypil flasku rumu.  Prace delal 2, z toho v jedne sedi uz 10 let. Je jasne ze takovej muze zadat z fleku na Prisne Tajne :D Tam se ho max zeptaj jestli ma soucasneho chlapa a jestli uz nepije ten rum :D

Jenze ten kdo mel vic bordel v zivote, ted nema x lejster, se pak musi spis ptat aby zvazil jestli mu to za to stoji.
Samozrejme ze NBU, dalsi vedouci a pan od vedle co pracuje tam nekde, odpovi, ze v StB mladej nebyl, nic urcite nedelal tak at zada ale nepovi mu nikdo uz to B.

Toz moc dekuju, krasne jsi to nastinil o cem ze ty proverky jsou  :)

Re:IT a zkušenost s bezpečnostní prověrkou, vyplatí se to dnes?
« Odpověď #21 kdy: 06. 12. 2019, 18:46:51 »
Jen mensi dotaz, co se bude dit s clovekem co se prihlasi na misto a je tam napsano tohle? :)

Součástí přijímacího řízení je provedení bezpečnostního řízení k uchazeči dle zákona č. 412/2005 Sb., o ochraně utajovaných informací a o bezpečnostní způsobilosti, v platném znění.

Jako realne z praxe, jako ze prijde na pohovor a tam ho vyfoti, sejmou mu otisky, prohledaj dabatazi hledanych magoru?
A nebo jen je to o podepsani papiru? :)
Uz driv mi jeden personalista tohle volal, mno nechtel jsem to pak pac jsem nebyl uplne tim jistej ale bylo mi blby se po lopate ptat a zakon mi neni uplne srozumitelnej co do praxe.

creatura

Re:IT a zkušenost s bezpečnostní prověrkou, vyplatí se to dnes?
« Odpověď #22 kdy: 06. 12. 2019, 19:30:01 »
Jen mensi dotaz, co se bude dit s clovekem co se prihlasi na misto a je tam napsano tohle? :)

Součástí přijímacího řízení je provedení bezpečnostního řízení k uchazeči dle zákona č. 412/2005 Sb., o ochraně utajovaných informací a o bezpečnostní způsobilosti, v platném znění. ...
Tak ta věta je samovysvětlijící. "Součástí přijímacího řízení je provedení bezpečnostního řízení ...", tedy udělaji bezpečnostní prověrku.

f-k-r

  • ***
  • 102
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:IT a zkušenost s bezpečnostní prověrkou, vyplatí se to dnes?
« Odpověď #23 kdy: 06. 12. 2019, 22:35:33 »
Jen mensi dotaz, co se bude dit s clovekem co se prihlasi na misto a je tam napsano tohle? :)

Součástí přijímacího řízení je provedení bezpečnostního řízení k uchazeči dle zákona č. 412/2005 Sb., o ochraně utajovaných informací a o bezpečnostní způsobilosti, v platném znění.

Jako realne z praxe, jako ze prijde na pohovor a tam ho vyfoti, sejmou mu otisky, prohledaj dabatazi hledanych magoru?

Nemáte Vy problémy s funkční gramotností (viz Váš výše uvedený dotaz, jakož i předchozí)? Na webu NBÚ jsou veškeré informace, které potřebuje, a pokud něčemu nerozumíte, na NBÚ si zavolejte nebo jim napište - určitě Vám poradí.
No a k Vašemu dotazu konkrétně: na danou funkci je vypsáno výběrové řízení a jedním z požadavků je mít "bezpečnostní prověrku" (přesněji její pozitivní výsledek - Osvědčení fyzické osoby). Buď je uchazeč vlastní a není co řešit, nebo nikoliv a pak je musí do stanovené doby získat dodatečně, musí tedy absolvovat bezpečnostní řízení s kladným výsledkem. Detaily si stanovuje ten, kdo vypisuje výběrové řízení, zjednodušeně lze ale říci, že dokud uchazeč Osvědčení fyzické osoby nemá, není přijímací řízení ukončeno. Na odlehčení - má takový pocit, že si bezpečnostní prověrku pletete s vystavením věrnostní karty do Tesca ;-).

