Ubuntu, zatuhlý instalátor při volbě šifrování disku

Ahoj, pokoušel jsem se na jeden laptop nainstalovat Ubuntu 18.04 a také 18.10. U obou instalací jsem zvolil automatické rozdělení disku a jeho šifrování. Klepnu na "Continue" a v tu chvíli se točí kolečko pořád dokola a nic se neděje. Asi po 15 min. jsem to u obou instalací vzdal.

Lze nějak v průběhu instalace zjistit co se pod točícím kolečkem děje? Jestli to na něčem selhalo nebo jestli to na něčem pracuje...?

Díky


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ubuntu, zatuhlý instalátor při volbě šifrování disku
« Odpověď #1 kdy: 29. 10. 2018, 13:27:54 »
TGak asi by melo fungovat ctrl-alt-F1, kde se clovek dostane na konzoli a muze pouzit nejake CLI nastroje a kouknout, co se deje. Zatky pak nejspis alt-F7 nebo mozna nekde pobliz.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ubuntu, zatuhlý instalátor při volbě šifrování disku
« Odpověď #2 kdy: 29. 10. 2018, 16:12:17 »
zkus se podivat do /var/log/ bud tak uvidis nejake errory (v syslog?) nebo snad poznas na cem se to kouslo (/var/log/installer/)

kdyz nezaskrtnes sifrovani tak instlace normalne pokracuje?

Re:Ubuntu, zatuhlý instalátor při volbě šifrování disku
« Odpověď #3 kdy: 30. 10. 2018, 06:53:38 »
zkus se podivat do /var/log/ bud tak uvidis nejake errory (v syslog?) nebo snad poznas na cem se to kouslo (/var/log/installer/)

kdyz nezaskrtnes sifrovani tak instlace normalne pokracuje?
Přesně tak, pokud nezaškrtnu šifrování, tak instalace normálně pokračuje. Jakmile ho zaškrtnu, tak se jen točí kolečko a nic se neděje. LEDka disku nebliká.

kkt1

  • *****
  • 796
    • Zobrazit profil
Re:Ubuntu, zatuhlý instalátor při volbě šifrování disku
« Odpověď #4 kdy: 30. 10. 2018, 07:39:50 »
asi je to nejaka feature, me to dela pri pokusu nainstalovat ubuntu do virtualu...