Nejrizikovejsi povolani vuci automatizaci? Programator

tralala

Re:Nejrizikovejsi povolani vuci automatizaci? Programator
« Odpověď #30 kdy: 29. 12. 2018, 01:29:15 »
Co se týká sociálních změn, tak to těžce nesu, vůbec už to nepobíraj moji rodiče. Dneska když chci najít kamaráda, přítelkyni, sehnat práci, prodat věc na bazaru, tak se ozve 10 lidí, ale většina jsou imbecilové a musí nastat tvrdá selekce. Vůbec se z počátku do vztahů neinvestuje, kolikrát dneska radši nahradíš vztah, než abys do něj něco investoval.

s tym bazarom sa to stava aj mne. cez facebook je to najhorsie. na tie inzeraty reaguju totalne mimo ludia. stale som sa pytal sam seba, preco mam na tych ludi taky bad luck az som si uvedomil ze to nie je bad luck ale to je uplne priemerna vzorka populacie ....


Re:Nejrizikovejsi povolani vuci automatizaci? Programator
« Odpověď #31 kdy: 29. 12. 2018, 10:52:47 »
Co se týká sociálních změn, tak to těžce nesu, vůbec už to nepobíraj moji rodiče. Dneska když chci najít kamaráda, přítelkyni, sehnat práci, prodat věc na bazaru, tak se ozve 10 lidí, ale většina jsou imbecilové a musí nastat tvrdá selekce. Vůbec se z počátku do vztahů neinvestuje, kolikrát dneska radši nahradíš vztah, než abys do něj něco investoval.

s tym bazarom sa to stava aj mne. cez facebook je to najhorsie. na tie inzeraty reaguju totalne mimo ludia. stale som sa pytal sam seba, preco mam na tych ludi taky bad luck az som si uvedomil ze to nie je bad luck ale to je uplne priemerna vzorka populacie ....

Hele jeden imbecil dá za 10 normálních lidí, on je tak na internetu aktivní, že když odpoví na 30x tolik inzerátů a udělá to 5 lidí, tak se zdá, jako by to byl každý druhý, ale není to tak.

Obdobně seznamky, ať už Badoo nebo Tinder, nejhorší je, že ty holky tam maj 100 vzkazů, ale neuvědomují si, že od týpků, co napsali 100 jiným, a pak jim stoupá ego, postavené úplně na vodě.

Úplně stejně v práci, na pohovor se ti přihlásí 20 lidí, ale kdo, že jo.

Výsledek je ten, že dneska musíš rozhazovat kontakty na všechny strany, a tvrdě selektovat, já už jsem se naučil do nových vztahů skoro nic neinvestovat.

Bazary, to je situace sama pro sebe, nedávno mi psal týpek "budu 20 minut na hlaváku v Praze na přestupu, nemohl byste mi tam zboží v ten čas dovézt". Jako vážně? Nebo jsem měl ženskou, co mi psala ohledně sedačky 3x2m jestli bych jí to nemohl poslat na dobírku??? WTF???

Stejně tak seznamky, holky ti daj like, a pak ignore, nebo odepíšou na jednu zprávu, a pak ignore. Neříkám že všechny, ale je to rozhodně jako spíše dost.

Jako já už totálně jedu selekci. Když vidím, že člověk na druhé straně internetu je imbecil, tak ignore, okamžitě, vůbec to neřeším.

peva

Re:Nejrizikovejsi povolani vuci automatizaci? Programator
« Odpověď #32 kdy: 29. 12. 2018, 12:09:24 »
Tak jsem si tady přečetl spoustu názorů pomalu jako od malejch dětí. Přitom je situace přesně opačná. Jsem v IT už přes 30 let a pořád vidím trend kdy IT systémy expadují a osidlují další a další části businessu a okolního světa, nároky na integraci stoupají a stoupají....pracovníků kteří se o celý ekosystém musí starat je potřaba čím dál více. Já se spíš děsím situace, kdy už žádní další pracovníci, nebudou k dispozici...

