Jakým nástrojem virtualizujete?

Re:Jakým nástrojem virtualizujete?
« Odpověď #30 kdy: 01. 10. 2019, 20:17:20 »
jenomze VMware je na takove to "domaci zvykani" trochu draha sranda. Ale kdyz ma firma na licence, tak za to dostane fungujici produkt.

Ty Essentials kity nejsou zas tak cenově nemožné pro někoho, kdo se o to zajímá. Kdekdo dá i do byciklu nebo dětského kočárku víc peněz.


Re:Jakým nástrojem virtualizujete?
« Odpověď #31 kdy: 01. 10. 2019, 20:43:07 »
A v čem na Linuxu virtualizujete MacOS?
Znám:
Kód: [Vybrat]
https://github.com/kholia/OSX-KVMale asi dělám něco špatně  :(
Na čem jsi pohořel? Tady je možná jednodušší návod s čístým Qemu - https://collaboradev.com/2018/10/19/arch-linux-running-osx-high-sierra-in-qemu/
Díky za link, při bootování končím stále na "Attempting system restart", ale VirtualBox dokonce zablokuje celé GUI, a musím ho killnout z jiné konsole... Bohužel ani podle toho návodu to neběží.

Re:Jakým nástrojem virtualizujete?
« Odpověď #32 kdy: 01. 10. 2019, 23:37:11 »
A v čem na Linuxu virtualizujete MacOS?
Znám:
Kód: [Vybrat]
https://github.com/kholia/OSX-KVMale asi dělám něco špatně  :(
Na čem jsi pohořel? Tady je možná jednodušší návod s čístým Qemu - https://collaboradev.com/2018/10/19/arch-linux-running-osx-high-sierra-in-qemu/
Díky za link, při bootování končím stále na "Attempting system restart", ale VirtualBox dokonce zablokuje celé GUI, a musím ho killnout z jiné konsole... Bohužel ani podle toho návodu to neběží.
Cvičně jsem to zkusil a vše funguje podle návodu. Pouze jsem z těch Qemu parametrů odstranil celý řádek, který začíná "-netdev user...", aby mě to nelezlo do netu. Zprovoznění VGA pass by taky mělo jít, ale nezkoušel jsem, nemám pro MacOS žádné využití.

Re:Jakým nástrojem virtualizujete?
« Odpověď #33 kdy: 02. 10. 2019, 02:10:56 »
Cvičně jsem to zkusil a vše funguje podle návodu. Pouze jsem z těch Qemu parametrů odstranil celý řádek, který začíná "-netdev user...", aby mě to nelezlo do netu. Zprovoznění VGA pass by taky mělo jít, ale nezkoušel jsem, nemám pro MacOS žádné využití.
Už se mi to konečně povedlo a instaluju! Hurá! Nakonec jsem nainstaloval poslední verzi Qemu a funguje to.
Já to mám jen na testování aplikací.

Re:Jakým nástrojem virtualizujete?
« Odpověď #34 kdy: 02. 10. 2019, 10:30:18 »
Já to mám jen na testování aplikací.
jj, to je asi jediné co mě napadlo.


Re:Jakým nástrojem virtualizujete?
« Odpověď #35 kdy: 02. 10. 2019, 21:05:06 »
Ked pouzivate KVM/Qemu, tak ako to riesite?
Hostitelsky OS (napr. Debian) mate na samostatnom fyzickom disku a VM na inych fyzickych diskoch.
Alebo Hostitelsky OS je v RAID (1) a VM tiez.
Aky FS pouzit, zda sa ze na testovacie ucely by bol dobry ZFS.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jakým nástrojem virtualizujete?
« Odpověď #36 kdy: 02. 10. 2019, 21:17:42 »
Ked pouzivate KVM/Qemu, tak ako to riesite?
Hostitelsky OS (napr. Debian) mate na samostatnom fyzickom disku a VM na inych fyzickych diskoch.
Alebo Hostitelsky OS je v RAID (1) a VM tiez.
Aky FS pouzit, zda sa ze na testovacie ucely by bol dobry ZFS.
Hostitelsky OS Xubuntu mam na SSD a pro VM pouzivam qcow2 image, ktere maji nativni snapshoty, naklikatelne(vytvor,vratse,smaz) ve virt-manager

edit: qcow2 je vychozi format kdyz ve vychozim storage das vytvorit "disk"

David

  • ***
  • 143
    • Zobrazit profil
Re:Jakým nástrojem virtualizujete?
« Odpověď #37 kdy: 02. 10. 2019, 21:42:03 »
Ked pouzivate KVM/Qemu, tak ako to riesite?
Hostitelsky OS (napr. Debian) mate na samostatnom fyzickom disku a VM na inych fyzickych diskoch.
Alebo Hostitelsky OS je v RAID (1) a VM tiez.
Aky FS pouzit, zda sa ze na testovacie ucely by bol dobry ZFS.
Na všechno používám ZFS :-) Ano, root mám v mirroru a ostatní disky také v mirror nebo RAID 10.

