Jak jste se naučili programovat?

anonym

Re:Ako ste sa nauli programovat?
« Odpověď #15 kdy: 13. 01. 2019, 00:41:13 »
Ja jsem se bohuzel naucil programovat, protoze jsem nemohl mit na pocitaci hry jako ostatni deti :( Ponauceni, ktere z toho plyne je: nikdy nezakazujte svemu diteti instalovat pocitacove hry, nebo z nej bude programator.

Tyo kdyz nad tim tak premyslim, mohl jsem si v klidku zit, udelat si gympl, sbirat pekne kvetinky do herbare, sukat, sportovat, a pak zit obycenym spokojenym zivotem. Ale ja jsem se proste musel stat programatorem. Do haje.


oko

Re:Ako ste sa nauli programovat?
« Odpověď #16 kdy: 13. 01. 2019, 00:48:11 »
Ja jsem se bohuzel naucil programovat, protoze jsem nemohl mit na pocitaci hry jako ostatni deti :( Ponauceni, ktere z toho plyne je: nikdy nezakazujte svemu diteti instalovat pocitacove hry, nebo z nej bude programator.

Tyo kdyz nad tim tak premyslim, mohl jsem si v klidku zit, udelat si gympl, sbirat pekne kvetinky do herbare, sukat, sportovat, a pak zit obycenym spokojenym zivotem. Ale ja jsem se proste musel stat programatorem. Do haje.

chapu te, ale zase jsi ziskal neco jineho.

Trollopata

Re:Ako ste sa nauli programovat?
« Odpověď #17 kdy: 13. 01. 2019, 05:11:34 »
Já jsem se naučil programovat zde na root.cz. Schází se tu spousta fundovaných odborníků, kteří poradí s jakýmkoliv tématem, znají odpověď naprosto na vše a nesobecky vám dají do života ty nejlepší rady. Dá se říci, že je to taková šlechta českého odborného internetu. Často tu lze na různé otázky nalézt i mnoho vzájemně odlišných a neslučitelných odpovědí a názorů na danou věc s kvalifikovaným vysvětlením, proč všechny ostatní jsou úplně špatně, takže vždy je možné si udělat vlatní názor a vybrat to nejlepší řešení, aniž by vás za to kdokoliv odsoudil.

V případě bezradnosti, totálního pocitu selhání nebo jiných psychických problémů či poruch osobnosti je zde k dispozici i velmi obdařená paní psycholožka. Ovšem na tu mají pochopitelně nárok jen ty nejzoufalejší případy. Ale ani tak nikdo nepřijde zkrátka, pacienti se totiž o své zážitky a zkušenosti z terapie rádi dělí s ostatními – zpravidla každou sobotu ve vyhrazeném diskuzním vlákně, kde se lze navíc i kulturně obohatit uměleckými kresbami s poučnými příběhy ze života a s hlubokým filosofickým podtextem.

Lukar

Re:Ako ste sa nauli programovat?
« Odpověď #18 kdy: 13. 01. 2019, 09:41:37 »
Jestli uz ti bylo 18, tak zdaleka nejlepsi bute jit na junior dev pozici v nejake stredne velke firme. Stredne velka = kolem 200 lidi. To je z moji zkusenosti nejlepsi kompromis mezi korporatnosti a startupem se 3 tupyma hipstrama.
Za mě +1 Hlavně kvůli tomu, že člověk :

a) dostane úkoly z "reálného života"
b) má se (většinou) koho zeptat když něco neví
c) dostane zpětnou vazbu ke svému výtvoru
d) dostane nějakou tu keš co se dá propít.

JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:Ako ste sa nauli programovat?
« Odpověď #19 kdy: 13. 01. 2019, 11:42:51 »
Taky jsem treba udelel editor terenu do hry stunts, bo sem ji mel moc rad, ale slo stavet jen snad na peti terenech.
Editor terénů ve Stunts se zapíná Shift+F1. Samozřejmě jsem tehdy také neměl originálku s návodem, ve kterém je to napsané ;D
Ale ještě víc bych uvítal editor aut, něco jako bylo v Nascar...
Lol, ted si mne znicil cely detstvi ;-) Po tech letech a takovy odhaleni, to bych necekal. Ale to fakt nevedel asi nikdo. Dik za info!


Bukanyr

Re:Ako ste sa nauli programovat?
« Odpověď #20 kdy: 13. 01. 2019, 11:57:12 »
Zjistil jsem, ze v MS Word se daji delat HTML stranky. Pak jsem objevil MS Frontpage. A vlastne realne jsem zacal programovat az v JS a PHP. Bohuzel jsem kolem sebe nemel nikoho, ktery by mi poradil jak zacit lepe. Nastesti mi bylo asi 13, takze jsem se uz stihl tech hroznych jazyku zbavit (je mi 29)

Bukanyr

Re:Ako ste sa nauli programovat?
« Odpověď #21 kdy: 13. 01. 2019, 11:59:07 »
Jinak, co ti pomuze je delat v tom jazyce realny projekt, ktery neni jen jako cviceni na odpoledne, ale musis ho vyvijet a udrzovat mesice ci roky.

Radovan.