Re:Nejrizikovejsi povolani vuci automatizaci? Programator
« Odpověď #33 kdy: 29. 12. 2018, 13:46:11 »
Kurva na tom roote je toľko chytrých ľudí... Áno Kadet, máš pravdu. Programovanie je iba bublina čo do 10 rokov praskne vďaka AI. A do 20 rokov praskne určite aj bublina s názvom ľudstvo, lebo AI nadobudne vedomie, premenuje sama seba na Skynet, a nás tu vykynoží 32. generácia robopsov od Boston Robotics, ktorých zasa premenuje na Terminátorov. Spolu s autonómnymi taxíkmi od Uberu... Veď keď už vedomie, prečo nie aj zmysel pre humor?

Re:Nejrizikovejsi povolani vuci automatizaci? Programator
« Odpověď #34 kdy: 29. 12. 2018, 14:06:23 »
Já myslím, že nejohroženější jsou trapní grafomani, kteří zakládají další a další zbytečná témata. To už dnes AI jistě svede taky.

Právě že nejohroženější nejsou.
Bohužel, zřejmě vůbec ani ohrožení...


Re:Nejrizikovejsi povolani vuci automatizaci? Programator
« Odpověď #35 kdy: 29. 12. 2018, 14:18:15 »
...
Software je tak komplexni/komplikovany jak si ho lidi udelaji. Nad ramec skutecne komplexity.

Automatizace v programovani je realna vec. Napr. Kompilery jsou obavana vec vsech koderu v assembleru a nosicu dernych stitku.

Nebo funkcionalni jazyky strasi vsechny bastlice modelujici ontologie v oop.

Velka cast procesu v programovani je naprosto zbytecna a je to jen ochcavka spatnych nastroju. ...
:o
 ;D

Už mi to došlo, kdesi začali slavit Silvestra s předstihem...

Re:Nejrizikovejsi povolani vuci automatizaci? Programator
« Odpověď #36 kdy: 29. 12. 2018, 14:47:56 »
... protože bez IT by pošta nebyla schopna odbavit tolik balíků za takovou cenu. Zdražili by se potraviny, protože bysme nebyly schopni tak efektivně sklízet úrodu. ...
:D :)
Přesně!
Česnek v Číně, jablka někde u Afriky, etc.

Stovky děkovných dopisů!

Ravise

  • ***
  • 113
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nejrizikovejsi povolani vuci automatizaci? Programator
« Odpověď #37 kdy: 29. 12. 2018, 15:01:21 »
Zatímco pod zprávičkami se mažou komentáře o tom, že nějak mizí komentáře, tohle vlákno jede jako o život a offtopic není z mého pohledu o moc míň... No, takovej je žovit

Bacsa

Re:Nejrizikovejsi povolani vuci automatizaci? Programator
« Odpověď #38 kdy: 29. 12. 2018, 15:40:43 »
Kurva na tom roote je toľko chytrých ľudí
I kdyby tu byli jen samí retardi, tak ty průměrné IQ i tak ještě snížíš ;)

Jano7

Re:Nejrizikovejsi povolani vuci automatizaci? Programator
« Odpověď #39 kdy: 29. 12. 2018, 18:28:53 »
Citace
Srovnejte si pořizovací cenu a provozní náklady dnešních největších superpočítačů, které zvládnou simulovat tak setinu lidského mozku, s cenou a provozními náklady toho superpočítače, který nám každému šplouchá mezi ušima.

Porovnávať počítače s ľudským mozogom je trúfalosť. Nepoznám počítač, ktorý by sa sám opravoval. Nepoznám počítač, ktorý by svojom poškodení presunul funkcionalitu na inú komponentu. (Napr. pri poškodení RAM presunie funkciu RAM na disk.) Nepoznám počítač, ktorý by sa samovoľne upgradoval.

Citace
Musíme vyřešit robotizaci, autonomní auta, roboty na péči o staré a tak.

