Alternativa k novým thinkpadům - doporučení

Adolfik

Alternativa k novým thinkpadům - doporučení
« kdy: 22. 12. 2018, 19:58:32 »
Ahoj

Chtěl bych nahradit svoji dosavadní těžkou krávu Thinkpad W520 za něco kompaktnějšího při zachování některých parametrů. Notebook používám především jako přenosnou pracovní stanici mezi vícero místy, kde ho zapojím do dokovačky s výbavou okolo. Zřídka notebook používám samostatně.

Co potřebuju:
-velikost 14"
-rozlišení 1920x1080
-dva disky: SSD (sata, pcie) + plotnový
-bez dedikované grafiky
-integrovaná grafika výkonem odpovídající NVIDIA Quadro 2000M, co jsem měl v W520
-dokovačka
-funkční pod linuxem

Co mě nezajimá:
-kvalita  displeje
-klávesnice

Když jsem projížděl novejší modely, tak mi do oka právě padl T460(p), jenomže podle dostupných informací WWAN slot neumožňuje zapojit mSata SSD disk jako u starších modelů, který také měli ultrabay. :(

Má třeba Dell nebo HP vhodnou alternativu vyhovující mým požadavkům?


M.V.

Re:Alternativa k novým thinkpadům - doporučení
« Odpověď #1 kdy: 22. 12. 2018, 21:00:39 »
Muzes rozvinout potrebu dvou disku ? Protoze to je hlavni (a hlavne nesmyslny) showstop.

anonym

Re:Alternativa k novým thinkpadům - doporučení
« Odpověď #2 kdy: 22. 12. 2018, 21:29:12 »
Alternativa je, jmenuje se Macbook Pro 15.

Re:Alternativa k novým thinkpadům - doporučení
« Odpověď #3 kdy: 22. 12. 2018, 21:57:09 »
Alternativa je, jmenuje se Macbook Pro 15.

Vždyť nesplňuje pomalu ani jeden požadavek.

Adolfik

Re:Alternativa k novým thinkpadům - doporučení
« Odpověď #4 kdy: 22. 12. 2018, 22:04:59 »
Muzes rozvinout potrebu dvou disku ? Protoze to je hlavni (a hlavne nesmyslny) showstop.

Cena 0,75 - 1TB SSD disku. Potřebuju cca 128-256GB na OS a práci a 512GB až 1TB na data.
Pomalý plotňák mám jako uložiště dat.
Ale jestli se dá třeba T460 sehnat za cca 20k, tak mě dalších 3-5k za SSD nezabije, ale bude to finačně bolet, když plánuju ještě kupovat 3x dokovačku, to se pak pěkně posčítá. :D


TomasW

Re:Alternativa k novým thinkpadům - doporučení
« Odpověď #5 kdy: 22. 12. 2018, 22:34:41 »
Ahoj,
 T460p podporuje M2 disky misto wwan (ty nejkratsi, sam jeden takhle pouzivam)
 ale mam pocit ze T460 nepodporuje nic.

alfi

  • ****
  • 324
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Alternativa k novým thinkpadům - doporučení
« Odpověď #6 kdy: 22. 12. 2018, 22:41:24 »
Nj, vypadá, že T460 to fakt neumí. T470 už jo (viz http://psref.lenovo.com/Fullscreen/ThinkPad_T470), ale už teda není za 20k :-)

Jinak jako zajímavá alternativa k dockům vypadá USB-C = přežije víc modelů notebooku. Ale je pravda, že linuxová podpora už je slabší..

anonym

Re:Alternativa k novým thinkpadům - doporučení
« Odpověď #7 kdy: 22. 12. 2018, 22:43:40 »
Alternativa je, jmenuje se Macbook Pro 15.

Vždyť nesplňuje pomalu ani jeden požadavek.

Kdyz nejde hora k Mohamedovi, tak musi Mohamed k hore.

Re:Alternativa k novým thinkpadům - doporučení
« Odpověď #8 kdy: 22. 12. 2018, 22:56:41 »
Ja tedka mam Dell G5: disky jsou m.2 SSD (osazeno SATA, ale moznost i NVME), druhej klasik 2.5" SATA, dedikovana grafika je GTX 1060, certifikace pro Ubuntu vcetne funkcniho fwupd, dockovani mozny pres thunderbolt3, ale nelze pres nej napajet ntb, velikost 15.6", rozlozeni klavesnice je klasik s numpadem, sipky nahmatatelny, podsviceni je bily

