Neni toho mazani uz trosku moc?

Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« Odpověď #30 kdy: 10. 02. 2019, 21:52:28 »
Argument svobodou slova je nesprávný, přesně o tom byl ten komiks XKCD.

Nesprávný v čem? Protože jste šéfredaktor, tak máte správnější názor než ostatní?

Jinak ten komiks byl úplně mimo. To, že vás někdo banuje/bojkotuje za vaše názory, které nejsou v rozporu s právem, je cenzura a porušení svobody slova. A opravdu to není o vztahu stát - občan, jak je mylně uvedeno ve vysvětlení.

Nemá smysl tu dál o tom donekonečna debatovat. Pravidla jsou jednoduchá: redakce z článků a z názorů vybírá.

Takže cenzuruje. Doposud redakce nebyla schopna říct, proč neschválila některé konkrétní příspěvky.

Pokud se vám to příčí, nemusíte trávit čas psaním příspěvků na tomhle serveru. Prostoru pro volnou diskusi je na internetu dost, stačí si vybrat takové místo, které vám bude svými pravidly a přístupem vyhovovat.

Jistě, že se mi to příčí. Komukoliv příčetnému se to příčí. Ono se zas tolik neděje, prostě se tu bude diskutovat stále méně a méně, třeba kvůli tomu i root skončí a vznikne něco jiného. Jen je smutné, že takto kašlete na věrné čtenáře.

Váš argument je na úrovni "pokud se vám nelíbí, že tato hospoda je pro všechny kromě těch s IQ <50, tak táhněte do jiné".


Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« Odpověď #31 kdy: 10. 02. 2019, 22:02:59 »
Účelově mícháte čtenáře a diskutující, opět se k tomu vyjadřoval ten původní text. Diskutujících jsou desítky, čtenářů dvě stovky tisíc. Je to naopak vstřícný krok ke čtenáři, který se nemusí brodit bahnem, aby našel přínosný příspěvek. To bylo také napsáno v tom článku a platí to.

Že ubude diskusí, bylo jasné. Pokud se odstraní nesmyslné tlachání, na které čtenář jen nevěřícně zírá, pak tu samozřejmě tyhle věci nebudou a o to méně tu bude příspěvků v diskusích. To byl záměr.

Jestli tomu říkáte emotivně cenzura nebo třeba výběr rozumných komentářů, je celkem jedno a na věci to nic nemění. Na Rootu je teď klid, komentářů je málo a jsou k věcí. To bylo cílem.

Tahle diskuse mě rozhodně nepřesvědčí, abych navrhl návrat k původním nepořádkům. Jak vidíte, i tady se najdou diskutující, kteří ten krok chápou a vítají. Zatím to celé plní přesně ten účel, jaký mělo, serveru to nijak neublížilo, čtenost naopak během těch dvou týdnů moc pěkně stoupá.

Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« Odpověď #32 kdy: 10. 02. 2019, 22:41:42 »
Když nedávno přišel Klaus ml. s tím absurdním nárhem zákona na povinnost zveřejňovat příspěvky vznikl na to vtip:
"A za co sedíte Vy?" "Ále byl jsem admin na mimibazaru a smazal jsem vlákno o tom jak léčit autismus tabletami z vyhořelého jaderného paliva."

@Cikáda: Chápeš z toho vtipu jak by bylo hloupé, kdyby existoval zákonný nárok na zveřejňování příspěvků? Jo a pořád tady mluvíš o cenzuře, ale odkaz na konkrétní příspěvek, který ti prošel až napotřetí jsme pořád ještě neviděli. Už jen ze zvědavosti bych ho rád viděl.
« Poslední změna: 10. 02. 2019, 22:43:47 od Larry Lin »

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« Odpověď #33 kdy: 10. 02. 2019, 22:52:26 »
Brecte si jka chcete, ale posledni slovo ma admin.

Proste nas tu nechce, tak pujdeme o dum dal.... 8)

Bude tu vic mista pro Jirsaky & spol.
« Poslední změna: 10. 02. 2019, 22:53:58 od Vilith »

Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« Odpověď #34 kdy: 10. 02. 2019, 22:52:33 »
Účelově mícháte čtenáře a diskutující, opět se k tomu vyjadřoval ten původní text. Diskutujících jsou desítky, čtenářů dvě stovky tisíc.

