Nezvažuje root.cz zavést i morální kredity jako např. v Číně

Re:Nezvažuje root.cz zavést i morální kredity jako např. v Číně
« Odpověď #45 kdy: 17. 06. 2019, 17:12:37 »
„Sterilní“ znamená, že když se diskuse nezmění v chat pěti lidí, kteří se baví o vlivu hustoty marmelády na kvalitu koblih, tak nemá smysl číst Root? Nebo když do každé diskuse nepřijdou tři stejní trollové, kteří nepřinášejí nic užitečného, jen se jim udělal názor a chtějí každého urazit, tak to není dost legrace? Pak ano, je dobře, že je diskuse sterilní, protože jsou v ní nějaké informace.

Diskusi pod komixem zapnout volně nemůžeme, protože to současný systém neumožňuje. Navíc ani nechceme, což je samozřejmě podstatnější. Co tam bylo nebyla diskuse, ale volná tapetovací plocha, jejíž obsah neměl žádnou hodnotu. Tady nemá smysl mluvit ani o svobodě slova, byl tam prostě guláš.

Citace
Odpovědi, proč nemáte v úctě komunitu, historický odkaz a staré zasloužilé čtenáře pro které (původní) root byl kusem jejich života se taky přímo vyhýbáte.

Naopak, vysvětloval jsem to tu několikrát. Přednost mají čtenáři, pro ně to celé děláme. Ne pro těch několik diskutujících, kteří si stěžují, že si tu nemůžou napsat úplně cokoliv. Už v prvním článku bylo jasně napsáno, že čtenář se nerovná diskutující. Bohužel si někteří za poslední roky zvykli, že na Root se chodí trollit, povídat a napsat si cokoliv k čemukoliv. Jenže tak to nemá být a nikdy nemělo. Root je servisem pro čtenáře, kteří mají možnost také přispět, pokud jejich příspěvek dává smysl ostatním čtenářům. Nemá to být IRC pro tři anonymy, jejichž výlevy musí pak tisíce lidí číst a psát nám, co to proboha je.

Naopak ti „staří zasloužilí čtenáři“ tu mají možnost se zaregistrovat a přispívat, pokud bude čím. Nikdo se nebrání rozumné, slušné a věcné diskusi podpořené argumenty. Ta tu pořád být může.


Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nezvažuje root.cz zavést i morální kredity jako např. v Číně
« Odpověď #46 kdy: 17. 06. 2019, 17:31:05 »
Takže se původní obavy nenaplnily. Máme naopak i konkrétní reakce lidí, kteří nám říkají, že se to konečně dá číst a má smysl se do té diskuse koukat.

Na druhé straně (nejen) na tomhle "skrytém" kousku fóra máte konkrétní reakce lidí, kteří vám říkají, že teď není co číst a nemá se smysl do té diskuse koukat, protože je sterilní. Navíc mají pocit křivdy protože je tady dvojí metr pro schvalování příspěvků. Odpovědi, proč nemáte v úctě komunitu, historický odkaz a staré zasloužilé čtenáře pro které (původní) root byl kusem jejich života se taky přímo vyhýbáte. Nic vám nebrání udělat jedno gesto a pustit alespoň diskusi pod komixem jak bývala. Ovce celá i vlk hlady nezajde.
“Dvojí metr” plyne z toho, že někdo se umí chovat slušně a někdo je prostě lempl a hulvát.

Re:Nezvažuje root.cz zavést i morální kredity jako např. v Číně
« Odpověď #47 kdy: 17. 06. 2019, 17:37:15 »
„Sterilní“ znamená, že když se diskuse nezmění v chat pěti lidí, kteří se baví o vlivu hustoty marmelády na kvalitu koblih, tak nemá smysl číst Root? Nebo když do každé diskuse nepřijdou tři stejní trollové, kteří nepřinášejí nic užitečného, jen se jim udělal názor a chtějí každého urazit, tak to není dost legrace? Pak ano, je dobře, že je diskuse sterilní, protože jsou v ní nějaké informace.

http://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=steriln%C3%AD

Diskusi pod komixem zapnout volně nemůžeme, protože to současný systém neumožňuje. Navíc ani nechceme, což je samozřejmě podstatnější. Co tam bylo nebyla diskuse, ale volná tapetovací plocha, jejíž obsah neměl žádnou hodnotu. Tady nemá smysl mluvit ani o svobodě slova, byl tam prostě guláš.