Re:Alternativa k novým thinkpadům - doporučení
« Odpověď #9 kdy: 22. 12. 2018, 23:00:55 »
jinak mam vseobecne za to, ze ntb bez dedikovany grafiky bude mit vzdy pouze m.2 pro SSD a zadny 2.5" slot pro klasickej disk

phpkral

Re:Alternativa k novým thinkpadům - doporučení
« Odpověď #10 kdy: 22. 12. 2018, 23:01:45 »
Muzes rozvinout potrebu dvou disku ? Protoze to je hlavni (a hlavne nesmyslny) showstop.
showstop největší ubožáci si vymýšlí vlastní slova ... .

phpkral

Re:Alternativa k novým thinkpadům - doporučení
« Odpověď #11 kdy: 22. 12. 2018, 23:03:13 »
Muzes rozvinout potrebu dvou disku ? Protoze to je hlavni (a hlavne nesmyslny) showstop.

Cena 0,75 - 1TB SSD disku. Potřebuju cca 128-256GB na OS a práci a 512GB až 1TB na data.
Pomalý plotňák mám jako uložiště dat.
Ale jestli se dá třeba T460 sehnat za cca 20k, tak mě dalších 3-5k za SSD nezabije, ale bude to finačně bolet, když plánuju ještě kupovat 3x dokovačku, to se pak pěkně posčítá. :D
Ten disk bude v notebooku, proč do toho pleteš dock?

Adolfik

Re:Alternativa k novým thinkpadům - doporučení
« Odpověď #12 kdy: 22. 12. 2018, 23:19:52 »
Muzes rozvinout potrebu dvou disku ? Protoze to je hlavni (a hlavne nesmyslny) showstop.

Cena 0,75 - 1TB SSD disku. Potřebuju cca 128-256GB na OS a práci a 512GB až 1TB na data.
Pomalý plotňák mám jako uložiště dat.
Ale jestli se dá třeba T460 sehnat za cca 20k, tak mě dalších 3-5k za SSD nezabije, ale bude to finačně bolet, když plánuju ještě kupovat 3x dokovačku, to se pak pěkně posčítá. :D
Ten disk bude v notebooku, proč do toho pleteš dock?
Umíš číst a správně interpretovat text?

Adolfik

Re:Alternativa k novým thinkpadům - doporučení
« Odpověď #13 kdy: 22. 12. 2018, 23:22:35 »
Ahoj,
 T460p podporuje M2 disky misto wwan (ty nejkratsi, sam jeden takhle pouzivam)
 ale mam pocit ze T460 nepodporuje nic.
Můžeš prosím napsat konkrétní model?

L.

Re:Alternativa k novým thinkpadům - doporučení
« Odpověď #14 kdy: 22. 12. 2018, 23:24:28 »
Jinak jako zajímavá alternativa k dockům vypadá USB-C = přežije víc modelů notebooku. Ale je pravda, že linuxová podpora už je slabší..

Vypadá. Taky jsem si to myslel. Používal jsem dřív notebooky s klasickým dockem a byla to hrozně super věc. Prostě jsem vzal notebook, cvaknul do docku a byl tam. Když jsem ho chtěl odnést, zase jsem ho vycvaknul. Nula kabelů.

Bohužel asi že byly moc užitečné, tak jsou klasické docky na ústupu :( Tak jsem si řekl, že nový NTB budu mít před USB-C (přesněji Thunderbolt) dock. Koupil jsem ho a zjistil dvě věci:

1) Ano, přes USB-C lze počítač napájet. Ale ten USB dock umí jen určitou wattáž a existuje normou daný limit na ni. A Ten je moc nízko, takže pro můj notebook USB dock, který by ho dokázal napájet neexistuje a existovat nebude. Pa da da dam :(

2) Ano, přes USB-C dock lze posílat obraz z grafické karty. Jenže to jde jen z té vestavěné neakcelerované (*). Takže hraní her na externím monitoru nehrozí, musel bych je hrát jen na displeji notebooku. Pa da da dam :(

Takže sice mám poměrně drahý Thunderbolt dock, ale nakonec ho používám jen jako replikátor USB portů (a ethernetu) a místo jednoduchého zacvaknutí / vycvaknutí musím zapojovat a vypojovat tři kabely. "Pokrok."

*) Jak jsem pochopil, teoreticky by mohlo jít posílat na USB-C obraz i z jiné karty, problém je ve Windows, které tam posílají prostě obraz z první karty, kterou po bootu najdou, což je ta interní a vzhledem k pro Microsoft typické demenci se jim to nedá nastavit. Tedy Linux by to teoreticky umět mohl, ale moc bych na to nespoléhal.