Těžké OOP problémy

Re:Těžké OOP problémy
« Odpověď #105 kdy: 08. 11. 2019, 16:09:29 »
Abysme si rozuměli:

(...)

3. Kdyby si někdo dal trochu práce, určitě by se výš napsané dalo ověřit relativně tvrdými daty.

Např.:
https://towardsdatascience.com/finding-the-real-top-stack-overflow-questions-aebf35b095f1
- seznamu vévodí triviální otázky jako "How to get the number of elements in a list in Python?"

https://stackoverflow.com/questions?sort=votes
- první striktně programátorská "jazyková" otázka je "What does the “yield” keyword do?"

https://www.quora.com/Im-having-difficulty-in-understanding-asynchronous-JavaScript-topics-like-callback-promise-and-async-await-is-there-any-easy-way-to-understand-these-topics

To ale nic nedokazuje - není to reprezenattivní skupina. Začátečníci se budou přirozeně ptát víc a na triviálnější otázky, protože neznají ekosystém a tápou i v tom, odkud brát informace. Pokročilejší si častěji poradí sám a ptá se, až když je nutno.


Re:Těžké OOP problémy
« Odpověď #106 kdy: 08. 11. 2019, 16:26:59 »
To ale nic nedokazuje - není to reprezenattivní skupina.
Však já jsem netvrdil, že to něco dokazuje. Řekl jsem jasně "kdyby si někdo dal práci...".

Začátečníci se budou přirozeně ptát víc a na triviálnější otázky, protože neznají ekosystém a tápou i v tom, odkud brát informace. Pokročilejší si častěji poradí sám a ptá se, až když je nutno.
Senioři zase obvykle neřeší triviality, takže by se se stejnou logikou měli ptát na těžší problémy. A pokud by poměr seniorů a juniorů byl vyvážený, neměly by pak ty triviální otázky drtivě převládat.

Ale to už vařím z vody, to je jasný. Nic než svůj dojem v ruce nemám a ani nemám moc motivaci se snažit něco lepšího získat :) (EDIT: docela totiž věřím tomu, že tohle si ten Pike a spol. zjistili docela dobře :) )

gill

  • ****
  • 270
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Těžké OOP problémy
« Odpověď #107 kdy: 08. 11. 2019, 16:50:46 »
To ale nic nedokazuje - není to reprezenattivní skupina.
Však já jsem netvrdil, že to něco dokazuje. Řekl jsem jasně "kdyby si někdo dal práci...".

Začátečníci se budou přirozeně ptát víc a na triviálnější otázky, protože neznají ekosystém a tápou i v tom, odkud brát informace. Pokročilejší si častěji poradí sám a ptá se, až když je nutno.
Senioři zase obvykle neřeší triviality, takže by se se stejnou logikou měli ptát na těžší problémy. A pokud by poměr seniorů a juniorů byl vyvážený, neměly by pak ty triviální otázky drtivě převládat.

Ale to už vařím z vody, to je jasný. Nic než svůj dojem v ruce nemám a ani nemám moc motivaci se snažit něco lepšího získat :) (EDIT: docela totiž věřím tomu, že tohle si ten Pike a spol. zjistili docela dobře :) )

zkušenější používají SO jen při řešení méně obvyklých problémů.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Těžké OOP problémy
« Odpověď #108 kdy: 08. 11. 2019, 16:55:01 »
To ale nic nedokazuje - není to reprezenattivní skupina.
Však já jsem netvrdil, že to něco dokazuje. Řekl jsem jasně "kdyby si někdo dal práci...".

Začátečníci se budou přirozeně ptát víc a na triviálnější otázky, protože neznají ekosystém a tápou i v tom, odkud brát informace. Pokročilejší si častěji poradí sám a ptá se, až když je nutno.
Senioři zase obvykle neřeší triviality, takže by se se stejnou logikou měli ptát na těžší problémy. A pokud by poměr seniorů a juniorů byl vyvážený, neměly by pak ty triviální otázky drtivě převládat.

Ale to už vařím z vody, to je jasný. Nic než svůj dojem v ruce nemám a ani nemám moc motivaci se snažit něco lepšího získat :) (EDIT: docela totiž věřím tomu, že tohle si ten Pike a spol. zjistili docela dobře :) )
Jo, ten Pike není blbec.

Re:Těžké OOP problémy
« Odpověď #109 kdy: 08. 11. 2019, 16:58:57 »
Jo, ten Pike není blbec.
Ani Thompson. Toho tretiho neznam.


Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Těžké OOP problémy
« Odpověď #110 kdy: 09. 11. 2019, 00:32:40 »
Používat a dobře rozumět jsou dvě odlišné věci. Zkus se třeba náhodně vybraného webaře zeptat, jak souvisí await s promisy a uvidíš, jak se v tom začne zamotávat :)
...anebo pokud bys měl o něm vysoké mínění, můžeš se ho zkusit zeptat, za jakých podmínek je podle něj bezpečné používat await v multivláknovém prostředí :)
Koukám právě narvali async/await do Rustu. To je fakt mor.

L..

  • ****
  • 309
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Těžké OOP problémy
« Odpověď #111 kdy: 09. 11. 2019, 08:06:08 »
Používat a dobře rozumět jsou dvě odlišné věci. Zkus se třeba náhodně vybraného webaře zeptat, jak souvisí await s promisy a uvidíš, jak se v tom začne zamotávat :)
...anebo pokud bys měl o něm vysoké mínění, můžeš se ho zkusit zeptat, za jakých podmínek je podle něj bezpečné používat await v multivláknovém prostředí :)

No, vzhledem k tomu, že JS (webový i NodeJS) je single-thread, tak ta otázka poněkud nedává smysl ;-)

Ink

  • *****
  • 664
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Těžké OOP problémy
« Odpověď #112 kdy: 09. 11. 2019, 09:11:29 »
Koukám právě narvali async/await do Rustu. To je fakt mor.

Na tom "moru" vývojáři Rustu pracovali spoustu měsíců a komunita se na to dost těšila. Možná víš něco, co oni nevědí, ale žádné zděšení jsem nikdy na příslušných fórech nezaznamenal.

Re:Těžké OOP problémy
« Odpověď #113 kdy: 09. 11. 2019, 09:35:58 »
Používat a dobře rozumět jsou dvě odlišné věci. Zkus se třeba náhodně vybraného webaře zeptat, jak souvisí await s promisy a uvidíš, jak se v tom začne zamotávat :)
...anebo pokud bys měl o něm vysoké mínění, můžeš se ho zkusit zeptat, za jakých podmínek je podle něj bezpečné používat await v multivláknovém prostředí :)

No, vzhledem k tomu, že JS (webový i NodeJS) je single-thread, tak ta otázka poněkud nedává smysl ;-)
V té větě, na kterou reaguješ, ale "JS" vůbec není.

gill

  • ****
  • 270
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Těžké OOP problémy
« Odpověď #114 kdy: 09. 11. 2019, 09:45:25 »
V té větě, na kterou reaguješ, ale "JS" vůbec není.

mohl bys ukázat příklad v tom jiném jazyku, kde je podle tebe await nebezpečné ve vícevláknovém prostředí? Bavili jsme se o await v JS.
« Poslední změna: 09. 11. 2019, 09:48:44 od gill »

Re:Těžké OOP problémy
« Odpověď #115 kdy: 09. 11. 2019, 09:49:59 »
mohl bys ukázat příklad v tom jiném jazyku, kde je podle tebe await nebezpečné ve vícevláknovém prostředí?
To je přece triviální: jakýkoliv kód, který by byl chybný i bez async.

Bavili jsme se o await v JS.
Možná vy, já jsem mluvil obecně.

gill

  • ****
  • 270
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Těžké OOP problémy
« Odpověď #116 kdy: 09. 11. 2019, 09:52:27 »
Bavili jsme se o await v JS.
Možná vy, já jsem mluvil obecně.

stejné klíčové slovo má v různých jazycích různý význam.

Re:Těžké OOP problémy
« Odpověď #117 kdy: 09. 11. 2019, 09:53:23 »
stejné klíčové slovo má v různých jazycích různý význam.
Můžeš uvést příklad takových dvou jazyků?

gill

  • ****
  • 270
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Těžké OOP problémy
« Odpověď #118 kdy: 09. 11. 2019, 10:02:41 »
stejné klíčové slovo má v různých jazycích různý význam.
Můžeš uvést příklad takových dvou jazyků?

Await v JS akceptuje thenable objekty, narozdíl od await v Pythonu neakceptuje generátory. Generátory a async funkce spolu v JS narozdíl od Pythonu nijak nesouvisí.

Re:Těžké OOP problémy
« Odpověď #119 kdy: 09. 11. 2019, 10:04:21 »
Await v JS akceptuje thenable objekty, narozdíl od await v Pythonu neakceptuje generátory.
To je implementační detail bez jakéhokoliv dopadu na cokoliv, co jsem napsal.