Re:Ako ste sa nauli programovat?
« Odpověď #22 kdy: 13. 01. 2019, 12:19:02 »
Taky jsem treba udelel editor terenu do hry stunts, bo sem ji mel moc rad, ale slo stavet jen snad na peti terenech.
Editor terénů ve Stunts se zapíná Shift+F1. Samozřejmě jsem tehdy také neměl originálku s návodem, ve kterém je to napsané ;D
Ale ještě víc bych uvítal editor aut, něco jako bylo v Nascar...
Lol, ted si mne znicil cely detstvi ;-)
Zajímavé, přesně stejným výrazem už na to reagovalo několik lidí :P
Já se to dočetl až před pár lety, a jako první pokus jsem si hned postavil lagunu...

balki

Re:Ako ste sa nauli programovat?
« Odpověď #23 kdy: 13. 01. 2019, 21:07:24 »
Tyo kdyz nad tim tak premyslim, mohl jsem si v klidku zit, udelat si gympl, sbirat pekne kvetinky do herbare, sukat, sportovat, a pak zit obycenym spokojenym zivotem. Ale ja jsem se proste musel stat programatorem. Do haje.
To sa da este stale zmenit, pokladnikov v TESCO nie je nikdy dost.

A co sa tyka mna, na mna sa to programovanie nejak nalepilo, kedze sme mali doma pocitac ako krpateho rodicia ma pchali na rozne programatorske koncentracne tabory mladeze a zaujmove kruzky :) Potom informaticky gympel, ktory som si uz sam vybral a informaticka vyska. (S malou prestavkou na stavebnej fakulte, ked ma chvilu IT prestalo bavit, mladicka nerovaznost)

Cize u dospeleho by bol ekvivalent nejake vazenie s pokrocilou vyukou informatiky.

e3k

Re:Jak jste se naučili programovat?
« Odpověď #24 kdy: 14. 01. 2019, 08:40:44 »
Ako zacinajuci programator sa snazim pravidelne vzdelavat. Ucim sa z tutorialov(itnet....), tutorialy na youtube, robim jednoduche cvicenia na programovanie a skusil som si spravit jednoduchu konzolovu appku. Ale k niecomu zlozitejsiemu som sa este nedopracoval resp. neviem ani ako. Mam pocit ze som zastal na urovni zaciatocnika a neviem co dalej. Ako ste sa ucili a zlepsovali v programovani? Co vam ozaj pomohlo? Viem ze je to "beh na dlhu trat" a tiez ze najviac skusenosti sa ziska v praci, no nejaka staz sa zatial nepodarila vybavit. Dakujem za vsetky rady.
ked som zacinal tam mi bolo asi 10. mal som k dispozicii priklady kodu a hral som sa s tym metodou pokus omyl. proste som menil existujuci kod a pozeral ze co to bude robit po zasahu.

Tomáš Roll

Re:Jak jste se naučili programovat?
« Odpověď #25 kdy: 14. 01. 2019, 10:02:05 »
Já jsem prostě udělal velký projekt. Pak jsem ho na základě získaných zkušeností smazal a udělal ho znova a pořádně. Pak jsem ho zase smazal a udělal ho opravdu pořádně.

oko

Re:Jak jste se naučili programovat?
« Odpověď #26 kdy: 14. 01. 2019, 10:03:46 »
Já jsem prostě udělal velký projekt. Pak jsem ho na základě získaných zkušeností smazal a udělal ho znova a pořádně. Pak jsem ho zase smazal a udělal ho opravdu pořádně.
to je dobry :-)

mel ten prvni velky projekt aspon 100 radku :-)

agent

Re:Jak jste se naučili programovat?
« Odpověď #27 kdy: 14. 01. 2019, 10:52:28 »
Já jsem prostě udělal velký projekt. Pak jsem ho na základě získaných zkušeností smazal a udělal ho znova a pořádně. Pak jsem ho zase smazal a udělal ho opravdu pořádně.
Také jsem to tak kdysi udělal (jen bych dotyčný projekt nenazval velký - tak měsíc práce) - a protože nové verze obsahovaly další funkčnost, tak jsem si to nechal i 3x zaplatit (ale ve studentské hodinové sazbě z 90. let  :) )

Karol Kos

Re:Jak jste se naučili programovat?
« Odpověď #28 kdy: 14. 01. 2019, 11:08:51 »
Ja jsem čuchnul k programování na základce, s PMD85, trochu jsem si zašoupal s karlem, ale nebavilo mě to. Pak jsem pokračoval nekdy v 15ti na atari 130XE, v basicu, napsal (opsal) jsem par hloupostí, a rozpracoval svoji hru... grafickou, v textovem režimu... skončil jsem u prvni obrazovky :) dokonce jsem si tu trochu čuchnul i k assembleru... Na střední jsem něco mastil na hodinách ve fortranu, k tomu trochu programováni cnc... Pak vejška, PC, turbopascal dobrovolně, fortran na numeriku, někdy kolem roku 2000 Delphi, pár aplikací, jedna dotažená funkční dodnes, pak koketování s webem,  html, php, javascript, projeté učebnice javy, C, pak visualfortran, matlab do školy, pak chvíli klid, a teď trochu C pro arduino, v práci matlab, R a pokusuju trochu s Pythonem... Ale programátor nejsem, jen takový lepič, kopypasta...   

Re:Jak jste se naučili programovat?
« Odpověď #29 kdy: 14. 01. 2019, 12:04:48 »
Ad 1. v roku 1986 krúžok
ale reálne som najviac vyrástol na SOČ-ke, teda na reálnom projekte na  dlhší čas.