Tak to je hodně tvrdé. Zvlášť v situaci, kdy ta volná tapetovací plocha měla oproti komiksu nějakou hodnotu.

Citace
Odpovědi, proč nemáte v úctě komunitu, historický odkaz a staré zasloužilé čtenáře pro které (původní) root byl kusem jejich života se taky přímo vyhýbáte.

Naopak, vysvětloval jsem to tu několikrát. Přednost mají čtenáři, pro ně to celé děláme. Ne pro těch několik diskutujících, kteří si stěžují, že si tu nemůžou napsat úplně cokoliv. Už v prvním článku bylo jasně napsáno, že čtenář se nerovná diskutující. Bohužel si někteří za poslední roky zvykli, že na Root se chodí trollit, povídat a napsat si cokoliv k čemukoliv. Jenže tak to nemá být a nikdy nemělo. Root je servisem pro čtenáře, kteří mají možnost také přispět, pokud jejich příspěvek dává smysl ostatním čtenářům. Nemá to být IRC pro tři anonymy, jejichž výlevy musí pak tisíce lidí číst a psát nám, co to proboha je.

Akorát ty množiny nejsou disjunktní. A ne, nikdo si nestěžuje, že nemůže napsat cokoliv. Lidé si stěžují, protože 1) projdou jen některé názory, 2) upozornění na nepravdy a dotazy na (chybějící) zdroje bez jakékoliv odezvy neprochází schválením 3) je celý proces všechno jen ne transparentní.

Nikdo se nebrání rozumné, slušné a věcné diskusi podpořené argumenty. Ta tu pořád být může.

Pokud tedy dojde ke zveřejnění příspěvku. Jinak tu jaksi být nemůže..

Re:Nezvažuje root.cz zavést i morální kredity jako např. v Číně
« Odpověď #48 kdy: 17. 06. 2019, 17:38:46 »
Když zahrádkářskému webu předložím článek o ředkvičkách a nebude se jim líbit, tak také nebudu stát druhý den u dveří šéfredaktora s otázkou "Jak je možné, že mi ho nezveřejnili když žádné pravidlo neporušuje?". Prostě se jim článek nelíbil. U diskuzí je to stejné.
To o placaté zemi a holocaustu jsem nepsal já.

U diskuzí to není stejné. Jsou to opačné pozice.

Re:Nezvažuje root.cz zavést i morální kredity jako např. v Číně
« Odpověď #49 kdy: 17. 06. 2019, 19:39:46 »
„Sterilní“ znamená, že když se diskuse nezmění v chat pěti lidí, kteří se baví o vlivu hustoty marmelády na kvalitu koblih, tak nemá smysl číst Root?
1. Nemá smysl číst diskuse, protože diskusemi nejsou. Jednak lidsky, jednak protože moderační prodleva. Teď je to jen doplnění článku.
2. Redakci pokládám za natolik inteligentní, že význam spojení "sterilní diskuse" pochopí i bez dodatečného vysvětlování a nebude to překrucovat marmeládou.
3. Nijak se trolů nezastávám a bordel má jít pryč. Bohužel hon na čarodějnice je přes čáru a moderujete ze spousta irelevantních důvodů i netrolící příspěvky. Navíc dvojí metr a tak Šilhavý s Jirsákem si tady můžou ventilovat grafománii i bez přidané hodnoty.

