Systemd-resolved ignoruje DNS běžící na routeru

ale podla jirsaka ti to nemoze fungovat.
Nikoli, to podle vás. Já netuším jak jste z toho, že Ubuntu používá pro konfiguraci sítě netplan, dospěl k závěru, že systemd je monolit. A nejspíš to netušíte ani vy.


samalama

ale podla jirsaka ti to nemoze fungovat.
Nikoli, to podle vás. Já netuším jak jste z toho, že Ubuntu používá pro konfiguraci sítě netplan, dospěl k závěru, že systemd je monolit. A nejspíš to netušíte ani vy.

Ne jednodušší je to udělat tak, jak s tím uživatel měl dlouholetou zkušenost a jak to bezpečně funguje.
... A speciálně u konfigurace systémových věcí platí, že nejlépe funguje to, co je přímo v distribuci. Můžete se s distribucí prát, ale není to dobrý nápad - distribuce nakonec vždycky vyhraje...

Vždyť jsem to psal, že to netušíte ani vy. Tam, kde by člověk očekával vaše vysvětlení, je prázdno.

j

Proč komentujete věci, kterým vůbec nerozumíte? ...
Jirsak, proc sem ty trotle lezes kdyz o tech vecech vis naprosto kulovy? To prave ta sracka systemd prepise na naprostou kokotinu resolf.conf. Nemluve o tom, ze tu je rec o vypnuty ty sracky a nahrazeni zcela bezproblemovou funkcni veci. Coz ty pry svym IQ hykajiciho osla vzivote nepochopis.

....Proč sakra takový bastl, který navíc rozbije out-of-the-box fungující DNSSEC na tom dnsmasq? Aby se to nedalo vůbec debugovat a zjistit, kde je problém?...
Protoze ses uplne blbej a nechapes ten dzenialni navrh

...
Doporucil bych ti zauvazovat nad vymenou distra, protoze at uz to vyresis jakkoli, stejne se ti to v blbuntu rozesere, a to zdaleka ne jen pri upgrade distra samotnyho, ale klidne i zcela kdykoli pri zcela libovolny aktualizaci.