Re:IT a zkušenost s bezpečnostní prověrkou, vyplatí se to dnes?
« Odpověď #24 kdy: 07. 12. 2019, 00:47:02 »
Obecně, tyhle věci se nevyplatí, měl jsem prověrku na důvěrné, nebylo to moc náročné, ale všechno to papírování se zaměstnavatelem.

Taky mi jednou nějaký zaměstnavatel dělal "background check", upřímně řečeno, už ani do toho bych nešel, veskrze se vždy dá sehnat práce minimálně za stejné peníze, kde takové požadavky nejsou.

Pokud zaměstnavatel chce víc než doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání, dvě reference a zápočťák, nech se milostivě kopne do patřičných míst a nechodí za mnou.

Nedávno jsem měl zase jednu zvláštní nabídku - spolupráce s tajnými službami, či co. Ne, ne, a už z principu ne. Vtipné bylo jak mi říkali "vy nechcete dělat background check, určitě něco skrýváte" a já: "mě je vcelku jedno co si myslíte, ale já z principu nechci mít přístup k žádným důvěrným datům", například i kvůli tomu, že software na počítači bývá často značně omezen, bývají zakázány flash, apod... Prostě osobně s těmito věcmi nechci mít vůbec nic společného, ať už třeba kvůli možnosti práci z domova a využívání laptopu i pro osobní účely, a rozhodně zde zveřejněná mzda mi nepřijde jako terno.

Je potřeba si zvážit trochu osobní filozofii, pokud člověk chce dělat pro stát, počítá se s tím, že je tak trošku konzerva a na pozici bude 30 let. Já osobně mám filozofii svobody a chci mít možnost se stěhovat po EU a měnit zaměstnavatele podle možností i přecházet podle technologií, protože mám tuto filozofii, tak je pro mě úplně bezvýznamné takto uvažovat, spíše se přikláním i k možnosti práci na IČO než se někde vázat, ale každý jsme rozdílný.

A co se týká školení, nenech se vysmát. Dneska se školí přes internet, a i ty nejdražší školení přes net nepřijdou na víc než na 1.000 Kč / měsíčně + nižší tisíce certifikace. Stejně opravdu pořádné školení na ceněné technologie v češtině není, a on-site kurzy jsou často totálně zbytečně předražené se stejným, ne-li horším výsledkem než on-line školení. To co se lze naučit on-line za 5.000 Kč, kde větším limitem než investované prostředky je tvůj čas a vůle, tak on-site se naučíš za 100.000 Kč.

Jak říkám, já jsem svobodomyslný ajťák, co maká i učí se z domova, nikam nemusím chodit a neměnil bych. Samozřejmě někdo si třeba chce obléct kravatu a jít na on-site školení a dávat si tam kafíčko, a pak se kopat do zadku v kanclu, je spousta lidí kterým to vyhovuje, jen já tam nepatřím, a proto bych do nějakého složitého prověřování z principu nešel.

Re:IT a zkušenost s bezpečnostní prověrkou, vyplatí se to dnes?
« Odpověď #25 kdy: 07. 12. 2019, 12:21:51 »
Nemáte Vy problémy s funkční gramotností (viz Váš výše uvedený dotaz, jakož i předchozí)? Na webu NBÚ jsou veškeré informace, které potřebuje, a pokud něčemu nerozumíte, na NBÚ si zavolejte nebo jim napište - určitě Vám poradí.
No a k Vašemu dotazu konkrétně: na danou funkci je vypsáno výběrové řízení a jedním z požadavků je mít "bezpečnostní prověrku" (přesněji její pozitivní výsledek - Osvědčení fyzické osoby). Buď je uchazeč vlastní a není co řešit, nebo nikoliv a pak je musí do stanovené doby získat dodatečně, musí tedy absolvovat bezpečnostní řízení s kladným výsledkem. Detaily si stanovuje ten, kdo vypisuje výběrové řízení, zjednodušeně lze ale říci, že dokud uchazeč Osvědčení fyzické osoby nemá, není přijímací řízení ukončeno. Na odlehčení - má takový pocit, že si bezpečnostní prověrku pletete s vystavením věrnostní karty do Tesca ;-).
Ne, bezpecnostni proverka je neco jineho, jelikoz ta trva nejakej ten mesic i 6 mesicu u stupne Tajne, tento stupen je bezne uveden uz v inzerci jako pozadavek.
Zatim co tato klauzule je uvedena, ale tyka se toho kdyz je clovek teprve pozvan k pohovoru. Tedy musi to byt provedeno jedine na miste v den pohovoru :) Navic se tam spis predpoklada ze uchazec proverku nema, pokud v CV ma uvedeno normalni prace a nema tam ze delal v nejakem security rezimu (u BIS, NBU, jine napr Ministerstvo a dle pozice). Tudiz jsem si to vylozil jako uchazec, ze toto je jeste nejaka jina mensi proverka k pohovoru a pak zvlast jsou ty stupne na zadost pri nastupu do zamestnani :)

