reklama

Rozbitá záda, karpály

Re:Rozbitá záda, karpály
« Odpověď #30 kdy: 26. 07. 2019, 21:05:17 »
Tak hlavne nesedet porad na zadeki... misto obeda se jit projit, taky pouzivam vysouvaci stul, takze par hodin denne pracuju ve stoje.

reklama

« Odpověď #31 kdy: 26. 07. 2019, 21:06:40 »
1) HW
V práci/doma vždy používám nejlepší vstupní/výstupní periferie. Prostě si to vydupu.
Mám dvě myši, jednu na levou, jednu na druhou ruku (přehazuji podle námahy, jak to cítím) - eliminuji tím karpály
klávesnice doma mechanická tak za 3000 Kč, v práci ergonomická
doma gamerské v práci kvalitní kancelářské křeslo (měli jsme i za 50-60k na osobu).
Sluchátka s tlumením hluku (tak 2-6k podle zaměstnavatele co dá)
Prosim Ta, to v ktorej firme v CR, zamestnavatel tolko investuje do zamestnancov? V zivote som nevidel, ze by firma prispela na sluchatka s tlmenim hluku (po mojej prosbe mi bolo povedane, ze si to mam kupit sam alebo si proste zvyknut na open space, ze kazdy si zvykol, len ja nie). A kreslo za 50-60k? Tolko nestala dokopy ani HW vybava na ktorej pracujem (pocitac+monitor), nieto zeby este investovali do tak drahych kresiel. A to som vystriedal viacero firiem.

Tak to je ale spis tvuj problem, kdyz si to neumis vydupat...

« Odpověď #32 kdy: 29. 07. 2019, 20:28:28 »
1) HW
V práci/doma vždy používám nejlepší vstupní/výstupní periferie. Prostě si to vydupu.
Mám dvě myši, jednu na levou, jednu na druhou ruku (přehazuji podle námahy, jak to cítím) - eliminuji tím karpály
klávesnice doma mechanická tak za 3000 Kč, v práci ergonomická
doma gamerské v práci kvalitní kancelářské křeslo (měli jsme i za 50-60k na osobu).
Sluchátka s tlumením hluku (tak 2-6k podle zaměstnavatele co dá)
Prosim Ta, to v ktorej firme v CR, zamestnavatel tolko investuje do zamestnancov? V zivote som nevidel, ze by firma prispela na sluchatka s tlmenim hluku (po mojej prosbe mi bolo povedane, ze si to mam kupit sam alebo si proste zvyknut na open space, ze kazdy si zvykol, len ja nie). A kreslo za 50-60k? Tolko nestala dokopy ani HW vybava na ktorej pracujem (pocitac+monitor), nieto zeby este investovali do tak drahych kresiel. A to som vystriedal viacero firiem.

Nestala dokopy ani vybava - 2 moje zamestnani zpatky vybava byla cca 130 000Kc jen na pocitacich kdyz nepocitam mobil a ctyri monitory. Nechtel jsem tak drahou vybavu, ale budiz. Ctyri monitory byl muj pozadavek. Stacila by mi vybava za 70kkc, protoze pak musim platit vetsi pojistku. Notas kolem 60-80kkc je naprosty standard pro developery i v chudsich firmach. Sysadmini vetsinou dostavaji nejaky vetsi srot za 45-50kkc

4 zamestnani zpatky byly vetsinou zidle za 15-20tisic, ted mame elektronicky polohovane stoly + muzeme si vybrecet ta sluchatka.
Zamestnanci co delaji pro support pro letiste maji automaticky narok na profi sluchatka s aktivnim potlacenim zvuku.

AgentK

• *
  • 48
  • Evolve or die!
    • Zobrazit profil
« Odpověď #33 kdy: 30. 07. 2019, 10:37:32 »
Mozna to uz bude trochu opakovani, ale nemuzu si pomoct.

V 35 jsem mel nejake zdravotni potize, zpusobeny mym vseobecne spatnym zivotnim stylem a trochou smuly na infikovany kliste.  Jakmile ti neco sahne na zdravi nebo ohrozi na zivote, zacnes premyslet a dojde ti par veci, ktere jinak sice jdou sdelit, ale ne dostatecne prenest:
Zdravi mas jedno, a pokud o nej prijdes, nedejboze na dyl nebo natrvalo, je to fakt zivotni pruser.

Tvoje telo ti ted rika, ze neco delas blbe. Ted nemyslim postaveni klavesnice vs. monitor vs. telo. Pokud te boli zada, mas ochably mezilopatkovy svalstvo a budujes si tzv. horni skrizeny syndrom. Telo lepsi zidli nespravis, ochabovani max zpomalis.

Proste se zacni hybat. Je uplne jedno jak, hlavne to delej spravne a MUSI te to bavit. Pokud te to nebude bavit, vyflaknes se na to, po cca mesici dvou.

Pro me to je posilka. Pro tebe to muze byt treba volejbal, nebo joga, co ja vim - treba i turistika. Zkus to, co te bavilo kdyz jsi byl na zakladce/stredni. Telo si hodne pamatuje a naskocis lip.
Ma to bonus: pri pohybu si bajecne psychicky odpocines!

-K-

EDIT/PS:
Pro me to "proctinuti" bylo dost prinosny a pripravilo mi celkem novy zivotni prilezitosti - diky tomu jsem si treba udelal trenerskou licenci (chtel jsem to delat dobre) a muzu ted pomoct i jinym, co tohle potka. 
« Poslední změna: 30. 07. 2019, 10:41:16 od AgentK »

reklama