Jaké zařízení po konci Windows Phone

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké zařízení po konci Windows Phone
« Odpověď #15 kdy: 11. 03. 2019, 21:23:19 »
Pokud chces kapesni pocitac, tak Android.

Pokud chces mobilni telefon, tak iPhone.
Spis pokud chce smartphone s moznosti zmenit launcher, gesta, vychozi aplikace, obecne moznost zmenit (skoro) vse co te napadne: tak Android

Pokud chces iPhone, kde si (skoro) nic nezmenis a spadnes do kategori (pro nas vite co je nejlepsi): tak iPhone

Pokud chces telefon, tak: Dumb Phone


Re:Jaké zařízení po konci Windows Phone
« Odpověď #16 kdy: 11. 03. 2019, 21:26:25 »
Pokud chces kapesni pocitac, tak Android.

Pokud chces mobilni telefon, tak iPhone.
Spis pokud chce smartphone s moznosti zmenit launcher, gesta, vychozi aplikace, obecne moznost zmenit (skoro) vse co te napadne: tak Android

Pokud chces iPhone, kde si (skoro) nic nezmenis a spadnes do kategori (pro nas vite co je nejlepsi): tak iPhone

Pokud chces telefon, tak: Dumb Phone

Ty vole... tos rekl moc hezky... ja to dam jeste takhle do ramecku:

Kód: [Vybrat]
Spis pokud chce smartphone s moznosti zmenit launcher, gesta, vychozi aplikace, obecne moznost zmenit (skoro) vse co te napadne: tak Android
 :D :D :D

Ano, presne, pokud tohle chces, tak to si porid ten Android. Ale dam ti takovou radu, vim mozna to zni divne, ale... pokud si kupujes mobil proto, abysis hral s kravinama, tak ti doporucim, abysis koupil rovnou Playstation, na tom se muzes zabyvat funckionalitama, ktere jsou rovnou ke hrani urcene, rika se tomu hry.
« Poslední změna: 11. 03. 2019, 21:28:15 od prihlaseny_uzivatel »

Re:Jaké zařízení po konci Windows Phone
« Odpověď #17 kdy: 11. 03. 2019, 21:32:39 »
Ja jsem asi nenarocny uzivatel... me by na mem Androidu stacilo jedno jedine gesto, a to predevsim FUNGUJICI, napr. aby se mi smovolne nezapinala Svetlo gestem "V" a nebo jinaci pripad, aby se to Svetlo praveze vzdycky zaplo, kdyz to "V" udelam. Ja jsem asi strasne skromny a stridmy - co myslis k3dAR? :D Fakt, kdyby tohle jedine gesto fungovalo, tak jsem spokojeny jako zelva.

Re:Jaké zařízení po konci Windows Phone
« Odpověď #18 kdy: 11. 03. 2019, 21:37:34 »
Ted me napadlo, proc ja vlastne jeste v kuchyni porad kraju maso kuchynskym nozem, kdyz muzu pouzit svycarsky nozik, a tim bych vlastne nahradil i votvirak na pivo a nusticky na nechty.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké zařízení po konci Windows Phone
« Odpověď #19 kdy: 11. 03. 2019, 22:13:22 »
Pokud bych se rozhodl pro přeinstalaci na Android, nejsem si jistý, zda-li bych mobil nenávratně nepoškodil, jelikož není cesty zpět. Jste spokojeni s Androidem? Díky za každý tip ;).

Ako uz tu pisali, ono to moze po preinstalovani na android nejak fungovat, ale nebude to na 100%.(Pretoze kazdy hw ma svoje specifika a vyrobci si os hackuju)

Ale v pripade noveho telefonu radim prejst skor na ios, nez na android. Telefony s ios su sice drahsie, a je pre ne menej aplikacii. Ale je na behu poznat, ze system je odladenejsi a len tak si do store hocico nepustia. Taktiez je istota, ze apple nezareze podporu daneho modelu po troch rokoch. Vendor lock-in nehrozi, ako vacsinou nim strasia, ide pouzivat sluzby tretich stran. Napriklad ja hudbu pouzivam spotify, ako doposial a na mail gmail.