Re:IT a zkušenost s bezpečnostní prověrkou, vyplatí se to dnes?
« Odpověď #26 kdy: 07. 12. 2019, 12:55:13 »
například i kvůli tomu, že software na počítači bývá často značně omezen, bývají zakázány flash, apod... Prostě osobně s těmito věcmi nechci mít vůbec nic společného, ať už třeba kvůli možnosti práci z domova a využívání laptopu i pro osobní účely, a rozhodně zde zveřejněná mzda mi nepřijde jako terno.

A co se týká školení, nenech se vysmát. Dneska se školí přes internet, a i ty nejdražší školení přes net nepřijdou na víc než na 1.000 Kč / měsíčně + nižší tisíce certifikace. Stejně opravdu pořádné školení na ceněné technologie v češtině není, a on-site kurzy jsou často totálně zbytečně předražené se stejným, ne-li horším výsledkem než on-line školení. To co se lze naučit on-line za 5.000 Kč, kde větším limitem než investované prostředky je tvůj čas a vůle, tak on-site se naučíš za 100.000 Kč.
Jak nechces? Pokud nejsi programator ci teda na vyssi pozici, ale budes nekde ve firme jako ten "Ajtak", proste podpora tak tam bezne zakazujes a povolujes ucty, zakazujes flashky do PC, respektive omezujes nejaky sw. Jako myslis tu zodpovednost? Ze bys treba omylem ci nekdo z kolegu povolil nekde flash a to by nasledne bylo zneuzito nejakym z useru? :)
Jo ty skoleni jsou casto v Gopasu, Network, hacking kurzy, programovani a dalsi veci. Je to pomerne drahe 1 kurz 25 000 klidne. Chodej na to lidi prave casto z ministerstva apod.

U proverky "Duverne" to rikali ze je casto takova jeste bezpecna proverka, kde se moc neprudi a nejde tolik do hloubky, ale i tak to dokladani vseho a asi i to hlaseni tam bude stejne. Predstava hlaseni me krapet desi uz typu halo volam na NBU, chci nahlasit ze si pravidelne dopisuju z cizinkou, ta je nekde v Indii a taky me na dalku vyklada karty ;)
NBU: Kdo to je? Jmeno? OP, adresa? Datum a cas od kdy ji znate?
Ehhmm ehmm no vite ja nevim, je to Indka, ma nick "CrazyGirl" a nevim kdo to je :D Cas a datum nepamatuju, ja to smazal ale je to uz nejakej ten mesic.
NBU: Jak s ni pisete? Co pisete?
No pisu po netu.
NBU: Kde po netu, kde s ni pisete? Facebook? Jaka socialni sit? Chat? Nick, co tam pisete  >:(
Vzdyt jsem vam to rikal nick ma "CracyGirl" a ten chat je www indasranda com, vic nevim.

Dale chci nahlasit ze vcera jsem dostal na ucet 5000kc, pac jsem si vybral ze smenarny zapomenutej bitcoin ale nemam uz puvod jak dolozit ty korunky a co mam delat? :D
NBU: To musite pane zdanit vite
aha a kde a jak? Musim obehnout urady aha :D

Tam me pak nejaka osoba zrejme doporuci jinej nesmysl, nebot sama nebude vedet jako i jine urady co s tim :D
Respektive se na to vybodnu, zapomenu a prijde domu obsilka o zamlceni skutecnosti a ze odebiraji proverku  >:(
Podivna Indka, podezrela transakce (realne treba vydelala par korun ale uz je to podivny) a uz se clovek veze.
Asi mas pravdu, bude to spis pro fotry, nejaky dedky od rodiny co chodej jen denne do prace a domu a tam sedej se zenou a koukaj na TV :D

