Jaké zařízení po konci Windows Phone

Re:Jaké zařízení po konci Windows Phone
« Odpověď #30 kdy: 12. 03. 2019, 19:33:05 »
Mám celkem základní požadavky na smartphone:

IR ovládání na TV
Automatické nahrávání hovorů
Bankovnictví
Browser s adblockem

Splní to něco jiného než android?


Re:Jaké zařízení po konci Windows Phone
« Odpověď #31 kdy: 12. 03. 2019, 19:36:08 »
Používám Leninovo P70 s And. 4.4.něco. Možná řeknete starej krám (ten čas letí, jsem to kupoval nedávno..), ale když ono to celkem pořád funguje. Všechny appky, co jsem do nedávna stáhl, tak fungují, aktualizace appek taky.  Mohl bych tam nahrát novější systém, ale nechce se mi v tom drbat když to zatim běží bez problémů a jestli budu mít systém verzi 4 nebo 5 už mě nevytrhne. Počítám, že tento rok už to s nim doklepu a možná na Vánoce nebo po vánocích koupím zas něco uplně novýho s novým systémem a zad bude na pár let klid. IMHO v současné době je HW  i SW na takové úrovni, že mi přijde zbytečné vyměňovat mobil co rok. Ale chápu, že někdo může mít náročnější či nějak specifické požadavky.

Re:Jaké zařízení po konci Windows Phone
« Odpověď #32 kdy: 12. 03. 2019, 21:07:40 »
Ak by som o 2 roky ohovaral to 20 sosovkove xiaomi, tak mi napisete, ze mam stary mobil[...]
v iPhone ti blbne kalkulacka? psal si o 6let starem Samsungu, kdyz bys za 2roky psal o zminenem "Xiaomi A2", tak by slo o 3roky stary telefon... navic z (dnesniho)obdobi kdy (narozdil od pred 6let) je Android nekde uplne jinde... navic Xiaomi A* je z edice "AndroidOne"(tedy narozdil od tveho 6let stareho jde o nesprasenej vyrobcem "cistej" Android) ktera ma 3roky security mesicni update (od uvedeni takze A2 rijen2018=>rijen2021), navic byla A2 uvedena na trh s Android8, coz znamena podporu ProjectTreble, coz znamena moznost si i po 3let nahravad relativne snadno (obzlast kdyz pisem na root.cz a ne materidouska.cz) aktualni AOSP (nebo jinou open edici) s aktualnima mesicnima aktualizacema diky GIS ROM i bez nutnosti urceni primo na A2...

Kalkulacka mi neblbne, ani som nevedel, ze ju v iphone mam  :)  Pekne pisete, same skratky a kodove mena. Len neviem z toho pochopit, ci to xiaomi ma nejaky garantovany update. Mal som android, ktory by bol dnes 6 rokov stary, ale na samsungu rychlo dropli support, cize heh, radsej pouzite kalkulacku na androide, alebo si rovno spravte excel.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké zařízení po konci Windows Phone
« Odpověď #33 kdy: 13. 03. 2019, 00:03:15 »
no já pořídil Xiaomi Redmi 5 Plus [...] hodil Sailfish OS 3 [...] lepší než čekat na Librem, který je navíc skoro 4x dražší (navíc ještě s horším displejem)[...]
je dobre (pokud chces "srovnavat") si uvedomit ze u Librem nejde jen o GNU/Linux system (coz SailfishOS stejne neni i kdyz vice nez Android), jde tam (a to spis primarne, protoze GNU/Linux resp. opensource OS je proste jen 1 nasledna/potrebna cast) o (skoro) openHW, resp. (skoro) zadnej backdoor, (skoro) opensource ovladace (u Sailfish predpokladam ze mas totozne Android binarni/closed ovladace a nad tim LibHybris a nad tim Sailfish) a hlavne je tam oddelenej GSM baseband od CPU s vlastnim FYZICKYM vypinacem, kdyz u Xiaomi das "vypnout GSM", tak GSM stale bezi, stale muze byt na dalku aktivovane, stale lze zneuzit... to same s FYZICKYM vypinacem pro Fotak, Mikrofon, Wifi...