Ale aby som iphone len neospeval, ma to svoje specifika, na ktore si casom zvyknete - menej seamless dizajn, notch. (klamem na notch si nezvyknete nikdy)
Někdo má telefon 3 roky? Co tak vidím kolem sebe, tak se obměňují i častěji než jednou ročně.


Re:Jaké zařízení po konci Windows Phone
« Odpověď #20 kdy: 11. 03. 2019, 22:39:50 »
Já jo :) Ale do Applu bych nešel, nevyhovuje mi. (A odladěnější nejsou.)

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké zařízení po konci Windows Phone
« Odpověď #21 kdy: 11. 03. 2019, 22:47:10 »
Spis pokud chce smartphone s moznosti zmenit launcher, gesta, vychozi aplikace, obecne moznost zmenit (skoro) vse co te napadne: tak Android
[...]Ano, presne, pokud tohle chces, tak to si porid ten Android. Ale dam ti takovou radu, vim mozna to zni divne, ale... pokud si kupujes mobil proto, abysis hral s kravinama, tak ti doporucim, abysis koupil rovnou Playstation[...]
nevim jestli tu hloupost jenom hrajes... ty si poridis iPhone a pouzivas Home/Launcher s jeho moznostma a pouzivas, ja si poridim Android, vymenim Launcher/Navbar/Aplikace s tim ze to 1x nastavim presne podle mehjch potreb a pouzivam.
Nikde sem nepsal, ze si ty veci menim kazdej den, ale ze pozaduju moznost zmeny:
- Navbar nahradim za "XDA Navigation Gesture" (je to podobne jako na iPhone(X?) ale ma to vice moznosti), a nastavim si gesta:
   - tuknuti = zakazane
   - tuknuti&drzim = rozdeleni obrazovky na 2 casti pro zobrazeni 2 app zaroven
   - nahoru = seznam bezicich aplikaci
   - nahoru&drzim = Home/Launcher
   - doleva = zpet
   - doleva&drzim = regulerni kill aplikace (vcerne napr. bacground sluzby s tou app svazane)
   - doprava = predchozi aplikace
   - doprava&drzim = pustit zvolenej(mnou) WWW prohlizec

- Laucher nahradim za "Nova Launcher" kterej mi umozni (napr.):
   - seznam aplikaci roztridit do (mnou)pripravenych kategorii/tabu
   - nastavit gesta Home screenu:
       - dolu = zobrazi notifikacni/quicksettings horni listu
       - tuk&dolu = nastaveni systemu
       - nahoru = zobrazi seznam aplikaci
       - tuk&nahoru = seznam bezicich aplikaci
       - doubletuk = usnuti/vypnuti displeje
   - dock s moznosti nastavit pocet doku posouvajici a ikona prejetim nahoru zobrazi pripadne (mnou) pridane dalsi app
   + moznosti nastavit pruhlednost applistu, appdrwokna, rozestupu mezi ikonama, velikost mrizky ikon na home a zvlast v applistu, popupmenu nad ikonou se zobrazenim notifikaci a/nebo quickakci
   & veskere nastaveni Launcher zalohuju/exportuju do souboru

- Zakazu aplikaci Google, a vychozi prohlizec doinstaluju "OH Web Browser"

Mohl bych vypsat jeste dalsi ruzne zmeny v Launcheru a nebo ovladani a nebo app a nebo sluzby a nebo cokoli, co si zmenim/pridam/upravim, stale plati ze to udelam 1x a to proto ze mi to pak zprijemni/usnadni/zrychli/zefektivni pouzivani pristroje....


ad Flashlight - mam nahore v 3.5" jacku strcene tlacitko a nastavene na click&hold, vypnul sem si aby to slo pri vypnutem displeji, ale zapnul aby to slo pri Ambient displeji (na par vterin zobrazenej cas/datum/ikonynotifikaci kdyz telefon zvednu_ze_stolu/vyndam_z_pouzdra...

Re:Jaké zařízení po konci Windows Phone
« Odpověď #22 kdy: 12. 03. 2019, 09:37:56 »
TL;DR
... Taktiez je istota, ze apple nezareze podporu daneho modelu po troch rokoch ....
Někdo má telefon 3 roky? Co tak vidím kolem sebe, tak se obměňují i častěji než jednou ročně.