Ne, nemíchám. Doposud se čtenář mohl vyjádřit, teď se může vyjádřit jen v případě, že nebude zastávat postoje a názory, které se redakci nehodí/nelíbí/whatever. Počty jsou úplně irelevantní.

Je to naopak vstřícný krok ke čtenáři, který se nemusí brodit bahnem, aby našel přínosný příspěvek. To bylo také napsáno v tom článku a platí to.

To nerozporuji. Sám jsem byl z těch, co několikrát navrhovali, aby diskuze byly pro přihlášené a aby se dodržovaly podmínky. Případně se mazaly ty příspěvky, které jsou v rozporu s pravidly.

Že ubude diskusí, bylo jasné. Pokud se odstraní nesmyslné tlachání, na které čtenář jen nevěřícně zírá, pak tu samozřejmě tyhle věci nebudou a o to méně tu bude příspěvků v diskusích. To byl záměr.

O tomto ale nemluvím. Ubylo by diskuzí, i kdyby se vynutila pouze registrace.

Jestli tomu říkáte emotivně cenzura nebo třeba výběr rozumných komentářů, je celkem jedno a na věci to nic nemění. Na Rootu je teď klid, komentářů je málo a jsou k věcí. To bylo cílem.

Naopak se snažím vystupovat racionálně a podkládat to, co říkám argumenty. Emoce bych do toho netahal, tam je jen lítost, že se root.cz vydal touto cestou.
Pomohlo by, kdyby byl výběr transparentní a neemotivní.
A ještě více by pomohlo, kdyby redakce komunikovala a nevyhýbala se otázkám.

Tahle diskuse mě rozhodně nepřesvědčí, abych navrhl návrat k původním nepořádkům. Jak vidíte, i tady se najdou diskutující, kteří ten krok chápou a vítají. Zatím to celé plní přesně ten účel, jaký mělo, serveru to nijak neublížilo, čtenost naopak během těch dvou týdnů moc pěkně stoupá.

Ano, stejně jako se najdou ti, co mají jiný názor.
Ten předchozí nepořádek rozhodně nebyl ideální, ale tohle je z extrému do extrému. Proč neupustit od schvalování a nemazat to, co je v rozporu s pravidly? (mimochodem, to je i OT)

Víte, možná by mi to bylo víc po chuti, kdyby redakce dvakrát neschválila příspěvek bez odůvodnění, načež potřetí ho schválila. Takto jsem se už několikrát přispívání do diskuze na webu vyhnul. Ne proto, že bych neměl co k tématu říct, ale prostě proto, že mi nestojí za to psát se s příspěvkem, ke kterému redakce přistupuje takhle.


Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« Odpověď #35 kdy: 10. 02. 2019, 23:00:18 »
Když nedávno přišel Klaus ml. s tím absurdním nárhem zákona na povinnost zveřejňovat příspěvky vznikl na to vtip:
"A za co sedíte Vy?" "Ále byl jsem admin na mimibazaru a smazal jsem vlákno o tom jak léčit autismus tabletami z vyhořelého jaderného paliva."

Myslím, že ten návrh byl o povinnosti je nemazat, jsou-li právně ok. Tak či tak to byla tragédie.

@Cikáda: Chápeš z toho vtipu jak by bylo hloupé, kdyby existoval zákonný nárok na zveřejňování příspěvků? Jo a pořád tady mluvíš o cenzuře, ale odkaz na konkrétní příspěvek, který ti prošel až napotřetí jsme pořád ještě neviděli. Už jen ze zvědavosti bych ho rád viděl.

Já ale nemluvím o nároku na zveřejňování příspěvků. Opravdu si ty příspěvky prosím přečti. :)

Tady je :) Samozřejmě původně tam nebylo to, že mi nebyl schválen, a chybělo číslování. Zbytek obsahu popaměti odpovídá. (to btw jsem tam tuším dodal také napodruhé/napotřetí)

https://www.root.cz/clanky/po-dvaceti-letech-menime-diskuse-chceme-je-udelat-uzitecnejsi-pro-ctenare/nazory/1017490/

Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« Odpověď #36 kdy: 10. 02. 2019, 23:04:03 »
Že byl ten komentář schválen napotřetí byla chyba, ale to se při zavádění něčeho nového stává. Sedá si to.