Diskusi pod komixem zapnout volně nemůžeme, protože to současný systém neumožňuje. Navíc ani nechceme, což je samozřejmě podstatnější. Co tam bylo nebyla diskuse, ale volná tapetovací plocha, jejíž obsah neměl žádnou hodnotu. Tady nemá smysl mluvit ani o svobodě slova, byl tam prostě guláš.
Výmluva typu "systém neumožňuje" možná zabere na Vitalii ale tady každý tak nějak programuje a ví si estimovat kolik práce taková "změna" zabere. Borec to má za půl hoďky a korporát za den. Cením si alespoň upřímností, že důležitější je to že ji nechcete. Subjektivní hodnocení hodnoty diskuze by jste měl nechat spíše na čtenářích, protože byla pro ně a jejich. Schválně jestli máte kuráž dejte anketu jestli by čtenáři uvítali nemoderovanou diskusi pod komixem. Jestli většina bude proti tak neřeknu už nic, ale mám dojem že se v tomhle pletete a většina čtenářů by to uvítala.

Naopak ti „staří zasloužilí čtenáři“ tu mají možnost se zaregistrovat a přispívat, pokud bude čím. Nikdo se nebrání rozumné, slušné a věcné diskusi podpořené argumenty. Ta tu pořád být může.
Registrace s tím moc nesouvisí, po 12ti letech jsem se zaregistroval a přispívám i když už poskrovnu protože je to vopruz. Tak to zkusím ještě jednou a naposledy. Na rootu už není diskuse. Jsou jen sterilní komentáře ke článku.


Re:Nezvažuje root.cz zavést i morální kredity jako např. v Číně
« Odpověď #50 kdy: 17. 06. 2019, 19:49:20 »
U diskuzí to není stejné. Jsou to opačné pozice.
Nevím co tím myslíš, ale pevně věřím, že u soudu kde budeš hájit svá základní lidská práva proti zlému Rootu to určitě vysvětlíš.

Re:Nezvažuje root.cz zavést i morální kredity jako např. v Číně
« Odpověď #51 kdy: 17. 06. 2019, 20:40:06 »
U diskuzí to není stejné. Jsou to opačné pozice.
Nevím co tím myslíš, ale pevně věřím, že u soudu kde budeš hájit svá základní lidská práva proti zlému Rootu to určitě vysvětlíš.

Už jsem to psal, ale že jsi to ty, tak to zkusím ještě jednou jen načrtnout.

Pokud někdo napíše článek a pak ho chce dát redakci, tak ten někdo nabízí nějaký článek redakci.
Pokud se bavíme o diskuzi, tak je to redakce, kdo nabízí službu (veřejnou diskuzi).

Už?

Re:Nezvažuje root.cz zavést i morální kredity jako např. v Číně
« Odpověď #52 kdy: 17. 06. 2019, 23:08:35 »
U diskuzí to není stejné. Jsou to opačné pozice.
Nevím co tím myslíš, ale pevně věřím, že u soudu kde budeš hájit svá základní lidská práva proti zlému Rootu to určitě vysvětlíš.
Už jsem to psal, ale že jsi to ty, tak to zkusím ještě jednou jen načrtnout.
Pokud někdo napíše článek a pak ho chce dát redakci, tak ten někdo nabízí nějaký článek redakci.
Pokud se bavíme o diskuzi, tak je to redakce, kdo nabízí službu (veřejnou diskuzi).
Takže když Root nabídne hromadný výkup článků jako službu, tak si už nebude moci vybírat, který zveřejní a který ne a bude muset zveřejňovat úplně všechno.  :o

Už?
Už vím, že u soudu s takovými argumenty nemáš šanci, ale určitě do toho běž jinak tě budu považovat za "mluvku", který o porušování lidský práv ze strany Rootu jen kecá, ale odvahu dokázat své tvrzení u soudu už nemáš.

Re:Nezvažuje root.cz zavést i morální kredity jako např. v Číně
« Odpověď #53 kdy: 17. 06. 2019, 23:46:10 »
U diskuzí to není stejné. Jsou to opačné pozice.
Nevím co tím myslíš, ale pevně věřím, že u soudu kde budeš hájit svá základní lidská práva proti zlému Rootu to určitě vysvětlíš.
Už jsem to psal, ale že jsi to ty, tak to zkusím ještě jednou jen načrtnout.
Pokud někdo napíše článek a pak ho chce dát redakci, tak ten někdo nabízí nějaký článek redakci.
Pokud se bavíme o diskuzi, tak je to redakce, kdo nabízí službu (veřejnou diskuzi).
Takže když Root nabídne hromadný výkup článků jako službu, tak si už nebude moci vybírat, který zveřejní a který ne a bude muset zveřejňovat úplně všechno.  :o

Zajímavý závěr. Už jsi dotrollil?