No napriklad ja som mal samsung galaxy s4 mini. Pouzival som ho dovtedy, kym sa dalo. Ked sa mi zacali kazit tlacitka a musel som to mat na powerbanke, tak uz som si povedal ze je cas na zmenu. Uz ani ten os tam dobre nefungoval. Ale este uvazujem, ze to fixnem a dam tam cyanogen (neviem, ako sa to teraz vola). No proste updaty boli strasne zle.  Uz len boli bezpecnostne a jeden z nich mi odfajcil externu sd kartu. Stabilita systemu bola celkom smutna.

Preto teraz pouzivam iphone. Je pekne si kupovat xiaomi, mat tam kukuckove hodinky s vodotryskom, ale cim mi dlhsie telefon vydrzi, tym menej bordelu sa narobi. (teda to je aspon moja naivna teoria) Xiaomi je instant landfill.

Re:Jaké zařízení po konci Windows Phone
« Odpověď #23 kdy: 12. 03. 2019, 10:53:25 »
TL;DR
... Taktiez je istota, ze apple nezareze podporu daneho modelu po troch rokoch ....
Někdo má telefon 3 roky? Co tak vidím kolem sebe, tak se obměňují i častěji než jednou ročně.

No napriklad ja som mal samsung galaxy s4 mini. Pouzival som ho dovtedy, kym sa dalo. Ked sa mi zacali kazit tlacitka a musel som to mat na powerbanke, tak uz som si povedal ze je cas na zmenu. Uz ani ten os tam dobre nefungoval. Ale este uvazujem, ze to fixnem a dam tam cyanogen (neviem, ako sa to teraz vola). No proste updaty boli strasne zle.  Uz len boli bezpecnostne a jeden z nich mi odfajcil externu sd kartu. Stabilita systemu bola celkom smutna.

Preto teraz pouzivam iphone. Je pekne si kupovat xiaomi, mat tam kukuckove hodinky s vodotryskom, ale cim mi dlhsie telefon vydrzi, tym menej bordelu sa narobi. (teda to je aspon moja naivna teoria) Xiaomi je instant landfill.

Jojo, neni nad to, na foru radit ostatnim a sypat moudra, kdyz moje zkusenosti konci s pomerne smejdskym telefonem z roku 2013, z obdobi, kdy Samsung desive trpel na bloatware, co do svych telefonu cpal.

Upozornuju, ze nynejsi rok je 2019.

Nynejsi situace je takova, ze soucasne SW telefonu nedokaze rozumne vyuzit vetsi vykon, nez cca 100000 bodu antutu a 4GB RAM. A treba Xiaomi A2 lite ma antutu jenom 76000 a sveho uzivatele opravdu nebrzdi.
Vykon navic je vicemene zbytecny, projevi se tim, ze vygenerovani requestu do facebooku trva 8 ms namisto, 16 ms, pak se ceka sekundu na response, tudiz dvojnasobny vykon CPU urychli facebuka z 1.16sec na 1.08 sec. To je vicemene vsechno, co momentalne dalsi navysovani vykonu prinasi.

CPU power Apple Xs max je momentalne priblizne na urovni Macbooku Pro, je vykonnejsi nez Macbook Pro 2017
http://barefeats.com/ipad-pro-versus-13-inch-macbook-pro.html
K cemu je na telefonu takovy vykon? Spravne, k hovnu.

A treba Xiaomi A2 s Android One, Snapdragon 660, 135000 Antutu, 4GB RAM, stoji 5000 Kc. Odpovidajici priblizne iPhone Xr, ktery ma cca dvojnasobny CPU vykon (k nicemu nevyuzity) zato jenom 3GB RAM - stoji 22000Kc. Vice nez ctyrnasobek. Xiaomi drzi oficialni podporu 2 roky, pak se pouzivaji komunitni ROMky, viz miuios.cz. Technicky mene zdatni zkratka po 2 letech telefon vymeni, stoji to ctvrtinu.
A pokud zvolime Xiaomi A2 s 6GB RAM do budoucna, ten stoji 6500Kc.

iPhone mival za ty prachy aspon lepsi fotak. Jenze nyni ono Xiaomi ma dualni fotak s dvojici jinak zaostrenych cocek a to je tak kvalitativni skok, ze ze ZADNY jednocockovy fotak (tedy ani ten na iPhone Xr) nelepi.

Podstatne lepsi je az iPhone Xs - cena kulantnich 30000Kc.