Pravidla definovaná jsou, hlavním kritériem je přínos pro čtenáře. Je těžké definovat pravidla neprůstřelně a naprosto pevně nad volným textem, neposuzujeme tu validitu TCP paketů, ale volně psaný text. Jedním z cílů bylo potlačit nekonečné diskuse několika málo lidí, kteří si přišli popovídat – tohle se nedá exaktně popsat, je potřeba k tomu přistupovat individuálně.

Příspěvek má za úkol nějak rozšiřovat/doplňovat článek, musí se vyjadřovat k němu a čtenáři přinést něco navíc. To je základní kritérium. Pokud se to otočí do původního „pište si, co chcete, pokud to nebude sprosté“, tak jsme zase u rozvláčné debaty o nesmrtelnosti brouka. Vždycky bude někdo nespokojený, to je jasné.

Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« Odpověď #37 kdy: 10. 02. 2019, 23:14:43 »
Že byl ten komentář schválen napotřetí byla chyba, ale to se při zavádění něčeho nového stává. Sedá si to.

Děkuji za odpověď.

Pravidla definovaná jsou, hlavním kritériem je přínos pro čtenáře. Je těžké definovat pravidla neprůstřelně a naprosto pevně nad volným textem, neposuzujeme tu validitu TCP paketů, ale volně psaný text. Jedním z cílů bylo potlačit nekonečné diskuse několika málo lidí, kteří si přišli popovídat – tohle se nedá exaktně popsat, je potřeba k tomu přistupovat individuálně.

Příspěvek má za úkol nějak rozšiřovat/doplňovat článek, musí se vyjadřovat k němu a čtenáři přinést něco navíc. To je základní kritérium. Pokud se to otočí do původního „pište si, co chcete, pokud to nebude sprosté“, tak jsme zase u rozvláčné debaty o nesmrtelnosti brouka. Vždycky bude někdo nespokojený, to je jasné.

To s vámi souhlasím. Jen mi přijde, že to vidíte jako redakce příliš binárně. :) Určitě by alespoň pomohlo (když už mermomocí trváte na schvalování), kdyby člověku dorazilo krátké odůvodnění, proč mu příspěvek nebyl schválen... věřím, že těch pár slov (nebo jen zatrhnutí kategorie) by redakce zvládla a diskutující by byli spokojenější...

OT - kam se mají hlásit chyby na webu? Nikde jsem to nenašel...

Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil
Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« Odpověď #38 kdy: 10. 02. 2019, 23:16:54 »
Treba ten odkaz na http://www.siux.cz/ je velmi kvalitni

Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« Odpověď #39 kdy: 10. 02. 2019, 23:29:46 »
Ja bych jako extrem Krcmiho pristupu oznacil stackoverflow. Tam se jen zeptate treba ne doporuceni nejake dobre knihovny pro konkreti ucely a smecka bonzaku s kladivama uz vam to zamkne jako Opinion-based topic.

Krcmi se vydal vstric timto smerem, chce Root osekat na konkretni diskuze k nejakemu technickemu problemu. Zakazat veskere povidani si o necem. Nechce ani vytvorit takovou sekci. Klidne by mohlo byt miniaturnim pismem na konci stranky napsano "Nemoderovan diskuze", viditelna jen pro zvane (registrovane), ktera by nas presmerovala do toho spravneho ajtackeho undergroundu na Root.cz, ale on to proste neudela.

Krcmi, ty nejsi spravny sympatak! A nemas rad sve verne navstevniky!

PS: jo a ani tech trou a povidacu si nevazis, to taky byli casto programatori, kteri rovnez i psali k veci a meli technicke znalosti, ale ty je chces dat pryc. Tak ti tu ted bude cmrdat Kit, Jirsan a Satai a obcas neco utrousi Havran.
« Poslední změna: 10. 02. 2019, 23:35:15 od prihlaseny_uzivatel »

Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« Odpověď #40 kdy: 10. 02. 2019, 23:37:13 »
A taky odtud zmizi provokaivni diskuze, kde se casto rozjela podnetna technicka debata a vsichni i ti nejvetsi remcalove na offtopic se toho radi zucastnovali. A ted to vsechno bude pryc. Budes to tu mit sterilni a bude tu nuda.

Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« Odpověď #41 kdy: 11. 02. 2019, 10:14:06 »
Tady je :) Samozřejmě původně tam nebylo to, že mi nebyl schválen, a chybělo číslování. Zbytek obsahu popaměti odpovídá. (to btw jsem tam tuším dodal také napodruhé/napotřetí)
https://www.root.cz/clanky/po-dvaceti-letech-menime-diskuse-chceme-je-udelat-uzitecnejsi-pro-ctenare/nazory/1017490/
Pokud bych já byl moderátor, tak bych tvůj příspěvek nechal projít, ale i v tomto případě platí, že se Root nedopustil ničeho protiprávního.

@Cikáda: Chápeš z toho vtipu jak by bylo hloupé, kdyby existoval zákonný nárok na zveřejňování příspěvků? Jo a pořád tady mluvíš o cenzuře, ale odkaz na konkrétní příspěvek, který ti prošel až napotřetí jsme pořád ještě neviděli. Už jen ze zvědavosti bych ho rád viděl.
Já ale nemluvím o nároku na zveřejňování příspěvků. Opravdu si ty příspěvky prosím přečti. :)
Příspěvky jsem si přečetl, tato diskuze mě v podstatě nezajímala, ale zaregoval jsem když jsi napsal:
když ti Root naprosto v souladu s právem smaže příspěvek v diskusi,
V souladu s právem? Potlačování svobodného projevu na základě ničeho je podle tebe v naprostém souladu s právem?
pak jsi ještě napsal:
Mimo to cenzura je celkem v rozporu se svobodou slova, nemáš pocit?
Jistě, takže tvrdíš, že cenzura není protiprávní?
Z toho všeho vyplývá, že obviňuješ Root z cenzury, kterou považuješ za protiprávní. Takže pokud by to bylo protiprávní, tak bys mohl jít k soudu a ten by mohl nařídit Rootu, že musí od cenzury upustit a tvůj příspěvek musí zveřejnit. Takže jestli někoho obviňuješ z protiprávní činnosti, tak tím jinými slovy říkáš, že máš právní_nárok_na_zveřejnění. Takže si rozmysli co vlastně chceš než začneš někoho obviňovat z protiprávní činnosti.

Root nic protiprávního nedělá.

Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« Odpověď #42 kdy: 11. 02. 2019, 11:04:33 »
Moderování diskuze je možné dělat mnoha způsoby. Redakce zvolila mazání příspěvků. Diskutérům by tedy fakt pomohlo, kdyby byli o stažení příspěvku notifikovaní se zaškrtnutým čísélkem vůči čemu se provnili ohledem seznamu https://www.root.cz/redakce/pravidla-pro-diskutujici/ . Body 2-8 jsou poměrně jednoznačné a bod 1 prostě závisí od posudku moderátora.

Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« Odpověď #43 kdy: 11. 02. 2019, 12:48:29 »
Stačilo automaticky zabanovat všechny, kdo použili slovo uprchlík nebo Babiš a hned by ubylo 2/3 zbytečných příspěvků :)) legrace je, že sítě jako Facebook nebo zemřelý Google+ udělají všechno pro to, aby tam vznikla komunita, lidi si tam zvykli chodit, prožívali nějaké emoce a udělali si ke stránkám vztah a zůstali tam, ale redakce rootu se rozhodla, že sterilní pořádek a mrtvo je daleko lepší. Taky jsem přesvědčený, že z těch pravidelných čtenářů sem chodila většina aspoň částečně kvůli diskusím, daly se tu najít odborné příspěvky, sranda, trolové, byl to dobrý mix (pokud se náhodou pár hloupějších regů zrovna neutrhlo a nezačali o politice a nezabili vlákno).

Re:Neni toho mazani uz trosku moc?
« Odpověď #44 kdy: 11. 02. 2019, 14:18:02 »
Z toho všeho vyplývá, že obviňuješ Root z cenzury, kterou považuješ za protiprávní.

Takže cenzura je v pořádku? :D

Takže jestli někoho obviňuješ z protiprávní činnosti, tak tím jinými slovy říkáš, že máš právní_nárok_na_zveřejnění.

Přečti si ještě jednou, co jsem psal.