Re:Jakým nástrojem virtualizujete?
« Odpověď #38 kdy: 03. 10. 2019, 20:48:13 »
Proxmox má easy instalaci a jako jeden z mála systému opravdu funkční ZFS raid při instalaci, takže se nemusí s ničím srát. Přidání/odebrání nodu v clusteru brnkačka. Skvělá konzole s obrazovkou (i pro windows). Teď jsem dořešil i zálohování přes snapshoty, takže se udělá během milisekundy snapshot a online ho odesílám v gzipu na záložní stroj a pak jednoduše snapshot smažu.
Porovnával jsem kdysi na slabším stroji výkon virtuálu s výkonem na čistém debianu a rozdíl jsem nezaznamenal, takže to budou maximálně jednotky %. Používám radši VM než kontejnery.
V začátcích měl proxmox nemilé bugy, ale teď ho dávám všude bezproblému.
Zatím se mi bohužel nepodařilo rozjet Ceph. Zřejmě to bez extra disků nepůjde. GlusterFS byl v pohodě, ale ten není moc vhodný na weby s velkým množstvím souborů. NFS trpí na mikrovýpadky (nevhodné pro aplikace, které musí neustále vidět na disk).
« Poslední změna: 03. 10. 2019, 20:53:16 od kotelgg »

Re:Jakým nástrojem virtualizujete?
« Odpověď #39 kdy: 03. 10. 2019, 21:06:52 »
Zatial vyhladavam info ako na debian raid1 (a malo by to ist jednoducho uz v installery) a nasedne sa chystam na kvm/qemu + libvirt a asi virt-manager.
Ale vzhladom k tomu, ze proxmox mi bezi na vedlajsom stroji a som s tym dost spokojny, tak uvazujem, ci nasadim kvm/qemu, kedze v proxmoxe sa kvm/qemu da jednoducho spravovat aj klikanim.
Ako som uz spomenul vmware je mozno dobre ale pre nejake vacsie projekty nie 2-3 virtualky a studium aspon zakladnych vsphere balikov nebude na 4 poobednajsie :)

PS preco pouzivas radsej VM. Ja mam napr. weby (lamp) v LXC a ide to paradne, akurat mam to pre seba (je to sice vystrcene aj von, nejaky boti tam urcite zabludia), takze zataz = ziadna

Re:Jakým nástrojem virtualizujete?
« Odpověď #40 kdy: 03. 10. 2019, 22:37:20 »
Až rozjedu nějakej nfs, tak bude mít kontejner smysl. Teď je to celkem jedno a nenapadá mě nějaká větší výhoda.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jakým nástrojem virtualizujete?
« Odpověď #41 kdy: 03. 10. 2019, 22:43:06 »
[...] chystam na [...] asi virt-manager.
[...] uvazujem, ci nasadim kvm/qemu, kedze v proxmoxe sa kvm/qemu da jednoducho spravovat aj klikanim.
pres virt-manager se "kvm/qemu" samozrejme take spravuje jednoducho klikanim :-) (co bude oproti tomu v proxmonu navic, predpokladam nesouvisi primo s "kvm/qemu" ale se spravou systemu/uloziste/atd)

Re:Jakým nástrojem virtualizujete?
« Odpověď #42 kdy: 04. 10. 2019, 16:19:27 »
jj to je pravda, ale pri instalacii proxmoxu sa da jednym klikom nainstalovat RAID 1 a ZFS. Ak by som to instaloval na holy OS, tak to musim spravit vsetko rucne.
Akurat jedna vec je blba pri instalacii proxmoxu, ze nie je ziadna moznost rozdelit si disk (mozno by bolo idealnejsie nainstalovat OS, rozdelit disky podla potreby a potom nainstalovat proxmox).

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jakým nástrojem virtualizujete?
« Odpověď #43 kdy: 04. 10. 2019, 19:59:09 »
tak pokud budes instalovat OS, tak zkus nejdriv virt-manager, treba zjistis ze vyhovuje, ja to tak pouzivam vsude a jedine co mi "schazi" a nevim zda to proxmon umi je:
1. kdyz zapauzuju neni to z obrazu poznat (VirtualBox delal ze obraz zesedivel)
2. neni poznat zda aktualni stav je totoznej s poslednim snapshotem, je pouze videt kterej snapshot byl posledne vytvoren nebo aplikovan)

akorat mozna kdyz bys virt-manager pouzival, povysit z repositarove verze na mainline: https://virt-manager.org, balicek neni ale (vicemene)jednoduse se nainstaluje do /usr/local

Re:Jakým nástrojem virtualizujete?
« Odpověď #44 kdy: 04. 10. 2019, 20:20:58 »
s virt-managerom sa pripajas vzdialene, alebo to mas vsetko na jednom stroji ?