Souhlas s Jetway a jejich průmyslovým sortimentem. Jinak v "průmyslu" existují značky Advantech, Nexcom, AAEON, IEI, Kontron, tuším Fujitsu taky něco má, snad i AsRock Industrial, a pak si matně vybavuju pár TW výrobců, kteří dělají spíš "build to order" a po jednom kuse to prakticky nejde koupit, zejm. v Evropě (viz AValue). Vedle MiniITX tito výrobci mají i menší formáty desek, ovšem jsou více či méně proprietární a dlouhodobá dostupnost konkrétních modelů je rizikovější, než u ITX. Doporučuji pro všeobecné použití se držet ITX formátu, pokud Vám to prostor ve skříni dovoluje.
Bohužel ten průmyslový HW je dost drahý (malé série, dlouhá produktová dostupnost, teoreticky taky kvalitní součástky) - a zrovna Vám by nemuselo vadit, že je ten sortiment "trochu pozadu". Obecně v "průmyslu" je často novinkou generace křemíku, která se cca zrovna přestala prodávat na mainstreamovém kancelářském trhu.
Není mi jasné, jestli ODroid H2 má nějaký normální BIOS - a taky jak je to s reálnou dostupností, protože procesor je Gemini Lake (obecně skoro nedostupný).
Slušné ITX desky s ATOM SoC dělával Gigabyte, momentálně mají tuším reálně dostupné 1-2 modely s procesorem Apollo Lake. Dlouhodobá dostupnost není, je to kancelářský HW, ale pokud se týče individuální životnosti, tak podle mých zkušeností drží. Všechny kondíky polymerní, tuším APAQ ("ultra durable"(TM) Gigabyte). Gigabyte se chová slušně taky co se týče fičur v BIOSu - např. tuším dodnes podporuje "legacy BIOS" boot.
Každopádně dost mrzutý je nápad, že byste nainstaloval Windows XP na cokoli moderního, od BayTrail ATOMu výš. Možná dokážete obejít nekompatibilní ACPI tím, že přes F5 při bootu instalátoru vnutíte MPS HAL, ale pak budete ještě řešit (resp. možná spíš nevyřešíte) ovladače SATA řadiče nebo grafiky a třeba taky moderní intelky síťovky. S trochou štěstí rozjedete BayTrail s neakcelerovaným VESA driverem. Nebo vemte moderní ATOM, nainstalujte Linux a rozjeďte XPčka v Linuxu v QEMU-KVM. To taky jde, pokud si nenabijete nos o ACPI v SEABIOSu (pro něj je zřejmě Windows XP taky už příliš dávná historie). Emulovaný Cirrus Logic má 2D akceleraci bleskově rychlou, pokud mu jako backend slouží X-Windows s akcelerovaným driverem.
XP fungovaly nativně na starších ATOMech (cca do 2600 series) ale to byly žravé kozí dechy, vposledku často s otravnou grafikou od PowerVR. Po těch se mi nestýská.
Další problém je, že aktuální = 14nm ATOMy jsou v posledních měsících dost obtížně dostupné. Intel má nedostatečnou kapacitu na leptání 14nm křemíku a upřednostňuje drahé high-endové procesory před tímhle levným dolním koncem. Tzn. Apollo Lake je ještě občas k vidění, ale Gemini Lake nikoli. A BayTrail už leda v průmyslovém segmentu. Situace s nedostatkem 14nm čipů se vyřeší možná po prázdninách, možná do vánoc, možná do roka a do dne...
No a závěrem bych zmínil, že Windows 98 až Windows XP fungují na hardwaru Vortex86. Jsou k dispozici komplet všechny ovladače pro disk/grafiku/síť. Pokud Vám stačí výkon procesoru blízký nule a vejdete se do 512MB až 1 GB RAM, je to hardware přesně pro Vás. Mrkněte se na sortiment taiwanského výrobce ICOP - to je průmyslový sortiment (tzn. lehce dražší), tuším existuje nějaká sesterská značka kancelářských MiniPC / tenkých klientů apod.