Roboti dokážu nahradiť len hrubú silu a technické aspekty, ako sú injekcie alebo rozvoz stravy. Ľudský kontakt nenahradia a ten je pri liečbe rozhodujúci. Je veľa pravdy na známom výroku, že úlohou lekára je zabávať pacienta, kým príroda nespraví svoje.


Citace
uz v sucasnej dobe, ak by sme vyuzili vsetky prostriedky ktore mame si dokazem predstavit ze tej stovky by sme sa dozili. uz teraz na to technologicky mame ale problem je v samotnej strukture spolocnosti ako takej a ako funguje, to nema s technickym pokrokom nic spolocne.

Dožitie sa vysokého veku, nemá, podľa môjho názoru, nič spoločné s technikou či technológiou. Podľa Biblie a experimentánych skúseností je život človeka limitovaný na hornú hranicu 120 rokov. (Za predpokladu optimálneho života.) Majster Tai Chi Lu Zijian sa v plnom zdraví dožil 118 rokov, jeho zdravie začalo chradnúť až posledný rok jeho života. Je to spôsob nášho života, naše vzťahy, ktoré determinujú, ako dlho budeme žiť; nie technológia.

Citace
Stejně tak seznamky, holky ti daj like, a pak ignore, nebo odepíšou na jednu zprávu, a pak ignore. Neříkám že všechny, ale je to rozhodně jako spíše dost.

Zoznamky predstavujú perfektný prípad aplikácie technológií na nevhodnom mieste. Ženy nedokážu pocítiť príťažlivosť k mužovi na základe fotografie a profilu. Bežne na internete ignorujú chlapov, pred ktorými by sa im v reálnom živote triasli kolená. Spôsob akým sa muž hýbe, farba jeho hlasu, či pohľad dokážu holky poriadne rozhýbať. Toto všetko samozrejme na sociálnuch sietiach absentuje. Tam je to len o vizuály.

UF

Re:Nejrizikovejsi povolani vuci automatizaci? Programator
« Odpověď #40 kdy: 29. 12. 2018, 19:02:59 »
mohl bys mi prosimte jenom vysvetlit proc mas takovou chut neco tvrdit? programovani je normalni remeslo jako cokoliv jinyho - remesla vznikaj a zanikaj to je normalni - no a ty ses rozhodl tvrdit ... asi k tomu budes mit nejaky zavazny duvod?

jan..

Re:Nejrizikovejsi povolani vuci automatizaci? Programator
« Odpověď #41 kdy: 08. 01. 2019, 15:19:10 »
AT: A má tazatel také nějaký konkrétní příklad, kterak AI poslala schopného programátora na ÚP ?

IMHO programátoři možná již nebudou lepit brütání köd, ale zas se budou starat o AI a vysvětlovat jí "Magdo nebuď přece taková kráva"...

balki

Re:Nejrizikovejsi povolani vuci automatizaci? Programator
« Odpověď #42 kdy: 15. 01. 2019, 10:42:39 »
To bude zase v álejích nablito

ehmmm

Re:Nejrizikovejsi povolani vuci automatizaci? Programator
« Odpověď #43 kdy: 15. 01. 2019, 14:04:59 »
To bude zase v álejích nablito

Asi tak. Taky si trosku ublinknu: Si myslim, ze bez tech programatoru je naopak ta automatizace skoro nemozna. A kdyz se projdu po jakekoliv fabrice, tak si myslim, ze prace bude jeste dost.

Puňťa

Re:Nejrizikovejsi povolani vuci automatizaci? Programator
« Odpověď #44 kdy: 15. 01. 2019, 14:15:49 »
Jediny co programátor potřebuje je 40 klíčových slov a jak funguje cyklus a podmínka. Kupodivu za ta léta co tu máme programování se to lidi v byznysu ani jinde nenaučili a programátoři berou dvoj-trojnásobek průměrného platu..Čím to asi bude?