Re:Nezvažuje root.cz zavést i morální kredity jako např. v Číně
« Odpověď #54 kdy: 18. 06. 2019, 11:43:30 »
U diskuzí to není stejné. Jsou to opačné pozice.
Nevím co tím myslíš, ale pevně věřím, že u soudu kde budeš hájit svá základní lidská práva proti zlému Rootu to určitě vysvětlíš.
Už jsem to psal, ale že jsi to ty, tak to zkusím ještě jednou jen načrtnout.
Pokud někdo napíše článek a pak ho chce dát redakci, tak ten někdo nabízí nějaký článek redakci.
Pokud se bavíme o diskuzi, tak je to redakce, kdo nabízí službu (veřejnou diskuzi).
Takže když Root nabídne hromadný výkup článků jako službu, tak si už nebude moci vybírat, který zveřejní a který ne a bude muset zveřejňovat úplně všechno.  :o
Zajímavý závěr. Už jsi dotrollil?
Závěr snad doneseš ty od toho soudu. Tady ti závěr o poškozování tvých lidských práv nikdo nedá.

Spíše doufám, že jsem minimálně jednoho trola zahnal. Uvidíme jak dlouho to vydrží než zase vyleze z nory a začne neprávem obviňovat z diskriminace nebo porušení lidských práv.

Re:Nezvažuje root.cz zavést i morální kredity jako např. v Číně
« Odpověď #55 kdy: 18. 06. 2019, 13:19:17 »

LarryLin

Neustále se jenom chytáš za slovíčko a každý i konkrétní případ převracíš do abstrakní roviny aby ses vyhnul konfrontaci svého umíněného.

Už na začátku jsem dával konkrétní příklad a nyní ti dávám zcela novou konkrétní možnost popsat které příspěvky jsou špatně a které z nich nemají být schváleny.

Tak, jako v USA jsou americká pravidla, a v evropě evropská, tak jsou v Číně prostě Čínská pravidla. Kdo se jimi nechce řídit, může se svobodně rozhodnout, že v Číně podnikat nebude.

Ondra Satai Nekola 81 Zlatý podporovatel
Jasně. A ve svazu byla sovětská pravidla a v reichu nacistická pravidla. Všechno prima, jednorožci a duhy.

Takže pravidla jsou špatně a když se nebudou respektovat protože je měli i v Říši tak budou i ti jednorožci?
Spíš to bude falešná kauzalita. V Říši měli i boty, taky špatně?

 Čína cenzuruje dokumenty o fiktivním masakru na Náměstí nebeského klidu. Zatímco youtube odstraňuje dokumenty           o reálných historických událostech. https://www.dw.com/en/youtube-to-ban-hateful-videos-holocaust-denying-content/a-49077368?maca=en-rss-en-all-1573-rdf

Abych ti to nekomplikoval jsou v pořadí jak byly schváleny/odeslány-neschváleny. Můžeš se předvést v hodnocení který už není k věci a který je vulgální, protože nebyly schváleny všechny. Tak se předveď.

Re:Nezvažuje root.cz zavést i morální kredity jako např. v Číně
« Odpověď #56 kdy: 18. 06. 2019, 13:28:50 »
Bohužel si někteří za poslední roky zvykli, že na Root se chodí trollit, povídat a napsat si cokoliv k čemukoliv. Jenže tak to nemá být a nikdy nemělo.

To ale neodpovídá na to, proč některým neprojde to co prochází ostatním a je to konkrétní k tomu co někdo napsal před nimi a bylo schváleno.
Např. jak už byl zmíněn např. Jirsák, který mi na ekonomicko-právní otázku začne vysvětlovat co to znamená evropská demokracie stylem jako bych byl hlupák který včera přiletěl na planetu - to je k věci? To je slušné? A když se člověk snaží aspoň bránit tak mu příspěvěk vysí 4 dny někde v cenzorní dimenzi.