Statni je vic pro konzervativni lidi jak uvadis, ale nejen pro ty, i pro nektere kteri nemaji praxi, soukromnik je zase moc nechce vzit jelikoz nevedi u pohovoru tolik aby to bylo ok. Respektive pak u nektere firmy typu s.r.o. maji treba se soukromnikem problemy, jdou tak radsi do statniho i kdyby za mensi ci podobnej peniz s byrokracii.

pozn. ico je fajn, ale ne v CR to podnikani, kde dokladas kazdou chvilku zes penize poctive vydelal a neukradl, jak si me zde lidi stezuji co podnikaji. Dal pro ty schopnejsi, ne pro zacinajici IT lopaty.



Re:IT a zkušenost s bezpečnostní prověrkou, vyplatí se to dnes?
« Odpověď #27 kdy: 07. 12. 2019, 12:59:13 »
Taky mi jednou nějaký zaměstnavatel dělal "background check", upřímně řečeno, už ani do toho bych nešel, veskrze se vždy dá sehnat práce minimálně za stejné peníze, kde takové požadavky nejsou.
To ani neznam  ::)
Napsal bys jak takovej background check probiha? Ci mel jsi nejake pak s tim jen problemy vs x dokladani papiru? :)
Muj nazor je ze ten zamestnavatel casto nerekne jak byl puvodni pracovnik super, spis ho pomluvi uz jen proto ze treba skoncil ze se mu tam neco nelibilo. Rekne to jen ten mozna to dobry, kde ma clovek znamosti ale jen tam skoncil.

Re:IT a zkušenost s bezpečnostní prověrkou, vyplatí se to dnes?
« Odpověď #28 kdy: 07. 12. 2019, 15:15:13 »
Jak nechces? Pokud nejsi programator ci teda na vyssi pozici, ale budes nekde ve firme jako ten "Ajtak", proste podpora tak tam bezne zakazujes a povolujes ucty, zakazujes flashky do PC, respektive omezujes nejaky sw. Jako myslis tu zodpovednost? Ze bys treba omylem ci nekdo z kolegu povolil nekde flash a to by nasledne bylo zneuzito nejakym z useru? :)

Nechci, aby se mi v mém počítači někdo takto hrabal a něco mi tam zakazoval. Jako ano, jsou firmy, které se hodně montují do počítačů svých uživatelů, ale taky jsou firmy, které uživatele tolik nesvazují.

Jinak ano, nejsem běžný admin, a ani nechci, aby si každý ode mě otíral boty, to radši na sobě budu makat, než toto.

Re:IT a zkušenost s bezpečnostní prověrkou, vyplatí se to dnes?
« Odpověď #29 kdy: 07. 12. 2019, 15:21:43 »
To ani neznam  ::)
Napsal bys jak takovej background check probiha? Ci mel jsi nejake pak s tim jen problemy vs x dokladani papiru? :)
Muj nazor je ze ten zamestnavatel casto nerekne jak byl puvodni pracovnik super, spis ho pomluvi uz jen proto ze treba skoncil ze se mu tam neco nelibilo. Rekne to jen ten mozna to dobry, kde ma clovek znamosti ale jen tam skoncil.

Hele zaměstnavatelé kupodivu moc nepomlouvaj, oni se docela bojej, že by se jim to mohlo vymstít a veskrze tím nic nezískaj. Pokud tvůj zaměstnavatel nebude nějaká malá firma, nebo tam nezpronevěříš miliony, tak moc nepočítej s tím, že by tě pomlouvali.

A background check je hlavně o dokládání spousty papírů, a to zejména, pokud jsi měl hodně zaměstnavatelů může být dost opruz. Teď už zaměstnavatele tolik neměním, ale bývaly doby, kdy jsem to docela měnil, a pak to dokládat byla smrt.

Jako jak jsem psal, jsou firmy, co prostě chtěj mít ze zaměstnancem "VZTAH", ale jak říkám, na výplatní pásce to nepoznáš. To, že jsi věrnej, loajální, tvrdě pracující a spolehlivej rozhodně neznamená, že bereš víc...