Re:Jaké zařízení po konci Windows Phone
« Odpověď #24 kdy: 12. 03. 2019, 17:19:00 »
... moje zkusenosti konci s pomerne smejdskym telefonem z roku 2013, z obdobi, kdy....

...nynejsi rok je 2019.

... takovy vykon? Spravne, k hovnu.

....Jenze nyni ono Xiaomi ma dualni fotak...

Ak by som o 2 roky ohovaral to 20 sosovkove xiaomi, tak mi napisete, ze mam stary mobil a mam si kupit novy. Kdezto u iphone si ludia kupuju aj starsie a funkcne modely. Iphone Xr robi slusne fotky s jednou sosovkou, nemam dovod vymyslat. Ako lacna nahrada fotoaparatu, ked ho nemam pri sebe, je to ok.

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké zařízení po konci Windows Phone
« Odpověď #25 kdy: 12. 03. 2019, 17:36:25 »
A co tak toto: https://shop.puri.sm/shop/librem-5/?
Zatial je len preorder, malo to byt uz v january 2019 ale nejak sa to posunulo. Nakolko som potreboval novy telefon, tiez som mal lumiu 950xl, tak som zobral Nokia 7 Plus, je v skupinr Android One a mam zaruku updateov, a cisteho androidu. Keby bol v tej dobe uz Librem, uvazoval by som nad nim

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké zařízení po konci Windows Phone
« Odpověď #26 kdy: 12. 03. 2019, 17:58:13 »
Ak by som o 2 roky ohovaral to 20 sosovkove xiaomi, tak mi napisete, ze mam stary mobil[...]
v iPhone ti blbne kalkulacka? psal si o 6let starem Samsungu, kdyz bys za 2roky psal o zminenem "Xiaomi A2", tak by slo o 3roky stary telefon... navic z (dnesniho)obdobi kdy (narozdil od pred 6let) je Android nekde uplne jinde... navic Xiaomi A* je z edice "AndroidOne"(tedy narozdil od tveho 6let stareho jde o nesprasenej vyrobcem "cistej" Android) ktera ma 3roky security mesicni update (od uvedeni takze A2 rijen2018=>rijen2021), navic byla A2 uvedena na trh s Android8, coz znamena podporu ProjectTreble, coz znamena moznost si i po 3let nahravad relativne snadno (obzlast kdyz pisem na root.cz a ne materidouska.cz) aktualni AOSP (nebo jinou open edici) s aktualnima mesicnima aktualizacema diky GIS ROM i bez nutnosti urceni primo na A2...

k3dAR

  • *****
  • 2 837
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké zařízení po konci Windows Phone
« Odpověď #27 kdy: 12. 03. 2019, 18:00:16 »
zobral Nokia 7 Plus, je v skupinr Android One a mam zaruku updateov, a cisteho androidu. Keby bol v tej dobe uz Librem, uvazoval by som nad nim
mam to stejne, poridil sem Nokia7Plus, protoze na Librem sem nechtel cekat, az budu N7p chtit zmenit, Librem, nebo lepe Librem2 (protoze neco by vylepsit mohli(i kdyz uvidime az Librem prijde finalne)) bude urcite prvni kandidat k premejsleni :-)

Re:Jaké zařízení po konci Windows Phone
« Odpověď #28 kdy: 12. 03. 2019, 18:45:55 »
no já pořídil Xiaomi Redmi 5 Plus v doprodeji a po odemknutí bootloaderu po 14 dnech čekání (skvělý výmysl od Xiaomi) jsem na něj hodil Sailfish OS 3 (komunitní port skvěle fungující až na foťák), bez Android aplikací se jakž takž obejdu (experimentálně funguje Anbox) a lepší než čekat na Librem, který je navíc skoro 4x dražší (navíc ještě s horším displejem) a pro mě přijatelnější a lepší než jakýkoliv Android (úplně stačilo těch 14 dní během čekání).

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké zařízení po konci Windows Phone
« Odpověď #29 kdy: 12. 03. 2019, 19:11:49 »
Musis to tak brat, ze Librem je drahsi, ale ti ludia si robia vsetko sami pokial mam spravne info. Takze zrovnavat nejakeho cinskeho vyrobcu Xiaomi s nejakymi nadsencami, to nejde.