Já jsem proti filtrování, uznávám že diskuze byly příšerné a respektuji Vaše právo si to filtrovat, ale tato tvrzení že se vždy jedná o nějaké sprosté trolly ...  to je lež jak věž.

Re:Nezvažuje root.cz zavést i morální kredity jako např. v Číně
« Odpověď #57 kdy: 18. 06. 2019, 16:11:06 »

LarryLin

Neustále se jenom chytáš za slovíčko a každý i konkrétní případ převracíš do abstrakní roviny aby ses vyhnul konfrontaci svého umíněného.

Už na začátku jsem dával konkrétní příklad a nyní ti dávám zcela novou konkrétní možnost popsat které příspěvky jsou špatně a které z nich nemají být schváleny.

Tak, jako v USA jsou americká pravidla, a v evropě evropská, tak jsou v Číně prostě Čínská pravidla. Kdo se jimi nechce řídit, může se svobodně rozhodnout, že v Číně podnikat nebude.

Ondra Satai Nekola 81 Zlatý podporovatel
Jasně. A ve svazu byla sovětská pravidla a v reichu nacistická pravidla. Všechno prima, jednorožci a duhy.

Takže pravidla jsou špatně a když se nebudou respektovat protože je měli i v Říši tak budou i ti jednorožci?
Spíš to bude falešná kauzalita. V Říši měli i boty, taky špatně?

 Čína cenzuruje dokumenty o fiktivním masakru na Náměstí nebeského klidu. Zatímco youtube odstraňuje dokumenty           o reálných historických událostech. https://www.dw.com/en/youtube-to-ban-hateful-videos-holocaust-denying-content/a-49077368?maca=en-rss-en-all-1573-rdf

Abych ti to nekomplikoval jsou v pořadí jak byly schváleny/odeslány-neschváleny. Můžeš se předvést v hodnocení který už není k věci a který je vulgální, protože nebyly schváleny všechny. Tak se předveď.
Všechny příspěvky co jsi sem dal se týkají +- politiky. Tohle je server o Linuxu. Být redaktorem, tak je smáznu všechny. Na tohle jsem si jako čtenář kdysi stěžoval, že se v diskuzi pod článkem místo o technice a programování dočítám o válce v Iráku. Takže velké dík Rootu, že takovéhle příspěvky nepouští ven. Ani na jednom příspěvku nevidím nic co by mě informačně obohatilo.

Občas se vyskytnou články nebo témata, která s politikou souvisí a u takových témat práci zaměstnancům Rootu opravdu nezávidím. Předpokládám, že to řeší tak, že pár takových příspěvků občas pustí a dalším dají stop stav, protože by se rozjela (pro nás čtenáře) obtěžující dlouhá diskuze o politice.

Neber to jako vyhazování z Rootu, jsem rád za každého fanoučka linuxu, ale na debaty o politice jsou jiné servery než Root.

Re:Nezvažuje root.cz zavést i morální kredity jako např. v Číně
« Odpověď #58 kdy: 18. 06. 2019, 16:20:53 »
Spíše doufám, že jsem minimálně jednoho trola zahnal.

Dokud nezaženeš sebe, tak se trollů nezbavíme. Hrdino. ;)

Takže velké dík Rootu, že takovéhle příspěvky nepouští ven.

Ale root je pouští ven. Ovšem jen některým. Už?

Re:Nezvažuje root.cz zavést i morální kredity jako např. v Číně
« Odpověď #59 kdy: 18. 06. 2019, 17:28:45 »
Takže velké dík Rootu, že takovéhle příspěvky nepouští ven.
Ale root je pouští ven. Ovšem jen některým. Už?
Pak místo vykřikování nesmyslů o porušování základních práv založ vlákno, kde budeš dávat ukázky politických příspěvků, které redaktorům proklouzly mezi prsty a pokud jich bude hodně, tak tě podpořím ve tvé snaze, aby takové příspěvky zmizely úplně. Zatím vidím, že takových příspěvků výrazně ubylo (nevím o žádném v poslední době) a to je pro mne to hlavní.